Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 379)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
V sobotu dne 19. 10. 2024 dojde k odstávce některých součástí informačního systému. Nedostupná bude zejména práce se soubory v modulech závěrečných prací. Svoje požadavky, prosím, odložte na pozdější dobu.
Fyzioterapie u myasthenia gravis
Název práce v češtině: Fyzioterapie u myasthenia gravis
Název v anglickém jazyce: Application of physiotherapy in treating myasthenia gravis
Klíčová slova: Myasthenia gravis, neuromuskulární onemocnění, fyzioterapie, respirační fyzioterapie, aerobní pohybová aktivita
Klíčová slova anglicky: Myasthenia gravis, neuromuscular disease, physiotherapy, respiratory physiotherapy, aerobic training
Akademický rok vypsání: 2014/2015
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: čeština
Ústav: Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství (13-432)
Vedoucí / školitel: doc. PaedDr. Libuše Smolíková, Ph.D.
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem
Datum přihlášení: 16.12.2014
Datum zadání: 21.04.2015
Datum a čas obhajoby: 03.06.2015 00:00
Datum odevzdání elektronické podoby:29.04.2015
Datum odevzdání tištěné podoby:29.04.2015
Datum proběhlé obhajoby: 03.06.2015
Oponenti: PaedDr. Irena Zounková, Ph.D.
 
 
 
Předběžná náplň práce
Bibliografický záznam
ONDRÁČKOVÁ, Radka. Fyzioterapie u myasthenia gravis. Praha: Karlova univerzita,
2. lékařská fakulta, Klinika rehabilitace a tělovýchovného lékařství, 2015, s. 90, Vedoucí diplomové práce: Doc. PaedDr. Libuše Smolíková, Ph.D.

Abstrakt
Myasthenia gravis je autoimunitní onemocnění postihující nervosvalový přenos. Projevuje se svalo-vou slabostí a únavou, které charakteristicky kolísající a mění se v čase. Mezi nejčastěji postižené svaly patří extraokulární, mimické, orofaryngeální, horních a dolních končetin, respirační. Rizika respiračních obtíží se zvyšují se zhoršujícím se stavem v důsledku svalové slabosti a s nástupem myasthenické krize. Práce je zaměřená na využití respirační fyzioterapie a aerobní pohybové aktivi-ty u pacientů s myasthenia gravis. Cílem práce je ověření účinku respirační fyzioterapie a aerobní pohybové aktivity na zlepšení plicních funkcí a kondice, a tím stabilizace onemocnění.
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
Bibliographic record
ONDRÁČKOVÁ, Radka. Application of physiotherapy in treating myasthenia gravis. Prague: Charles University, 2nd Faculty of Medicine, Department of Rehabilitation and Sports Medicine, 2015, p. 90, Supervisor of the work: Doc. PaedDr. Libuše Smolíková, Ph.D.

Abstract
Myasthenia gravis is an autoimmune disease affecting the neuromuscular transmission. It manifests in muscular weakness and tiredness, which characteristically fluctuate and change throughout the time. The most typically affected muscles are extraocular, mimic, oropharyngeal and the muscles of lower and upper extremities. The danger of respiratory difficulties is aggravated by worsening phy-sical condition, which comes as a consequence of muscular weakness and with the onset of the myasthenic crisis. The work is focused on the use of respiratory physiotherapy and aerobic physical activity in patients with myasthenia gravis. The aim is to verify the effect of respiratory physiothe-rapy and aerobic physical activity to improve lung function and condition, and the disease stabili-zation.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK