Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Význam školních zahrad/atrií pro rozvoj studentů
Název práce v češtině: Význam školních zahrad/atrií pro rozvoj studentů
Název v anglickém jazyce: The Importance of School Gardens/Atriums for Student Development
Klíčová slova: atrium, školní zahrada, projekt, rozvoj dítěte, příroda, kompost, záhony, výuková jednotka
Klíčová slova anglicky: atrium, school garden, project, child development, nature, compost, flower beds, lesson
Akademický rok vypsání: 2021/2022
Typ práce: závěrečná práce CŽV
Jazyk práce: čeština
Ústav: Katedra učitelství a didaktiky biologie (31-180)
Vedoucí / školitel: RNDr. Irena Chlebounová
Řešitel: skrytý - zadáno a potvrzeno stud. odd.
Datum přihlášení: 24.11.2021
Datum zadání: 24.11.2021
Datum potvrzení stud. oddělením: 24.11.2021
Předběžná náplň práce
Dnešní děti ohrožuje syndrom odcizení přírodě. Více než dříve čelí děti laxnosti a nezájmu o okolní prostředí a začínají být zcela pohlcené virtuálním světem.
Jak tomu můžeme zabránit? Jak poskytnout dětem prostředí, které je bude přirozeně rozvíjet? Školní zahrady, v našem případě školní atria, jsou příležitostí pro změnu. Vhodně navržená a využívaná atria podporují správný rozvoj dítěte.
Školní atrium je místem, kde lze pozorovat a pochopit přírodní děje, kde lze experimentovat, získávat zručnost i dovednost.
V závěrečné práci pomocí sestavených výukových jednotek řeším možnosti, jak žákům opět přiblížit důležitost okolního prostředí. Co vše nám mohou atria poskytnout, jak je realizovat i udržovat. Připomenout žákům, jak fungují přírodní děje v ,,přímém přenosu.´´
Pomocí výukových hodin žákům dále napomáhám získat znalosti na základě vlastní prožité zkušenosti a pozorování. Zahrada je pro ně zároveň zdroj přírodního materiálu využitelného pro další laboratorní výuku.
Cílem této práce je snaha o zlepšení kvality učení kombinací teorie s praxí a to díky řádně navrženým výukovým jednotkám.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
Today's children are threatened by the alienation syndrome. More than before, children face laxity and lack of interest in the environment and begin to be completely absorbed in the virtual world.
How can we prevent this? How to provide children with an environment that will develop them naturally? School gardens, in our case school atriums, are an opportunity for change. Properly designed and used atriums support the proper development of the child.
The school atrium is a place where you can observe and understand natural events, where you can experiment, gain skill and skill.
In the final work, I use the compiled teaching units to address the possibilities of bringing students back to the importance of the environment. What atria can provide us with, how to implement and maintain them. Remind students how natural events work in "live."
Through lessons, I also help students gain knowledge based on their own experience and observations. The garden is also a source of natural material for them that can be used for further laboratory lessons.
The aim of this thesis is to improve the quality of learning by combining theory with practice, thanks to properly designed teaching units (lessons).
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK