Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Germánská a severoevropská studia se specializací Skandinavistika (0231TA0900670203)

    Fakulta: Filozofická fakulta
    Studijní program: Germánská a severoevropská studia (N0231A090067)
    Forma studia: prezenční
    Druh studia: navazující magisterské
    Jazyk výuky: čeština
    Předpokládaný počet přijímaných: 20
    Standardní doba studia: 2 roky
    Forma přihlášky: Elektronická
    Možnost upuštění od přijímací zkoušky: ano

    Poměr přijatých a přihlášených v minulém akad. roce

    3 / 5

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky 1: 31.03.2023
      Termín podání přihlášky 2: 14.08.2023
      Poznámka k termínu 2: týká se dodatečného přijímacího řízení
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      kombinovatelnost: sdružené nebo dvouspecializační studium; kombinovatelnost se všemi programy navazujícího magisterského studia, které to nevylučují; lze kombinovat buď jednu specializaci s jiným programem (sdružené studium), nebo dvě specializace zároveň (dvouspecializační studium)

      volba specializace: závazně v přihlášce; na každou specializaci je třeba podat samostatnou přihlášku, lze podat přihlášky i na více specializací

      -----

      Informace pro dodatečné přijímací řízení:

      Termín přijímacích zkoušek: 4.– 6. 9. 2023, náhradní termín 11. 9. 2023

      Lhůta pro podávání přihlášek: do 14. 8. 2023

      Termín odevzdání žádosti o prominutí přijímací zkoušky společně s doklady: do 15. 8. 2023

      Předpokládaný počet přijímaných v dodatečném řízení pro tento program: 10

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      přijímací zkouška: dvoukolová (písemná, ústní)

      popis přijímací zkoušky:
      1. kolo – písemná část (doba trvání: 120 minut)
      1) dvě kratší eseje (jedna literární a jedna jazykovědná) na zadané téma v jednom ze skandinávských jazyků (norština/dánština/švédština) (max. 50 bodů)
      V písemné části se hodnotí:
      a) věcný obsah (25 bodů)
      b) vyjadřovací schopnosti v daném jazyce (25 bodů)

      2. kolo – ústní část
      1) motivační pohovor v jednom ze skandinávských jazyků (norština/dánština/švédština) (max. 50 bodů)
      V ústní části se hodnotí:
      a) motivace ke studiu (max 25 bodů)
      • přesvědčivá motivace (konkrétně a jasně formulovaná a dostatečně obhájená, odpovídající náplni studia programu na FF UK): 25–16 bodů
      • částečně přesvědčivá motivace (poměrně konkrétně formulovaná a obhájená, vcelku odpovídající náplni studia programu na FF UK): 15–8 bodů
      • nedostatečná motivace (vágně vysvětlená a nedostatečně obhájená, neodpovídající náplni studia programu na FF UK): 7–0 bodů
      b) kvalita ústního projevu v jednom ze skandinávských jazyků (norština/dánština/švédština) (25 bodů)

      -----

      Přijat ke studiu může být uchazeč, který u jednokolové nebo dvoukolové přijímací zkoušky dosáhl minimálně 50 bodů a zároveň se podle počtu dosažených bodů umístil v pořadí odpovídajícím předem stanovenému předpokládanému počtu přijímaných pro konkrétní studijní program či dvouspecializaci (viz požadavky přijímacího řízení na jednotlivé studijní programy), přičemž tuto podmínku splní i všichni uchazeči, kteří dosáhnou stejného počtu bodů jako uchazeč, který se umístil na posledním místě v pořadí určeném k přijetí. Pokud lze daný studijní program či dvouspecializaci studovat v prezenční i kombinované formě, je předpokládaný počet přijímaných stanoven pro každou formu studia zvlášť. Ke studiu studijního programu či dvouspecializace neumožňující samostatné studium může být přijat pouze ten uchazeč, který splní uvedené podmínky pro přijetí na minimálně dva vzájemně kombinovatelné studijní programy či dvouspecializace (více viz PPŘ, 2.2 a 2.5). Do předpokládaného počtu přijímaných se u studijních programů a dvouspecializací neumožňujících samostatné studium započítávají i uchazeči, kteří se umístili v příslušném pořadí, byť neuspěli u přijímací zkoušky na alespoň jeden další kombinovatelný studijní program či dvouspecializaci, a předpokládaný počet přijímaných tedy nemusí být naplněn. K mezifakultnímu studiu může být přijat uchazeč, který v přijímací zkoušce získal alespoň tolik bodů jako poslední uchazeč, který uspěl u přijímací zkoušky na daný studijní program v běžném přijímacím řízení, a který zároveň uspěl také v přijímací zkoušce na příslušný studijní program na druhé fakultě. Pro uchazeče přijaté k mezifakultnímu studiu platí samostatně stanovený předpokládaný počet přijímaných. Přijat ke studiu může být jen ten uchazeč, který nejpozději v den zápisu do studia předloží doklad o svém předchozím vzdělání (viz PPŘ, 5.4–5.5).
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v magisterském studijním programu je dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou. Podmínkou přijetí ke studiu v magisterském studijním programu, který navazuje na bakalářský studijní program, je rovněž řádné ukončení studia v kterémkoliv typu studijního programu.

      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 13.05.2023 Do: 14.06.2023
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 19.06.2023 Do: 20.06.2023
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Lze upustit od přijímací zkoušky, pokud průměrná známka uchazečovy státní bakalářské zkoušky z předmětů oborů Dánská studia, Norská studia či Švédská studia (resp. modulů dánština, norština či švédština anebo z předmětů oborů či programů s podobnou obsahovou náplní) není horší než 1,5. Žádost o upuštění od přijímací zkoušky musí uchazeč podat nejpozději dne 25. 5. 2023.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Absolvent bude ovládat na vysoké úrovni jeden skandinávský jazyk a bude mít pasivní znalost dvou zbývajících hlavních skandinávských jazyků. Bude mít hluboké znalosti skandinávské literatury a znát kulturní, historické a sociální reálie severu Evropy. Dobře si osvojí práci s informacemi.