Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
V úterý 2.7.2024 v době mezi 20:00 a 22:00 proběhne odstávka Studijního informačního systému z důvodu údržby databázového serveru.
Srovnávací studie variant hodnocení hluku v urbánním prostředí
Název práce v češtině: Srovnávací studie variant hodnocení hluku v urbánním prostředí
Název v anglickém jazyce: Comparative Study of Variants Evaluating Noise in Urban Environment
Klíčová slova: Hluk, obtěžování hlukem, vícekriteriální hodnocení variant, kvalita života, indikátory udržitelného rozvoje, strategické hlukové mapování, hlukové mapování, subjektivní hodnocení hluku, měření hluku, městské prostředí.
Klíčová slova anglicky: Noise, noise annoyance, multicriterial analysis, quality of life, indicators of sustainable development, strategic noise mapping, noise mapping, subjective evaluation of noise, measuring of noise, urban environment.
Akademický rok vypsání: 2007/2008
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Program Sociální a kulturní ekologie (24-KSKE)
Vedoucí / školitel: prof. RNDr. Bedřich Moldan, CSc., dr. h. c.
Řešitel: skrytý - zadáno a potvrzeno stud. odd.
Datum přihlášení: 08.11.2007
Datum zadání: 08.11.2007
Datum odevzdání elektronické podoby:12.11.2010
Datum proběhlé obhajoby: 19.01.2011
Předmět: Obhajoba diplomové práce (YM4A1EKO1)
Oponenti: prof. Mgr. Tomáš Řiháček, Ph.D.
 
 
 
Předběžná náplň práce
Diplomová práce (DP) vychází z negativního působení hlukového znečištění na jedince, který má vliv na jeho vztah k okolnímu prostředí, kde se nachází. Cílem DP je konstrukce indikátoru hlukového znečištění v urbánním prostředí, který bude sloužit ke sledování hlukové zátěže na jednotlivce, popř. podíl populace. Náplní práce je zjištění přístupu vybraných samospráv k monitoringu hlukové zátěže na daném území a možností sledování této zátěže pomocí indikátorů. Pomocí dat z hlukových map a bodových měření, která jsou k dispozici v archívech samospráv, a pomocí metodických přístupů z diferencovaných výzkumů indikátorů hluku, je cílem navrhnout možnosti a metodiku sledování hlukové zátěže na místní úrovni. Výsledek z vývoje metodiky indikátoru by měl sloužit k praktickému využití městy České republiky.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK