Témata prací (Výběr práce)Témata prací (Výběr práce)(verze: 392)
Detail práce
   Přihlásit přes CAS
Rozvoj pohybových schopností dorastencov ľadového hokeja v prípravnom období
Název práce v jazyce práce (slovenština): Rozvoj pohybových schopností dorastencov ľadového hokeja v prípravnom období
Název práce v češtině: Rozvoj pohybových schopností dorostenců - hráčů ledního hokeje v přípravném období
Název v anglickém jazyce: Process of motional abilities for under 16 ice hockey players in preliminary term
Klíčová slova: ľadový hokej, kondičná príprava, pohybové schopnosti, dorast, tréning, motorické testy
Klíčová slova anglicky: ice-hockey, athletic phase, motional abilities, U16 ice-hockey players, training, tests
Akademický rok vypsání: 2011/2012
Typ práce: diplomová práce
Jazyk práce: slovenština
Ústav: Pedagogika, psychologie a didaktika (51-400200)
Vedoucí / školitel: prof. PhDr. Jiří Suchý, Ph.D.
Řešitel: skrytý - zadáno vedoucím/školitelem
Datum přihlášení: 24.09.2012
Datum zadání: 24.09.2012
Datum a čas obhajoby: 13.01.2014 13:30
Místo konání obhajoby: U17 (H221)
Datum odevzdání elektronické podoby:12.12.2013
Datum odevzdání tištěné podoby:13.12.2013
Datum proběhlé obhajoby: 13.01.2014
Oponenti: doc. PaedDr. Martin Pupiš, Ph.D.
 
 
 
Zásady pro vypracování
Popis problematiky: Kondičná príprava v letnom období je neoddeliteľnou zložkou športového tréningu pre hráčov ľadového hokeja a akýmsi odrazovým mostíkom do nasledujúcej sezóny. Budeme sa zaoberať problematikou rozvoja pohybových schopností v družstve dorastu. Nájsť vhodný spôsob realizácie, využitie tých správnych didaktických foriem, štýlov i metód je dôležitý krok pre úspešné zvládnutie začiatku ale i priebehu hokejovej sezóny. Práca má objasniť prínos kondičnej prípravy pre ďalší hokejový rast mladých hokejistov.
Cieľ práce : Nadviazať na bakalársku prácu, kde našou úlohou bolo analyzovať priebeh kondičnej prípravy 2009/2010 u rovnakej vekovej kategórie. Obsahom diplomovej práce bude vytvorenie a realizácia vlastného tréningového programu v prípravnom období.
Úvodná časť:
V teoretickej časti zhrnúť poznatky z oblasti športového tréningu ľadového hokeja, problematika pohybových schopností a ich spôsoby rozvoja, charakteristika ľadového hokeja, a vekových zákonitostí.
Hlavná časť:
Chceme vykonať vstupné testovanie hráčov, realizáciu 10 mikrocyklov kondičnej prípravy a výstupné testovanie.
Záverečná časť:
Vyhodnotiť testové výsledky a vyvodiť dôsledky pre úpravu a priebeh nasledujúcej prípravy.
Seznam odborné literatury
1. ALTER, J.M. 1999. Strečink - 311 protahovacích cviků pro 41 sportů . Praha: Grada, 1999. 232 s. ISBN 80- 7169- 763- X
2. HAMAR, D., LIPKOVÁ, J. 2008. Fyziológia telesných cvičení. Bratislava: Univerzita Komenského , Fakulta telesnej výchovy a športu,,2008. 176 s. ISBN 978-80-223-2366-6.
3. LACENA, Michal: Rozvoj všeobecnej pohybovej výkonnosti mladších žiakov FK Dukla Banská Bystrica (Bakalárska práca)
4. LEDNICKÝ, A. , DOLEŽALOVÁ, L. 2002. Rozvoj koordinačných schopností. Bratislava: ICM AGENCY, 2002. 131-132 s. ISBN 80-89075-13-4
5. MORAVEC, R . , KAMPMILLER, T. , VANDERKA, M ., LACZO, E. 2007. Teória a didaktika výkonnostného a vrcholového športu. Bratislava : FTVŠ UK, 2007. 240 s. ISBN 978 – 80 89075 – 31 – 7
6. NEUMANN, G., PFÜTZEN, A., HOTTENROTT, K. 2005. Trénink pod kontrolou. Praha : Grada, 2005. 184 s. ISBN 80–247-0947-3
7. PERIČ, T. 2008. Sportovní příprava dětí. Grada 2008. 191 s. ISBN 978-80-247-2643-4
8. PERIČ, T. – DOVALIL, J. 2010. Sportovní trénink. Praha: Grada, 2010. 160 s. ISBN 978-80247-2118-7
9. STARŠÍ, J., JANČOKOVÁ, Ľ., VÝBOH, A. 1999. Teória a didaktika ľadového hokeja. Banská Bystrica: Univerzita Mateja Bela, Fakulta humanitných vied, 1999. 188 s. ISBN 80-8055-322.
10. STARŠÍ, J.–GORNER, K. 1995. Vedeckovýskumná činnosť v telesnej výchove a športe. Vysokoškolské učebné texty. Banská Bystrica: UMB, 1995. 83 s. ISBN 80-85162-88-.
11. STARŠÍ, Jar., STARŠÍ, Ján.1981. Športová príprava v ľadovom hokeji. Bratislava: Šport,1981. 204 s. ISBN
12. STARŠÍ, J., TÓTH,I., VÝBOH,A., PONGRÁC,V. 2001. Teória a didaktika ľadového hokeja II. Banská Bystrica: Univerzita Mateja Bela, Fakulta humanitných vied, 2001. 180 s. ISBN 80- 88901-52-9
13. ŠIMONEK, J., ZRUBÁK A. 1995. Základy kondičnej prípravy v športe. Bratislava: Univerzita Komenského , Fakulta telesnej výchovy a športu,1995. 192 s. ISBN 80-223-0909-DOVALIL, J., at al. Lexikón sportovního tréninku. Praha: Korolinum, 2008. 312-313 s. ISBN 978-80-246-1404-5
14. TURAZ R. – TÓTH I. 2003. Učebné texty pre školenia trénerov licencie C. Šport Press. 75 s. ISBN 80—85742-29-2
15. VANDERKA, M. 2008. Silové a rýchlostno –silové schopnosti v kondičnej príprave športovcov. Bratislava, ICM AGENCY, 2008. 92 s. ISBN 978-80-89257–10-2.
16. VARGA, B. Rozvoj pohybových schopností juniorov hráčov ľadového hokeja (Diplomová práca)
17. VÝBOH,A. a kol. 2005. Teória a didaktika ľadového hokeja III.. ISBN 80-969475-1-6
Předběžná náplň práce v anglickém jazyce
Description of procedure: Athletic preliminary phase in summer period is inseparable part for ice-hockey players, simply said, this phase will show their physic condition in next whole season. Therefore, this topic will provide detailed development of motional phase for young ice-hockey players. The goal is to find a suitable way of didactic processes, forms and methods that will lead to the successful results after the whole ice-hockey season. The work should clarify benefits of athletic preliminary phase for U16 ice-hockey players.
The Goal Of Work: The main of goal is to continue in bachelor's work, in which was to analyze the process of athletic phase 2009/2010 for the same age group. The content of diplomacy study will create and realize own training process in preliminary phase.
Introduction: In theoretic part is the goal to summarize knowledge of athletic phase for ice-hockey, plus, develop motional abilities and its possibilities of process, characteristics, and age regularities.
The Main Part: The goal is to manage internal testing for all players, plus, realization of micro cycles of preliminary phase, and finally ascension tests.
Conclusion: In conclusion we want to focus on evaluation and analyzation of implication for adjustment for next seasons.
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK