Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Inorganic Chemistry (0531VD130040) DSP II

    Fakulta: Přírodovědecká fakulta
    Studijní program: Inorganic Chemistry (P0531D130040)
    Forma studia: kombinovaná
    Druh studia: doktorské
    Jazyk výuky: angličtina
    Standardní doba studia: 4 roky
    Forma přihlášky: Elektronická

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 31.12.2020
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Program je uskutečňován bez specializace.

      Anorganická chemie je obor multidisciplinární a dělí na řadu výzkumných směrů. K těm nejdůležitějším patří "Chemie materiálů" a "Koordinační chemie". Rozdělení na tyto dva hlavní směry respektuje i následující charakterizace a nabídka přednášek a kurzů.

      Anorganická chemie - chemie materiálů
      Syntéza nových sloučenin a materiálů reakcemi v roztocích a taveninách, charakterizace jejich struktur (strukturní analýza, spektrální, termické a magnetické vlastnosti). Hledání vztahů mezi jejich strukturou a vlastnostmi se zaměřením na možnosti jejich aplikací. Studium mechanizmů případných fázových přechodů.

      Anorganická chemie - koordinačni a bioanorganická chemie
      Syntéza nových makrocyklických ligandů, aminoalkylfosfonových a fosfinových kyselin, a studium jejich koordinačních vlastností ve zředěných roztocích (potenciometrie,UV-VIS a NMR spektroskopie). Zjištování struktur v roztocích a v pevném stavu (spektrální metody, magnetické vlastnosti, rentgenová difrakce). Studium uvedených látek je zaměřeno na jejich aplikaci v medicíně. Studium organokovových látek výchází ze studia ferrocenových ligandů a je zaměřeno do oblast katalýzy. Oblast fotochemie je zaměřena na reakce singletového kyslíku, který je generován z profyrinových komplexů.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Přijímací zkouška je jednokolová formou pohovoru a skládá se z více částí. Pohovor se bude týkat především problematiky plánované disertační práce a znalostí uchazeče v rámci odbornosti daného studijního programu.
      Pro zajištění plynulého průběhu přijímací zkoušky si uchazeč předem připraví krátké resumé dosavadního studia a odborné činnosti, které v průběhu pohovoru ústně přednese (cca 5 minut). Dále předloží seznam a kopie publikovaných prací, doklady o získaných akademických oceněních a případné další podklady, které by mohly doplnit informace k přijímací zkoušce. Komise si vyhrazuje právo vést přijímací zkoušku písemnou formou, např. jako test, kterým prověří znalosti uchazeče v oblasti anorganické chemie v rozsahu magisterského studia. Komise rozhodne na základě komplexního posouzení odborných a jazykových schopností uchazeče, celkové motivace a předpokladů k samostatné vědecké práci.
      Při přijímací zkoušce musí uchazeč prokázat odborné a jazykové schopnosti studovat příslušný program a předpoklady k samostatné vědecké práci.

      Zkouška je hodnocena maximálně 100 body.

      Ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních nebo studia v zahraničí, může děkan na základě žádosti podané v elektronickém informačním systému univerzity zpravidla spolu s přihláškou, nejpozději však do 8. ledna 2021, povolit vykonání přijímací zkoušky prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v doktorském studijním programu je řádné ukončení studia v magisterském studijním programu.

      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 05.02.2021 Do: 05.02.2021
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 10.02.2021 Do: 10.02.2021
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Absolvent získal hluboké teoretické znalosti a praktické dovednosti v oboru anorganické chemie. V této oblasti je připraven analyzovat komplexní vědecké i praktické problémy a navrhnout optimální postup i způsob jejich řešení včetně navazující praktické implementace. Ovládá moderní syntetické postupy i analytické metody a spolehlivě interpretuje jejich výsledky. Své znalosti, tvořivý přístup a kritické hodnocení poznatků využívá ve svém oboru a případně i v příbuzných disciplínách na vysokých školách, ve vědeckých ústavech, vývojových centrech, průmyslových podnicích a vzdělávacích institucích.