Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Ošetřovatelská péče o pacienty s MRSA
Název práce v češtině: Ošetřovatelská péče o pacienty s MRSA
Název v anglickém jazyce: Nursing Care in Patients with MRSA
Klíčová slova: ošetřovatelství, MRSA, methicilin rezistentní Staphylococcus aureus, infekční ošetřovatelství, bariérový režim, bakteriální rezistence
Klíčová slova anglicky: nursing, MRSA, methicillin-resistant Staphylococcus aureus, nursing in patients with infectious diseases, contact precautions, bacterial resistance
Akademický rok vypsání: 2022/2023
Typ práce: bakalářská práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Ústav ošetřovatelství (13-342)
Vedoucí / školitel: MUDr. Milan Trojánek, Ph.D.
Řešitel: skrytý - zadáno a potvrzeno stud. odd.
Datum přihlášení: 19.03.2023
Datum zadání: 19.03.2023
Datum potvrzení stud. oddělením: 18.04.2024
Datum a čas obhajoby: 04.06.2024 00:00
Datum odevzdání elektronické podoby:23.04.2024
Datum odevzdání tištěné podoby:24.04.2024
Do kdy má student odevzdat:24.04.2024
Datum proběhlé obhajoby: 04.06.2024
Oponenti: PhDr. RNDr. Daniel Jirkovský, Ph.D., MBA
 
 
 
Zásady pro vypracování
Bakalářská práce musí splňovat požadavky uvedené v platném opatření děkana. Zpracováním bakalářské práce student/ka prokáže, že se umí samostatně orientovat ve studovaném oboru a že v průběhu studia získal/a a zároveň je i schopen/a v praxi uplatňovat teoretické poznatky a praktické postupy (metody). Bakalářská práce musí být původním a samostatně zpracovaným odborným textem. Při zpracování bakalářské práce se student/ka může opírat o výsledky a zkušenosti získané jinými autory, avšak vždy musí tyto výsledky a zkušenosti konfrontovat s vlastními názory, úvahami, hodnoceními a závěry. Rozsah bakalářské práce vyplývá z povahy zpracovávaného tématu, přičemž její minimální rozsah činí 40 stran normovaného textu. Referenční seznam musí obsahovat nejméně 25 položek časopiseckých, literárních či elektronických zdrojů informací. Do referenčního seznamu se nezapočítávají pouhá abstrakta. Zpracováním bakalářské práce musí student prokázat schopnost pracovat s aktuální odbornou literaturou vztahující se k řešené problematice, včetně práce s cizojazyčnou literaturou a s dalšími prameny. Citace typu “ústní sdělení” a “nepublikovaná data” (s výjimkou vnitřních předpisů a standardů) nelze v bakalářské práci použít.
Seznam odborné literatury
BENEŠ, Jiří, 2018. Antibiotika. 1. vydání. Praha: Grada. ISBN 978-80-271-0636-3.
DRNKOVÁ, Barbora, 2019. Mikrobiologie, imunologie, epidemiologie a hygiena pro zdravotnické obory. 1. elektronické vydání. B.m.: Grada. ISBN 978-80-271-1083-4.
GOERING, Richard V., 2016. Mimsova lékařská mikrobiologie. Praha: Stanislav Juhaňák - Triton. ISBN 978-80-7387-928-0.
HURYCH, Jakub a Roman ŠTÍCHA. Lékařská mikrobiologie: repetitorium. 3. vydání. Praha: Stanislav Juhaňák - Triton, 2021. ISBN 978-80-7553-976-2.
ROZSYPAL, Hanuš. Základy infekčního lékařství. V Praze: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2015. ISBN 978-80-246-2932-2.
EUROPEAN CENTRE FOR DISEASE PREVENTION AND CONTROL, 2023. Reducing antimicrobial resistance: is the EU progressing towards the 2030 targets? [online]. Dostupné z: https://www.ecdc.europa.eu/en/news-events/eaad-2023-launch
Předběžná náplň práce
Cílem bakalářské práce je zjistit postoje ošetřovatelského personálu k bariérové ošetřovatelské péči o pacienty s MRSA, analyzovat dodržování kontaktních opatření v klinické praxi a identifikovat faktory, které jsou spojené s případnou sníženou adherencí k jejich dodržování. K naplnění tohoto záměru byly stanoveny následující cíle práce: sestavit přehled relevantních teoretických a praktických východisek vztahujících se k řešené problematice z aktuálních literárních a časopiseckých zdrojů informací; připravit dotazník vlastní konstrukce a zadat jej cílové skupině respondentů; získaná data statisticky zpracovat; zobecnit výsledky vlastní práce a navrhnout doporučení pro praxi a pro vzdělávání sester.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
The aim of the thesis is to assess the attitudes of nursing staff about nursing care in patients with MRSA, analyze the adherence to contact precautions in the clinical practice and to identify the factors associated with potential non-adherence. The subsequent aims are as follows: make an overview of relevant knowledge from literary and other sources related to the topic; prepare a questionnaire and distribute it to the target study population; analyze the obtained data using appropriate statistical methods; generalize the findings of and propose recommendations for clinical practice and education in nursing.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK