PředmětyPředměty(verze: 945)
Předmět, akademický rok 2023/2024
   Přihlásit přes CAS
CJ III - francouzština pro mírně pokročilé - PJAZ172N
Anglický název: CJ III - Pre-Intermediate Course - French
Zajišťuje: Katedra managementu sportu (51-300100)
Fakulta: Fakulta tělesné výchovy a sportu
Platnost: od 2022
Semestr: letní
Body: 0
E-Kredity: 3
Způsob provedení zkoušky: letní s.:
Rozsah, examinace: letní s.:0/2, Z [HT]
Rozsah za akademický rok: 28 [hodiny]
Počet míst: neurčen / neurčen (14)
Minimální obsazenost: 10
4EU+: ne
Virtuální mobilita / počet míst pro virtuální mobilitu: ne
Kompetence:  
Stav předmětu: zrušen
Jazyk výuky: francouzština
Způsob výuky: prezenční
Způsob výuky: prezenční
Úroveň:  
Poznámka: předmět je možno zapsat mimo plán
povolen pro zápis po webu
při zápisu přednost, je-li ve stud. plánu
Garant: Mgr. Jan Procházka, Ph.D.
Termíny zkoušek   Rozvrh   Nástěnka   
Anotace -
Poslední úprava: PhDr. Eva Pokorná, Ph.D. (24.10.2019)
Kurz navazuje na CJ II – základní kurz francouzštiny. Výuka francouzského jazyka s cílem osvojit komplexní řečové dovednosti (poslech, mluvení, čtení, psaní) v rovině obecného jazyka na úrovni A1.2 SERRJ.
Cíl předmětu -
Poslední úprava: PhDr. Eva Pokorná, Ph.D. (27.01.2021)

Osvojení a prohloubení komplexních řečových dovedností - poslech, mluvení, čtení, psaní - v rovině obecného jazyka; jazyková kompetence odpovídající úrovni A1.2 SERRJ.

Literatura -
Poslední úprava: PhDr. Eva Pokorná, Ph.D. (24.10.2019)

Povinná:

GIRARDET, J., PÉCHEUR, J. Campus 1. Méthode de francais. 2. vyd. Paris: CLE International/VUEF, 2006. 205 s. ISBN 209-033308-1.

GIRARDET, J., PÉCHEUR, J. Campus 1 - Cahier d´ exercices. Méthode de francais. 2. vyd. Paris: CLE

International/SEJER, 2006. 127 s. ISBN 2-09-033243-3.

Vocabulaire illustré. 350 exercices. Niveau débutant. 2. vyd. Paris: Hachette, 1992. 144 s. ISBN 2-01-019861-1.

Požadavky ke zkoušce -
Poslední úprava: PhDr. Eva Pokorná, Ph.D. (24.10.2019)

Požadavky na zápočet

  • Pravidelná docházka do výuky: Tolerovány jsou 2 absence za semestr. Za 3. a 4. nepřítomnost učitel studentovi přidělí náhradní práci podle vlastního uvážení. 5 a více absencí se rovná nesplnění zápočtových požadavků. Výjimkou je individuální studijní plán.
  • V průběhu semestru samostatný mluvený projev na dané téma (cca 5 min., písemná příprava).
  • Písemný test.

Sylabus -
Poslední úprava: PhDr. Eva Pokorná, Ph.D. (24.10.2019)

Obsah výuky

1. Lekce 4 z učebnice CAMPUS 1: sloveso „naître“, opakování vyjádření časových údajů, poslechová

cvičení, čtení a porozuměním, opakování sloves 2. a 3. třídy.

2. L 4: texty, gramaticko-lexikální a poslechová cvičení, slovesa „vouloir“, „devoir“, „pouvoir“, „aller“ x

„venir“.

3. L 4: budoucí čas + časové údaje v budoucnosti, slovní zásoba k tématu RODINA.

4. L 4: téma RODINA (pokračování), zájmena osobní a přivlastňovací.

5. L 5: rozdíl mezi „oui“ x „si“, řadové číslovky, poslechová cvičení.

6. L 5: slovní zásoba k tématu ORIENTACE VE MĚSTĚ, ukazovací zájmena, předložky místa.

7. L 5: nepravidelná slovesa „voir“, „mettre“, „boire“, „lire“, slovní zásoba k tématu BYDLENÍ a MŮJ DEN.

8. L 5: konverzace na téma BYDLENÍ, MŮJ DEN.

9. L 6: zvratná slovesa, budoucí čas v záporu, opakování časových údajů.

10. L 6: příčestí minulé, rozkazovací způsob zvratných sloves.

11. L 6: „passé composé“ pravidelných sloves, zápor v „passé composé“, poslechová cvičení, opakování

rozkazovacího způsobu všech sloves.

12. L 6: „passé composé“ a pomocná slovesa „avoir“/„être“, záporná zájmena. Opakování probraného učiva.

Zhodnocení kurzu.

Průběžný nácvik řečových dovedností daný strukturou učebnice, pravidelné upevňování osvojených gramatických a syntaktických jevů, systematické rozšiřování slovní zásoby v každé vyučovací jednotce.


Studijní opory -
Poslední úprava: PhDr. Eva Pokorná, Ph.D. (13.07.2021)

Základem naší společné úspěšné práce je i během distanční výuky práce se standardní učebnicí, případně dalšími prameny, uvedenými pod odkazem "literatura".

Abychom naplnili cíle výuky i Vaše očekávání, budeme i za těchto mimořádných okolností při výuce cizím jazykům využívat kombinaci všech dostupných a přípustných komunikačních kanálů, jmenovitě platformu MS Teams, korespondenční metodu, konzultace i průběžné ověřování úrovně Vaší jazykové kompetence.

 
Univerzita Karlova | Informační systém UK