Kasser, M., Egels, Y.(2002): Digital photogrammetry, Taylor & Francis, London, ISBN 0-748-40945-9
Manue, D. F.(2001): Digital elevation model technologies and applications: The DEM users manual, American society for photogrammetry and remote sensing, ISBN 1-57083-064-9
Pavelka, K. a kol.(2001): Fotogrammetrie 30, Vydavatelství ČVUT, Praha
Pavelka, K. (1998): Fotogrammetrie 20, Vydavatelství ČVUT, Praha
Poslední úprava: SURANOVA (30.03.2006)
Požadavky ke zkoušce
Podmínky udělení zápočtu:
aktivní účast na cvičeních
písemné zpracování úloh dle pokynů v zadání
včasné odevzdání zadaných úloh (termín odevzdání je součástí zadání úlohy a je uveden v systému Moodle)
Zkouška z předmětu se skládá z písemné a ústní části. Splnění písemné části je podmínkou pro postup k ústní části zkoušky.
Poslední úprava: Potůčková Markéta, Ing., Ph.D. (29.09.2013)
Sylabus
Cílem předmětu je seznámit s metodami pořizování a zpracování prostorových dat, a to zejména pro výstupy středních a velkých měřítek. Hlavní témata: - základní charakteristiky dat o terénu - digitální topografická mapa, digitální model terénu, digitální model povrchu - metody sběru dat (fotogrammetrie, laserové skenování, DPZ) - aktualizace topografických dat Po absolvování předmětu by student měl být schopen: - podle zadaných požadavků na výstup zvolit vhodnou metodiku sběru a zpracování dat, - porovnat a zhodnotit jednotlivé metody sběru topografických dat jak z hlediska kvality pořízených dat, tak z hlediska ekonomického, - mít přehled o existujících topografických databázích v ČR, jejich kvalitě a dostupnosti, - vysvětlit kroky aktualizace topografické informace a navrhnout postupy jejího řešení.
Cvičení jsou zaměřena na praktické příklady zpracování dat metodou letecké fotogrammetrie a leteckého laserového skenování, porovnání výstupů zpracování těchto dat a zhodnocení jejich kvality.
V ZS 2020/21 bude předmět až do odvolání vyuřčovám online v čase rozvrhované výuky.
https://meet.google.com/qng-exwa-qif
Poslední úprava: Potůčková Markéta, Ing., Ph.D. (25.09.2020)