Notice-boardNotice-board(version: 239)
Notice
  
Notice's details
Faculty: Hussite Theological Faculty   
Course: L0505 Preparatory Seminar on Biblical Knowledge of the New Testament
Schedule item:    
Person: Mgr. Hana Tonzarová, Th.D.   
Department: HTF - Katedra biblistiky a judaistiky (28-15)   
Actual from: 16.03.2020   
Actual until: 31.12.2020   
Notice created: 16.03.2020 17:18   
Last change: 16.03.2020 17:18 
Prosem NZ - Výsledek 1. testu a organizace výuky v době omezení přímého kontaktu 

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v příloze naleznete výsledky 1. testu na téma pašije, vzkříšení a zjevování JK/struktura pašijového příběhu.  

Připojuji zde v textu výsledek studentky distančního studia, jehož studenti test zatím nepsali. Kateřina Hamr: Pašije: 97,4% (90,2%,+ bonus:7,5%/ struktura: 97%) 

Připojuji zde rovněž test kolegy Florova ze SZ: téma Mojžíš/Desatero: 38,4%/89% (Nutno opravit test, Desatero netřeba opravovat, pokud si nechcete zvýšit průměr.) 

 

Jak jsem Vás informovala ve čtvrtek minulý týden e-mailem, doufám, že jste ho všichni obdrželi? přecházíme na distanční způsob výuky. Absolvovala jsem k tomu v pátek univerzitní webinář, pošlu Vám proto link (URL), bude potřeba, abyste si připravili počítač/notebook/tablet, či chytrý telefon  a do něj si instalovali program, který Vám rovněž přepošlu. Potřebujete mít funkční mikrofon a každý bude potřebovat též sluchátka, aby zvuk tzv. nevazbyl.  Pokud budete mít i kameru (není podmínkou), budeme se moci i vidět. Na aplikaci, kterou Univerzita k distanční výuce poskytla, lze spolu hovořit - budete se hlásit do diskuse, lze též v danou chvíli odpovídat na otázku - tj. tak bychom mohli absolvovat druhý test - nicméně byste museli mít všichni kameru, anebo bych Vám musela dávat na odpovědi krátký čas. Proto bych raději upřednostnila, pokud byste všichni měli i kameru. 

 

Jak jsem Vám psala v mailu minulý týden, doufám, že jste - studenti prezenčního studia: dostudovali Kázání na hoře (kupř. i s pomocí publikace Mánek J. Dům na skále) a začali jste číst Ježíšova podobenství (kupř. i s pomocí publikace Mánek J. Ježíšova podobenství) a dále jste si našli Ježíšovy výroky v Janově evangeliu v ich formě (já jsem....) (prostřednictvím  www.biblenet.cz)a podívali se na jejich zasazení v kontextu (dialog, monolog, vyprávění) 

Společnou diskusí nad těmito (viz výše) tématy bychom měli téma Ježíšových slov uzavřít a napsat si test - příští čtvrtek, tedy 26.3. 

Studenti distančního studia měli psát test pašije, vzkříšení, zjevování JK/struktura Pašijí a J. slova /podobenství a výroky) /Kázání na hoře již v pátek 13.3. 2020. 

 

Navrhuji proto následující:

1) ve čtvrtek 19. 3. v obvyklý čas, tj. od 14.45 do 16.15 by proběhla on -line výuka  v konferenčním on -line prostoru, který si společně vytvoříme. (viz výše) Jejím obsahem bude diskuse nad Vámi přečtenými texty - viz výše.  Diskuse je povinná pro studenty prezenčního studia, mohou se jí ale účastnit i studentu distančního studia. (link pošlu všem)

2) Pokud studenti distančního studia budou souhlasit, nahradili bychom páteční hodinu (ze 13.3.)  tento pátek od 14.00 do 17.00 h. Popř. navrhněte jiný den a čas. Po sjednocení se na dni a času, by se jednalo o 2. blok (ze 3), v němž bychom si napsali test  - on -li ne formou - a současně bych Vás uvedla do dalších témat k dalšímu studiu. 

 

Link (URL) a program ke stažení Vám pošlu zítra e- mailem (v úterý 17.3.2020).

 

Věřím, že se nám podaří i přes stížené podmínky pokračovat ve zdárném průběhu našeho semináře NZ. 

 

Přeji Vám požehnaný postní čas prožívaný ve zdraví fyzickém i psychickém s pokojem ve vašich myslích i srdcích. 

Hana Tonzarová  

 

 

 

 

 

 

   

Attachments  
HTF 2020 LS Výsledky testu pašije.docx, 12,7 KB 
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html