Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Studia občanského sektoru (0312VD250001)

    Fakulta: Fakulta humanitních studií
    Studijní program: Studia občanského sektoru (P0312D250001)
    Forma studia: prezenční
    Druh studia: doktorské
    Jazyk výuky: čeština
    Standardní doba studia: 4 roky
    Forma přihlášky: Elektronická

    Poměr přijatých a přihlášených v minulém akad. roce

    0 / 3

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 30.04.2024
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Poplatek za elektronickou formu přihlášky: 780
      Poznámka: Každému uchazeči, který si podá elektronickou přihlášku, bude v informačním systému vygenerován individuální variabilní symbol pro platbu poplatku. Poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením se nevrací.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Toto doktorské studium se vypisuje v prezenční a kombinované formě studia. Cílem studijního oboru je připravit vysoce kvalifikované odborníky na problematiku občanského sektoru s dostatečným rozhledem po relevantních teoretických přístupech, spolehlivě zvládnutou metodologií výzkumu a důkladnou znalostí aktuální situace a praktických problémů v této oblasti v ČR i v zahraničí. Absolventi jsou schopni podílet se na základním i na aplikovaném výzkumu na akademických pracovištích a vysokých školách, ale stejně tak se zapojit do práce v občanském sektoru, ve veřejné sféře (především státní správě) i v sektoru tržním (společenská odpovědnost firem, dárcovství a dobrovolnictví). Program umožňuje studium se zaměřením na sociologickou nebo sociálně ekonomickou analýzu občanského sektoru. Studijní plán doktoranda zahrnuje plánované publikační aktivity, účasti na konferencích a zkoušky z povinných a povinně volitelných předmětů podle akreditačního materiálu. Po ukončení studia doktorskou zkouškou a obhajobou disertační práce student získává titul Ph.D. Koncepci studia určuje Oborová rada.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Ústní zkouška se skládá z rozpravy nad projektem disertační práce (max. 12 bodů) a z ověření znalostí angličtiny (max. 3 body).
      Otázky přijímacího pohovoru ověřují způsobilost uchazeče pro řešení projektu disertační práce. Uchazeči si připraví ústní prezentaci o projektu v délce maximálně 10 minut. Část ústní prezentace a rozpravy se koná v anglickém jazyce.

      Přihláška ke studiu obsahuje následující přílohy:
      - projekt disertační práce (doporučené součásti: vymezení výzkumného problému a výzkumných otázek, přehled dosavadního bádání, zdůvodnění zvolené metodologie a výzkumných technik, návrh postupu řešení, seznam odborné literatury, časový plán řešení, zdůvodnění relevance pro studijní obor Studia občanského sektoru); doporučený rozsah projektu činí 3-5 normostran (bez literatury); projekt by měl obsahovat návrh školitele ze seznamu školitelů schválených Oborovou radou tohoto oboru;
      - seznam odborné literatury, kterou uchazeč prostudoval s ohledem na svůj individuální zájem a zvolené téma projektu disertace;
      - stručný odborný životopis;
      - přehled dosavadních publikací a dalších vědeckých aktivit uchazeče (účast na konferencích, zapojení do výzkumných projektů atd.)
      - jiné relevantní doklady (např. doklad o vykonání státní zkoušky nebo mezinárodně uznávaného certifikátu ze světového jazyka).
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v doktorském studijním programu je řádné ukončení studia v magisterském studijním programu.

      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 10.06.2024 Do: 18.06.2024
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 25.06.2024 Do: 28.06.2024
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Absolvent doktorského studijního oboru Studia občanského sektoru je kvalifikovaným odborníkem se širokým rozhledem po základních teoretických koncepcích používaných pro zkoumání občanského a neziskového sektoru, potřebnými analytickými dovednostmi a důkladnou znalostí občanského sektoru v ČR, v zahraničí i v Evropské unii. Absolvent je schopen podílet se na základním i na aplikovaném výzkumu ve výzkumných institucích a pracovištích vysokých škol příslušného zaměření. Je také dobře připraven pro náročné řídící a koncepční funkce v organizacích občanského sektoru a má vynikající kvalifikaci pro práci na pozicích ve veřejné správě i v soukromé sféře, kde je obeznámenost s občanským sektorem nezbytností.