|
|
|
||
|
Exkurze seznámí studenty s lokalitami, které mají vazby na přítomnost Skandinávců v ČR. Půjde o tři výlety v Praze a okolí, kde se studenti seznámí s místy, která jsou důležitá pro pochopení vzájemných dějin a česko-skandinávských vztahů. Studenti mohou za exkurzi získat atestaci (3 kredity) a zapsat si ji jako volitelný předmět.
Exkurze se zaměří na: 1) kulturní místa v Praze spjatá s tvorbou skandinávských umělců a spisovatelů; 2) přítomnost Švédů během třicetileté války; 3) na nucený pobyt dánských židů v terezínském ghettu za druhé světové války. Cesta do mimopražských lokalit bude probíhat najatým autobusem. Studenti platí pouze vstupné do historických objektů (cca 200 Kč) Počet účastníků je omezen kapacitou autobusu (25 osob). Přednost mají studenti, kteří plánují složit atestaci. Poslední úprava: Vlková Hingarová Vendula, PhDr., Ph.D. (24.09.2021)
|
|
||
|
Studenti mohou za exkurzi zapsat si ji jako volitelný předmět. K získání atestace potřebují: 1) účast (na všech výletech) 2) písemně zpracovaný referát k vybranému místu/události (do 1 normostrany v češtině a skand. j./angličtina) Poslední úprava: Vlková Hingarová Vendula, PhDr., Ph.D. (16.09.2021)
|
|
||
|
Povinná literatura:
Doporučená literatura a zdroje:
Poslední úprava: Vlková Hingarová Vendula, PhDr., Ph.D. (16.09.2021)
|
|
||
|
Program exkurze:
čtvrtek 7.10. Praha: 14.00 Procházka po skandinávských stopách v Praze (sraz ve 14.00 na Pohořelci: tram 22). TATO HODINA JE KONEČNÁ.
sraz: I.P. Pavlova, (Sokolská 33, u Lékařského domu – směr Nuselský most a D1)
Poslední úprava: Vlková Hingarová Vendula, PhDr., Ph.D. (11.10.2021)
|
|
||
|
Exkurze je určena pro studenty oddělení skandinavistiky. Odborné požadavky nejsou.
Na výlety autobusem doporučujeme, aby se studenti otestovali s ohledem na další účastníky/ průvodce. Umožní to tak absolvovat exkurzi bez roušek. Poslední úprava: Vlková Hingarová Vendula, PhDr., Ph.D. (16.09.2021)
|
