Thesis (Selection of subject)Thesis (Selection of subject)(version: 390)
Thesis details
   Login via CAS
Infekční komplikace u intravenózních uživatelů drog
Thesis title in Czech: Infekční komplikace u intravenózních uživatelů drog
Thesis title in English: Infectious Complications in Intravenous Drug Users
Key words: Bakterie; Mikromycety; Viry; Paraziti; Mikrobiologie; Infekční lékařství
English key words: Bacteria; Micromycetes; Viruses; Parasites; Microbiology; Infectious Diseases
Academic year of topic announcement: 2025/2026
Thesis type: dissertation
Thesis language: čeština
Department: Ústav mikrobiologie (14-510)
Supervisor: MUDr. Milan Trojánek, Ph.D.
Author:
Preliminary scope of work
Cíl studie: Identifikovat faktory ovlivňující recidivu infekčních onemocnění, včetně popisu konkrétních patogenů, u intravenózních uživatelů návykových látek a navrhnout preventivní opatření ke snížení opakovaných infekcí v této populaci.

Metodika: Studie bude analyzovat data od pacientů hospitalizovaných s infekčními komplikacemi spojenými s injekčním užíváním drog. Na retrospektivní analýzu naváže prospektivní výzkum realizovaný ve spolupráci s adiktology a neziskovými organizacem a mikrobiologyi.

Zaměření: Klíčovou součástí výzkumu je analýza preventivních intervencí, včetně edukace pacientů, zlepšení přístupu ke zdravotní péči a implementace harm reduction přístupů, jako je výměna jehel a šíření informací o prevenci infekčních onemocnění.

Očekávané přínosy: Výsledky studie budou využity k vytvoření doporučení zaměřených na prevenci recidivy infekcí. Zvláštní důraz bude kladen na včasnou diagnostiku, zvýšení dostupnosti zdravotní péče a cílené intervence, které pomohou snížit zdravotní i socioekonomické dopady infekčních komplikací.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html