|
|
|
||
|
Přednášky pozvaných odborníků na aktuální témata. Na konci semestru studenti prvního ročníku prezentují pokrok ve své diplomové práci formou posterů.
Poslední úprava: Dobeš Jan, doc. Mgr., Ph.D. (16.09.2024)
|
|
||
|
Literatura není určena, závisí na zaměření diplomových projektů jednotlivých studentů. Poslední úprava: Dobeš Jan, doc. Mgr., Ph.D. (16.09.2024)
|
|
||
|
Je předpokládána aktivní účast studentů na všech seminářích, minimální účast pro splnění předmětu je 80% a v případě studentů 1. ročníku představení pokroku v diplomovém projektu pomocí posteru. Poslední úprava: Dobeš Jan, doc. Mgr., Ph.D. (26.06.2025)
|
|
||
|
Program seminářů je zveřejňován vždy na začátku semestru a je k dispozici na Moodle stránce tohoto předmětu (žlutý odkaz v hlavičce stránky). Poslední úprava: Dobeš Jan, doc. Mgr., Ph.D. (16.09.2024)
|
|
||
|
1. Porozumění a kritické hodnocení expertních přednášek (Analyzovat, Hodnotit) Student analyzuje (Analyzovat) obsah přednášek pozvaných odborníků na aktuální imunologická témata a identifikuje (Analyzovat) klíčové nové poznatky, metodologie a kontroverzní body v oboru. Dokáže kriticky zhodnotit (Hodnotit) prezentovaná data a posoudit (Hodnotit) jejich význam pro současný stav vědeckého poznání. 2. Aktivní odborná diskuse (Aplikovat, Hodnotit) Student se aktivně účastní (Aplikovat) diskuze po přednáškách, kde formuluje (Tvorba) relevantní otázky a vysvětluje (Porozumět) své názory k probíraným odborným tématům. Obhajuje (Hodnotit) a podporuje (Hodnotit) své stanovisko s odkazem na získané znalosti. 3. Tvorba a prezentace vědeckého posteru (Tvorba, Aplikovat) Student 1. ročníku navrhne (Tvorba) a vytvoří (Tvorba) vědecký poster shrnující pokrok ve své diplomové práci. Prokáže (Aplikovat) schopnost vizuálně efektivně uspořádat cíle, metodologii, výsledky a závěry projektu na posteru . 4. Komunikace vědeckého obsahu u posteru (Aplikovat, Hodnotit) Student prezentuje (Aplikovat) obsah svého posteru odbornému publiku a komunikuje (Aplikovat) své vědecké poznatky stručně a srozumitelně. Odpovídá na dotazy (Hodnotit) týkající se metodologie a interpretace dat na posteru a vede (Aplikovat) diskusi o svém projektu s jednotlivými zájemci. Poslední úprava: Dobeš Jan, doc. Mgr., Ph.D. (06.01.2026)
|