Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Geologie (0532RA330015)

    Fakulta: Přírodovědecká fakulta
    Studijní program: Geologie (B0532A330015)
    Forma studia: prezenční
    Druh studia: bakalářské
    Jazyk výuky: čeština
    Standardní doba studia: 3 roky
    Forma přihlášky: Elektronická
    Možnost upuštění od přijímací zkoušky: ano

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 29.02.2024
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Poplatek za elektronickou formu přihlášky: 880,--
      Poznámka: Platební údaje jsou uvedeny v oddíle "Náležitosti přihlášky".
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Program je uskutečňován bez specializace.

      Počty uchazečů, kteří podali přihlášku ke studiu, zúčastnili se přijímacích zkoušek a byli přijati v předchozích letech jsou uvedeny v podrobných statistikách přijímacího řízení na adrese: https://www.natur.cuni.cz/fakulta/uredni-deska/uchazec/statistika-prijimaciho-rizeni

      Program poskytuje základní přehled o všech geologických disciplínách - od obecné geologie přes mineralogii, petrologii, paleontologii, geochemii, ložiskovou geologii po hydrogeologii, inženýrskou geologii a aplikovanou geofyziku, studium však zahrnuje i řadu dalších předmětů jako je např. chemie, fyzika, statistika apod., vždy však s jasným zaměřením na potřeby geologa. Studenti si nabyté vědomosti doplňují praktickými zkušenostmi při řadě terénních cvičení a exkurzí včetně několikatýdenního kurzu geologického mapování.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Jednokolová ústní zkouška - ověřuje základní orientaci uchazeče v přírodních vědách, zejména ve vědách o Zemi. Podstatnou součástí zkoušky je tzv. motivační pohovor, tj. diskuse s uchazečem o jeho zájmech ve zvoleném oboru studia.

      Zkouška je hodnocena maximálně 100 body a probíhá v českém jazyce.

      Obsahová náplň zkoušky vychází z platných učebnic pro gymnázia vydaných v ČR, případně z rámcových vzdělávacích programů pro gymnázia a z platných kurikulárních dokumentů; navíc jsou zařazeny otázky zjišťující zájem o obor a schopnost logické úvahy a aplikace znalostí, dovedností a postupů, které jsou běžnou součástí středoškolského kurikula.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v bakalářském studijním programu je dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou.

      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 10.06.2024 Do: 14.06.2024
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 19.06.2024 Do: 21.06.2024
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Od přijímací zkoušky bude upuštěno uchazeči na základě jeho písemné žádosti, pokud splní alespoň jedno z kritérií stanovených pro jednotlivé programy. Seznam zohledňovaných kritérií je uveden v sekci Informace o přijímacím řízení http://is.cuni.cz/studium/garantlink.php?glogin=false&gmodul=podprij&gscript=redir.php&redir=podminky&fak=11310&typ=bak . Přijati budou všichni uchazeči, kterým bude rozhodnutím upuštěno od přijímací zkoušky.
      JINÉ DŮVODY, než kritéria stanovená pro jednotlivé programy NENÍ MOŽNÉ ZOHLEDNIT pro upuštění od přijímací zkoušky.
      ŽÁDOST, jejíž nedílnou součástí je stanovený doklad o splnění kritéria, je třeba zaslat v listinné podobě na poštovní adresu fakulty do 30. dubna 2024. Uchazeč musí nejprve řádně podat přihlášku ke studiu.

      Kritéria zohledňovaná pro tento program: 1, 8, 15, 22
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Cílem studia je výchova odborníků schopných poznání a dokumentace horninového prostředí, jeho geologické stavby a technických parametrů, interakce s atmosférou, hydrosférou a biosférou a procesů vedoucích k migraci látek v těchto prostředích. Absolventi získají základní poznatky o ochraně složek přírodního prostředí (voda, ovzduší, horninové prostředí) a jsou schopni všestranně pracovat s daty (geologickými, hydrologickými, klimatickými, environmentálními apod.) - terénní dokumentace prací, archívní získávání dat, zpracovávání, vyhodnocování a základní interpretace dat. Absolventi najdou uplatnění jako členové řešitelských týmů v oblasti státní geologické služby a dalších výzkumných organizací, v organizacích zabývajících se průzkumnými pracemi (využívání přírodních zdrojů, ochrana a využívání vod, řešení inženýrskogeologických a geotechnických problémů apod.) a dále i v orgánech státní správy všech stupňů zabývajících se ochranou životního prostředí a využíváním jeho zdrojů.