Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Mezinárodní teritoriální studia (0312VD200010)

    Fakulta: Fakulta sociálních věd
    Studijní program: Mezinárodní teritoriální studia (P0312D200010)
    Forma studia: kombinovaná
    Druh studia: doktorské
    Jazyk výuky: čeština
    Standardní doba studia: 4 roky
    Forma přihlášky: Elektronická, Listinná

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 30.04.2020
      Poznámka k termínu: Studijní program bez specializace. 
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)

      1. K doktorskému studiu na Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (IMS FSV UK) mohou být přijati uchazeči, kteří řádně ukončili vysokoškolské studium v magisterském studijním programu. Tuto skutečnost doloží nejpozději při zápisu ke studiu vysokoškolským diplomem, případně osvědčením o uznání vysokoškolského vzdělání získaného v zahraničí. 

      2.  Povinnou součástí odborné kvalifikace uchazeče je znalost anglického jazyka a dvou dalších cizích jazyků (tj. mimo mateřštinu uchazeče), které jsou relevantní pro disertační výzkum, a to minimálně na úrovni vysokoškolského zápočtu. Znalost cizích jazyků dokládá uchazeč při přijímací zkoušce mezinárodně uznávaným osvědčením o složení jazykových zkoušek, záznamem ve vysokoškolském indexu, potvrzeným výpisem ze studijního informačního systému, vysvědčením z jazykového kurzu apod. 

      3. Předpokladem pro přijetí je úspěšné vykonání přijímací zkoušky. Přijímací zkouška je pohovorem o projektu disertační práce, jehož účelem je posoudit kvalitu předkládaného projektu a jeho soulad s odborným zaměřením IMS FSV UK.

      Projekt disertační práce odevzdá uchazeč nejpozději do 30. 4. 2020 ve formě přílohy k elektronické nebo papírové přihlášce. Projekt bude mít rozsah 6–7 normovaných stran a musí obsahovat následující části: stručný úvod do zpracovávané problematiky, vymezení tématu, cíl a pracovní hypotézu, základní teoretická a metodologická východiska, uvažovanou strukturu práce a stručný rozbor stavu výzkumu včetně seznamu základní použité literatury, popř. pramenů. Doporučuje se, aby uchazeči svá témata předem konzultovali (písemně, resp. po dohodě ústně) s garantem doktorského studijního programu (prof. PhDr. Michal Kubát, Ph.D., michal.kubat@fsv.cuni.cz). Smyslem konzultace je především posoudit, nakolik jsou témata disertačních prací, zvažovaná uchazeči, v souladu s odborným zaměřením IMS FSV UK, případně s jeho aktuálními badatelskými úkoly. 

      4. Přijímací komise hodnotí kvalitu projektu po obsahové i formální stránce, schopnost uchazeče odůvodnit zvolené téma, jasně je vymezit a zasadit do širšího časového, věcného a badatelského kontextu. Uchazeč musí přesvědčivě doložit, že téma je přínosem k dosavadnímu stavu bádání, tj. přináší nové empirické a teoretické poznatky nebo originální, dosud neuplatněné metodologické postupy apod. Přijímací komise při hodnocení přihlíží i k případné dosavadní přednáškové a publikační činnosti uchazeče.

       Maximální bodové hodnocení přijímací zkoušky je 80 bodů. Přijímací komise dospěje k celkovému bodovému ohodnocení na základě následujícího klíče: obsahová kvalita projektu – max. 30 bodů, originalita zvoleného tématu – max. 20 bodů, schopnost odůvodnění tématu a jeho zasazení do širšího badatelského kontextu – max. 20 bodů, formální úprava projektu – max. 5 bodů, dosavadní přednášková nebo publikační činnost – max. 5 bodů. 

      Bodovou hranici pro přijetí stanoví děkanka s přihlédnutím k počtu uchazečů skládajících přijímací zkoušku a kapacitním možnostem fakulty.

       

      Viz také Obecné a fakultní podmínky PŘ.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v doktorském studijním programu je řádné ukončení studia v magisterském studijním programu.

      Způsob ověření: přijímací zkouška
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 08.06.2020 Do: 19.06.2020
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 24.06.2020 Do: 04.07.2020
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Absolventi studijního programu jsou schopni na základě relevantních teoretických východisek a s použitím pokročilých vědeckých postupů a metod analyzovat v samostatné i týmové práci společenské jevy a procesy nejrůznější povahy a prezentovat výsledky své práce. Splňují předpoklady pro pracovní pozice, pro něž je vyžadována samostatná myšlenková a tvůrčí činnost, koncepční práce, strukturované a logické uvažování a široký znalostní základ. Jedná se především o vědecké pracovníky, vysokoškolské a středoškolské pedagogy, analytické pracovníky a specialisty ve státní správě, mezinárodních organizacích, komerční sféře apod.