NástěnkaNástěnka(verze: 239)
Lístek
  
Informace o lístku
Fakulta: Právnická fakulta   
Předmět:   
Rozvrhový lístek:    
Osoba: Daniela Hýblová   
Katedra: Katedra tělesné výchovy (22-KTV)   
Platnost od: 10.09.2019   
Platnost do: 31.12.2019   
Lístek vytvořen: 10.09.2019 12:50   
Poslední změna: 10.09.2019 12:50 
Charakteristika cvičebních a plaveckých oddílů TV v ZS 2019/2020 

Charakteristika cvičebních a plaveckých oddílů TV v ZS 2019/2020

 

Aerobik step– aerobiková choreografie, posilování problémových partií, strečink.

Bosu – lehce aerobní, posilovací, balanční, rehabilitační a relaxační cvičení               na nafukovací kopuli – bosu.

Bosu-core training – dynamické a statické posilování se zapojením hlubokého stabilizačního systému s využitím bosu.

Contemporary dance–standing pilates pro pokročilé – využití principu Pilatesovy metody ve scénickém tanci, určeno pouze pro pokročilé.

Core fit slide – intenzivní funkční trénink s fit slide podložkami, tj. posilování celého těla, práce s vahou vlastního těla a využívání principu skluzu.

Core natural – kruhový core training – posilování hlubokého stabilizačního systému a celého těla s využitím přirozených zvířecích pohybů (tygr, had, opice a další)        pro začátečníky i pokročilé, cvičí se naboso v pohodlném oblečení.

Core training – intenzivní posilování s využitím práce hlubokého stabilizačního systému a správného dýchání.

Cvičení proti bolestem v zádech – speciální cvičení s využitím pomůcek (bosu, overball, gumy, apod.).

Fitball – zdravotní, lehce aerobní, posilovací a protahovací cvičení na velkých míčích.

Kondiční posilování vedené – skupinové a individuální tréninky na posilovacích přístrojích zaměřené na celkové zpevnění těla.

Kondiční trénink – aerobní posilovací cvičení na stanovištích s hudbou i bez hudby.

Kondiční trénink venku – speciální atletická cvičení a metody pro rozvoj fyzické kondice (kruhový trénink, crossfit, tabata trénink).

Kruhový trénink – vysokointenzivní intervalové cvičení s pomůckami, při kterém se na 10-15 stanovištích uspořádaných do kruhu procvičí celé tělo.

Pilates – posilování a tvarování těla, zvyšuje sílu, flexibilitu, koordinaci, vytrvalost, rozvíjí dýchání, protažení. 

Plavání (řízená výuka), začátečníci – cílem je uplavat 25 metrové úseky                      a individuálně zlepšit techniku plaveckých stylů znak, prsa a kraul, pokročilí – viz začátečníci na 50 metrových úsecích, nácvik prsové a kraulové obrátky, technická cvičení, kondiční – absolvování tréninkových jednotek jako komplexní přípravy        na plavecké závody, možnost reprezentovat PF UK na VŠ lize.

Powerjoga – dynamický styl jógy, který rozvíjí stabilitu a sílu celého těla tím, že jde   o plynulý přechod z jedné pozice do druhé a není zde pevně stanovena sada cviků.

Spinning – vysoce účinné kardiovaskulární skupinové cvičení na stacionárním kole doplněné o lehké posílení a protažení celého těla.

Standing pilatesspeciální cvičení tvarující tělo a rozvíjející koordinaci pomocí základů klasického baletu a principů Pilatesovy metody, cvičí se naboso převážně     ve stoji.

Tabata – velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, zejména s vlastní vahou těla, při kterém se zvyšuje fyzická kondice a síla zároveň.

 

   
 
Univerzita Karlova | Informační systém UK