Volba jazyka
  • čeština
  • english
Uživatel
  • Anonym

    Detail programu/oboru

    Oral History - Contemporary History (0222TA120022)

    Fakulta: Fakulta humanitních studií
    Studijní program: Oral History - Contemporary History (N0222A120022)
    Forma studia: distanční
    Druh studia: navazující magisterské
    Jazyk výuky: angličtina
    Standardní doba studia: 2 roky
    Forma přihlášky: Elektronická, Listinná

    • Na tento program/obor nyní nelze podat elektronickou přihlášku.

    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Termín podání přihlášky: 31.07.2020
      Poznámka k termínu: Přihlášky jsou přijímány průběžně s konečnou lhůtou 31. července.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Dvouletý magisterský studijní program "Orální historie a soudobé historii" je určen studentům, kteří se zajímají o současné (evropské) dějiny, metodologii rozhovoru a interpretační metody. Hlavním cílem programu je vyškolit studenty tak, aby mohli provádět výzkumy vytvářením a analýzou rozhovorů, a rozvíjení terénních projektů, které se zabývají historickými a současnými problémy, které vyžadují interdisciplinární zkoumání. Program je rozdělen do dvou sekcí, první se zabývá současnou (českou a mezinárodní) historií, druhá je metodologická, a zaměřuje se na různé techniky rozhovoru, pomocí nichž můžeme studovat soudobé dějiny. Program spojuje dva obecné přístupy ke studiu historie, makro a mikro přístupy, a umožňuje důkladné porozumění nedávným událostem v historii.

      Studijní program je realizován bez specializace.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      1) Před uzávěrkou uchazeč předloží motivační dopis, strukturovaný životopis a vlastní akademický text v angličtině. Text by neměl být kratší než 15 stran a měl by prokázat znalosti, dovednosti a schopnosti uchazeče pro studium ve studijním programu. Akademický text může být obhájenou bakalářskou prací nebo jejím shrnutím, článkem zveřejněným v akademickém časopise nebo jakýmkoli novým esejem, jímž se uchazeč rozhodne prokázat své akademické znalosti. Děkan fakulty rozhodne, zda dokumenty, které uchazeč předloží, splňují nutné požadavky.

      2) Uchazeči musí předložit ověřenou kopii bakalářského nebo magisterského diplomu. Uchazeči, kteří studovali v zahraničí / na zahraničních školách musí prokázat uznání svého zahraničního diplomu. Uchazeč předloží jeden z následujících dokladů: osvědčení o uznání zprávy o zahraniční škole v České republice (tzv. „Nostrifikační dokument“) nebo evropský maturitní diplom nebo zahraniční diplom, který může být uznán v důsledku vzájemné dohody o uznání (středoškolský diplom ze Slovenska, Polska, Maďarska a Slovinska), nebo zahraniční středoškolský diplom, který žadatel předkládá přímo fakultě za účelem uznání (na fakultě je žadateli účtován správní poplatek 810 Kč). Více informací o požadavcích na předložení diplomu je k dispozici na webových stránkách fakulty. Žadatel by měl zaslat požadované dokumenty na adresu fakulty nejpozději do 16. srpna 2020. Žadatel by měl uhradit poplatek spolu s poplatkem za přihlášku, nebo později, když dokumenty předloží fakultě za účelem uznání.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Podmínkou přijetí ke studiu v magisterském studijním programu je dosažení středního vzdělání s maturitní zkouškou. Podmínkou přijetí ke studiu v magisterském studijním programu, který navazuje na bakalářský studijní program, je rovněž řádné ukončení studia v kterémkoliv typu studijního programu.

      Způsob ověření: jiná forma
      Datum ověření (přijímací zkoušky) od: 01.11.2019 Do: 31.07.2020
      Náhradní termín (přijímací zkoušky): 01.08.2020 Do: 30.09.2020
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Absolventi mají šanci se stát nejen úzce specializovanými odborníky s uplatněním v oblasti vědecké a výzkumné činnosti provozované na akademické půdě, ale díky svým získaným znalostem, dovednostem a zkušenostem mají možnost širokého uplatnění ve sféře formálního a neformálního vzdělávání, v institucích univerzitního i neuniverzitního typu, jako řadoví nebo vedoucí pracovníci ve státní a politické správě ústřední, krajské nebo místní úrovně, v expertních skupinách EU, v agenturách sítě OSN, ve sféře památkové péče a obecně ve sféře péče o kulturní dědictví (např. v památkových ústavech, v muzeích apod.), dále pak na pozici správců novodobých archivních fondů a pracovníků odpovědných za spisovou službu v archivech státních, ale také podnikových a firemních, samozřejmě pak naleznou uplatnění v soukromém sektoru jako pracovníci organizací působících např. v oblasti dodržování a obecné ochrany lidských práv, v oblasti monitoringu genderových práv či práv menšin, nebo se budou specializovat na konkrétní sociální pomoc a poradenství u vybraných jednotlivců či skupin obyvatel. Dále absolventi mohou působit jako řadoví pracovníci, potažmo pracovníci managementu domácích, evropských či globálních politických (či ekonomických) institucí a organizací, jako tvůrčí pracovníci tištěných, elektronických či audiovizuálních médií nebo jako odborní analytici a experti v oblasti poradenství.
    • sbalit Rozbalit (další informace – např. detail přihlášky)
      Výše poplatků [EUR] / za období: 2000 EUR / rok