Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 390)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Vývoj nových elektrochemických metod pro stanovení hormonů štítné žlázy
Název práce v češtině: Vývoj nových elektrochemických metod pro stanovení hormonů štítné žlázy
Název v anglickém jazyce: Development of novel electrochemical methods for the determination of thyroid hormones
Klíčová slova: hormony štítné žlázy; tyroxin; trijodthyronin; elektroanalýza; sp2 a sp3 uhlíkové elektrody
Klíčová slova anglicky: thyroid hormones; thyroxine; triiodothyronine; electroanalysis; sp2 and sp3 carbon-based electrodes
Akademický rok vypsání: 2025/2026
Typ práce: bakalářská práce
Jazyk práce:
Ústav: Katedra analytické chemie (31-230)
Vedoucí / školitel: RNDr. Simona Baluchová, Ph.D.
Řešitel:
Předběžná náplň práce
Cílem tohoto projektu je vyvinout nové, spolehlivé a citlivé elektrochemické metody pro detekci a stanovení hormonů štítné žlázy, tyroxinu (T4) a trijodthyroninu (T3). Tyto metody jsou důležité v klinické a diagnostické oblasti pro monitorování koncentrací hormonů v biologických vzorcích, které kromě indikace problémů se štítnou žlázou mohou být také využity jako biomarkery rakoviny plic. Projekt bude realizován v rámci elektroanalytického týmu na Katedře analytické chemie, který garantuje jeho finanční zabezpečení. Projekt může být dále rozšířen do diplomové nebo doktorské práce.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
The goal of this project is to develop new, reliable, and sensitive electrochemical methods for the detection and quantification of thyroid hormones, thyroxine (T4), and triiodothyronine (T3). These methods are important in the clinical and diagnostic field for monitoring hormone concentrations in biological samples, which, besides indicating thyroid issues, can also be used as biomarkers for lung cancer. The project will be carried out within the electroanalytical team at the Department of Analytical Chemistry, which guarantees its financial support. The project can further be expanded into a master's or doctoral thesis.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK