V letošním Collegiu nebude kladen primární důraz na dokonalé zvládnutí specifických hudebních žánrů. Tentokrát se zaměříme na sociální stránku hudby, konkrétně na integrativní schopnost společného muzicírování: v Collegiu se se studenty FHS sejdou muzikanti z více či méně odlišných (nejen hudebních) kultur: tibetské, jordánské a srbské. Inspirací bude „jejich“ hudba, cílem bude společné muzicírování, pozdější prezentace výsledků není vyloučená. Muzicírování povede Alena Libánská (skupina Džezvica a další).
Našimi hosty (nebo hostiteli?) budou Sonam Tsering, Husam Abed a Borislav Prelić.
Sonam Tsering pochází z Tibetu. Ve dvou letech odešel do Nepálu a mezi šestým a devatenáctým rokem pobýval v tibetském klášteře v Indii. Tam se také naučil hrát na tradiční klášterní hudební nástroje a klášternímu zpěvu. Trvale žije a pracuje v Praze.
Husam Abed je loutkář a hudebník, který žije mezi Ammánem a Prahou. Vystudoval pražskou DAMU. Je zakladatelem Loutkového divadla Dafa (Jordánsko a ČR), spoluzakladatelem festivalu Flying Freedom (ČR) a společnosti Hazaart, spojující divadlo a komunitní práci (ČR).
Borislav Prelić se narodil se ve vesničce Padej na severu Srbska. Vystudoval stavební fakultu a část života strávil v Bělehradě, kde jej ovlivnil bohatý hudební život. Během studií se začal živit hraním v barech. Poté, co založil rodinu, vypukla válka, a tak se Boro ocitl s rodinou v Praze s nadějí na lepší život. Nyní je hudebníkem z povolání.
Sejdeme se 16. března, 30. března a 4. května 2019 odpoledne, místo bude upřesněno.
Vítaní jsou hráči na jakékoli nástroje i zpěváci jakékoli úrovně.
Podmínkou atestace je přítomnost na všech setkáních a písemný feed-back po každém z nich
Poslední úprava: Beranová Eva, Mgr. (24.01.2019)