Life-Long Education programsLife-Long Education programs(version: 180)
 
   Login via CAS
Přípravný kurz Institutu mezinárodních studií 2024/2025 – Česko-německá studia (3373)
Basic information
Přípravný kurz Institutu mezinárodních studií 2024/2025 – Česko-německá studia
Variant code (CID): 11267
admission procedure in progress
Orientation: Lifelong learning programme - Interest-oriented
Faculty: Faculty of Social Sciences
Institute of International Studies [23-IMS]
full-time
Czech
V akademickém roce 2023/2024 nabízí Institut mezinárodních studií v rámci kurzů celoživotního vzdělávání opět přípravné kurzy na přijímací zkoušky do bakalářského programu Česko-německá studia (ČNS), které budou realizovány pouze online formou prostřednictvím aplikace MS Teams. Úspěšné absolvování závěrečného testu na konci těchto kurzů je rovnocennou náhradou přijímacího řízení.

Kurz slouží k procvičení znalostí potřebných pro výše zmíněnou podobu přijímacího řízení do bakalářského programu Česko-německá studia (ČNS) a může být též prospěšný pro přípravu na přijímací řízení do dalších studijních programů. Hlavní důraz bude kladen na německé a česko-německé dějiny v 19. a 20. století a německé a česko-německé reálie po roce 1990.

Každá přednáška bude doprovozena krátkým, společně opravovaným testem, který si účastníci mohou ponechat. Ke každé přednášce bude připojena stručná bibliografie k rozšíření znalostí k danému tématu.
Přípravný kurz - pro obor Česko-německá studia
Kurz s časovou dotací celkem devíti setkání proběhne dvakrát týdně v podvečerních hodinách v čase 17:00 – 18:30 v rozmezí 28. 1. 2025 až 25. 2. 2025.
Kurz proběhne online a přístup k němu získáte na základě odkazu, který Vám bude zaslán před začátkem kurzu.

Upozorňujeme, že Vám po registraci do informačního systému (IS) při přihlašování dorazil do vaší mailové schránky automatický e-mail s předmětem: Přidělení loginu CAS. V něm naleznete Vaše specifické osobní číslo (tzv. UKČO). Prosíme, společně s vaším nastaveným heslem jej pečlivě uschovejte, později ho využijete při přihlašování do platformy Moodle, kde budou zpřístupněny veškeré materiály ke kurzu.

Kurz je založen na pravidelné a kontrolované docházce. Povoleny jsou maximálně dvě absence.

28.1. Zahájení kurzů + Německo ve druhé polovině 20. století (doc. PhDr. Tomáš Nigrin, Ph.D.)
30.1. Česko-německé vztahy po roce 1990 (JUDr. Vladimír Handl, CSc.)
4.2. Sudetoněmecká otázka ve 20. století (PhDr. Petr Šafařík)
6.2. Hospodářský a sociální vývoj v SRN po roce 1990 (Ing. Pavla Kačmárová)
11.2. Německá kultura a literatura ve 20. století (PhDr. Alena Zelená, Ph.D.)
13.2. Německo v první polovině 20. století (PhDr. Petr Šafařík)
18.2. Německý politický systém (PhDr. Miroslav Kunštát, Ph.D.)
20.2. Německé sjednocení–příčiny a následky (PhDr. Michal Dimitrov, Ph.D.)
25.2. Aktuální situace a problémy Německa (PhDr. Zuzana Lizcová, Ph.D.)

25.3. Online test prostřednictvím platformy Moodle

Přihlašování do kurzu proběhne skrze Studijní informační systém UK (SIS). Přihlášení do kurzu je podmíněno podáním přihlášky ke studiu programu Česko-německá studia!
Na kurzy je možné se přihlásit i v jejich průběhu, nejpozději však do 30. 1. 2025.
Kurz je zakončen testem, který se uskuteční ve třetím týdnu března 2025. Účastníkům, kteří kurz úspěšně absolvují, budou prominuty příjímací zkoušky do bakalářského studijního programu Česko-německá studia (ČNS). Účastníci kurzu budou o výsledku kurzu a případném podmíněném přijetí na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) informováni do konce března, aby se mohli nerušeně věnovat zdárnému dokončení středoškolského studia. Podmíněným přijetím se rozumí situace předcházející oficiálnímu vyrozumění uchazeče o jeho přijetí děkanem fakulty. Otázky závěrečného testu nejsou totožné s otázkami společně opravovaných testů, kterými je ukončena každá
přednáška!

Schedule details
Statistics for the MEYS
Political sciences and civics (0312)
Course requirements and qualification acquired
other
Certification: Osvědčení o absolvování programu
0 (kredity nejsou přidělovány)
Guarantor and venue
doc. PhDr. Tomáš Nigrin, Ph.D.
Department of German and Austrian Studies
Department of German and Austrian Studies
Dates and duration
2024/2025
summer semester, January
28.01.2025
1
20 (total number of hours)
Fees and financing
0 Kč / course
osvobozeno
Application
Sekretariát Institutu mezinárodních studií, U Kříže 8, 158 00 Prague 5, místnost C313
Mgr. Jiřina Tomečková
uchazeci.ims@fsv.cuni.cz
267 224 299
15.11.2024
30.01.2025
Přihlašování do kurzu proběhne skrze Studijní informační systém UK (SIS). Přihlášení do kurzu je podmíněno podáním přihlášky ke studiu programu Česko-německá studia!
Na kurzy je možné se přihlásit i v jejich průběhu, nejpozději však do 30. 1. 2025.

Further information
https://ims.fsv.cuni.cz/uchazeci/pripravne-kurzy/pripravne- kurzy-cesko-nemecka-studia-cns
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html