Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví (0914RA360002)

    Fakulta: Farmaceutická fakulta v Hradci Králové
    Studijní program: Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví (B0914A360002)
    Forma studia: kombinovaná
    Druh studia: bakalářské
    Jazyk výuky: čeština
    Standardní doba studia: 3 roky
    Forma přihlášky: Elektronická, Listinná

    Poměr přijatých a přihlášených v minulém akad. roce

    44 / 44

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 29.02.2024
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Poplatek za elektronickou formu přihlášky: 880,-- Kč
      Poplatek za listinnou formu přihlášky: 930,-- Kč
      Poznámka: Poplatek je splatný k poslednímu dni lhůty pro podání přihlášky, úhradu za převod poplatku hradí uchazeč/plátce (pozor u plateb ze zahraničí). Po vyplnění elektronické přihlášky bude každému uchazeči informačním systémem vygenerováno identifikační číslo přihlášky (ID přihlášky), které je nutné uvést při platbě poplatku. Pokud nebude u platby správně vyplněn VS (ID přihlášky) a SS, platba se k přihlášce nepřiřadí. V případě nesrovnalostí bude uchazeč vyzván k předložení dokladu.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Tento studijní program je uskutečňován bez specializace.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      1. Přijímací zkouška je jednokolová.

      2. Zkouška je pouze písemná; koná se ze dvou testů: chemie a biologie (bez botaniky). Každý test obsahuje vždy 50 otázek (1 otázka = 1 bod). Předpokládají se znalosti na úrovni absolventů gymnázií a u přijímací zkoušky lze používat jednoduché kalkulačky (tj. kalkulačky pouze pro výpočet běžných matematických funkcí, nikoliv takové, do kterých je možno vložit informace, které by usnadnily nebo ovlivnily výsledek přijímací zkoušky).

      3. Bonifikace:

      • K výsledkům přijímací zkoušky se připočítá bonifikace za praxi v oboru. Za každých 6 měsíců praxe v oboru se započítává 5 bodů, nejvýše však 30 bodů. Bonifikaci lze započítat pouze za praxi probíhající 6 měsíců nepřetržitě a pouze v případě doložení délky praxe v oboru nejpozději v den konání přijímací zkoušky. Za praxi v oboru se považuje: laborant(ka) v biochemické, hematologické, imunologické, mikrobiologické, kontrolní nebo obdobné laboratoři zdravotnického zařízení ve vztahu k profilu absolventa studijního programu Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví.

      Při výsledném hodnocení úspěšnosti uchazeče budou získány body pouze za správné odpovědi, za každou správnou odpověď je přidělen 1 bod.  Za otázky, na které uchazeč neodpoví nebo odpoví chybně, se body neodečítají.

      Uchazeči, kteří budou konat přijímací zkoušku, budou seřazeni podle výsledků této zkoušky. Bodový limit nezbytný pro přijetí stanoví děkan fakulty s přihlédnutím ke kapacitním možnostem fakulty.

       

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Podmínkou přijetí ke studiu v bakalářském studijním programu je dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou.



      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 30.05.2024 Do: 09.06.2024
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 12.06.2024 Do: 19.06.2024
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      U přijímací zkoušky se předpokládají znalosti na úrovni absolventů gymnázií. Vzorové otázky k přijímacím zkouškám jsou zveřejněny na webových stránkách fakulty, konkrétně na webové adrese: http://www.faf.cuni.cz/Prihlaseni/Bakalarske-a-magisterske-studium/Vzorove-otazky/. Tyto otázky mají poskytnout uchazečům přehled o rozsahu znalostí požadovaných u přijímací zkoušky v jednotlivých disciplínách. Konkrétní formulace otázek u přijímací zkoušky se může od zveřejněných otázek lišit.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Absolvent – bakalář, (Bc.) je připraven pro samostatnou práci ve všech typech klinických laboratoří a v laboratořích transfúzního lékařství a hygienické služby.Ovládá práce spojené s odběrem, zpracováním, uchováváním a analýzou biologických vzorků určených k vyšetření nebo klinickému použití. Používá metody biochemické, hematologické, imunochemické, imunologické, toxikologické a mikrobiologické. Má specializované znalosti v kontrole jakosti a zásadách Správné laboratorní praxe. Ovládá laboratorní techniku, principy její činnosti, zpracování dat a kalibrace. V práci využívá odbornou literaturu, zná pravidla etiky zdravotnického pracovníka, ekonomiky provozu a dodržování bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v laboratoři.

      Absolvent je podle zákona č. 96/2004 Sb. oprávněn vykonávat regulované zdravotnické povolání zdravotní laborant.