Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Macromolecular Chemistry (0531VD130042) DSP II

    Fakulta: Přírodovědecká fakulta
    Studijní program: Macromolecular Chemistry (P0531D130042)
    Forma studia: kombinovaná
    Druh studia: doktorské
    Jazyk výuky: angličtina
    Standardní doba studia: 4 roky
    Forma přihlášky: Elektronická

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 31.12.2020
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Program je uskutečňován bez specializace.

      Doktorské studium je organizováno katedrou fyzikální a makromolekulární chemie ve spolupráci s Ústavem makromolekulární chemie Akademie Věd ČR v Praze. Studijní program je dále koordinován s odborníky z Vysoké školy chemicko technologické v Praze a pokrývá prakticky celou makromolekulární chemii (včetně biopolymerní chemie a fyzikální chemie polymerů). Moderní vědecké problémy, které mohou být v rámci PGS studovány experimentálně, zahrnují např. (a) syntézu polymerů a studium kinetiky polymerizací, (b) asociační procesy v polymerních systémech (např. micelizace blokových polyelektrolytů ve vodných prostředích), (c) mechanické degradace a biodegradace polymerů a (d) strukturu a vlastnosti polovodivých polymerních materiálů. Teoreticky orientovaní studenti se mohou v rámci PGS makromolekulární chemie věnovat (a) statisticko-termodynamickým studiím polymerních systémů, či (b) počítačovým Monte Carlo simulacím konformací polymerních řetězců. Velká řada dalších výzkumných problematik je k dispozici pro studenty, kteří budou pracovat částečně na Přírodovědecké fakultě a částečně v Ústavu makromolekulární chemie AV ČR v Praze. Studijní program odráží moderní trendy makromolekulární chemie. Nabídka jednotlivých témat je přizpůsobena potřebám a prognózám vývoje nabídky volných míst v různých výzkumných institucích a výrobních chemických společnostech v ČR a členských zemích EU tak, aby absolventi PGS nalezli uplatnění v praxi.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Přijímací zkouška je jednokolová formou pohovoru, který se bude týkat především problematiky plánované disertační práce a znalostí uchazeče v rámci odbornosti daného studijního programu.
      K prověření schopností komunikovat v anglickém jazyce si uchazeči připraví tří až pětiminutové vystoupení, ve kterém komisi v anglickém jazyce seznámí s výsledky své diplomové práce, případně s abstraktem publikace (s projektorem není počítáno). Komise bude klást dotazy také v jazyce anglickém.
      Při přijímací zkoušce musí uchazeč prokázat odborné a jazykové schopnosti studovat příslušný program a předpoklady k samostatné vědecké práci.

      Zkouška je hodnocena maximálně 100 body. Z toho 30 bodů může být uděleno formou bonifikace za uvedení představy o doktorském studiu a plánované disertační práci v nepovinné příloze přihlášky. Ta by měla obsahovat téma a stručnou anotaci disertační práce, předpokládané školící pracoviště a souhlas konkrétního školitele s vedením plánovaného doktorského projektu.

      Ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních nebo studia v zahraničí, může děkan na základě žádosti podané v elektronickém informačním systému univerzity zpravidla spolu s přihláškou, nejpozději však do 8. ledna 2021, povolit vykonání přijímací zkoušky prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v doktorském studijním programu je řádné ukončení studia v magisterském studijním programu.

      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 05.02.2021 Do: 05.02.2021
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 10.02.2021 Do: 10.02.2021
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Absolvent získal pokročilé teoretické znalosti, praktické dovednosti a zkušenosti v oboru Makromolekulární chemie, umí formulovat, plánovat a provádět vědecké úkoly a kriticky hodnotit a presentovat jejich výsledky. Má praktické zkušenosti s organizací a financováním vědeckého výzkumu a výukou pregraduálních studentů. Ovládá moderní postupy přípravy polymerních materiálů, metody jejich charakterizace a studia a má interdisciplinární znalosti směřující do oblastí pokročilých aplikací polymerních materiálů a tyto své znalosti a zkušenosti dokáže tvůrčím způsobem využít. Absolvent je kvalifikován pro práci v akademických, vědeckých a vědecko-pedagogických institucích i výzkumných a vývojových centrech výrobních společností zabývajících se vývojem a produkcí technologicky vyspělých materiálů.