Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 368)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Kvalita života pacientů po radikální prostatektomii
Název práce v češtině: Kvalita života pacientů po radikální prostatektomii
Název v anglickém jazyce: Quality of life of patients after radical prostatectomy
Klíčová slova: Kvalita života, radikální prostatektomie, adenokarcinom, pacient, inkontinence, erektilní disfunkce
Klíčová slova anglicky: Quality of life, radical prostatectomy, adenocarcinoma, patients, incontinence, erective dysfunction
Akademický rok vypsání: 2014/2015
Typ práce: bakalářská práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Ústav ošetřovatelství (13-342)
Vedoucí / školitel: Mgr. Jana Křivková
Řešitel: skrytý - zadáno a potvrzeno stud. odd.
Datum přihlášení: 11.09.2015
Datum zadání: 30.09.2015
Datum potvrzení stud. oddělením: 31.05.2016
Datum a čas obhajoby: 07.06.2016 00:00
Datum odevzdání elektronické podoby:14.04.2016
Datum odevzdání tištěné podoby:15.04.2016
Do kdy má student odevzdat:15.04.2016
Datum proběhlé obhajoby: 07.06.2016
Oponenti: PhDr. Šárka Tomová, MPH, Ph.D. et Ph.D.
 
 
 
Zásady pro vypracování
Bakalářská práce musí splňovat požadavky uvedené v Opatření děkana 2. LF UK č. 12/2010. Zpracováním bakalářské práce student/ka prokáže, že se umí samostatně orientovat ve studovaném oboru a že v průběhu studia získal/a a zároveň je i schopen/a v praxi uplatňovat teoretické poznatky a praktické postupy (metody). Bakalářská práce musí být původním a samostatně zpracovaným odborným textem. Při zpracování bakalářské práce se student/ka může opírat o výsledky a zkušenosti získané jinými autory, avšak vždy musí tyto výsledky a zkušenosti konfrontovat s vlastními názory, úvahami, hodnoceními a závěry. Rozsah bakalářské práce vyplývá z povahy zpracovávaného tématu, přičemž její minimální rozsah činí 40 stran normovaného textu. Referenční seznam musí obsahovat nejméně 25 položek časopiseckých, literárních či elektronických zdrojů informací. Do referenčního seznamu se nezapočítávají pouhá abstrakta. Zpracováním bakalářské práce musí student prokázat schopnost pracovat s aktuální odbornou literaturou vztahující se k řešené problematice, včetně práce s cizojazyčnou literaturou a s dalšími prameny. Citace typu “ústní sdělení” a “nepublikovaná data” (s výjimkou vnitřních předpisů a standardů) nelze v bakalářské práci použít.
Seznam odborné literatury
GURKOVÁ, E. Hodnocení kvality života: pro klinickou praxi a ošetřovatelský výzkum. 1. vyd. Praha: Grada, 2011. 223 s. ISBN 978-802-4736-259.
JAROŠOVÁ, D., ZELENÍKOVÁ, R. Ošetřovatelství založené na důkazech: Evidence Based Nursing. 1. vyd. Praha: Grada, 2014. 136 s. ISBN 978-802-4753-454.
TRACHTOVÁ, E., TREJTNAROVÁ, G., MASTILIAKOVÁ, D. Potřeby nemocného v ošetřovatelském procesu: Evidence Based Nursing. Vyd. 3., nezměn. Brno: Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů, 2013. 185 s. ISBN 978-807-0135-532.
KAWACIUK, I. Urologie. 1. vyd. Praha: Galén, 2009. 531 s. ISBN 978-807-2626-267.
BROĎÁK, M. Karcinom prostaty a radikální prostatektomie. Vyd. 1. Olomouc : Solen, 2013. ISBN 978-80-7471-018-6.
Předběžná náplň práce
Primárním záměrem této bakalářské práce je zmapovat kvalitu života pacientů, kteří podstoupili radikální prostatektomii z důvodu adenokarcinomu prostaty. Hlavními cíli výzkumného šetření je zhodnocení, v jakých oblastech pacienti pociťují nejmarkantnější zhoršení kvality života a vytyčení nejčastějších ošetřovatelských problémů, které s sebou operační výkon přinesl ve smyslu holistického pojetí nemocného a porovnání výsledků šetření s dříve realizovanými studiemi. Na základě výsledků statistické analýzy dat, získaných cestou anonymního dotazníku, vznikne praktický výstup o kvalitě života nemocných po tomto operačním výkonu. Tento výstup bude také zahrnovat vytvoření informativního a edukativního materiálu, jehož snahou je zlepšit adaptaci nemocných na změnu vlastního zdravotního stavu a zmírnit tak negativní psychosociální prožívání nemoci
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
The primary objective of this thesis is to explore the quality of life of patients who had undergone radical prostatectomy due to prostate adenocarcinoma. The main objectives of the research are - to evaluate the areas in which patients experience the most noticeable deterioration in quality of life and - defining the most common nursing problems brought by such surgical procedure. All that while taking into account holistic understanding of the patient and comparison of earlier conducted surveys results. Based on the results of the statistical data analysis, obtained through an anonymous questionnaire, I will come to a practical output mapping the quality of patients’ life after the surgery. This output will also include the creation of an informative and educative material aiming on improvements in patients’ adaptation on their new health conditions and thus mitigation of the negative psychosocial illness experience.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK