Thesis (Selection of subject)Thesis (Selection of subject)(version: 368)
Thesis details
   Login via CAS
Formy řízení ve venkovských oblastech: modelování rozvoje venkova s uplatněním konceptu dynamické správy v Indonésii.
Thesis title in Czech: Formy řízení ve venkovských oblastech: modelování rozvoje venkova s uplatněním konceptu dynamické správy v Indonésii.
Thesis title in English: The modes of governance in rural areas: Toward rural area development model using a dynamic governance approach in Indonesia.
Academic year of topic announcement: 2021/2022
Thesis type: dissertation
Thesis language: čeština
Department: Department of Social Geography and Regional Development (31-340)
Supervisor: doc. RNDr. Tomáš Havlíček, Ph.D.
Author: hidden - assigned and confirmed by the Study Dept.
Date of registration: 10.03.2022
Date of assignment: 14.03.2022
Confirmed by Study dept. on: 14.03.2022
Preliminary scope of work
Tato studie uplatňuje koncept dynamického vládnutí (správě věcí veřejných), které je v mnoha ohledech přizpůsobivé změnám. Dynamické vládnutí se stalo novým trendem státní správy na celém světě. Toto paradigma se zdá být odpovědí na výzvy rychlých globálních změn, které vedou k různým a složitým problémům ve společnosti (Wasistiono a Anggraini, 2019). V poslední době čelí globálním výzvám nejen velká města, ale také venkovské oblasti. Woods (2007) navrhl pojem "globalizovaný venkov" a přitom zkoumá, jak jsou venkovské prostory v rámci extrémně diferencovaných podmínek rekonstituovány lokálními a globálními silami, což s sebou přináší často hybridní vztahy.
Venkovské oblasti jsem si vybral jako svůj výzkumný zájem, protože v současné době se hlavní část výzkumu zaměřuje především na otázky správy na centrální a regionální úrovni (Handoko et al. 2018, Zakir a Huseini 2018, Aryadi 2018). Tato literatura vždy zkoumá aplikaci konceptů paradigmat vládnutí jako základu a způsobu, jak dosáhnout změn ve společenských otázkách, aniž by rozebírala, jak vhodná je implementace těchto paradigmat vládnutí v různých místech a podmínkách. Podle Raimera (2004) se však na venkově vyvinul a vznikl "nový způsob vládnutí", aniž by to bylo šířeji analyzováno. Výzkum tohoto fenoménu byl často opomíjen, a proto se pokusí vyplnit tuto mezeru skrze nové formy řízení venkovských oblastí.

Cíle výzkumu
1. Analyzovat dosavadní způsoby řízení venkovských oblastí v Indonésii.
2. Vypracovat model rozvoje venkovských oblastí v Indonésii a to s pomocí využití vhodných způsobů správy území.
3. Sledovat roli kultury při rozvoji správy (řízení) venkova na příkladu modelového regionu v Indonésii.
4. Porozumět vlivu jednotlivců, komunitních organizací a dalších klíčových zainteresovaných aktérů na proces či procesy lokální a regionální správy venkova.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html