Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 379)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
V sobotu dne 19. 10. 2024 dojde k odstávce některých součástí informačního systému. Nedostupná bude zejména práce se soubory v modulech závěrečných prací. Svoje požadavky, prosím, odložte na pozdější dobu.
Možnosti testování na přítomnost návykových látek v diagnostických ústavech v České republice
Název práce v češtině: Možnosti testování na přítomnost návykových látek v diagnostických ústavech v České republice
Název v anglickém jazyce: Possibilities of testing for addictive substances in diagnostic institutes of Czech republic
Klíčová slova: Diagnostický ústav, ústavní výchova, návykové látky, testování, legislativa
Klíčová slova anglicky: juvenile detentions centres, istitutional care, drugs, testing, laws
Akademický rok vypsání: 2020/2021
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Klinika adiktologie 1. LF UK a VFN (11-00611)
Vedoucí / školitel: Mgr. Jaroslav Šejvl, Ph.D.
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem
Datum přihlášení: 29.10.2020
Datum zadání: 29.10.2020
Datum a čas obhajoby: 13.09.2021 09:00
Datum odevzdání elektronické podoby:12.07.2021
Datum proběhlé obhajoby: 13.09.2021
Předmět: Obhajoba diplomové práce (B02236)
Oponenti: prof. PhDr. Michal Miovský, Ph.D.
 
 
 
Zásady pro vypracování
Studentka je povinna alespoň 1x za každý kalendářní měsíc (počítá se od měsíce, který následuje po měsíci, kdy byla práce zadána do SISu) konzultovat vývoj zpracování textu bakalářské/diplomové práce s vedoucím práce; stejně tak je povinna alespoň 1x za měsíc zaslat vedoucímu práce zpracovaný text bakalářské/diplomové práce k revizi a připomínkám.
V případě připomínek a doporučení k textu bakalářské/diplomové práce je studentka povinna se s doporučeními a připomínkami řádně vypořádat - buď je přijmout a zapracovat do textu, v případě, že s nimi nesouhlasí musí si své rozhodnutí argumentačně vedoucímu práce zdůvodnit.
Práci je studentka povinná odevzdat v termínu, který je stanoven pro odevzdání bakalářské práce studijním oddělením děkanátu 1. LF UK.
Studentka bere při zpracování práce v úvahu nejen právní stav de lege lata, ale rovněž de lege ferenda; pracuje řádně s citacemi a to podle APA (poslední revize); dále je studentka povinna dodržovat zásady pro zpracování vědeckých prací tohoto druhu.
Při provádění analýzy jednotlivých právních dokumentů (bez ohledu na jejich právní sílu), komparuje jednotlivé právní instrumenty s vhodnými postupy, které jsou zaměřeny na prevenci a léčbu užívání a závislosti na návykových látkách.
Studentka je povinna v termínu do 30 dní od zaregistrování tématu práce předložit vedoucímu seznam literatury, se kterým bude pracovat. V případě nesplnění shora uvedených podmínek, nebo jejich části nebude studentce udělen příslušný zápočet.
Předběžná náplň práce
Testování na přítomnost návykových látek je jedním z kontrolních mechanismů používaných například v zaměstnání, školských zařízeních nebo v adiktologických službách. Tento nástroj je důležitý i pro diagnostické ústavy a další organizace zajišťující péči o svěřené děti a mladistvé v ústavní a ochranné výchově. Pro tato zařízení ústavní výchovy je primárně důležitá ochrana zdraví jejich svěřenců, dohled nad plněním základní školní docházky a dodržování školního i vnitřního řádu zařízení. Cílem práce je zmapování standardního postupu napříč diagnostickými ústavy v České republice, porovnání s předepsanými postupy a sepsání doporučení a návrhů pro změnu a zefektivnění práce zaměstnanců v zařízeních ústavní výchovy.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
One of the main control mechanism used by employment, school facilities or addictology services is testing for addictive substances. This tool is very important for diagnostic institutes and other organizations providing care and basic needs for entrusted children and adolescents in institutional and protective education. Main purpose of mentioned institutions is to ensure health and safety of their wards, maintain supervision of their school attendance and supervision of their compliance with internal regulations of the school and the institution.
Main goal of the study is to map the versions of the standard process across all diagnostic institutes in the Czech Republic, compare these versions with legislative and afterward create recommendations and proposals, which could lead to change or make the work of employees in institutional education more effective.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK