Combinatorial Game Theory - OPBM3M105C
|
|
|
||
Cílem předmětu je seznámit učitele se základními pojmy a algoritmy kombinatorické teorie her. Po absolvování předmětu by měl být student schopen rozhodnout o pozici a aplikovat vítěznou strategii u základních matematických her a současně volit vhodné matematické hry jako doplněk k výuce matematiky a informatiky na ZŠ a SŠ.
Základní pojmy teorie her
NIMové hry
Aplikace Nimových her
Hackenbush
Základní strategie ve hře Hackenbush
Nekončeně velké veličiny
Nekonečně malé veličiny
Surreálná čísla
Počítačové aplikace věnované matematikcým hrám
Hra Life Last update: Jančařík Antonín, doc. RNDr., Ph.D. (28.09.2019)
|
|
||
Cílem předmětu je seznámit budoucí učitele se základy teorie kombinatorických her a jiným přístupem k definici pojmu číslo. Last update: Jančařík Antonín, doc. RNDr., Ph.D. (16.08.2019)
|
|
||
J. Cihlář, V. Vopravil. Hry a čísla, Ústí nad Labem: Ostravská univerzita, 1983. J. Cihlář, V. Vopravil. Hry a čísla. Ústí nad Labem: Pedagogická fakulta UJEP, 1995. J. Gatial, T. Hecht, M. Hejný. Hry takmer matematické. Praha: MF, 1982. Dostupné na: http://dml.cz/dmlcz/404078 Last update: STEHLIKO (10.09.2019)
|
|
||
Ke kurzu je vytvořen e-learningový kurz: https://dl1.cuni.cz/course/view.php?id=2017 Last update: Jančařík Antonín, doc. RNDr., Ph.D. (28.08.2019)
|