velikost textu

What type of First Lady Was Michelle Obama: Case Study on Michelle Obama as First Lady

Upozornění: Informace získané z popisných dat či souborů uložených v Repozitáři závěrečných prací nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora.
Název:
What type of First Lady Was Michelle Obama: Case Study on Michelle Obama as First Lady
Název v češtině:
Michelle Obamová jako první dáma: Případová studie
Typ:
Diplomová práce
Autor:
Mgr. Anna Matějčková
Vedoucí:
Mgr. Jana Sehnálková
Oponent:
Mgr. Lucie Kýrová, Ph.D.
Id práce:
193280
Fakulta:
Fakulta sociálních věd (FSV)
Pracoviště:
Katedra severoamerických studií (23-KAS)
Program studia:
Mezinárodní teritoriální studia (N6702)
Obor studia:
Mezinárodní teritoriální studia (NMTS)
Přidělovaný titul:
Mgr.
Datum obhajoby:
18. 9. 2019
Výsledek obhajoby:
Velmi dobře (D)
Jazyk práce:
Angličtina
Klíčová slova:
Michelle Obama, Laura Bushová, první dáma, iniciativy, Reach Higher, Let Girls Learn, Joining Forces, Let’s Moce, známé osobnosti, sportovci, korporace, vliv, role
Klíčová slova v angličtině:
Michelle Obama, Laura Bush, First Lady, initiatives, Reach Higher, Let Girls Learn, Joining Forces, Let’s Move, celebrities, athletes, corporations, influence, role
Abstrakt:
Abstrakt Tato diplomová práce se zabývá rolemi prvních dam Spojených států. Jejich úloha je často nelehká, protože instituce role první dámy jako taková není nikde oficiálně ustanovena. Přestože tomu tak je, tak se ze strany společnosti stále setkáváme s očekávánímiohledně jejich role, jejich vystupování a odpovědnosti k roli jako takové. Zároveň vliv umožňuje prvním damám využívat svou platformu pro neomezené množství účelů, zejména pak k etablování se pomocí iniciativ. První dáma Michelle Obamová využila platformy velmi inovativním způsobem, díky kterému zároveň využila zájem médii o svou osobu, pro účely propagace svých kampaní. Dále byla Michelle Obamová schopná svým vlivem a přístupem zapojit do svých iniciativ také nové aktéry jako jsou nadnárodní korporace nebo státní představitelé. Díky své autentičnosti a mladistvému přístupu dokázala přilákat a zapojit mladé publikum do svých iniciativ. Michele Obamová byla velmi aktivní první dámou a dokázala svůj vliv využívat jak v rámci popularizace své osoby, tak svých politických agend.
Abstract v angličtině:
Abstract This Master's Thesis analyzes various roles that First Ladies of the United States take upon when their spouses are elected President of the United States. Even though the role of First Ladies is undefined, the public still expects a certain level of manners and dedication to their selected causes. The influence of First Ladies is, on the one hand limited by the fact that they do not have any real policies to follow. On the other hand, the platform of First Ladyship offers a great deal to influence and ability to raise awareness to causes they care about. The main argument is that Mrs. Obama had a particular skill to promote her initiatives and to turn negative attention by the media to the rights directions. Additionally, she was able to get the attention of corporations and state officials to help her make a real impact on her initiatives. Her authenticity and fun engaging style helped her with engaging young people into her campaigns and her status of popular First Lady. Therefore, the goal of this thesis is to find out how the role of First Lady changed during Michelle Obama’s term as First Lady and what kind of influence her initiatives brought. Finally, the analyses shows that Michelle Obama was a very active First Lady that pushed the role of the First Lady forward. Her well though initiatives and strategies helped her achieve both popularity and as well as actual results.
Dokumenty
Stáhnout Dokument Autor Typ Velikost
Stáhnout Text práce Mgr. Anna Matějčková 735 kB
Stáhnout Abstrakt v českém jazyce Mgr. Anna Matějčková 117 kB
Stáhnout Abstrakt anglicky Mgr. Anna Matějčková 118 kB
Stáhnout Posudek vedoucího Mgr. Jana Sehnálková 191 kB
Stáhnout Posudek oponenta Mgr. Lucie Kýrová, Ph.D. 240 kB
Stáhnout Záznam o průběhu obhajoby Doc. PhDr. Miloš Calda 152 kB