Thesis (Selection of subject)Thesis (Selection of subject)(version: 390)
Thesis details
   Login via CAS
Hlášení sester
Thesis title in Czech: Hlášení sester
Thesis title in English: Change-of-shift report
Key words: hlášení sester, dokumentace, legislativa, ošetřovatelský proces, pozorování, předávání služby, sestra, pacient, mlčenlivost
English key words: Change-of-shift report, documentation, legislation, care-giving process, observation, shift change, nurse, patient, silence
Academic year of topic announcement: 2013/2014
Thesis type: Bachelor's thesis
Thesis language: čeština
Department: Institute of Nursing Theory and Practice First Faculty of Medicine Charles University (11-00250)
Supervisor: Mgr. Eva Prošková, Ph.D.
Author: hidden - assigned by the advisor
Date of registration: 29.07.2013
Date of assignment: 04.12.2013
Date and time of defence: 10.06.2014 13:00
Venue of defence: Ústav teorie a praxe ošetřovatelství 1. LF UK (8:30/13:00)
Date of electronic submission:22.04.2014
Date of proceeded defence: 10.06.2014
Course: Defense of Bachelor´s Thesis (B01821)
Opponents: Mgr. Alice Strnadová, MBA
 
 
 
Guidelines
Bakalářská práce musí odpovídat Opatření děkana č. 10/2010 a Manuálu pro vytvořená závěrečných kvalifikačních prací 1. LF UK a ÚTPO.
Cílem práce je prokázat schopnost písemně formulovat výsledky samostatné odborné práce, prováděné pod dohledem vedoucího práce. Obsah závěrečné práce má odpovídat nárokům kladeným na odborný text. Práce je teoreticko-praktického charakteru.
Styl musí být odborný, věcný, stručný a používající přesně definované pojmy, bez gramatických a stylistických chyb. Struktura závěrečné práce odpovídá v podstatě struktuře původního článku.Vypracování práce se řídí Pokyny pro vypracování diplomové práce ÚTPO, Opatřením děkana č. 10/2008 a Pokyny pro napsání práce na závěr bakalářských, magisterských nebo doktorských studií k získání titulu Bc., Mgr. nebo PhD. na 1. lékařské fakultě UK v Praze.
References
Bártlová, S. (2008). Role sestry specialistky: učební text základního modulu specializačního studia pro sestry a porodní asistentky (Vyd. 1. ed.). Brno: Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů v Brně.
Horňáková, A., & Uhrová, Z. (2009). Jak úspěšně komunikovat. Sestra, 19, 7-8.
Mach, J. (2010). Lékař a právo: (Praktická příručka pro lékaře a zdravotníky). Praha: Grada
Mastiliaková, D. (1999). Holistické přístupy v péči o zdraví. Brno: Institut pro další vzdělávání pracovníků ve zdravotnictví.
Šamánková, M. (2006). Základy ošetřovatelství (1. vyd. ed.). Praha: Karolinum.
Uherek, P. (2008) Povinná mlčenlivost zdravotnických pracovníků. Praha: Grada
Preliminary scope of work
Obsahem práce je charakteristika hlášení sester. V rámci teoretické části řešitelka popíše pojem hlášení sester, účel, obsah, jeho právní souvislosti, a to jako součást zdravotnické dokumentace a soubor citlivých osobních údajů, faktory ovlivňující předávání informací, souvislost předávání služby s ošetřovatelským procesem, způsoby vedení hlášení sester. V praktické části zmapuje postoj odborné veřejnosti k hlášení sester, využití informací získaných z hlášení k realizaci ošetřovatelského procesu, přínosy a překážky v předávání hlášení u lůžka pacienta, celkovou spokojenost sester se současným stavem předávání služby na jejich odděleních. Pokusí se o návrh optimálního řešení pro kvalitně poskytnuté hlášení sester.
Preliminary scope of work in English
The thesis focuses on a change-of-shift report in nursing. In its theoretical part, the author describes the concept of change-of-shift report, its purpose, contents, factors influencing information exchange, the context of a shift change and its relation to the care-giving process. Legal context of the report in terms of medical documentation and personal information confidential files is also explored. The thesis also concerns different ways of reporting. In the practical part, the attitude of professionals towards a change-of-shift report is mapped out. It discusses the use of information obtained from the report for realization of the care-giving process; benefits and obstacles in change-of-shift reporting at the bedside and overall satisfaction of nurses with the currently used way of change-of-shift reporting at their respective wards. Finally, the thesis attempts to propose an optimum solution for high quality change-of-shift reports.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html