Seminars at the Department of Hydrobiology have two major aims. First, to provide an opportunity for students to present their own results and progress of their masters or PhD theses. Second, experts from both Czech and foreign research institutes present current trends in hydrobiological and other related sciences. The seminar schedules are posted at bulletin of Czech Limnological Society.
Last update: VSACH (24.04.2002)
Hlavním cílem seminářů katedry ekologie je prezentace práce studentů (bakalářských, magisterských i doktorských) před plénem katedry a následná diskuse nad jejich výsledky, což umožňuje studentům procvičit si přípravu kvalitní odborné prezentace a získat průběžnou zpětnou vazbu. Studenti bakalářského studia představují během třetího ročníku budoucí téma své bakalářské práce, případně i své aktuální výsledky. Studenti magisterského studia referují každoročně o průběhu své diplomové práce.
Druhým účelem semináře je seznamovat se zajímavými tématy z oboru, prezentovanými jak členy katedry, tak externisty. Tyto semináře bývají často organizovány společně s jinými katedrami. Snahou je alespoň jednou ročně zajistit přednášku zahraničního odborníka. Na odborné semináře s hydrobiologickou tématikou jsou zváni i mimofakultní členové České limnologické společnosti.
Last update: VSACH (30.03.2006)
Literature -
No literature is needed for this course.
Last update: Sacherová Veronika, RNDr., Ph.D. (24.10.2019)
K předmětu není literatura potřeba.
Last update: Sacherová Veronika, RNDr., Ph.D. (12.04.2012)
Requirements to the exam -
Active participation and presentation of the progress of the master thesis.
Last update: Sacherová Veronika, RNDr., Ph.D. (24.10.2019)
Zápočet je udělován za aktivní účast na seminářích a prezentaci postupu diplomové práce.
Last update: Sacherová Veronika, RNDr., Ph.D. (15.11.2011)
Syllabus -
The program of seminars varies each year. Following types of presentations are usually included:
1. invited expert lectures (both domestic and foreign)
2. reports from travels abroad, conferences and other events of interest
3. lectures given by PhD students
4. short communications of student about progress of MSc thesis
5. defence of "seminar theses" of 3rd year students
Last update: VSACH (24.04.2002)
Program seminářů se každý rok liší (aktuální je vždy k disposici na webových stránkách katedry ekologie). Obvykle se během roku vystřídají následující typy seminářů:
1. referáty o průběhu řešení diplomových a doktorských prací
2. krátké prezentace témat nově zahajovaných prací
3. odborné prezentace s vazbou na konkrétní projekty či témata řešená na katedře