Thesis (Selection of subject)Thesis (Selection of subject)(version: 368)
Thesis details
   Login via CAS
Úvod do problematiky využití pokročilých analytických postupů k optimalizaci personálních rozhodnutí a procesů se zaměřením na snižování fluktuace zaměstnanců
Thesis title in Czech: Úvod do problematiky využití pokročilých analytických postupů k optimalizaci personálních rozhodnutí a procesů se zaměřením na snižování fluktuace zaměstnanců
Thesis title in English: The introduction to people analytics and its usage for optimization of personnel decisions and processes with a focus on reduction of employee turnover
Key words: HR analytika|fluktuace zaměstnanců|rozhodování založené na datech|predikční modelování
English key words: HR analytics|employee turnover|data-driven decision making|predictive models
Academic year of topic announcement: 2018/2019
Thesis type: diploma thesis
Thesis language: čeština
Department: Department of Psychology (21-KPS)
Supervisor: PhDr. Luděk Stehlík, Ph.D.
Author: hidden - assigned and confirmed by the Study Dept.
Date of registration: 28.05.2019
Date of assignment: 28.05.2019
Administrator's approval: not processed yet
Confirmed by Study dept. on: 03.06.2019
Date and time of defence: 01.09.2020 00:00
Date of electronic submission:27.07.2020
Date of proceeded defence: 01.09.2020
Submitted/finalized: committed by student and finalized
Opponents: Mgr. Ivana Šípová, Ph.D.
 
 
 
Guidelines
Cílem této práce je zprostředkovat vhled do problematiky tzv. HR analytiky, která využívá pokročilých metod analýzy zaměstnaneckých a organizačních dat k optimalizaci personálních rozhodnutí a procesů. Obsahem literárně přehledové části bude charakteristika tohoto přístupu a jeho zasazení do kontextu jiných podobných přístupů, se kterými se můžeme setkat v rámci snah o to, aby se personalistická praxe zakládala ve větší míře na důkazech. Dále budou v práci popsány principy a postupy, o které se HR analytika opírá, a také konkrétní příklady jejího využití. Největší pozornost bude věnována problematice retence zaměstnanců.
Ve výzkumné části práce bude podrobněji rozpracována případová studie zabývající se tématem retence zaměstnanců v jedné konkrétní společnosti. Ve studii bude kombinován kvantitativní i kvalitativní výzkumný design. Na základě statistického zpracování zaměstnaneckých a organizačních dat získaných z dané společnosti a na základě dalších informací, získaných např. v rámci interview či fokusních skupin s některými jejími zaměstnanci, budou formulovány specifické závěry a doporučení, jak v dané společnosti snížit fluktuaci zaměstnanců.
References
Angrave, D., Charlwood, A., Kirkpatrick, I., Lawrence, M., & Stuart, M. (2016). HR and analytics: why HR is set to fail the big data challenge. Human Resource Management Journal, 26(1), 1-11.

Guenole, N., Ferrar, J., & Feinzig, S. (2017). The power of people: learn how successful organizations use workforce analytics to improve business performance. United States: Pearson Education.

Hancock, J. I., Allen, D. G., Bosco, F. A., McDaniel, K. R., & Pierce, C. A. (2013). Meta-Analytic Review of Employee Turnover as a Predictor of Firm Performance. Journal Of Management, 39(3), 573-603.

Levenson, A. (2005). Harnessing the power of HR analytics. Strategic HR Review, 4(3), 28-31.

Marler, J. H., & Boudreau, J. W. (2017). An evidence-based review of HR Analytics. The International Journal of Human Resource Management, 28(1), 3-26.

Park, T. -Y., & Shaw, J. D. (2013). Turnover Rates and Organizational Performance: A Meta-Analysis. Journal Of Applied Psychology, 98(2), 268-309.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html