Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Kinanthropology (1014VD280005)

    Fakulta: Fakulta tělesné výchovy a sportu
    Studijní program: Kinanthropology (P1014D280005)
    Forma studia: kombinovaná
    Druh studia: doktorské
    Jazyk výuky: angličtina
    Předpokládaný počet přijímaných: 2
    Standardní doba studia: 4 roky
    Krátká poznámka: Studijní program je uskutečňován bez specializace
    Forma přihlášky: Elektronická

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 30.04.2022
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Studijní program je realizován v rámci vědního oboru Kinantropologie. Výzkum v Kinantropologii se zabývá komplexními účinky intencionální a spontánní pohybové aktivity na rozvoj osobnosti člověka v bio-psycho-sociálním kontextu a podmínkách prostředí tělesné výchovy a sportu, fyzioterapii, zdravotní tělesné výchově včetně jejich efektivního managementu. Kinantropologie proto představuje interdisciplinární obor vyžadující variabilitu přístupu k řešení výzkumných problémů, ve kterém se dlouhodobě akcentuje systémový přístup s důrazem na metodologii.

      Absolvent prokazuje hluboké a systematické porozumění vědnímu oboru Kinantropologie a orientaci v širším vědním základě. Absolvent ovládá výzkumné metody dle zaměření disertace a prokazuje schopnost samostatné vědeckovýzkumné práce, akademickou a odbornou integritu a dodržování zásad etiky vědecké práce. Absolvent je schopen kritické analýzy dosavadních poznatků ve vědním oboru, dokáže komunikovat s mezinárodní vědeckou komunitou o otázkách týkajících se své užší specializace i širších společenských souvislostí, zejména v oblasti přenosu poznatků výzkumu do praxe. Absolvent je také dostatečně jazykově vybaven a v rámci svého specifického tématu je schopen publikovat a prezentovat výsledky své vědecké práce na národní i mezinárodní úrovni.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Přijímací řízení musí absolvovat každý uchazeč. Přijímací zkouška probíhá před komisí formou ústního pohovoru a prověřuje způsobilost studenta k vědecké práci v oboru. Komise hodnotí podle následující kritérií:

      1. Kvalita projektu dizertace a jeho zpracování – projekt musí být předložen písemně v následující doporučené struktuře:

      -       úvod, literární rešerše, vědecká otázka, cíl/e práce, podle typu a tematického zaměření projektu stanovení hypotéz/y, metodika, předpokládané výstupy s uvedením jejich praktického hlediska do zkoumané problematiky, financování a případná tuzemská či zahraniční spolupráce

      Hodnotí se novost tématu, logické zpracování anotace projektu a celkový přehled ve zvolené tématice.

      Maximální počet bodů za celou položku – 25 bodů.

      2. Vztah tématu k zaměření potenciálního školitele, jeho výzkumným aktivitám a probíhajícím projektům včetně celkového souladu s odborným zaměřením pracoviště/katedry a potažmo celé fakulty.

      -       musí být jasný soulad navrhovaného tématu s výzkumným zaměřením školitele a pracoviště, zřetelná návaznost na aktivity v minulosti řešených a probíhajících projektů podpořené relevantními a uznatelnými indikátory výzkumné činnosti

      Očekává se budoucí začlenění doktoranda do probíhajících projektů školitele a pracoviště optimálně včetně řešeného financování výzkumných aktivit.

      Maximální počet bodů za celou položku – 20 bodů.

      Informace o školitelích najdete na http://www.ftvs.cuni.cz/FTVS-177.html.

      3. Předchozí odborná činnost v oboru Kinantropologie – hodnotí se předchozí aktivity, které mají vztah k projektu, přednostně publikační aktivity a dále vystoupení na vědecké konferenci (článek IF WoS – 20 bodů, článek v databázi Scopus – 12 bodů, článek recenzovaném vědeckém časopise – 6 bodů, aktivní vystoupení na vědecké konferenci – 4 body).

      Časopisecké výstupy musí mít pouze formu „original paper/study, letter, review“.

      Plný počet bodů obdrží uchazeč, je-li prvním autorem; je-li druhým spoluautorem, pak obdrží za příslušnou položku 75 %, je-li třetím spoluautorem, pak obdrží za příslušnou položku 50 %, je-li čtvrtým a dalším spoluautorem obdrží za příslušnou položku 25 %. Položky se mohou sčítat.

      Maximální počet bodů za celou položku – 20 bodů.

      4. Způsob prezentace projektu a schopnost uchazeče reagovat a položené otázky.

      Maximální počet bodů za celou položku – 15 bodů.

      5. Úroveň prezentace a komunikace v anglickém jazyce.

      Během přijímacího pohovoru je uchazeč požádán, aby vybranou část prezentace vlastního projektu nebo diskuzi se členy komise vedl v anglickém jazyce. Hodnotí se schopnost uchazeče prezentovat a diskutovat odbornou tématiku v angličtině.

      Maximální počet bodů za celou položku – 20 bodů.

      Každý člen komise hodnotí odstavec 1 bodovým hodnocením v rozsahu 0-25, odstavec 2 hodnotí bodovým hodnocením v rozsahu 0-20 bodů, odstavec 3 hodnotí bodovým hodnocením v rozsahu 0-20 bodů, odstavec 4 hodnotí bodovým hodnocením v rozsahu 0-15 bodů, odstavec 5 hodnotí bodovým hodnocením v rozsahu 0-20 bodů. Maximální možný počet bodů od jednoho posuzovatele je tedy 100. Z bodového hodnocení jednotlivých členů komise se vypočítá aritmetický průměr. Zaokrouhlení bude na celá čísla – pro hodnoty 0,0-0,49 směrem dolů na nejbližší celé číslo. Pro hodnoty 0,50-0,99 směrem nahoru, na nejbližší celé číslo. Pořadí uchazečů je stanoveno podle výsledného počtu bodů. Minimální hranice pro přijetí je 50 bodů.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Podmínkou přijetí ke studiu v doktorském studijním programu je řádné ukončení studia v magisterském studijním programu.



      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 06.06.2022 Do: 10.06.2022
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 20.06.2022 Do: 24.06.2022
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Literatura je doporučována jednotlivými potencionálními školiteli. Vychází se přitom ze zaměření předpokládané disertace a oboru Kinantropologie, ve kterém bude práce realizována. Aktuální seznam školitelů je umístěn na adrese  https://is.cuni.cz/studium/skolitel/index.php?do=skolitele (použijte filtr v položce studijní program a zadejte Kinantropologie 4KIN). Výběr potencionálního školitele je možné konzultovat na vědeckém oddělení, či s předsedou Oborové rady Kinantropologie nebo vedoucím školitelského pracoviště.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      není

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      Absolventi doktorského studia Kinantropologie jako interdisciplinárního oboru se uplatňují především ve sféře vědy a výzkumu, ve školství, v oblasti sportu a na fyzioterapeutických pracovištích. Další významnou oblastí uplatnění je sféra státní správy.

      Konkrétně se jedná o výzkumné pracovníky ve státních i soukromých laboratořích a institucích zaměřených na zkoumání lidského pohybu a veřejného zdraví, akademické pracovníky, metodology, vývojáře přístrojů pro monitoring pohybových aktivit, pracovníky laboratoří zátěžové diagnostiky, odborné metodiky a manažery sportovních svazů a asociací, vedoucí fyzioterapeuty a odborné pracovníky fyzioterapeutických center se schopností zavádět nové diagnostické a léčebné metody včetně moderních intervenčních postupů pohybové terapie a dále vyšší úředníky státní, krajské a obecní správy, především v oblasti sportu, tělesné výchovy a školství.