Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Transplantace krvetvorných buněk pohledem sestry intenzivní péče a pohledem pacienta
Název práce v jazyce práce (slovenština): Transplantace krvetvorných buněk pohledem sestry intenzivní péče
a pohledem pacienta
Název práce v češtině: Transplantace krvetvorných buněk pohledem sestry inteznivní péče
a pohledem pacienta
Název v anglickém jazyce: Stem cell transplantatiion: The view of intensive care nurse and the patient
Akademický rok vypsání: 2009/2010
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: slovenština
Ústav: I. interní klinika – klinika hematologie 1. LF UK a VFN (11-00510)
Vedoucí / školitel: MUDr. David Pohlreich
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem
Datum přihlášení: 10.11.2009
Datum zadání: 13.01.2010
Datum a čas obhajoby: 24.06.2010 00:00
Datum odevzdání elektronické podoby:30.04.2010
Datum proběhlé obhajoby: 24.06.2010
Předmět: Obhajoba diplomové práce (B01602)
Oponenti: MUDr. Michal Kouba
 
 
 
Zásady pro vypracování
Cílem práce je prokázat schopnost písemně formulovat výsledky samostatné odborné, vědecké (experimentální nebo klinické) práce, prováděné pod dohledem vedoucího práce. Obsah závěrečné práce má odpovídat nárokům kladeným na odborný resp. vědecký text z oblasti zdravotnických disciplin. Těmto požadavkům musí práce odpovídat i po stránce jazyku a stylu.

Styl musí být odborný, naprosto věcný, stručný a používající přesně definované pojmy, bez gramatických a stylistických chyb.
Struktura závěrečné práce odpovídá v podstatě struktuře původního článku, tj.Úvod, teoretická část, Metodika, Výsledky, Diskuse, Závěry, Literatura, Tabulky, grafy, schemata, Poznámky a Poděkování. Tyto jednotlivé oddíly se mohou případně i spojovat (Výsledky a diskuse), popř. být dle potřeby dalšími. V těchto oddílech pak také student musí prokázat, že má schopnosti a dovednosti, jež jsou v nich předpokladem úspěšného jejich naplnění.
Seznam odborné literatury
Příklady doporučené literatury:
Kolektiv autorů: Management ve zdravotnictví. Computer Press Brno 2003.
ŠKRLA, P., ŠKRLOVÁ, M.: Kreativní ošetřovatelský management, Praha. Advent orion, 2003.
Prachař, Jan. Bezpečnost a ochrana při práci. Kunovice : Evropský polytechnický institut, 2005
Šubrt, Bořivoj,Bezpečnost a ochrana zdraví při práci : podle právního stavu k 30.4.2007. Olomouc : ANAG, 2007
Petrů, P., Tomeček,M. Bezpečnost a ochrana zdraví při práci v praxi. Verlag Dashöfer,s.r.o.: Praha, 2007
Právní předpisy v oblasti BOZP, pracovního práva, ochrany a podpory zdraví. Metodické pokyny Ministerstva zdravotnictví, ev. Ministerstva práce a sociálních věcí.
Odborné časopisy, zejména Bezpečnost a hygiena práce.
Předběžná náplň práce
Cíl: Zjistit soulad mezi právním a faktickým stavem bezpečnosti a ochrany zdraví při práci sester a dalších pracovníků na pracovišti intenzivní péče. Formulace pracovní hypotézy, popřípadě také dílčích pracovních hypotéz, které bude diplomantka v prkatické části ověřovat.
Teoretická část: Zpracování literatury v oblasti související s bezpečností a ochranou zdraví při práci, shrnutí dosavadních výzkumů a průzkumů, včetně případných diplomových prací v souvisejících oblastech. Teoretické základy a východiska, včetně cizojazyčné literatury. Analýza tématu zejména z hlediska práva a pracovní hygieny
Praktická část: Zjištění stavu na konkrétním pracovišti ve vybraném zdravotnickém zařízení. Zjištění faktického stavu jednak analýzou vnitřních předpisů,jednak rozhovory a dotazníky a vlastním pozorováním. Zjištění důvodů případného porušování právních předpisů ze strany sester, vedoucích sester, dalších ošetřovatelskcýh pracovníků, jejich znalosti problematiky BOZP.
Metodické postupy: V teoretické části rešerše literatury a pramenů, včetně zahraničních zdrojů, v praktické části kvantitativní výzkum s prvky kvalitivního, včetně použití vhodných statistických metod.
Výsledky a diskuse: Diplomantka dosažené výsledky přehledně popíše, doplní přehlednými tabulkami, grafy apod. V diskusi přesvědčivě interpretuje tyto výsledky, srovná s hypotézou (hypotézami) a popřípadě s výsledky dalších výzkumů na dané téma. Zhodnotí soulad právní úpravy, interních předpisů a praxe.
Závěry: Diplomantka shrne, zda dosažené výsledky splnily cíle práce, vyvodí praktické závěry pro praxi i případnou změnu interních předpisů a doporučí další oblasti, které by bylo potřeba objasnit.
Bibliografie, použitá literatura a prameny: Diplomantka uvede pouze ty prameny a literaturu, z které skutečně při práci čerpala. Dodrží zásady v souladu s interními, právními a dalšími normami.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK