Basic Biochemistry - GB331
|
|
|
||
Biochemie je věda o molekulární podstatě života. Zabývá se chemickými složkami, chemickými reakcemi a jejich vzájemnými regulacemi v buňkách i celých organismech. V Základech biochemie získají studenti základní biochemické znalosti a dovednosti, které jsou nezbytné pro studium dalších biochemických disciplín. Témata: proteiny, enzymy, základy enzymologie a enzymové kinetiky, metabolismus sacharidů, metabolismus lipidů, metabolismus aminokyselin, citrátový cyklus a dýchací řetězec, transport živin a regulace metabolismu živin, membránové lipidy, steroidy, porfyriny, nukleotidy, mezibuněčná signalizace, hormony, neurotransmitery, metabolismus xenobiotik, metabolismus rostlin. Last update: Skálová Lenka, prof. RNDr., Ph.D. (19.09.2023)
|
|
||
Splnění podmínek zápočtu a složení zkoušky. Last update: Skálová Lenka, prof. RNDr., Ph.D. (19.09.2023)
|
|
||
Povinná:
Last update: prepocet_literatura.php (19.09.2024)
|
|
||
přednášky, praktická cvičení a semináře Ukončení předmětu: zápočet a zkouška Last update: Skálová Lenka, prof. RNDr., Ph.D. (19.09.2023)
|
|
||
Zkoušku lze vykonávat až po udělení zápočtu. Podmínkou udělení zápočtu je aktivní účast na seminářích a účast na praktických cvičení a splnění zadaných úloh včetně testů. Pro úspěšné zvládnutí zkoušky jsou požadovány základní znalosti v rozsahu vymezeném přednáškami a učebnicí Ledvina a kol.: Biochemie pro studující medicíny. Last update: Skálová Lenka, prof. RNDr., Ph.D. (19.09.2023)
|
|
||
Přednášky
Laboratorní cvičení
Semináře
Ukončení předmětu: zápočet a zkouška Last update: Skálová Lenka, prof. RNDr., Ph.D. (19.09.2023)
|
|
||
https://intranet.faf.cuni.cz/Studijni-materialy/Ostatni/?path=studijn%c3%ad+opory+zbio+kombi=3 Last update: Skálová Lenka, prof. RNDr., Ph.D. (19.09.2023)
|
|
||
žádné Last update: Skálová Lenka, prof. RNDr., Ph.D. (19.09.2023)
|