Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Studia dlouhověkosti (0388VD250001)

    Fakulta: Fakulta humanitních studií
    Studijní program: Studia dlouhověkosti (P0388D250001)
    Forma studia: prezenční
    Druh studia: doktorské
    Jazyk výuky: čeština
    Standardní doba studia: 4 roky
    Forma přihlášky: Elektronická

    Poměr přijatých a přihlášených v minulém akad. roce

    3 / 3

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 30.04.2022
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Obor Studia dlouhověkosti- Longevity Studies umožňuje hlubší a širší pochopení souvislostí a výzev spojených s prodlužujícím se lidským věkem v kontextu dalších změn ve společnosti a připravuje na kvalifikované hledání odpovědí a řešení teoretických i praktických otázek a etických souvislostí. Obor reaguje na probíhající demografické změny nejen ve smyslu stárnutí populace (kterým se zabývá gerontologie), ale také na prodlužování jednotlivých životních etap i na skutečnost, že se prodlužuje délka života lidí se zdravotním postižením a chronickou nemocností i dalších specifických skupin.
      Obor Studia dlouhověkosti – Longevity Studies nabízí integrované studium na pomezí humanitních, sociálních, biomedicinských a dalších zejména aplikovaných věd. Obor reaguje na poptávku po odborné analýze otázek spojených s dlouhověkostí a stárnutím populace ve společnosti s důrazem na potřebu odborných a vědeckých řešení a využití poznatků v různých oblastech lidské činnosti.
      Postgraduální studijní obor Studia dlouhověkosti – Longevity Studies připravuje vysoce kvalifikované odborníky ve výzkumu, expertní činnosti a transferu poznatků do praxe, kteří jsou schopni řešit na vědecké úrovni problematiku související s prodlužujícím se lidským věkem, ovládají adekvátní vědecké metody, jsou schopni koordinovat interdisciplinární týmy a publikovat nejen vědecké publikace, ale také vytvářet podklady pro rozhodování na všech adekvátních úrovních a v oblastech souvisejících s prodlužováním lidského věku.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Součástí přijímací zkoušky je
      1. Rozprava nad předloženým výzkumným záměrem. (max. 12 bodů).
      2. Ověření znalostí anglického jazyka. Znalost angličtiny umožňující samostatné studium literatury a komunikaci v rámci mezinárodního badatelského týmu, telekonference a přípravu materiálů. Tyto požadavky budou ověřovány v rámci ústní přijímací zkoušky, která bude vedena částečně v angličtině (max. 4 body).
      3. Ověření znalosti základní vědecké metodologie, prokázané základními znalostmi, eventuálně i činností a jejími výsledky, jak v oblasti teoretické, tak empirické a aplikované (max. 4 body).
      Požadavkem je zpracování výzkumného záměru disertační práce (v doporučeném rozsahu cca 6 stran), na kterém bude student pracovat a obhájení před komisí, která bude ve svém rozhodování zvažovat jak samotný záměr, tak zejména kvalitu jeho zpracování z faktického i metodického hlediska. Proto se doporučuje, aby uchazeč svůj záměr předem konzultoval s eventuálním školitelem.
      Z přijímací zkoušky lze získat max. 20 bodů.

      Součástí přihlášky ke studiu jsou následující přílohy:
      - projekt disertační práce, tj. stručná anotace výzkumného záměru (doporučuje se vypracovaného společně s oprávněným školitelem ze seznamu školitelů schválených oborovou radou studia);
      - stručný odborný životopis;
      - seznam odborné literatury, kterou uchazeč prostudoval s ohledem na svůj individuální zájem a zvolené téma projektu disertace.
      - ostatní doklady hodné zřetele (např. přehled dosavadních publikací uchazeče, doklad o vykonání státní zkoušky nebo mezinárodně uznávaného certifikátu ze světového jazyka, doklad o vědecké praxi doma či v zahraničí apod.)
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v doktorském studijním programu je řádné ukončení studia v magisterském studijním programu.

      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 08.06.2022 Do: 17.06.2022
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 22.06.2022 Do: 29.06.2022
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Absolvent doktorského studia ovládá vědecké metody relevantní pro absolventa doktorského studia humanitních oborů rozšířeného o tematické zaměření svého studia. Je schopen samostatně navrhovat a řešit vědecké projekty, expertizy, navrhovat opatření. Je schopen samostatné vědecké a pedagogické činnosti související s problematikou prodlužování lidského věku. V praxi je schopen koordinovat interprofesionální týmy v oblasti akademické, veřejné správy či samospráv i soukromém sektoru.