you can enroll for the course repeatedly course can be enrolled in outside the study plan enabled for web enrollment you can enroll for the course in winter and in summer semester
V letošním Collegiu nebude kladen primární důraz na dokonalé zvládnutí specifických hudebních žánrů. Tentokrát se zaměříme na sociální stránku hudby, konkrétně na integrativní schopnost společného muzicírování: v Collegiu se se studenty FHS sejdou muzikanti z více či méně odlišných (nejen hudebních) kultur: tibetské, jordánské a srbské. Inspirací bude „jejich“ hudba, cílem bude společné muzicírování, pozdější prezentace výsledků není vyloučená. Muzicírování povede Alena Libánská (skupina Džezvica a další).
Našimi hosty (nebo hostiteli?) budou Sonam Tsering, Husam Abed a Borislav Prelić.
Sonam Tsering pochází z Tibetu. Ve dvou letech odešel do Nepálu a mezi šestým a devatenáctým rokem pobýval v tibetském klášteře v Indii. Tam se také naučil hrát na tradiční klášterní hudební nástroje a klášternímu zpěvu. Trvale žije a pracuje v Praze.
Husam Abed je loutkář a hudebník, který žije mezi Ammánem a Prahou. Vystudoval pražskou DAMU. Je zakladatelem Loutkového divadla Dafa (Jordánsko a ČR), spoluzakladatelem festivalu Flying Freedom (ČR) a společnosti Hazaart, spojující divadlo a komunitní práci (ČR).
Borislav Prelić se narodil se ve vesničce Padej na severu Srbska. Vystudoval stavební fakultu a část života strávil v Bělehradě, kde jej ovlivnil bohatý hudební život. Během studií se začal živit hraním v barech. Poté, co založil rodinu, vypukla válka, a tak se Boro ocitl s rodinou v Praze s nadějí na lepší život. Nyní je hudebníkem z povolání.
Sejdeme se 16. března, 30. března a 4. května 2019 odpoledne, místo bude upřesněno.
Vítaní jsou hráči na jakékoli nástroje i zpěváci jakékoli úrovně.
Podmínkou atestace je přítomnost na všech setkáních a písemný feed-back po každém z nich