|
|
|
||
Kurz je nastaven tak, aby seznámil studující se základními rysy procesu tvorby veřejných politik na evropské úrovni na příkladu European Green Deal. Kurz se zaměřuje na praktickou simulaci procesu, kterým se vytváří, formu a realizuje evropská environmentální politika; na instituce, které jsou součástí iniciace, formování, definování a realizace evropských environmentálních politik; a rozdílnými způsoby, kterými různí aktéři používají rozličné nástroje a metody k prosazování svých zájmů v nastavení daných veřejných politik a jejich implementaci. Dalším cílem kurzu je rozvíjet akademickou spolupráci a zlepšovat schopnosti schopnosti studujících týmově pracovat a komunikovat v akademickém prostředí. Poslední úprava: Novotný Vilém, PhDr., Ph.D. (15.09.2024)
|
|
||
Kritéria hodnocení: Poslední úprava: Novotný Vilém, PhDr., Ph.D. (15.09.2024)
|
|
||
Literatura ke konkrétním bodům bude doplněna v SISu. Poslední úprava: Novotný Vilém, PhDr., Ph.D. (15.09.2024)
|
|
||
Kurz bude probíhat blokovou výukou formou simulační hry: koordinační schůzka: 4. října dopoledne (bude upřesněno) Blok 1 (8. listopadu 9.00-12.20): simulační hra část 1 Blok 2 (23. listopadu, 9.00-12.20): simulační hra část 2 Poslední úprava: Novotný Vilém, PhDr., Ph.D. (15.09.2024)
|
|
||
Koordinační schůzka: 4. října dopoledne (bude upřesněno) Blok 1 (8. listopadu 9.00-12.20): simulační hra část 1 Blok 2 (23. listopadu, 9.00-12.20): simulační hra část 2 Kurz vznikl za podpory projektu "Environmentální modul magisterského studijního programu Veřejná a sociální politika při FSV UK" financovaného Evropskou unií v rámci Národního plánu obnovy. Poslední úprava: Krejčíková Jana, Mgr. (01.10.2024)
|
|
||
Kurz je určen především studujícím magisterského programu Veřejná a sociální politika. Účast studujících z jiných programů je dána nevyčerpanou kapacitou a domluvou s vyučujícím. Poslední úprava: Novotný Vilém, PhDr., Ph.D. (15.09.2024)
|