|
|
|
||
Kurz propojuje teoretické filmové znalosti s praktickými a s didaktickým znalostmi. Vychází z originální audiovizuální tvorby studentů výtvarné výchovy s přihlédnutím k estetice audiovizuální tvorby. Kurz směřuje od natáčení, přes historii filmu k vlastnímu didaktickému konceptu studentů coby potenciálních učitelů filmové výchovy. Důraz se klade na originální nápady a taktéž na kritické myšlení a na tvořivou schopnost pracovat s jazykem filmu. V průběhu kurzu zároveň každý student připraví svůj vlastní učitelský projekt (zaměřený na určité období filmové historie) a zároveň se bude podílet na natáčení malého audiovizuálního útvaru (max 3 min. videoklip, obrazová báseň, dokumentární portrét, krátký film) v žánru a v stylu, který si daná skupina zvolí. Kurz bude ukončen společnou projekcí filmových cvičení a prezentací každého studenta a jeho vlastního didaktického projektu s filmovou tématikou. Výuka vzhledem k povaze natáčení filmů bude probíhat v blocích.
- úvod do filmové historie
- úvod do filmové řeči
- tvorba filmu - námět - realizace - týmová práce
- příprava vlastních didaktických projektů z rozličných období filmu (groteska, film noir, německý expresionizmus, neorealizmus, nová vlna...)
- individuální konzultace
- postprodukce
- prezentace
Poslední úprava: Raudenský Martin, doc. PhDr., Ph.D. (21.04.2021)
|
|
||
Přímá výuka Příprava na výuku Plnění předmětu Poslední úprava: Raudenský Martin, doc. PhDr., Ph.D. (21.04.2021)
|
|
||
zápočet Poslední úprava: Raudenský Martin, doc. PhDr., Ph.D. (21.04.2021)
|
|
||
MONACO, J. Jak číst film: Svět filmů, médií a multimédií. Praha: Albatros, 2004. ISBN 80-00-0140-6 Základní literatura je k dispozici v Knihovně PedF UK, Knihovně Uměleckoprůmyslového muzea, Knihovně Celetná FF UK, na online databázích oborových časopisů IJETA (International Journal for Education through Art/ https://www.intellectbooks.com/), IJADE (International Journal of Art & Design Education/ https://onlinelibrary.wiley.com/). Poslední úprava: Raudenský Martin, doc. PhDr., Ph.D. (21.04.2021)
|
|
||
Témata předmětu: - úvod do filmové historie - úvod do filmové řeči - tvorba filmu - námět - realizace - týmová práce - příprava vlastních didaktických projektů z rozličných období filmu (groteska, film noir, německý expresionizmus, neorealizmus, nová vlna...) - individuální konzultace - postprodukce - prezentace Poslední úprava: Raudenský Martin, doc. PhDr., Ph.D. (21.04.2021)
|