Přijímací řízení musí absolvovat každý uchazeč.
Ke studiu jsou přijati uchazeči s celkovým nejvyšším bodovým ziskem, kteří se u přijímací zkoušky umístí podle počtu dosažených bodů v předpokládaném počtu přijímaných. Tuto podmínku splní i všichni uchazeči, kteří dosáhnou stejného počtu bodů jako uchazeč, který se umístí na posledním místě v pořadí. Splní-li tuto podmínku větší počet uchazečů, rozhoduje pořadí nejlepších. O bodovém limitu pro přijetí ke studiu a počtu přijatých uchazečů v jednotlivých studijních programech rozhoduje děkan.
Povinnou přílohou přihlášky je motivační dopis v anglickém jazyce, kde se uchazeč stručně představí, sdělí svůj vztah k zamýšlenému studijnímu programu (např. sportovní, trenérská historie) a současně nastíní představy o užším zaměření v rámci diplomové práce.
Přijímací zkouška probíhá před komisí formou ústního pohovoru a prověřuje způsobilost studenta ke studiu. Každý člen komise hodnotí:
1. Motivační dopis – 0-5 bodů
2. Schopnost odpovídat na dotazy v anglickém jazyce 0-5 bodů
3. Diskuse nad tématem bakalářské práce a diskuse o představách uchazeče o zaměření diplomové práce. V průběhu pohovoru jsou ověřovány základní znalosti z metodiky práce, kritické hodnocení pozitiv a nedostatků v designu práce či metodickém postupu – 0-10 bodů
4. Ověření základních znalostí z oborů sportovních věd (sportovní trénink, fyziologie zátěže, biomechanika sportu, výživa, psychologie sportu, a dalších) a to ve vztahu k zamýšlenému tématu diplomové práce – 0-10 bodů
Celkový bodový zisk je počítán jako průměr součtu bodů získaných od jednotlivých členů komise a zaokrouhlen na jedno desetinné místo.
Pokud uchazeč získá v průměru méně než jeden bod z kterékoliv části ústní přijímací zkoušky, v přijímací zkoušce neuspěl a nemůže být přijat.
Celkově je možné získat 0 – 30 bodů