velikost textu

Komunikace ČT24 mimo obrazovku

Upozornění: Informace získané z popisných dat či souborů uložených v Repozitáři závěrečných prací nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než autora.
Název:
Komunikace ČT24 mimo obrazovku
Název v angličtině:
Principles of News TV Channel Communication Aside the Screen
Typ:
Diplomová práce
Autor:
Bc. Aneta Nevšímalová
Vedoucí:
Doc. MgA. Martin Štoll, Ph.D.
Oponent:
prof. PhDr. Jan Jirák, Ph.D.
Id práce:
192984
Fakulta:
Fakulta sociálních věd (FSV)
Pracoviště:
Katedra mediálních studií (23-KMS)
Program studia:
Mediální a komunikační studia (N7202)
Obor studia:
Mediální studia (MSNK)
Přidělovaný titul:
Mgr.
Datum obhajoby:
28. 1. 2020
Výsledek obhajoby:
Velmi dobře (C)
Jazyk práce:
Čeština
Klíčová slova:
Česká televize, ČT24, sociální sítě, zpravodajství, internetové zpravodajství, sledovanost
Klíčová slova v angličtině:
Czech television, social media, online journalism, television rating, news
Abstrakt:
UNIVERZITA KARLOVA FAKULTA SOCIÁLNÍCH VĚD Institut komunikačních studií a žurnalistiky Katedra mediálních studií Diplomová práce 2020 Aneta Nevšímalová Diplomová práce analyzuje komunikaci veřejnoprávní stanice ČT24 na sociálních sítích a webu ČT24 a zjišťuje, zda je tento způsob komunikace efektivní a pro konzumenty sociálních sítí a internetového zpravodajství atraktivní. Odpovídá také na otázku, zda se ČT24 touto aktivitou na internetu snaží k televizním obrazovkám přilákat mladší diváky. Teoretická část se zabývá způsobem komunikace ČT24 na sociálních sítích i webu ČT24 a obsahem, který na těchto platformách ČT24 zveřejňuje. Tato část je doplněna o informace, které byly získány na základě rozhovorů. Výzkum ve formě komparativní analýzy příspěvků v televizním vysílání i na internetových platformách ČT24 se zaměřuje na efektivitu komunikace ČT24 na sociálních sítích a webu ČT24 a demonstruje, jakým způsobem se veřejnoprávní televize svým obsahem přizpůsobuje konzumentům těchto platforem. Součástí analytické části je i dotazník, který odpovídá na otázky, nakolik jsou tyto platformy ČT24 pro mladší uživatele atraktivní.
Abstract v angličtině:
UNIVERZITA KARLOVA FAKULTA SOCIÁLNÍCH VĚD Institut komunikačních studií a žurnalistiky Katedra mediálních studií Diplomová práce 2020 Aneta Nevšímalová This Master’s thesis analyses ČT24 communication on its website and on social media in order to assess the effectiveness of ČT24 network’s communication strategy in the online environment as well as to answer whether the ČT24’s online presence aims at drawing in younger audiences. The theoretical part addresses the means in which ČT24 communicates in the online environment as well as the content that ČT24 publishes on its website and on social media. This part also includes information obtained on the basis of interviews. The empirical part is based on a comparative analysis of TV broadcasting posts as well as online posts. The aim of this part is to determine the effectiveness of of ČT24’s communication strategy on its website and on social media. The empirical part reveals the ways in which ČT24 public broadcasting TV modifies content to reach users of these various digital platforms. The empirical part also includes a survey, which addresses the question of attractiveness of ČT24’s online platforms for younger audiences.
Dokumenty
Stáhnout Dokument Autor Typ Velikost
Stáhnout Text práce Bc. Aneta Nevšímalová 9.25 MB
Stáhnout Příloha k práci Bc. Aneta Nevšímalová 88 kB
Stáhnout Abstrakt v českém jazyce Bc. Aneta Nevšímalová 99 kB
Stáhnout Abstrakt anglicky Bc. Aneta Nevšímalová 99 kB
Stáhnout Posudek vedoucího Doc. MgA. Martin Štoll, Ph.D. 211 kB
Stáhnout Posudek oponenta prof. PhDr. Jan Jirák, Ph.D. 315 kB
Stáhnout Záznam o průběhu obhajoby Doc. MgA. Martin Štoll, Ph.D. 152 kB