PředmětyPředměty(verze: 945)
Předmět, akademický rok 2023/2024
   Přihlásit přes CAS
Anglická konverzace - OVP13007
Anglický název: English Conversation
Zajišťuje: Katedra psychologie (41-KPSY)
Fakulta: Pedagogická fakulta
Platnost: od 2016
Semestr: oba
E-Kredity: 3
Rozsah, examinace: 0/1, Z [HT]
Počet míst: zimní:neurčen / neurčen (12)
letní:neurčen / neurčen (12)
Minimální obsazenost: neomezen
4EU+: ne
Virtuální mobilita / počet míst pro virtuální mobilitu: ne
Stav předmětu: nevyučován
Jazyk výuky: čeština
Způsob výuky: prezenční
Způsob výuky: prezenční
Poznámka: předmět je možno zapsat mimo plán
povolen pro zápis po webu
při zápisu přednost, je-li ve stud. plánu
předmět lze zapsat v ZS i LS
Garant: doc. PhDr. Irena Smetáčková, Ph.D.
Patří mezi: Volitelné předměty PS
Výsledky anket   Termíny zkoušek   Rozvrh   Nástěnka   
Anotace
Poslední úprava: MORAVCOI/PEDF.CUNI.CZ (03.10.2011)
Kurz je vyučován rodilými mluvčími. Výuka probíhá v menším skupinách po deseti studujících. Cílem kurzu je procvičovat aktivní užívání angličtiny v běžných kontextech. Při výuce jsou využívány zpravodajské servery typu VOA-NEWS či BBC. Studující si na jejich základě chystají stručná vystoupení, o nichž je následně v kurzu vedena diskuse. Zápočet je získán na základě účasti, aktivního zapojení a závěrečné eseje.
Sylabus
Poslední úprava: MORAVCOI/PEDF.CUNI.CZ (02.10.2012)

Anglická konverzace

Rozsah: Kurz je tvořen 6-7 setkáními v průběhu semestru, každé setkání má délku 90 minut. Studující pracují průběžně na plnění úkolů mezi setkáními a aktivně prezentují své výsledky na seminářích.

Lektoři/rky: Kurz vedou rodilí mluvčí, dobrovolníci z IBM. V průběhu kurzu se mohou střídat 2 lektoři/rky.

Studující: Kurzu se účastní studující bakalářských oborů, zejména oboru psychologie - speciální pedagogika. Studující disponují přiměřenou znalostí angličtiny, která umožňuje vést konverzaci. Do kurzu se nedělají rozřazující testy, avšak vyučující mají možnost během první hodiny požádat studující o odhlášení, pokud shledají jejich úroveň angličtiny nedostatečnou.

Podmínky k zápočtu: Účast (bez náhrady se připouští jedna absence) a aktivní plnění zadaných úkolů.

Struktura jednotlivých setkání: Každé setkání má předem daný obsah, na který se studující podle zadaných instrukcí připravují. Strukturu víceméně dodržují všichni lektoři/rky. Každé setkání je tvořeno třemi částmi, které se liší svým dominantním zaměřením. První část se zaměřuje na obsahovou diskusi; druhá na gramatiku a slovní zásobu; třetí na dílčí diskuse o individuálních tématech. Ke každé části náleží specifická příprava v rozsahu cca 30-45 minut. Hlavními částmi semináře jsou:

 1)     Celoskupinová diskuse o tematickém článku/nahrávce na základě předem zadaných otázek. Studující se s podklady seznámí předem a vypracují odpovědi na otázky. Na semináři jsou pak jednotlivé odpovědi probírány. Otázky k materiálům mají dva cíle - rozšířit a upevnit jazykovou výbavu (tj. nová slova a fráze), konverzovat o tématu úvodního článku.

2)     Celoskupinová diskuse o článku/nahrávce týkající se anglické frazeologie. Studující se opět s podklady seznámí předem a na jejich základě pak odpoví na připojené otázky. Na semináři jsou jejich odpovědi probrány a zpřesněny ze strany vyučujících.

3)     Diskuse v trojicích o individuálně zvoleném tématu pro daný seminář. Povinností studujících je najít si na každý seminář aktualitu z předem vymezené oblasti (věda, kultura, veřejný život, sport atd.). Podklady jsou písemné, v rozsahu cca ½ normostrany. Na semináři se studující rozdělí do menších podskupinek, v nichž si zvolené aktuality vzájemně představí a diskutují o nich. Ze své diskuse připraví shrnutí nebo vyberou jednu nejzajímavější aktualitu, kterou následně prezentují před celou skupinou.

 
Univerzita Karlova | Informační systém UK