Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 390)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Topoklima údolí a jeho vliv na vegetaci
Název práce v češtině: Topoklima údolí a jeho vliv na vegetaci
Název v anglickém jazyce: The Valley's Topoclimate and Its Influence on the Vegetation
Klíčová slova: topoklima údolí, údolní inverze, fenologie, mrazová kotlina, Horní a Dolní Studené, habr (Carpinus betulus), líska (Corylus avelana), orsej (Ficaria verna)
Klíčová slova anglicky: valley's topoclimate, valley inversion, phenology, frost hollow, Horní a Dolní Studené, hornbeam (Carpinus betulus), hazel (Corylus avelana), lesser celandine (Ficaria verna)
Akademický rok vypsání: 2009/2010
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Katedra fyzické geografie a geoekologie (31-330)
Vedoucí / školitel: RNDr. Ivan Sládek, CSc.
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem, čeká na schválení garantem
Datum přihlášení: 27.01.2010
Datum zadání: 27.01.2010
Datum odevzdání elektronické podoby:22.08.2012
Datum proběhlé obhajoby: 19.09.2012
Oponenti: prof. Ing. Jiří Klabzuba, CSc.
 
 
 
Předběžná náplň práce
Cíle: Zhodnocení topoklimatu a fytogeografických a fenologických poměrů údolí, v němž leží osada Studené, na sever od dolního toku Sázavy. Nalezení vztahů mezi topoklimatem na jedné straně a rozšířením vybraných rostlin a jejich fenologickými fázemi na druhé straně. Metody, území, vstupní data: Základem práce bude terénní průzkum a pozorování při opakovaných návštěvách území. Prvním krokem práce bude vymezení zkoumaného území tak, aby zahrnovalo hlavní zvláštnosti z hlediska cílů výzkumu a odpovídalo reálným možnostem, hlavně časovým, diplomové práce. Předpokládá se spolupráce s přírodovědci z regionálního muzea v Jílovém u Prahy. Práce naváže na poznatky z terénního cvičení z fyzické geografie, které se v dotyčném prostoru konalo v červnu 2009 - jako součást výuky studentů geografie na PřF UK. Jako referenční meteorologickou stanici bude pravděpodobně možno využít stanici katedry fyzické geografie a geoekologie PřF UK, která je v Ondřejově u Prahy, tedy nedaleko. K hodnocení a mapování topoklimatu bude použito dat z terénního měření expedičního charakteru, jednak počítačového stanovení vlastností georeliéfu, zejména těch, které ovlivňují energetickou bilanci povrchu. Pravděpodobně bude využito GIS.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK