Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Strategie vedoucí k harmonizaci pracovního a osobního života
Název práce v češtině: Strategie vedoucí k harmonizaci pracovního a osobního života
Název v anglickém jazyce: Strategies leading to work and personal life harmonization
Klíčová slova: strategie harmonizace pracovního a osobního života|práce|rodina|osobní nastavení
Klíčová slova anglicky: work-life harmonization strategies|work|family|personal setting
Akademický rok vypsání: 2018/2019
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Katedra psychologie (21-KPS)
Vedoucí / školitel: doc. PhDr. Eva Letovancová, Ph.D.
Řešitel: skrytý - zadáno a potvrzeno stud. odd.
Datum přihlášení: 07.01.2019
Datum zadání: 07.01.2019
Schválení administrátorem: zatím neschvalováno
Datum potvrzení stud. oddělením: 01.02.2019
Datum a čas obhajoby: 02.09.2019 00:00
Datum odevzdání elektronické podoby:23.07.2019
Datum proběhlé obhajoby: 02.09.2019
Odevzdaná/finalizovaná: odevzdaná studentem a finalizovaná
Oponenti: doc. PhDr. Milan Rymeš, CSc.
 
 
 
Zásady pro vypracování
Práce se bude zabývat strategiemi vedoucími k harmonizaci pracovního a osobního života, kde teoretická část bude vycházet z dostupné literatury a praktická část pak z rozhovorů se zaměstnanci. Cílem diplomové práce je zmapovat strategie, vedoucí k harmonizaci pracovního a osobního života, používané zaměstnanci vybrané společnosti.
Začátkem teoretické části bude uvedení do problematiky slaďování pracovního a osobního života, přiblížení tématu/konceptu z hlediska obsahu, jeho významu pro jedince a organizaci. V této části budou také popsané změny, probíhající v pracovním prostředí, jako je například neustálý vývoj moderních technologií, které mohou mít dopad na proces harmonizace.
Následovat bude část, která se zabývá třemi hlavními oblastmi tohoto konceptu – pracovní, osobní a rodinnou. Zaměří se na roli jedince v uvedených oblastech, a na strategie slaďování pracovního a osobního života, které bývají v jednotlivých oblastech využívány. Součástí teoretické části bude také přehled vybraných přístupů a teorií, spojených s touto tématikou, a výzkumy, které se těmito teoriemi zabývaly.
Empirická část bude navazovat na část teoretickou. Jejím cílem bude mapovat, jaké strategie harmonizace pracovního a osobního života volí zaměstnanci vybrané společnosti. Tyto strategie budou zjišťovány pomocí polo-strukturovaných rozhovorů. Kostra rozhovoru bude vycházet z nastudované literatury, použité v teoretické části práce. Při zpracování dat bude použita kvalitativní obsahová analýza.
Výsledky empirické části by mohly sloužit k hlubšímu porozumění procesu harmonizace pracovního a osobního života, být inspirací a základem pro další výzkum v této oblasti.
Seznam odborné literatury
Akter, K. (2016). Work-Life Balance Strategies and Consequences: A Few Aspects. ASA University Review. 10(1).

Friedman, S. D., & Greenhaus, J. H. (2000). Work and family--allies or enemies?: what happens when business professionals confront life choices. Oxford University Press, USA.

Haddon, B., Hede, A. (2009). Work-life balance: In search of effective strategies. In Proceedings of ANZAM (Australian and New Zealand Academy of Management) Annual Conference.

Jones, F., Burke, R. J., & Westman, M. (Eds.). (2013). Work-life balance: A psychological perspective. Psychology Press.

Wepfer, A.G., Ally, T.D., Brauchly, R., Jenny, G.J., & Bauer, G.F. (2018). Work-life boundaries and well-being: Does work-to-life integration impair well-being through lack of recovery? Journal of business and psychology [online]. 33(6), DOI: 10.1007/s10869-017-9520-y.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK