|
|
|
||
Seminář se v každém semestru zaměřuje na specifického autora či autorku, který výrazně zasáhl do dějin moderní
literatury. Jeho dílo je přitom zkoumáno v detailní společné analýze, podpořené také různými formami čtenářské response a recepce (žánrový index, found poems a další tvůrčí formy čtenářské response). Výuka semináře je doplněna ukázkami dramatizací díla zvoleného autora, Dramox, případně krátkými exkurzemi. Po účastnících se vyžaduje přednes vlastních zpracovaných příspěvků a společná diskuze prezentovaných motivů na pozadí širšího spektra kanonických publikací. S ohledem na roli kurzu je akcentován kromě jiného i historiografický náhled na probíranou látku. Poslední úprava: Kolářová Takácsová Kornélia, Mgr. et Mgr., Th.D., Ph.D. (27.04.2023)
|
|
||
Cíl předmětu: Cílem kursu je pomoci studentům začít číst literární texty v angličtině a v angličtině o nich diskutovat. Pokud alespoň zčásti rozumíte textům, jež lze rozkliknout z oddílu Literatura (jde o internetové odkazy na volně přístupná literární díla na internetu), budete při rozumném úsilí schopni seminář absolvovat.
Poslední úprava: Kolářová Takácsová Kornélia, Mgr. et Mgr., Th.D., Ph.D. (26.04.2023)
|
|
||
Skripta: Anna Androulaki, Brent Whitted, English A: Literature, Oxford University Press 2019.
Doporučená literatura: Salman Rushdie: Midnight´s Children. 1982. Shani Mootoo: Cereus Blooms at Night. 1999. Chimamanda Ngozi Adichie. Americanah. 2014. Percival L. Everett: Erasure: a Novel 2006. Alice Munro: Home: A Story. 2006. Zadie Smith: On Beauty: A Novel. 2005. Robert Eagelstone: Contemporary fiction: a very short introduction 2013. Peter Boxall: The value of the novel. 2015. Roger Luckhurst: Literature and the contemporary fictions and theories of the present. 1999. Christopher Butler: Postmodernism: a very short introduction 2002. Poslední úprava: Kolářová Takácsová Kornélia, Mgr. et Mgr., Th.D., Ph.D. (26.04.2023)
|
|
||
Sylabus: 1. George Orwell 2. Bill Bryson 3. Pico Iyer 4. Rebecca Solnit 5. Joe Sacco 6. Anna Akhmatova 7. Maria Wislawa Szymborska 8. Paul Simon 9. Ted Hughes 10. William Carlos Williams 11. Emily Bronte 12. Maryse Condé
Poslední úprava: Kolářová Takácsová Kornélia, Mgr. et Mgr., Th.D., Ph.D. (26.04.2023)
|