Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Subjektivní determinanty pracovní výkonnosti a zaujetí prací – jejich význam a širší kontexty se zaměřením na pracovní angažovanost.
Název práce v češtině: Subjektivní determinanty pracovní výkonnosti a zaujetí prací – jejich význam a širší kontexty se zaměřením na pracovní angažovanost.
Název v anglickém jazyce: The subjective determinants of job performance and job involvement: their importance and wider contexts with a focus on job engagement.
Klíčová slova: pracovní výkonnost, pracovní výkon, subjektivní determinanty výkonnosti, pracovní zaujetí, angažovanost.
Klíčová slova anglicky: job efficiency, job performance, subjective determinants of performance, job involvement, job engagement.
Akademický rok vypsání: 2014/2015
Typ práce: bakalářská práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Katedra psychologie (21-KPS)
Vedoucí / školitel: doc. PhDr. Milan Rymeš, CSc.
Řešitel: skrytý - zadáno a potvrzeno stud. odd.
Datum přihlášení: 12.05.2015
Datum zadání: 12.05.2015
Schválení administrátorem: zatím neschvalováno
Datum potvrzení stud. oddělením: 29.05.2015
Datum a čas obhajoby: 20.06.2016 00:00
Datum odevzdání elektronické podoby:18.04.2016
Datum proběhlé obhajoby: 20.06.2016
Odevzdaná/finalizovaná: odevzdaná studentem a finalizovaná
Oponenti: doc. PhDr. Eva Letovancová, Ph.D.
 
 
 
Zásady pro vypracování
Pracovní výsledky jedince jsou v určité míře ovlivněny subjektivními faktory – tady lze hovořit o osobnostních předpokladech jedince, jeho motivaci, schopnostech, postojích, hodnotách a znalostech. V pracovním kontextu determinují dané faktory postoj zaměstnance k vlastní práci a podílí se na míře angažovanosti. Úkolem první části bakalářské práce tedy bude vytvořit přehled a blíže určit jednotlivé subjektivní determinanty pracovní výkonnosti a pracovního zaujetí.
V druhé části se zaměřím vytvoření návrhu výzkumu, který by měřil míru působení zmíněných faktorů na pracovní výkonnost jedince.
Seznam odborné literatury
Armstrong, M. (2007). Řízení lidských zdrojů: nejnovější trendy a postupy. Praha: Grada.

Halbesleben, J.R.B., and Wheeler, A.R. (2008), The Relative Roles of Engagement and Embeddedness in Predicting Job Performance and Intention to Leave. Work & Stress, 22, 242–256

Macey, W.H., Schneider, B. (2008). The meaning of employee engagement. Industrial and Organizational Psychology, 1, 3-30

Provazník, V., Komárková, R. (2004). Motivace pracovního jednání. 2.,přeprac. vyd. Praha: Oeconomica.

Ребров А.В. (2011). Влияние структуры мотивации работника на результативность труда. Новая парадигма в управлении мотивацией. Lambert Academic Publishing.

Wagnerová, I. (2005). Řízení výkonnosti: hodnocení pracovníků jako významný nástroj řízení výkonnosti. (83 s.) Brno: Konečný.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK