Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Analýza znalostí sester při resuscitaci novorozence
Název práce v češtině: Analýza znalostí sester při resuscitaci novorozence
Název v anglickém jazyce: Analysis of nurses' knowledge in newborn resuscitation
Klíčová slova: resuscitace, novorozenec, intenzivní péče
Klíčová slova anglicky: resuscitation, newborns, intensive care
Akademický rok vypsání: 2022/2023
Typ práce: bakalářská práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Ústav ošetřovatelství (13-342)
Vedoucí / školitel: Mgr. Kateřina Průšová
Řešitel: skrytý - zadáno a potvrzeno stud. odd.
Datum přihlášení: 30.12.2022
Datum zadání: 30.12.2022
Datum potvrzení stud. oddělením: 09.05.2023
Datum a čas obhajoby: 01.06.2023 08:00
Datum odevzdání elektronické podoby:26.04.2023
Datum odevzdání tištěné podoby:26.04.2023
Do kdy má student odevzdat:26.04.2023
Datum proběhlé obhajoby: 01.06.2023
Oponenti: Mgr. Jaroslava Hromádková
 
 
 
Zásady pro vypracování
Bakalářská práce musí splňovat požadavky uvedené v platném opatření děkana.
Zpracováním bakalářské práce student/ka prokáže, že se umí samostatně orientovat ve studovaném oboru a že v průběhu studia získal/a a zároveň je i schopen/a v praxi uplatňovat teoretické poznatky a praktické postupy (metody).
Bakalářská práce musí být původním a samostatně zpracovaným odborným textem. Při zpracování bakalářské práce se student/ka může opírat o výsledky a zkušenosti získané jinými autory, avšak vždy musí tyto výsledky a zkušenosti konfrontovat s vlastními názory, úvahami, hodnoceními a závěry.
Rozsah bakalářské práce vyplývá z povahy zpracovávaného tématu, přičemž její minimální rozsah činí 40 stran normovaného textu.
Referenční seznam musí obsahovat nejméně 25 položek časopiseckých, literárních či elektronických zdrojů informací. Do referenčního seznamu se nezapočítávají pouhá abstrakta. Zpracováním bakalářské práce musí student prokázat schopnost pracovat s aktuální odbornou literaturou vztahující se k řešené problematice, včetně práce s cizojazyčnou literaturou a s dalšími prameny. Citace typu “ústní sdělení” a “nepublikovaná data” (s výjimkou vnitřních předpisů a standardů) nelze v bakalářské práci použít.
Seznam odborné literatury
MARKOVÁ, Daniela, CHVÍLOVÁ WEBEROVÁ, Magdalena a kolektiv. Předčasně narozené dítě. Praha: Grada, 2020. ISBN 978-80-271-1745-1.
STRAŇÁK, Zbyněk, JANOTA, Jan. Neonatologie. Praha: Mladá Fronta, 2015. ISBN: 978-80-204-3861-4.
DORT, Jiří, DORTOVÁ, Eva, JEHLIČKA, Petr. Intenzivní péče v pediatrii. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2018. ISBN 978-80-246-3936-9.
KLÍMA, Jiří. Pediatrie pro nelékařské zdravotnické obory. Praha: Grada Publishing, 2016. Sestra (Grada). ISBN 978-80-247-5014-9.
EUROPEAN RESUSCITATION COUNCIL. Newborn life support. Edegem, Belgium, 2015. ISBN 978-90-7915-784-6.
Předběžná náplň práce
V teoretické části mé bakalářské práce bych se chtěla podrobně věnovat tématu resuscitace, jejími postupy a vymezení základních pojmů. Jednotlivé kapitoly budou dále patřit multidisciplinární odborné organizaci pro kardiopulmonální resuscitaci a resuscitační medicínu, České resuscitační radě, a guidelines Evropské resuscitační rady. V empirické části této práce budu za pomoci kvantitativního výzkumného šetření ověřovat znalosti sester v oblasti resuscitace novorozence a nejnovějších guidelines Evropské resuscitační rady na vybraných pracovištích.
Pro tuto práci jsem si stanovila následující cíle:

Cíl 1: Na základě veškerých dostupných informací přinést ucelený přehled relevantních poznatků týkajících se resuscitace novorozence.
Cíl 2: Vypracovat nestandardizovaný dotazník a distribuovat ho mezi cílovou skupinu respondentů.
Cíl 3: Za pomoci statistických metod porovnat znalosti sester a porodních asistentek v oblasti resuscitace novorozence.
Cíl 4: Provést analýzu získaných dat, aplikovat je v praxi předáním vedení vybraných pracovišť, případně navrhnout řešení zjištěných nedostatků.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
In the theoretical part of my bachelor's thesis, I would like to focus in detail the topic of resuscitation, its procedures and the definition of basic terms. Individually the chapters will further belong to the multidisciplinary professional organization for cardiopulmonary resuscitation and resuscitation medicine, Czech resuscitation to the Council, and guidelines of the European Resuscitation Council. In the empirical part of this thesis I will verify knowledge with the help of quantitative research nurses in the field of newborn resuscitation and the latest guidelines European resuscitation councils at selected workplaces.
I am for this job set the following goals:

Objective 1: Bring a comprehensive overview based on all available information
relevant knowledge regarding the resuscitation of a newborn.
Objective 2: Develop a non-standardized questionnaire and distribute it among target group of respondents.
Objective 3: Using statistical methods to compare the knowledge of nurses and obstetricians assistants in the field of newborn resuscitation.
Objective 4: Analyze the data obtained, apply it in practice by handing it over to management selected workplaces, or propose solutions to identified deficiencies.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK