Language selection
  • čeština
  • english
User
  • Anonym

    Branch programme/details

    Social Work (0923RA240003)

    Faculty: Faculty of Arts
    Study programme: Social Work (B0923A240003)
    Form of study: full-time
    Type of study: Bachelor's
    Language of instruction: Czech
    Expected minimum number of accepted students Expected number of accepted students: 40
    Standard length of study: 3 years
    Application type: Online

    Rate of admitted and total applicants in the past academic year

    41 / 112

    • You cannot apply for study of this programme/branch now.

    • shrink expand
      Application submission date: 29.02.2020
    • shrink expand
    • shrink expand
      pouze samostatné studium; nelze kombinovat s jiným programem
    • shrink expand
      přijímací zkouška: dvoukolová (písemná, ústní)

      popis přijímací zkoušky:

      1. kolo – písemná část (doba trvání: 100 minut)
      1) test orientace ve společenském dění a v oboru: základní poznatky z oboru sociální práce, sociální politiky a příbuzných věd, všeobecný kulturněhistorický přehled na úrovni všeobecné středoškolské vzdělanosti, obecné vědecké pojmy a termíny (max. 50 bodů)
      2) úvaha na zadané téma v rozsahu 250–500 slov; bodové hodnocení úvahy bude zahrnuto do 2. kola

      2. kolo – ústní část
      1) pohovor o odborné praxi a motivaci uchazeče ke studiu programu sociální práce (max. 20 bodů)
      2) oborové předpoklady (pohovor o přečtené odborné literatuře, znalost aktuálního dění, znalosti základů oboru a příbuzných věd) (max. 20 bodů)
      3) hodnocení úvahy zpracované v rámci 1. kola zkoušky (10 bodů)

      Úvaha je hodnocena pouze u uchazečů, kteří postoupí do 2. kola. Kritéria hodnocení: formální zpracování, dynamika a vnitřní logika textu, originalita zpracování, jazykové vyjadřování.

      Odbornou praxí se rozumí dosavadní činnost uchazeče, která má vztah ke zvolenému programu, placená nebo neplacená spolupráce s pracovišti, které vykonávají činnosti sociální práce.

      další požadavky ke zkoušce:
      • Uchazeč u ústní části přijímací zkoušky odevzdá seznam přečtené odborné literatury, motivační esej (v rozsahu 1–1,5 strany A4) a seznam doložených praxí.
      • Uchazeč u ústní části přijímací zkoušky předkládá k nahlédnutí doklady o praxi; dokladem o praxi je potvrzení organizace, se kterou uchazeč spolupracoval, s vyznačením rozsahu.

      - - - - -

      Přijat ke studiu může být uchazeč, který u jednokolové nebo dvoukolové přijímací zkoušky dosáhl minimálně 50 bodů a zároveň se podle počtu dosažených bodů umístil v pořadí odpovídajícím předem stanovenému předpokládanému počtu přijímaných pro konkrétní studijní program, obor či dvouspecializaci (viz požadavky přijímacího řízení na jednotlivé programy a obory), přičemž tuto podmínku splní i všichni ti uchazeči, kteří dosáhnou stejného počtu bodů jako uchazeč, který se umístil na posledním místě v pořadí určeném k přijetí. Pokud lze daný program, obor či dvouspecializaci studovat v prezenční i kombinované formě, je předpokládaný počet přijímaných stanoven pro každou formu studia zvlášť. Ke studiu programu, oboru či dvouspecializace neumožňující samostatné (jednooborové) studium může být přijat pouze ten uchazeč, který splní uvedené podmínky pro přijetí na minimálně dva vzájemně kombinovatelné studijní programy, obory či dvouspecializace (více viz PPŘ 2.2 a 2.5). Do předpokládaného počtu přijímaných se u programů, oborů a dvouspecializací neumožňujících samostatné (jednooborové) studium započítávají i uchazeči, kteří se umístili v příslušném pořadí, byť neuspěli u přijímací zkoušky na alespoň jeden další kombinovatelný studijní program, obor či dvouspecializaci, a předpokládaný počet přijímaných tedy nemusí být naplněn. Přijat ke studiu může být jen ten uchazeč, který nejpozději v den zápisu do studia předloží doklad o svém předchozím vzdělání (viz PPŘ, 5.4 a 5.5).
    • shrink expand
      Admission to Bachelor's studies is conditioned by completed secondary education confirmed by a school-leaving certificate.

      Verification method: entrance exam
      Confirmation date (of entrance exam) from: 23.05.2020 Until: 12.06.2020
      Alternative date (of entrance exam): 17.06.2020 Until: 18.06.2020
    • shrink expand
      Termíny přijímacích zkoušek (řádné i náhradní; náhradní termín vždy alespoň 5 dní po řádném): v rozmezí 8. 6. – 15. 7. 2020
      Zveřejnění výsledků přijímacích zkoušek v elektronickém systému: do 22. 7. 2020

      přijetí s upuštěním od přijímací zkoušky: nelze

      přijímací zkouška: jednokolová (písemná)

      popis přijímací zkoušky:
      písemná zkouška (doba trvání: 100 minut)
      1) test orientace ve společenském dění a v oboru: základní poznatky z oboru sociální práce, sociální politiky a příbuzných věd, všeobecný kulturněhistorický přehled na úrovni všeobecné středoškolské vzdělanosti, obecné vědecké pojmy a termíny (max. 100 bodů)

      další informace: ksocp.ff.cuni.cz (Katedra sociální práce)

    • shrink expand
      nelze
    • shrink expand
      na webu katedry: ksocp.ff.cuni.cz (Katedra sociální práce)
    • shrink expand
      koná se v dubnu 2020, informace budou zveřejněny na webu ksocp.ff.cuni.cz/cs
    • shrink expand
      Absolvent bakalářského studia je plně kvalifikovaným sociálním pracovníkem podle platné legislativy. Je oprávněn realizovat činnosti sociální práce, jako je zejména sociální diagnostika, řešení sociálně právních problémů v zařízeních poskytujících služby sociální péče, sociálně právní poradenství, analytická, metodická a koncepční činnost v sociální oblasti, odborné činnosti v zařízeních poskytujících služby sociální prevence, depistážní činnost, poskytování krizové pomoci, sociální poradenství a sociální rehabilitace, zjišťování potřeb obyvatel obce a kraje a koordinace poskytování sociálních služeb.
      Absolventi se mohou uplatnit na pozici sociálního pracovníka v oblasti státní správy, samosprávy a v neziskových organizacích. Nejčastěji se jedná o pracovní pozice v resortu MPSV (např. v domovech pro seniory, na místních úřadech v odboru sociálně-právní ochrany dětí, na úřadech práce), MŠMT (např. v dětských domovech, v nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež), MV (např. v uprchlických zařízeních), MSp (např. jako asistent probační služby), MZ (např. v dětském centru, v nemocnici, v psychiatrickém komunitním centru).