InquiryInquiry(version: 652)
In the summer semester of the academic year 2018/2019, data mining is allowed from 13.05.2019 until 18.09.2019.
   Login via CAS
Suggestions to education (Both semesters)
   
Course: Department:
Type:
 • Není vybraný rok, zobrazují se pouze komentáře méně než 5 roky staré
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
Mgr. Josef Amemori [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pán Amemori bol veľmi precízny a férový cvičiaci, všetky materiály dával včas na web a vždy prišiel pripravený.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vzhledem k tomu že to bol jeho prvý rok ako cvičiaceho bolo to celkom fajn. Nebolo to ani najlepšie ani najhoršie cvičenie v semestri rozhodne oceňujem písomky každú hodinu a úlohy tiež, avšak na cvičeniach sme niekedy riešili "pekné" matematické príklady, ktoré málokto chápal a boli pokročilé k tej látke, tudíž ji moc nevysvetľovali.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Skvelý cvičiaci, ktorý vie zaujať. Učivo vie veľmi dobre a zrozumiteľne vysvetliť. Veľmi pomohla motivácia od cvičiaceho, ktorý vysvetlil, kde by sme mohli jednotlivé teoretické vedomosti neskôr uplatniť (napr. využitie teórie pravdepodobnosti pri programovaní zameranom na robotiku). Týmto ukázal, že to, čo sa učíme nie je len taká bezvýznamná teória, ktorú nikdy nebudeme potrebovať. Domáce úlohy boli pomerne náročné - vždy som potreboval niekoľko hodín na ich vyriešenie, ale s pomocou kníh a Internetu sa to dalo zvládnuť. Písomky boli primerané - vždy z toho, čo sa preberalo na predchádzajúcej hodine. Pri udelený zápočtu bol neskutočne ústretový a férový - dával rôzne bonusové úlohy (veľmi náročné, ale dali sa z nich nazbierať body naviac). Taktiež oceňujem to, že dával body naviac pri domácich úlohách a písomkách, ak sme použili na riešenie problému nejaký zaujímavý spôsob.
RNDr. Martin Balko, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
Keď bol problém bol ochotný pomôcť a dalo sa dohodnúť. Možno by bolo dobré vysvetliť niektoré príklady do hĺbky nech vieme ďalej sami pracovať lepšie.
Student has disallowed display of personal data, 21.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Zápočtové písomky by sa mohli písať skôr nech majú žiaci šancu ísť na predtermíny. Tak isto systém domácich úloh ktoré sú do konca semestra a nie pravidelne podporuje študentov aby odkladali tento predment na neskor co vedie k nedostatocnemu pochopeniu prednasok.
Mgr. Martina Bekrová [32-OPMK], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
Author of entry is known to survey organiser, 21.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
Dobrý, procvičí se většina témat, celkem dobrý přednes, rozhodně doporučuji, ale slečna Bekrová by měla vylepšit ještě pár věcí. Cvičení probírá dost plošně jako na přednáškách, chtělo by tam zařadit více individuálního přístupu. Dále vypadá, jako by na studenty koukala "z patra", což je špatná vlastnost některých lidí co začínají učit. Domácí úkoly zadává většinou ústně, což zabere dost času, které by se mohlo věnovat příkladům, ale myslím, že kdyby to poslala e-mailem, tak ušetří dost času a navíc pokud někdo chybí, tak je to opět výhodnější. Někdy to poslala a to pak bylo fajn.
Student has disallowed display of personal data, 09.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
Ochota, schopnost naučit, a připravenost na hodiny. Super cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Zaujímavé cvičenia z ktorých som mal dobrý pocit a pochopil som tomu, čomu na prednáškach nie. Boli zaujímavo vedené a vytvoril som si tam aj aplikaciu niektorých problémov do reality. Cvičenia z DM boli pre mňa veľmi užitočné.
Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Velmi dobrá komunikace.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Výborné cvičení. Po celou dobu semestru jsem byl v obraze co se dělá, kvůli úkolům, které byly zadávány. Každý úkol byl na následující hodině objasněn a pokud to stále někdo nechápal, tak nám to slečna Bekrová vysvětlila.
Toto cvičení se mi líbilo ze všech nejvíc, na které jsem chodil.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
Dobra cviciaca. Ocenujem system cviceni.
Mgr. Martin Böhm, Ph.D. [32-KAM], Optimization methods [NOPT048, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 10.06.2015, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičení bylo docela dobré. Na začátku jsme dostali papír s příklady a s definicemi, Martin něco vysvětlil a pak jsme měli čas na vlastní počítání. Za chození k tabuli se rozdávaly body, které se daly získat také malými zápočtovými testíky, dvěma velkými úkoly a dvěma písemkami. Možností zisku zápočtu bylo tedy hodně. Jediné, co bych cvičení vytkla - nedozvěděli jsme se řešení příkladů, které jsme nestihli, a také občas někdo předvedl řešení u tabule moc rychle. Celkově mi ale cvičení i přístup cvičícího vyhovoval.
Mgr. Jan Bok [32-IUUK], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Podle mě skvělý cvičící... v hodinách a úkolech se objevily dost různorodé typy úloh, osobně se mi obzvlášť líbilo, že součástí byly i eseje, zápočet nebylo podle mě nijak těžké získat, ale zase to nebylo že by pro to člověk nemusel nic udělat. Nemám co vytknout. :)
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Oceňujem hlavne to, ako učivo dokáže podať. Dokázal vždy zrozumiteľne popísať prečo sa niečo má riešiť tak alebo inak. Možno by som doporučil trochu viac ľahších príkladov prebrať v rámci celej triedy, nielen, aby študenti riešili všetko sami.
 • Ahoj, snažil jsem se ten poměr úloh, co dělám celé rovnou na tabuli držet trochu níže, protože mi přišlo, že vám nenechávám moc prostoru. Záleží taky dost na tématu a obtížnosti příkladů. Nicméně díky za připomínku. Honza
  Student has disallowed display of personal data, 13.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výborný cvičiaci, vedel na cvičeniach zaujať (teda aspoň mňa).
  Student has disallowed display of personal data, 12.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Oceňuji Honzův vstřícný přístup. Je na něm vidět, že ho diskrétní matematika opravdu baví a že mu opravdu záleželo na tom, aby nás jeho cvičení obohatilo. Občas jsem však byl zmatený, jaké je zadání příkladu v hodině. Častokrát jej napsal heslovitě a když jsme v daných pojmech ještě nebyli úplně zběhlí, tak jsme vlastně nevěděli, co máme řešit. Také u příkladů na doma někdy nebylo úplně zřejmé, jaké je zadání.
  Student has disallowed display of personal data, 12.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Vyučování mi přišlo takové pomalé. Na rozmyšlení příkladů napsaných na tabuli bylo někdy až moc času. Ti, co věděli, jak se příklady počítají, je měli rozmyšlené rychle, a pak akorát čekali na ostatní, kteří nad tím stejně jen špatně přemýšleli. Podle mě by to chtělo prozrazovat řešení na tabuli dříve.
 • Ahoj, k pomálemu tempu se vyjádřilo více lidí. Není však problém, a i jsem k tomu nabádal, abyste si vždy řekli. Nicméně beru přípomínku a budu se snažit (už to tak v letním semestru dělám) udělat cviko dynamičtějši.
  Student has disallowed display of personal data, 26.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Na zkoušku mě připravil dobře.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Mohl by chodit včas, série úloh by mohl opravovat dříve než po měsíci, abych se mohl poučit z chyb, a nemusel by jen tak ztrácet části mých písemek. Ale asi má spoustu svojí práce, taky je na to opravování hald papírů sám.
 • Ahoj, tohle trošku nechápu. Nejsem si vědom, že bych se někdy zpozdil více než o minutku. Taktéž si nepamatuju, že by si kdo stěžoval na ztrátu písemky. Jetli chceš, napiš mi mail, každopádně obecně platí, že lepší je se ozvat hned jak se něco stane. Měj se.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Občas trochu nesystematický výklad. Diskrétní matematika v podání tohoto vyučujícího byla opravdu nebývale diskrétní.
 • Ahoj, máš pravdu. Tohle je ale tak trochu "vina" diskrétní matematiky a kombinatoriky samontně, která je někdy spíš než ucelenou teorií souborem problěmů. Na toto téma vřele doporučuji delší, ale skvělou esej "Two Cultures of Mathematics" od Gowerse.
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výborný pomer vysvetľovania učiva z prednášok (veľmi zrozumiteľne) a riešenia príkladov (najskôr individuálne, potom spoločne). Na zápočet pomerne mierne podmienky - body z domácich úloh a nepovinná písomka na prilepšenie.
  Mgr. Pavel Dvořák [32-IUUK], Optimization methods [NOPT048, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 11.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičenia prebiehali spôsobom, že najprv sa trošku zhrnulo čo bolo na presnáške, potom sme dostali čas niečo porátať a nakoniec sme si to navzájom ukazovali na tabuľu. Tískať zápočet nebolo vôbec ťažké.
  doc. RNDr. Jiří Fiala, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Vyučující je velmi vstřícný, dobře vysvětluje, na dotazy odpovídá konkrétně.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Nejlepší cvičící, jakého jsem zažil. Po mlživých přednáškách přišla osvěta na cvičeních. Cvičící byl ochoten vše znovu vysvětlit a zadával názorné a pěkné úlohy. Kladně hodnotím i písemnou práci na začátku každé hodiny a domácí úkoly, jejichž řešení bylo s každou další hodinou a našimi znalostmi lehčí a lehčí.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pěkně zopakoval základní věci z přednášky, zajímavé příklady.
  Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Pane docente, děkuji Vám za skvěle vedené cvičení v průběhu celého semestru, ulehčil jste mi pochopení diskrétní matematiky.
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Rozhodne jeden z najlepších učiteľov, ktorých som mal na cvikách v prvom semestri. Systém písomiek a domácich úloh každý týždeň je skvelý, jednak prinúti študenta si to aspoň raz do týždňa pozrieť a tak sa sústavne pripravovať a jednak mi to príde objektívnejšie hodnotenie, než jedna zápočtová písomka, ktorá sa buď vydarí, alebo nie. Pán doc. Fiala bol vždy ochotný vysvetliť nám, čomu sme nerozumeli a jeho trpezlivosť je obdivuhodná. A vlastnoručne písaná príprava na prednášky bola na nezaplatenie pri učení sa na skúšku, aj keď občas rozlúštiť niektoré slová bolo ťažšie než pochopiť dôkaz o 5 barvách :)
  Author of entry is known to survey organiser, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Som nadmieru spokojna, asi najlepši vyučujici ktorého jsem mela. Na hodiny som sa tešila, výklad bol vždy podaný v zabavnej a motivujucej forme a hlavne zrozumitelnej, a nesmiem zabudnut na to že nam na hodinach spieval napr. pesničku o grafoch alebo hovoril ''rozpravky'' na dané definicie a vety. Ocenujem aj, že každu hodinu sme pisali menšie pisomky a každu hodinu odovzdavali domacu, čo považujem asi za najviac objektivny sposob ako udelit započet. Aj tie najtažšie veci vedel podat lahko a tak že im študent porozumel. Na každu otazku sa snažil vždy odpovedat v dostatočnej miere. Bola by som rada ak by vyučoval viac predmetov alebo prednašal nabuduce. Z mojej strany maximalna spokojnost. Zatial najlepši učitel, ktorého som spoznala tu na MFF.
  doc. RNDr. Jiří Fiala, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výborný cvičící. Zajímavé příklady týkající se předcházejících přednášek. Oceňuji přístup cvičícího, který se snaží ve studentech podnítit kreativní přístup k řešení daných problémů. Neskončí s příkladem po sdělení správného výsledku, chce po studentech aby se snažili vymýšlet různá řešení, předvádět a přemýšlet nad možnými modifikacemi zadání. Za mne, skvěle koncipované cvičení, které se snaží studenty naučit přemýšlet a kombinovat znalosti a ne, jen bezmyšlenkovitě počítat.
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám cvičení líbila.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Cvičící s perfektním systémem, který nutí studenty se průběžně připravovat a být tedy v kontaktu s látkou. Velmi kladně hodnotím zajímavé domácí úkoly a příklady na cvičení, které je v tomto případě podáno jako týmové řešení problému. Malé písemky na začátku cvičení jsou super! Děkuji za perfektní cvičení
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám cvičení líbila.
  Student has disallowed display of personal data, 08.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Cvičení probíhala v uvolněné atmosféře, chodil jsem na ně rád. Každý týden je zadán domácí úkol, na každém cvičení se píše pětiminutovka, a tak je podporováno průběžné učení. Po pětiminutovce je rozdáno zadání úloh, a postupně se společně od začátku řeší.
 • Pane Petře, děkuji Vám za pochvalu. Jsem rád, že se Vám cvičení líbila. Spolu se svými spolužáky jste měli hlavní podíl na vytvoření dobré atmosféry na hodinách.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Velice dobrý přednášející a cvičící zároveň, problematice skvěle rozumí, ale hlavně je velice ochotný. Nebylo pro něj problém každý týden prodlužovat cvičení o 30 minut (někdy i více), jen kvůli našim individuálním dotazům a nejasnostem, kterých v diskrétní matematice nebylo zrovna málo. Pokud chcete mít cvičícího, jenž Vám ochotně odpoví jakýkoli dotaz a ještě Vás povzbudí, pan doc. Fiala je jasná volba.
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám cvičení líbila. Jen bych upřesnil pro případné čtenáře ankety, že ta občasná půlhodina navíc byla už vesměs formou individuálních konzultací, nikoli prodloužení cvičení pro všechny.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výborné cvičení, pan docent skvěle přednáší i cvičí, na cvičeních byla skvělá atmosféra. Cvičení byla velmi přínosná a i zábavná.
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám cvičení líbila.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Perfektní. Cvičení byla vtipná, zábavná, zajímavá, naučná a až nepříjemně rychle utekla :).
 • Pane Voldáne, děkuji Vám za pochvalu. Jsem rád, že se Vám cvičení líbila. Spolu se svými spolužáky jste měli hlavní podíl na vytvoření dobré atmosféry na hodinách.
  doc. RNDr. Jiří Fiala, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Skvělý vyučujícím s příjemným a dobře srozumitelným přednesem. Má zájem na tom, aby studenti látku pochopili a rád odpoví na případné dotazy.
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám přednáška líbila.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Čitelnost písma není tak hrozná, ale občas to doopravdy nešlo přečíst. Přednášející ochotně odpovídá na otázky. Přednášky vedl vyučující zajímavě, akorát někdy byla přednáška doopravdy diskrétní, protože po vysoko položeném začátku věty přednášející na konci šeptá. Jde vidět, že látce rozumí a občas prohodí nějaký vtip, či zajímavost.
 • Děkuji vám za pochvalu.
  Na své písmo si snažím dávat pozor, ale uznávám, že ne vždy je výsledek uspokojivý.
  Výtky k hlasitosti jsem dostal od vás i dalších vašich spolužáků letos poprvé. Nebyl jsem si vědom toho, že bych nebyl dostatečně slyšet; šeptání je snad přehnaný výraz. To bych býval rád (a snadno) napravil, pokud byste mě na to na přednáškách upozornil/a. Případně - pokud jste seděl/a v zadních lavicích - bylo dost volných míst vpředu, kde by slyšitelnost měla být lepší.
  Jsem rád, že se vám přednáška líbila.
  Student has disallowed display of personal data, 07.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Příjemný přednášející, který se nikam nehnal, a tak nebyl problém se po celou dobu přednášky "držet v obraze". Vypsání bonusových písemek je z jeho strany velice vstřícné gesto. Plusové body také za citování Montyho Pythona. Mrzí mě, že diskrétní matematiky (snad nejkreativnějšího prváckého předmětu) je jen jeden semestr.
 • Pane Petře, děkuji Vám za pochvalu. Jsem rád, že se Vám přednášky líbily.
  Pokud Vás téma zaujalo, mohu Vám doporučit navazující přednášky Kombinatorika a grafy I-III.
  Student has disallowed display of personal data, 03.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Doc. Fiala dokáže u zkoušky vytvořit příjemné prostředí.
 • Pane Coufe, děkuji Vám za pochvalu.
  Student has disallowed display of personal data, 03.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Na pana docenta (a jeho styl psaní, občas jsme ho museli žádat, aby nám něco přečetl) jsem si nejdříve musel zvykat. První měsíc i vůbec nevyhovoval, ale ke konci semestru jsem měl jeho přednášky rád.
 • Pane Vejvodo, děkuji Vám za pochvalu. Jsem rád, že se Vám přednášky líbily.
  Na své písmo si snažím dávat pozor, ale uznávám, že ne vždy je výsledek uspokojivý.
  Author of entry is known to survey organiser, 02.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Na přednášky jednoznačně jeden z nejlepších profesorů, ovšem u zkoušky se projevil celkem kruťas vyžadující 100% znění důkazů a definic. U Loebla bylo více přátelské prostředí.
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám přednáška líbila.
  Na zkoušce v první řadě ověřuji, zdali ovládáte pojmy a fakta včetně matematické symboliky a vhodné terminologie. U definic jsem požadoval, aby byly korektní u fakt, aby byla pravdivá. Nezáleželo mi tolik na konkrétní volbě slov a symbolů, nebo - pokud to pojem dovoloval - kterou z ekvivalentních definic jste zvolil/a jako výchozí. Ověřoval jsem i schopnost argumentace (důkazy, aplikace). Alespoň částečná schopnost argumentace byla potřebná pro úspěšné absolvování zkoušky, zdaleka ne však stoprocentní.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednášky přínosné a zábavné, chtělo by to zvýšit hlasitost, jinak přední lavice.
  Zkoušku není radno podcenit, Fiala je formalista. Fakt. Buď se naučte matematický formalismus, nebo si známku zajistěte v předtermínu, pak už to zadarmo nebude.
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám přednáška líbila.
  Výtky k hlasitosti jsem dostal od vás i dalších vašich spolužáků letos poprvé. Nebyl jsem si vědom toho, že bych nebyl dostatečně slyšet. To bych býval rád (a snadno) napravil, pokud byste mě na to na přednáškách upozornil/a.
  Na zkoušce v první řadě ověřuji, zdali ovládáte pojmy a fakta včetně matematické symboliky a vhodné terminologie. Bonusová písemka se od vlastní zkoušky co do cíle a obsahu podstatně neliší, protože vychází ze stejného seznamu otázek, který jsem vám dal k dispozici. Nerozumím tedy tomu, jak si v ní lze legálně "známku zajistit zadarmo", jak píšete.
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  pan docent zajimave prednaskyi vyplati s sebou mit na prednasce kapitoly, spravedliva zkouska dle obsahu predneseneho
 • Děkuji vám za pochvalu.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Pan doc. Fiala bol velmi prijemny prednasajuci. Vtipkoval aj dobre vysvetľoval, na hodinách bola dobra atmosféra. Jediný problém bol v zapisovaní poznámok nakoľko na tabuli boli napísané častokrát nezrozumiteľne a niekedy pana doc. Fialu nebolo dobre ani počuť. Vždy však všetko zopakoval, keď sa niekto spýtal. Kľúčom ale je sedávať v predných laviciach.
 • Slečno Jarino, děkuji Vám za pochvalu. Jsem rád, že se Vám přednášky líbily.
  Na své písmo si snažím dávat pozor, ale uznávám, že ne vždy je výsledek uspokojivý.
  Výtky k hlasitosti jsem dostal od Vás i dalších Vašich spolužáků letos poprvé. Nebyl jsem si vědom toho, že bych nebyl dostatečně slyšet. To bych býval rád (a snadno) napravil, pokud byste mě na to na přednáškách upozornila.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednášky probíhaly v příjemné atmosféře. Pan docent, než začal formálně popisovat nějakou definici či důkaz, snažil se daný problém vysvětlit tak nějak lidsky, případně ukázat na obrázku (což je u diskrétní matematiky důležité). Na druhou stranu mi některé definice pojmů přišly prapodivné. Pokud bych měl něco vytknout, tak pan docent má poměrně slabý hlas, a také při přednáškách často privileguje studenty, jenž chodili k němu na cvičení (což je můj případ) a nebylo to vždy úplně příjemné. Velice oceňuji možnost bonusové písemky, tedy předtermínu, který nebyl příliš náročný. I když máte pocit, že si z přednášek mnoho neodnesete a na cvičení se příliš neorientujete, přesto je možné napsat tuto bonusovou písemku na velice pěknou známku.
 • Děkuji vám za pochvalu.
  Většina definic je ukotvená v elementárních pojmech dobře a přitom intuitivně. Uznávám však, že některé (např. rovinný graf) jsou technicky mnohem obtížnější. Teprve s dostatečným porozumění tématu si člověk uvědomí, že to o snáze často ani nejde.
  Výtky k hlasitosti jsem dostal od vás i dalších vašich spolužáků letos poprvé. Nebyl jsem si vědom toho, že bych nebyl dostatečně slyšet. To bych býval rád (a snadno) napravil, pokud byste mě na to na přednáškách upozornil. Případně - pokud jste seděl v zadních lavicích - bylo dost volných míst vpředu, kde by slyšitelnost měla být lepší.
  Snažím se i na přednáškách vytvořit dobrou atmosféru, a věřím, že oslovení jménem, či drobné škádlení v přátelském duchu k tomu mohou jen přispět. Omlouvám se, pokud vám to bylo nepříjemné, nemyslel jsem to zle.
 • Ještě dovětek: Těm nepříjemnostem by se dalo předejít, pokud bych se nějak býval dozvěděl, že vám moje řeči vadí. V minulosti jsem už takto svoje chování vůči citlivějším studentům korigoval.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Skvěle vedená přednáška, pan docent Fiala je výborný pedagog, vše excelentně vysvětlí, vždy jsem se těšil na další přednášku.
 • Děkuji vám za pochvalu. Jsem rád, že se vám přednáška líbila.
  Student has disallowed display of personal data, 11.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  casto pana docenta nie je pocut a zle sa po nom cita na prednaskach ale inak vie velmi dobre vysvetlit temu a vie tu hodinu spravit vtipnu
 • Děkuji vám za pochvalu.
  Na své písmo si snažím dávat pozor, ale uznávám, že ne vždy je výsledek uspokojivý.
  Výtky k hlasitosti jsem dostal od vás i dalších vašich spolužáků letos poprvé. Nebyl jsem si vědom toho, že bych nebyl dostatečně slyšet. To bych býval rád (a snadno) napravil, pokud byste mě na to na přednáškách upozornil/a. Případně - pokud jste seděl/a v zadních lavicích - bylo dost volných míst vpředu, kde by slyšitelnost měla být lepší.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  V pohodě, můj jediný problém byl, že jsem toho v zadních lavicích moc neslyšel, ale přesazení vše vyřešilo. Přednášky byly vcelku vtipné, docela i zajímavě podané...
 • Pane Voldáne, děkuji Vám za pochvalu. Jsem rád, že se Vám i přednáška líbila.
  Výtky k hlasitosti jsem dostal od Vás i dalších Vašich spolužáků letos poprvé. Nebyl jsem si vědom toho, že bych nebyl dostatečně slyšet. To bych býval rád (a snadno) napravil, pokud byste mě na to na přednáškách upozornili. Dobře, že jste to dokázal napravit alespoň pro sebe nalezením vhodnějšího místa.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Pan Fiala přednáší, co se týče obsahu, dobře a hodina docela ubíhá, problém, ale je, že píše na tabuli tak drobným a nečitelným písmem, že snadno zaměníte klhtf a ruva o qga ani nemluvě. Také mluví poměrně potichu. Naštěstí je tak ochotný, že dal na své stránky naskenované přípravy na přednášky, a tak se dá v klidu všechno nečitelné dopsat.
 • Slečno Jalovcová, děkuji Vám za pochvalu.
  Na své písmo si snažím dávat pozor, ale uznávám, že ne vždy je výsledek uspokojivý.
  Výtky k hlasitosti jsem dostal od Vás i dalších Vašich spolužáků letos poprvé. Nebyl jsem si vědom toho, že bych nebyl dostatečně slyšet. To bych býval rád (a snadno) napravil, pokud byste mě na to na přednáškách upozornili. Případně - pokud jste seděla v zadních lavicích - bylo dost volných míst vpředu, kde by slyšitelnost měla být lepší.
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Docent Fiala svému předmětu jistě rozumí, dokáže jej vykládat s nadšením a u výkladu využívá praktické příklady či prezentace. Bohužel prvním několika přednáškám jsem plně nerozuměl, zčásti kvůli novému prostředí, úplně nové látce a asi taky kvůli tomu, že docent Fiala nemá úplný přehled o znalostech středoškolského učiva, které jsme si na matfyz v tomto oboru přinesli, takže startovní tempo bylo nasazeno na můj vkus vysoko. Jinak k pozdějšímu průběhu studia nemám výhrady.
 • Pane Špinko, děkuji vám za pochvalu.
  Ve své výuce předpokládám, že nastupující studenti MFF UK mají znalosti v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro gymnázia. Ne vždy tomu tak bývá, někdy jde o dispozice studentů, jindy o vliv předchozí výuky, např. neúplnou skladbu školního vzdělávacího programu. Aby se případné nesnáze v prvních měsících studia co nejsnáze překonaly, nabízím studentům (stejně jako ostatní vyučující) možnost konzultací, kde by se případné návaznosti na středoškolskou látku daly vysvětlit. Ze stejným účelem máte na MFF UK k dispozici i další doprovodné kurzy jako jsou prosemináře, matematické dovednosti apod.
  Tempo a volba témat je v souladu se syllabem předmětu. Osobně mi přijde adekvátní s výjimkou hodiny věnované dobrým uspořádáním a axiomatickému zvedení přirozených čísel, což uznávám, je látka pro 1. semestr příliš obtížná.
  Andrew Goodall, Ph.D. [32-IUUK], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  The first reaction on the teacher was 'Wow, he finished Oxford!'. Firstly, I was overwhelmed being a student of Dr. Goodall and I thought the teacher would be quite conceited (because I would if I finished Oxford!!!) but I found him very supportive and open-minded tutor then.
  He is not such a type when one doesn't care of your results, he always was available via e-mail and also in his office and spent a lot of time after classes with his students trying to explain maths.
  Also, during classes, he was open for discussions and never rejected any ideas and never derided not-very-smart ones. The speed of his classes was very convenient and everyone, even the slowest student, had enough time to realize what was going on. That is why everyone loved the professor.

  To conclude, you should be very glad if you find professor Goodall among your tutors!
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Aside from being present and available throughout the whole semester Mr.Goodall can easily and willingly understand where each student is standing and what they seem to be looking at. Its a hard enough job and at times it was clearly tough non the less he's ability to actually engage with the classroom's struggles and clear up thoughts or questions made everything about discrete math interesting. He didnt only cover the subject at hand he was constantly building on top of it, relating one thing to another. It was nice to meet someone so effortlessly passionate about his subject, seems catchy.
  Mgr. Jan Hubička, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Veľmi dobré hodiny. Na každé cvičenie pripravený, nemal problém zopakovať veci aj dvakrát. Vždy sa dalo na všetkom dohodnúť. Super.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Cvicici byl skvely, zajimal se o svou vyuku v prubehu semstru, pridaval k ucivu ruzne zajimave prakticke informace. Nesnazil se delat předmět zbytecne tezky ale velmi kvalitne vysvetloval problematiku, tudíž nemusel klast nároky uplne nizko. Každý problém se dal pohodlne resit.
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Mezi studenty je jistě oceňovanou vlastností cvičícího, že hodnotí testy i domácí úkoly poměrně mírně. Trochu nevýhodou může být, že se sem tam do příkladu zamotá a přesto, že látce dobře rozumí, nerozumí jí pak všichni studenti. Celkově ale vedl cvičení velmi dobře.
  Student has disallowed display of personal data, 27.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Cvičení bylo zajímavé. Vyučující ukazoval, jak řešit typové příklady a poté i nějaké zvláštnější. Na hodinách se mi zdálo, že nedokážu spočítat vůbec nic, ale testy se mi podařily na velký počet bodů, i když moje příprava mohla být lepší. Tím nechci říct, že byly úplně jednoduché, ale spíš, že se vyučujícímu podařilo dobře vysvětlit všechny příklady, se kterými bylo nutné operovat. Atmosféra byla skvělá, nudu na cvičení nezažijete.
  Na druhou stranu bylo vidět, že vyučující měl své cvičení po dlouhé době, občas se do příkladu zamotal nebo nedokázal přesně vysvětlit mechanismus řešení příkladu. (Ale nebylo to nic závažného.)
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Pán učiteľ Hubička bol veľmi snaživý, milý a zrozumiteľne vysvetľoval. Vžy bol ochotný všetko dovysvetľovať aj z prednášok, úlohy dával súvisiace s odprednesenou prednáškou, ktoré nás navyše dobre pripravovali na testy. Jediný problém bolo, že sme s ním mali cvičenia po celom dni prednášok, tak to bolo náročné sa sústrediť.
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Mgr. Hubička je milý a hodný pán, ochotný znovuvykládat témata z přednášek. To, že jsme v úvodu semestru byli o 1-2 přednášky pozadu, vůbec nevadilo - opakovali jsme témata, kterým jsem dopodrobna nerozuměl, a tedy jsem se je pořádně naučil. U našeho cvičení zřejmě byl největší problém, že do něj chodili studenti jak z Obecné matematiky, tak i z Finanční matematiky - od toho se odvíjely další věci. Náročnost cvičení i testů byla nízká, nešli jsme příliš do hloubky. Vůbec by nevadilo, kdyby nás pan cvičící nechal dělat některé příklady samostatně, namísto aby je všechny nakonec spočítal před tabulí, třebaže vyžadoval spolupráci. Shrnutí: Cvičení je velice příjemné a naučíte se na něm, ale občas bude potřeba si znovu počítat doma příklady.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Ačkoli byl předmět poměrně nenáročný, nemám pocit, že bych se nic nenaučila. Hodiny připravené, strukturované. Velmi vstřícný přístup a zřejmá ochota zodpovídat i netradiční dotazy. Cvičení odpovídalo látce probírané na přednášce, bylo fajn a díky za něj. :)
  Snad až příliš benevolentní v některých ohledech - stále je co zlepšovat, mj. pravopis.
  RNDr. Pavel Klavík, Ph.D. [32-IUUK], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Přišlo mi, že jsem příliš málo probíraly diskrétní matematiku na úkor lineární algebry a různých filozofických debat na téma výuka a učení (tyto debaty považuji zpětně za poměrně užitečné, ale přesto mi přijde, že zabíraly příliš času).
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Oceňuji prokládání výkladu filozofií matematiky a vzdělávání a lineární algebrou, ale myslím si, že by se přece jenom měla výuka více soustředit na diskrétku.
  Mgr. Peter Korcsok [32-IUUK], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Dobrý cvičící v tom, že testy lze nahradit domácími úkoly, jinak mi ale toto cvičení moc nedalo....
  Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  U vyučujícího mám problém s pochopením jednotlivých řešení, na druhou stranu je velmi vstřícný a v pohodě. Zároveň je ale docela přísný, strhává body za drobnosti. Rozhodně cvičení s ním není jednoduché.
  Mgr. Peter Korcsok [32-IUUK], Optimization methods [NOPT048, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 01.07.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičení byla dost monotónní, často byl zadán příklad a dlouho se čekalo, i když bylo celkem očividné, že nikdo v danou chvíli nic nemá. Možná za to mohla přednáška. Hlavně jsme ale měli termíny na domácí úkoly, kterými se ale cvičící vůbec neřídil ve spojitosti s postupným opravováním postupně dodávaných testů a úkolů. Opravené byly až ve čtvrtině zkouškového, což mi dost nabouralo plány, navíc praktická úloha byla až později (zápočet jsme dostali před jejím opravením pouze na základě dostatku bodů z teoretických problémů).
  Student has disallowed display of personal data, 26.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičící je bohužel velmi zaneprázdněn, takže nestíhá opravovat domácí úkoly a udělovat zápočty, což je bohužel docela problém, když je na zkoušku zápočet povinný. Podle webu cvičení (který ale samozřejmě nemusí být aktuální) ještě ani na začátku posledního červnového týdne není opraven druhý praktický domácí úkol.
  Student has disallowed display of personal data, 11.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Na cvičeních bohužel moc nevysvětluje postup výpočtu a nechává pouze počítat v lavicích. + spousta domácích úkolů.
  Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Možno až príliš ľahké získať zápočet, ale na cvičeniach bolo všetko potrebné a dobrá príprava na skúšku
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Probíraly se úlohy všech úrovní složitosti, tedy na zkoušku připravily dostatečně. Celkově na cvičení vládla přátelská atmosféra. Jedinou výradou, kterou mám, je, že bylo možná až příliš lehké získat zápočet a to už před polovinou semestru, tedy studenti nebyli nijak motivováni připravovat se průběžně po celou dobu trvání semestru.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Super, procvičí se vše akorát bych asi u úkolů ocenil rozdělení do skupin, ze kterých by člověk musel mít určitý počet bodů nebo zvednutí bodové hranice, aby to člověka donutilo něco dělat celý semestr.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Pan Kynčl velmi dobře chápe, že jsme informatici. Díky tomu důkazy často ukazuje spíše algoritmicky, než čistě matematicky. Také je vidět, že se nebere úplně vážně (například na zápočet u něj nejsou zapotřebí body ale EXP a když se vám nějaký domácí úkol povede dobře, tak máte i achivement).
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Na cvičeniach sa počítali príklady, i keď cvičenia by mohli byť trošku akčnejšie, mohlo by sa toho spočítať viac.
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Učiteľ rozprával často tak, že mu nebolo rozumieť a tiež dával veľmi veľa úloh na skoro každú hodinu, ale výsledkom toho som sa to dokázal naučiť a zápočet som splnil bez nejakej námahy.
  Student has disallowed display of personal data, 17.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Excelentný učiteľ, vždy som rád prišiel na jeho cvičenie, podával to naozaj pútajúcou formou. Rád by som si ho dal znovu.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Co nepoberete z přednášky a taky něco navíc se na tomhle cviku určitě naučíte. Spousta příkladů, všechno vysvětleno a čas si je vyzkoušet sám. Ideální. Jen nepodcenit zápočet, není to tak snadné, jak se zdá.
  Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Super, zajímavé, interaktivní, akorát jsem se občas ztrácel ve formálním zápisu důkazů a ocenil bych větší zdůraznění té myšlenky/postupu za ním.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Přijde mi, že často bylo něco málo vysvětlené. Ke spoustě definic, důkazů atd. se dá nakreslit hezký obrázek, ukázat nějaký příklad. Většinou, alespoň ze začátku v kombinatorické části jsme byli odkázáni akorát na matematické definice a nebylo dobře ukázáno o co vlastně jde. Také pro mě bylo trochu těžší občas sledovat důkazy, ale to může být moje chyba.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Dobrý vyučujúci, zo začiatku bolo ťažšie rozumieť, no neskôr sa to zlepšilo a prednášky mi vyhovovali.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Prednášky boli zo začiatku mierne nezáživné, ale mám pocit, že počas semestra sa to zlepšilo. Možnosť pýtať sa cez aplikáciu SpeakUp bola super.
  Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Dokáže podat látku zajímavě, jen by to občas chtělo trochu sebevědomější projev, někdy byl výklad až monotónní.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Prednášky pána Kynčla sa mi páčili. Učivo bolo si myslím kvalitne predané, prednášky mi prišli trochu monotónne ale to bude zapríčinené mojim vzťahom ku predmetu. Taktiež musím oceniť zrejmú snahu prednášajúceho ozvláštniť prednášky formou kvízov a 'chat roomov' a taktiež používaním zvukovej techniky na zosilnenie hlasu (pravdepodobne reakciu na predošlé ankety).
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Srozumitelně přednáší, ukazuje konkrétní příklady a nebojí se do výuky zapojit technologie, obzvlášť SpeakUp se mi velice líbil.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Pan Kynčl mi přijde jako velmi sympatický člověk, který zkrátka ví, o čem mluví. Výklad byl doprovázen různými vtípky a příklady z "reálného života" s důrazem na pochopení probírané látky. Jako značně praktická mi přijde aplikace, kterou používá pro kladení dotazů během přednášky.
  Student has disallowed display of personal data, 07.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Výklad se mi líbil, možná by bylo vhodnější se častěji posluchačů ptát, jestli tomu rozumí a dát jim větší šanci se zeptat na nejasnosti.
  Osvěžením výuky jsou vtipy a hlasování o úlohách. Skvělé jsou názorné příklady teorie, které vyučující často udává.
  prof. RNDr. Martin Loebl, CSc. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Výklad byl místy nepřehledný.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pan profesor se snažil, jak mohl. Ale často nám spíš zamotával hlavy, než aby nám osvětloval nové učivo. Látku považoval za lehkou a jasnou, ale nám to tak nepřipadalo a důkazy na Doma zůstávaly nepochopeny. Problém vidím také v rekurzivním dodefinovávání pojmů. Ještě, že jsme měli cvičení.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Ikdyž je někdy těžké sledovat výklad (myšleno kam přednášející s výkladem míří), hodiny jsou zábavné. Přednášející se velmi snaží látku vysvětlit, zřídka né úplně úspěšně, což ale nemusí být vinnou výkladu, ale pouze náročností látky.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Super přednášející
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Občas máte pocit, že pán profesor nehovorí vašou rečou. Ale myslí to dobre, snaží sa danú látku naozaj vysvetliť. Je tiež veľmi ochotný.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Líbí se mi přístup pana profesora, že se snaží v první řadě předat člověku nadhled nad celým tématem. Vytkl bych snad jen propast, která je mezi znalostmi pana profesora a studenty prvního ročníku, občas se zapomíná, že spoustu studentů nemá od začátku správné matematické myšlení a osobně pro mě hlavně na začátku byl předmět hodně náročný. Na druhou stranu mě to motivovalo a hodně posunulo, takže těžko říct, zda to bylo skutečně na škodu. :)
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Přednáška mi nepřišla moc dobře zorganizovaná. Pan profesor často mluvil z hlavy, některé jemu jasné věci nám tak byly podány dost nejasně. Z přednášky jsem si tak moc neodnesl, aspoň že daná látka je skvěle zpracována v Kapitolách.
  Author of entry is known to survey organiser, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vyklad mi prisel velmi zmateny. Profesor tomu ocividne rozumi, ale neumi to predat. jednu vetu jsme dokazovali 3x a ani jednou nebyl vylad jasny. Ocenil bych, kdyby daval vetsi duraz na porozumeni latce.
  Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Profesor Loebl je jistě velkým odborníkem na témata, která vyučuje, nicméně jeho schopnost předat své znalosti studentům není nijak velká.
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Dobrý prednášajúci. Prednášky boli pohodové. Férový pri skúške.
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Z pána prof. Loebla mám zmiešané pocity. Napriek tomu, že je určite kapacita vo svojom obore, bolo náročné rozumieť jeho výkladu, občas mi prišlo, že nevie, čo chce povedať, často odbočoval a prednáška mi prišla dosť chaotická. Ale zato skúška prebiehala v pohodovej atmosfére, hodnotenie bolo podľa mňa objektívne.
  Student has disallowed display of personal data, 17.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pan Loebl je strašne milý a pôsobí strašne kľudným dojmom. Niekedy sa pri prednáške zasekne a rozmýšľa čo chce povedať, ale pre odborníka akým je on vysvetľovať nejaké relace to je akoby ste vysvetľovali vy v škôlke koľko je 2+2. Prednáška celkovo bola dobrá ale bez Kapitol z diskrétnej matematiky ani na krok. :)
  Student has disallowed display of personal data, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pan profesor působil ze začátku semestru trochu zmateně, ale nyní je vše v naprostém pořádku. Je vidět, že mu záleží na názorech studentů. Látku po našich požadavcích začal vysvětlovat i na konkrétních příkladech, což je veliké plus.
  prof. RNDr. Martin Loebl, CSc. [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednášející diskrétní matematice bezesporu rozumí opravdu do hloubky, někdy to ale v jeho případě bývá i mírnou komplikací, jelikož už mu mnoho věcí přijde zcela zřejmých, přestože je student vidí na tabuli poprvé v životě. Pamatuji si na první přednášku, která pro mě skutečně byla šokem, neboť jsem z definice relace (coby podmnožiny kartézského součinu) nerozuměl téměř ničemu. Rozuměl jsem všem slovům této věty, neměl jsem ale nejmenší představu, co tato věta znamená jako celek, a tedy co to vlastně relace je. Dnes už mi to přijde jasné, ale všeobecně ve výuce chyběly konkrétní příklady. Ty se sice na tabuli také objevovaly, většinou mi ale přišlo, že je vyučující uváděl v případech, kde nebyly potřeba (neboť představa byla triviální) a naopak v případech, jejichž pochopení bylo obtížné (nebo stěžejní pro další část výuky, jako třeba relace), příklady neuvedl a sám daný případ považoval za triviální.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Přednášky pana profesora Loebla bych popsal jako řízený chaos. Profesor probírané látce rozumí do značné hloubky, což vede k obligátním obratům "to je zřejmé", "a teď už je to naprosto jasné" a "nyní je vidět". Několikrát se stalo, že "zřejmé" důkazy odolávaly pochopení i několik hodin studia. Dále je velmi vhodné nejen "tupě opisovat tabuli", ale také k obrázkům, náčrtkům a důkazům dopisovat slovní komentáře, neboť jsou esenciální pro pochopení při učení se na zkoušku. Kromě výše zmíněného nemám vůči profesoru Loeblovi žádné větší výhrady - jeho přednes je naprosto v pořádku (nejedná se o "uspavače hadů"), má svůj osobitý smysl pro humor a čas od času nadhodí nějaký otevřený problém na zamyšlení.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Profesor Loebl je jistě člověk s obrovskými znalostmi. Nicméně podle mě to není vhodný vyučující pro studenty prvního ročníku. Z přednášek jsem si odnášela často jen nepochopené a zmatené poznámky. Spousta důkazů mi přišla jen "odmávána", tedy pan profesor nakreslil a ústně popsal obrázek. Když už jsem náhodou důkaz pochopila, bylo těžké si ho poznamenat tak, abych i za týden pochopila, jak to fungovalo. A než jsem si to zapsala, nestihla jsem další část výkladu...
  Naopak oceňuju ochotu odpovídat na otázky nebo třeba krátká opakování naposledy probírané látky, na kterou se bude navazovat.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Prednášky pána Loebla sú mierne chaotické. Niet pochýb, že on sám rozumie tomu, čo hovorí, no nám ostatným zostáva iba sledovať pri jeho výklade kapitoly a dúfať, že sa chytíme.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Ve srovnání s přednáškami doc. Jelínka byl výklad velmi nesrozumitelný.
  Student has disallowed display of personal data, 07.02.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Dukazy bylo nekdy obtizne sledovat protoze nektere dulezite kroky nebyly napsany na tabuli. Nektere pojmy byly zprvu definovany velmi nejasne (cesta sled a tah).
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pan profesor je velmi inteligentní a je vidět, že danému tématu rozumí možná až moc dobře. Ze začátku bylo poměrně obtížné držet tempo přednášek a většinu věcí jsem musel pochopit až sám doma. Pan profesor také někdy mluvil příliš potichu, což je v M1 docela problém. Výklad mi také znepřijemňovalo někdy trochu nečitelné písmo. Celkově ale pan profesora Loebla hodnotím pozitivně, protože je velmi ochotný - v průběhu semestru se nás často ptal, zda nám vyhovují cvičící a nabízel nám konzultace. Myslím, že by pro příště stálo za zvážení pomalejší rozjezd a trochu zčitelnit písmo. Jinak mě diskrétní matematika bavila, myslím, že má spoustu využití i v praktickém životě.
  Student has disallowed display of personal data, 03.02.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pokud je člověk fandou do existenciálního humoru, a rád se zasměje nad marností života, jsou přednášky s Profesorem Loeblem skvělým zážitkem.
  Je velice jasné, že Profesor Loebl se ve svém oboru vyzná, a možná až trochu moc na běžné smrtelníky, takže věci které mu přijdou zcela zřejmé by si zasloužily trochu více pozornosti.
  Student has disallowed display of personal data, 03.02.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Přednášky byly celkem zmatené. Na druhou stranu je vyučující velice hodný a ochotný.
  Student has disallowed display of personal data, 31.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Student nic netušící o tématu, které pan prof. Loebl přednáší odejde z přednášky většinou zmaten. Na přednášce se často přeskočí od jedné věci k druhé, tak rychle, že je složité udržet nit důkazu. Určitě by bylo dobré, kdyby se studenti při přednáškách pana profesora více ptali na to co je nejasné, protože tím by přednáška mohla být mnohem srozumitelnější. Jinak pan profesor má skvělý přístup ke studentům a náročnost zkoušky odpovídá důležitosti předmětu, tedy není zbytečně náročná.
  Student has disallowed display of personal data, 28.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednášky v průběhu semestru jsou poměrně dost chaotické a pro studenty neuchopitelné. Díky cvičícímu, který nám vše znovu vysvětlil, se poznámky z přednášky staly přínosnými. Přednášející je však velmi ochotný odpovídat na dotazy v průběhu přednášky a u zkoušky nedělá příťeže.
  Student has disallowed display of personal data, 27.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  často byla přednáška zmatená
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Prednášky boli veľmi náročne na porozumenie, ale ak sa to poslucháčovi podarilo, spoznal krásu diskrétnej matematiky.
  Student has disallowed display of personal data, 20.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Štýl prednášky dosť chaotický, ťažko pochopiteľný.
  Student has disallowed display of personal data, 16.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výklad pana profesora byl chvilkami dosti zavádějící, ale to bylo také zapříčiněno obtížností předmětu. Zase byl vždy ochotný odpovědět na otázku a i případně pomoci mimo přednášky.
  Student has disallowed display of personal data, 14.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pan profesor jistě probírané látce bezchybně rozumí, ale jeho schopnost vědomosti předávat bohužel pokulhává.
  Většina posluchačů tohoto předmětu se s diskrétní matematikou nikdy předtím nesetkala. Pan profesor ovšem přednáší způsobem, kterým bych čekal, že se přednáší pokročilým studentům. Chybí příklady, důkazy jsou často pouze naznačeny, a ne rigorózně sepsány tak, jak bychom se je měli učit v prvním ročníku psát. Zápis na tabuli ve vcelku chaotický. Nebýt přednášek profesora Nešetřila na internetu a Kapitol z diskrétní matematiky, o svém úspěchu u zkoušky bych si nebyl vůbec jistý.
  Oceňuji férovost pana profesora během zkoušky.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pan profesor má velmi specifickou formu výkladu, mně osobně moc nevyhovovala, často se ztrácel ve svých poznámkách, látka byla někdy vykládána na přeskáčku, jeho písmo je také velmi nečitelné a mohl by se také více soustředit na vysvětlení daných pojmů, uvádět příklady, často jsem vůbec nevěděl, o čem právě mluví.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Človek musí pochopiť spôsob prednášajúceho, a potom sa to dá.
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Co jsem slyšel od ostatních studentů, kteří chodili k doc. Fialovi, tak přednášky profesora Loebla byly o něco obtížnější. Některé věci se tu probírali navíc, u některých vět byl důkaz přenechán studentům. Pokud však člověk nemá problémy s pochopením látky nebo se s ní dokonce už někdy setkal, pak se tady nejspíš naučí o něco víc.
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Ocenil bych, kdyby vyučující uváděl jednoduché přiklady po zavedení nových pojmů či definic. Pomohlo by to lépe pochopit vykládanou látku.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Na prof. Loeblovi je vidět, jak moc se v problematice vyzná. To mu ale nejspíš brání v tom předat studentům požadované znalosti. Častokrát se opravuje, napíše věc na tabuli, potom ji rukou smaže a napíše tam něco jiného. V kombinaci s jeho ne-úplně úhledným písmem to není příjemné. Byl jsem na všech přednáškách a v sešitě měl napsané všechno co bylo na tabuli, ale i tak jsem měl při učení na zkoušku hodně obtíží pochopit co to má znamenat a hojně jsem využíval ostatní zdroje. Hlavně Kapitoly z DM, záznam přednášek z DM prof. Nešetřila a přípravy na přednášky doc. Fialy. Prof. Loebl je ale velmi ochotný cokoliv dovysvětlit a několikrát během semestru nabízel konzultace nebo změnu nevyhovujícího cvičícího. Navíc zkoušky hodnotí poměrně mírně.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2019, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  pan prof. Loebl mluví zmateně, z jeho výkladu, ani z nečitelných zapisů na tabuli jsem se nedokázal v předmětu zorientovat, naopak mě ještě víc mátl.
  Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Jedinou prekážkou bol mierne chaotický štýl zapisovania učiva na tabuľu, ktorý sťažoval tvorbu poznámok z prednášky. Takisto by študentom pomohol podrobnejší zoznam skúšaného učiva (než je len sylabus prednášok). Prednášky inak hodnotím vysoko a tiež ďakujem pánu profesorovi za zhovievavý prístup na skúške.
  Student has disallowed display of personal data, 24.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednášející toho ví tolik, až to studentům neumí dobře předat. "Tato implikace je triviální." uslyšíte hodněkrát, ale přitom 70 % lidí kouká na tabuli s vykulenýma očima a vůbec nechápe, co se děje. Pro mě to znamenalo nutnost hledat si důkazy z jiných zdrojů (např. anglicky na youtube či zahraničních univerzitních skript) a poměrně dlouho trávit nad jejich pochopením. Na druhou stranu zkouška byla úplně v pohodě, na trojku ji musí dát úplně každý, těžké nebylo ani dostat jedničku.
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Přednášky Martina Loebla pro mě byly příliš zmatečné. Ač šlo o atraktivní látku, dost často jsem se nedostal k jejímu pochopení, protože jsem nevěděl, co mám přesně pochopil.
  Pan Loebl však rozhodně látce rozumí a na požádání byl zcela ochotný danou část látky zopakovat.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Sympatický vyučující s příjemným vystupováním. Velice ochotný co se týká dotazů a konzultací.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  V průběhu semestru jsem si profesora Loebla svým způsobem oblíbil. Líbil se mi jeho přesný přístup, třeba v kapitole o rovinných grafech, kdy se mluví o abstraktním grafu, kdy o nakreslení apod. přišlo mi, že jsem v kapitole o grafech pochopil spoustu věcí, které jsem předtím chápal popleteně.
  Byl velmi vstřícný při odpovídání na dotazy, a některé jeho přednášky byli velmi povedené.

  Přišlo mi ale, že úroveň jeho přednášek byla kolísavá a některé naopak působili nepřepraveně. Jeho výklad byl občas zmatený a nemalý počet důkazů bylo od něj těžké pochopit.
  Obecně mi přišlo, že by možná mohl brát víc v potaz to, že přednáší lidem, z nichž se většina s diskrétní matematikou vůbec nesetkala.

  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pan profesor Loebl svému oboru zajisté velmi rozumí. Problém je však u připravenosti na přednášky a schopnosti látku správně vylíčit. Pan profesor často působil zmateně a bylo znát, že některé části přednášek vymýšlí na místě a očividně improvizace není jeho nejsilnější stránka. Při odpovídání na dotazy byl však ochotný a bylo vidět, že mu doopravdy jde o to, abychom látce rozuměli.
  Student has disallowed display of personal data, 12.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Občas zmatečné přednášky povzbuzují k domácímu procvičování. Doporučoval bych spíš pro zkušenější studenty.
  Student has disallowed display of personal data, 09.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  I přesto, že profesor Loebl je vstřícný a pokud je něco potřeba, tak to vždy rád vysvětlí, tak pro mě jeho přednášky opravdu nebyly téměř vůbec přínosné. Zdály se mi docela chaotické, neviděl jsem v nich řád a strukturu a téma, které jsme probírali vůbec nebylo zasazeno do kontextu ostatního učiva. Uvítal bych, kdyby na začátku zaznělo, že učivo bude obsahovat dvě velké kapitoly, kde se to užívá, zda je to čistě teoretické nebo je to v některých oborech aplikované matematiky naprostý základ atd.

  Kromě toho (a to už by byla perlička) bych ocenil, kdyby nám profesor vysvětlil, jak by si představoval, že studujeme Disrétku. A sice to vůbec není jeho povinnost, tak přesně toto dělá dobrého pedagoga.
  Student has disallowed display of personal data, 05.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  U zkoušky jsem byla velice zklamána, neboť jsem na 2. pokusu dostala dvě otázky - skóre grafu a chromatický polynom. Napsala jsem definice, věty (tvrzení) i důkazy přesně podle skript a pan profesor mi řekl, že to vypadá, že to moc neumím, tak mi dal dvě doplňující definice a protože jedna nebyla podle jeho představ, řekl mi, že to vůbec neumím a mám přijít příště. Byli lidé, kteří dostali po napsání jedné A4 během deseti minut jedničku a šli, někteří ostatní psali vše a bylo jim řečeno, že to neumí a mají přijít příště. S průběhem zkoušky tedy vůbec nejsem spokojena.
  Student has disallowed display of personal data, 18.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Nudná přednáška, ničím nezajímavá. Zmatečně vysvětlované důkazy a definice, které jsem pochopil až na cvičení. Předmět zajímavý, ale pan profesor Loebl tomu nepomohl.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Neuvěřitelně zapálený přednes ze kterého čiší nadšení pro obor, bohužel místy poněkud chaotický
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Zmatečné přednášení, ze začátku jsem vůbec ničemu nerozuměl. Naštěstí jsem si brzo začal číst Kapitoly a díky bohu za ně. Také skvělé byly stránky p. prof. Fialy, kde bylo téměř vše a krásně přehledné. Z přednášek jsem si odnesl jen to co si mám doma přečíst a co nemusím. Podle sylabu jsem se učit nemohl protože p. prof. se ho stejně nedržel. A na jeho stránkách, kde psal co probral toho bylo pomálu.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výklad jsem často nepochopil, přednášky mi přišly zmatečné. Oceňuji ale obsah a průběh zkoušky.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Ze začátku bych asi hodnotila jako průměr, ale postupem času to bylo horší a horší, alespoň tedy pro mě, a to hlavně v nesrozumitelnosti látky.. ikdyž člověk dává pozor a vše si píše, tak u některé látky si pak jen klepe na čelo a netuší, co tím chtěl přednášející říct..
  Author of entry is known to survey organiser, 21.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Parádní přístup ke studentům, pěkný přednášky, někdy i zábavný, ale upřímně jsem byl z hodin trochu zmatený, chtělo by to zpracovat na lepší struktuře a jasnějším vyjadřování. Chvílemi jsem fakt nevěděl o čem je řeč a podle obličejů spolužáků nás byla většina. Taky mi tam chybělo více počítání - příkladů. Jinak na přednáškách dost oceňuji dokazování vět a i mnemotechnické pomůcky na zapamatování látky.
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Prědnášející dobře definuje pojmy, ale né vždy pochopitelně vysvětluje matematické věty.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pomerne časté prepisovanie sa pri tabuli a mohol by byť výklad viac utriedený.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Větší písmo.
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Pana profesora obdivuji, nicméně přednášení není úplně srozumitelné.
  Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Prednáškam som takmer vobec nerozumel. myslím že na priblíženie učiva by sa viac mohli určité problémypredstavovať na praktických príkladoch pre lepšiu predstavu a pochopenie učiva.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Profesor Loebl mi prišiel strašne chaotický, často som sa uprostred dôkazu stratil, pretože robil tri veci naraz a aj napriek tomu, že sa ich snažil vysvetliť, veľa ľudí mu nerozumelo.
  Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Zmatenějšího přednášejícího svět neviděl. Co dodat...?
  Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Niekedy sa mýlil aj častejšie ako trikrát za prednášku.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Dala by sa zlepsit technika podavania dokazov. Prednasajuci by mohol trochu zlepsit system prednasania a organizaciu.
  Student has disallowed display of personal data, 06.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Ne moc zajímavé podání, je dobré mít při přednášce po ruce Kapitoly z diskrétní matematiky, je lepší chodit na přednášky pana profesora Nešetřila.
  prof. RNDr. Martin Loebl, CSc. [32-KAM], Optimization methods [NOPT048, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 03.07.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Vyučující byl pracovně často nepřítomný, čímž se zrušila jakákoli kontinuita přednášek, oproti sylabu jsme neudělali vše. Posledních několik přednášek bylo silně zmatených. Zkouška měla nízkou vypovídající hodnotu o znalostech.
  Student has disallowed display of personal data, 01.07.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  U mne se kvalita přednášky projevuje kvalitou poznámek a na tomto předmětu jsem škrábal jako kocour. Přednášky byly velmi monotónní a nijak nezaujaly. Nedokázal jsem se na nich soustředit na látku. Zkouška byla asi závislá i na poloze Marsu a Venuše vůči Zemi.
  Student has disallowed display of personal data, 30.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Kdyby hlas vyučujícího nebyl tak uspávající, daly by se přednášky relativně dobře poslouchat. Přednesená látka byla k dispozici sice jen v ručně psaných poznámkách, ale dobře se z nich učilo.

  Velké výhrady mám ke zkoušce - na jednom termínu se odehráli takovéto případy:
  1) Student napíše alespoň 2 A4 textu a je po deseti sekundách poslán s jedničkou domů.
  2) Student napíše 2 A4 textu a první věc, co řekne vyučující je "Vy to moc neumíte co? Tu nic nemáte." (Zkuste ho pak přesvědčit o opaku.)
  3) Student při zadávání otázky řekne, že tuto otázku neumí, dostane jinou a odejde ze zkoušky s dvojkou.
  4) Student dostane horší známku, protože věta s důkazem neobsahuje triviální předpoklad x>=0. (Kolik triviálních předpokladů chybělo studentovi č. 1 nikdo ale za 10 sekund zjistit nemohl.)
  5) Student napíše alepoň 2 A4 a dostane se mu odpověď "To nepřečtu, přepište to." Pak dostane 4 za to, že mu chyběla definice použitého termínu. (Nikoliv že by jí student neznal.)

  Když přes 15 lidí dostane ze zkoušky jedničku nebo dvojku a vyučující vyhodí jediného studenta, který měl studijní průměr téměř 1.0, tak začněte pochybovat o férovosti zkoušky. Ano, je tu možnost, že to dotyčný vůbec neuměl, ale stačí se podívat na fórum, kde studenti pokládají známky od pana profesora Loebla za náhodné. Doufám že je tomu skutečně tak, protože jiný důvod pro čtyřku nevidím.
  Student has disallowed display of personal data, 13.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Bohužel letos byl přednášející Loebl často pryč na konferencích, a proto byla nemalá část přednášek suplovaná. Tím se rozbila návaznost i uspořádanost přednášek a mě osobně se tím zhoršila orientace v předmětu.
  Student has disallowed display of personal data, 11.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Oceňujem, že prednášajúci sa na prednáške nikam neponáhľal a učivo nejako veľmi nesúril. Na skúške bol veľmi milý.
  Student has disallowed display of personal data, 17.06.2015, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Co se týče předášek jako takových, byly dle mého názoru poměrně dost zmatené. Částečně to také bylo asi tím, že asi čtyři nebo pět přednášek nepřednášel prof. Loebl, ale někdo jiný, neb prof. Loebl byl pryč (což nakonec možná byla spíš výhra, neb suplované přednášky byly většinou mnohem méně zmatené). S tím také souvisí termíny zkoušek -- první polovinu zkouškového byl prof. Loebl pryč a zkoušky vypsal až od 15. června. Sice nakonec ještě nakonec vypsal termín 5.6., ale i přesto to bylo opravdu nepříjemné a měl to podle mě vyřešit nějak lépe, vzhledem k tomu, že se jedná o povinný předmět.
  Ze zkoušky mám nakonec dost smíšené pocity. Na prvním termínu (onoho 5.6.) byl prof. Loebl dost nedočkavý. Začal zkoušku o deset minut dřív a asi po dvaceti minutách mě se trojkou poslal pryč, neb jsem zadané tvrzení (které se na přednášce tak nanejvýš zmínilo) stihnul jen zformulovat a pokusy vymyšlení důkazu se neubíraly správným směrem. Na žádost o víc času se mi dostalo odpovědi, že neznám základní věci, ale že můžu přijít příště. Když jsem se ho zeptal, jak se to tedy mělo zhruba dokazovat, odkázal mě na poznámky z přdnášky.
  Na dalším termínu vypadal prof. Loebl mnohem víc v klidu, na otázku kolik máme času reagoval tím, že v podsttě libovolně mnoho, ale víc než dvě hodiny by nám to asi trvat nemělo, a nakonec jsem bez problémů odešel s jedničkou.
  Mgr. Lukáš Mach [32-IUUK], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Hodiny probíhaly tou formou, že byly vysvětleny některé úlohy z domácího úkolu, a poté každý samostatně pracoval na úlohách nově zadaných. Této fázi se v hodině věnovalo příliš mnoho času, což bylo nesmyslné, protože ti, kteří měli vůbec šanci s úlohami uspět, je měli hotové během pár minut. Na konci se pan Mach vždy snažil rychle úlohy vysvětlit, ale už mu na to nezbývalo mnoho času, takže to obvykle vůbec nestihl. Způsob výuky mi nevyhovoval, ale po lidské stránce je pan Mach vstřícný a hodný člověk :D
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Super komunikace, ptal se, na to, co nevime a moc hezky vysvetloval latku.
  Mgr. Martin Mareš, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, přednáška]
  Ľuboš Krnáč, 19.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Super prednášky veľmi ma bavili, len tak ďalej.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Nie nadarmo je pán Mareš českou kapacitou na grafy. Rozumel som každej prednáške a o grafoch som sa veľa naučil.
  Student has disallowed display of personal data, 12.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Opravdu skvělý přednášející. Dokázal matematiku vyprávět skoro jako pohádku, která byla napínavá a kde snad každý krok k vyřešení problému byl jasný a srozumitelný. Určitě doporučuji zapsat si jakýkoliv předmět s Martinem Marešem.
  Student has disallowed display of personal data, 07.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Grafy v podání tohoto profesora, asi to nejlepší co jsem kdy slyšela :)
  Student has disallowed display of personal data, 07.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Líbí se mi jeho styl výuky. Je zapálen do svého předmětu a umí to opravdu dobře podat a vysvětlit studentům.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Umí dobře vysvětlit, výklad je přehledný
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Dobrý přednášející
  Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výborně přednáší a vysvětluje. Až při jeho přednáškách mi přestala diskrétní matematika připadat jak obrovský chaos. Nemám co vytknout.
  Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Hrajeme si s grafy :) přednášky odlehčené a zábavné, látka vysvětlena dobře a zapamatovatelně. Daly se psát přehledné zápisky.
  Student has disallowed display of personal data, 26.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  velice příjemný a vtipný.
  Author of entry is known to survey organiser, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pan Mareš je vynikajícím řečníkem, který dokáže látku vysvětlit pochopitelně a zároveň tomu rozumí. Jeho hodiny patřily k těm lepším.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Je to dobrej frajer, umí vysvětlovat tak, že to zvládnu pochopit, někdy i napoprvé. Má vždycky dobrou náladu
  Student has disallowed display of personal data, 23.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  +1
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  I přes to, že diskrétka nebyla mým oblíbeným předmětem tak musím konstatovat, že pan doktor Mareš byl nejlepším kantorem, kterého jsme v zimním semestru v prváku měli. Jeho (místy až pohádkový) výklad byl geniální a velmi srozumitelný. Škoda, že pan doktor Mareš neučí analýzu, to by to šlo jedna báseň. :-)
  Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Dobre a polopatististicky vysvetlená látka, veľmi svojským a zaujímavým spôsobom. Príjemné vystupovanie. :)
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Dokonale srozumitelné přednášení optimální rychlostí.
  Bc. Ondřej Mička [32-KTIML], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2018, 1. Year, , Lifelong learning programme - Interest-oriented
  Cvičiaci je super. Na každom cvičení sme prepočítali kvantum príkladov. Domáce úlohy boli náročnejšie ale robili sa doma, tak sa s tým dalo popasovať a naopak písomky boli ľahšie, takže sa na to dalo pripraviť a človek z toho nebol tak vystresovaný. Navyše pred každou písomkou sme mali hromadnú konzultáciu, kde sme sa venovali všetkému, čo na písomku bolo treba vedieť, čo mne osobne hrozne uľahčilo prípravu na ne. Na skúšku mi stačilo si prelistovať kapitoly a v podstate si to len zopakovať, pretože všetky doležité definície, vety a dokazy sme používali pri domácich úlohách a na cvičeniach a neustále sme si ich opakovali. Za mňa perfektné cvičenia a aj vďaka nim som bola perfektne pripravená na skúšku. Okrem toho bol cvičiaci veľmi benevolentný a na jeho cvičenia som sa vždy tešila ... len tie domáce boli trošku stres.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Pan Mička velmi mile a vesele vysvětlil jakýkoliv pojem, na který se člověk zeptal. Ostatní si často stěžovali na přílišnou náročnost domácích úloh, ale to bude tím, že předmět je prvním krůčkem do mnoha částí matematiky. Pro mě bylo cvičení velmi přínosné.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Skvělý cvičící, hodiny s ním mě dokázaly zaujmout, vše výborně vysvětlil.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Velmi pohotový cvičící, schopný rozvážit různé důkazy a během vteřiny rozhodnout o jejich správnosti. Dynamický a zábavný, rozhodně doporučuji
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Ze začátku to bylo složité, ale když jsem pak s Ondrou najeli na stejné tempo tak to bylo moc fajn. Moc se mi líbila jeho ochota a předpísemkové konzultace. Také informace navíc byly velmi zajímavé. Moc dobrý cvičící.
  Student has disallowed display of personal data, 07.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Sympatický vyučující, který lidskou cestou dokáže vysvětlit látku. <3 Na jeho hodiny jsem se moc těšil.
  Jedinou výtku bych našel v neodhadnutí obtížnosti domácích úkolů, kdy na začátku semestru zavládl pocit, že bude velmi nutná domácí příprava, avšak Ondra zvládl brzy tuto obtížnost snížil na rozumnější úroveň. :)
  Mgr. Matej Moravčík [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  U cvičícího oceňuji zlepšení v kvalitě vysvětlování během semestru.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  nesrozumitelná vyjádření myšlenek - tím pak i nefungující komunikace se třídou, bez návaznosti na přednášky, často nebylo jasné, proč má výsledek fungovat či navrhovaná řešení nefungovat
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Minimálna pripravenosť, nejasná formulácia zadaní a preberaná látka sa precvičovala veľmi slabo...
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Cvičící působí dost zmateně. Látku vysvětlí, nicméně né vždy úplně srozumitelně.
  Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Väčšinou nevysvetlená látka(alebo nedostačujúc), často sa mýlil alebo strácal.
  Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Oceňujem nízke požiadavky na udelenie zápočtu, ktoré sú pre úspešné zvládnutie skúšky naozaj postačujúce(na rozdiel od niektorých iných vyučujúcich, kde sú nároky vzhľadom na nenáročnosť záverečnej skúšky až prehnane vysoké). Vyučujúci je však niekedy nesvoj a nie každá preberaná látka je úplne zrozumiteľne vysvetlená.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Vyučujúci sa predmetu a jeho výučbe vôbec nevenoval. Na začiatku semestru nám sľúbil domáce úlohy asi za 60 bodov a dva testy. Úlohy sme mali "až" dve za 12 bodov a jeden zápočtový test. Hodiny nemal pripravené takže sa niekoľkokrát stalo, že nevedel čo má robiť, prípadne nás pustil o 20 minút skôr. Toto je možno aj vinou prednášajúceho Loebla (ale to neviem) keďže vyzeralo, že náš cvičiaci mal nedostatok alebo nepravdivé informácie o tom čo sa na prednáške preberalo.
  Mgr. Jan Musílek [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vstřícný, férový, poctivě vždy zveřejňoval úlohy na svém webu a dokonce nám připravil "tahák" na nejdůležitější věty a definice. Nemám žádných výhrad.
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vstřícný cvičící - i přes jeho častou absenci byla cvičení vždy perfektně zvládnutá. Oceňuji těžší příklady, které byly výbornou přípravou ke zkoušce a také "taháky" k teoretickým písemkám, ve kterých byla stručně (avšak správně) popsána testovaná látka.
  Author of entry is known to survey organiser, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Výborný přístup k výuce, cvičící jak na mailu tak i osobně vždy dostupný a ochotný pomoci nebo cokoli vysvětlit. Množství písemek mi přišlo adekvátní, ne příliš často, ale také dost často na to, aby člověk látku mezi testy nezapoměl. Úkoly často zajímavé a na zamyšlení, není cílem něco drilovat, ale látce porozumět a přemýšlet nad ní. Cviko bych rozhodně doporučil.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Objektívne aj subjektívne moje obľúbené cvičenie, aj napriek tomu, že diskrétka nebol môj obľúbený predmet. Cvičenia boli dynamické a Honza vždy veľmi zrozumiteľne vysvetlil látku, ktorá z prednášky niekedy nebola jasná. Požiadavky na zápočet boli primerané.
  Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvělá, zábavná cvičení, rozhodně doporučuji!
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Výborné cvičenia, veľmi pozitívne hodnotím prístup vyučujúceho a taktiež celkový priebeh cvičení.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Dobře vedené cvičení. Pokud někdo něco nechápal, skvěle to vysvětlil.

  S formou cvičení ještě trochu experimentoval. Na začátku jsme dostávali sadu příkladů, z kterých když někdo něco vyřešil, tak to šel ukázat k tabuli. Ke konci už se řešily příklady spíše postupně. Vždy, když někdo něco ukázal něco u tabule, tak to ještě znovu zopakoval, což oceňuji, jelikož naše vystoupení byla často dost zmatečná a nejasná.

  Pro získání zápočtu bylo třeba získat kolem poloviny bodů z písemek a domácích úkolů, které byly v pěti sériích.

  Jediné, co bych trochu vytknul je, že opravování domácích úkolů a písemek občas trvalo dost dlouho.
  Jakub Tětek, 07.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Skvělý cvičící!
  Student has disallowed display of personal data, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  10/10
  prof. RNDr. Jaroslav Nešetřil, DrSc. [32-IUUK], Discrete Mathematics [NMIN105, přednáška]
  Ľuboš Krnáč, 19.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Je naozaj dobrý v tom, čo robí. Prednášky boli super
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Profesor Nešetřil bol na každú prednášku skvele pripravený a vždy odprednášal maximum informácií, ktoré boli vždy osožné.
  Student has disallowed display of personal data, 12.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Velmi sympatický, má skvělý přehled a stále dobrou náladu. Někdy trochu roztržitý, takže jsem v hodinách některé věci nepochopil nebo jsem ztratil nit. Nicméně díky jeho skvěle napsaným skriptům (Kapitoly z diskrétní matematiky) jsem z diskrétní matematikou neměl větší problémy a bavila mě.
  Student has disallowed display of personal data, 08.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pan profesor Nesetril, je velmi zabavny a urcite proto je jeho knizka tak zabavna, ale na prednaskach to bohuzel obcas usti ve zmatenost.
  Student has disallowed display of personal data, 07.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednášky mi přišly trochu zmatené, ale když si přečtete Kapitoly z diskrétní matematiky od tohoto profesora, tak i Kombinatorika Vás bude bavit.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednášky s ním jsou velmi zábavné a zajímavé, bohužel někdy trochu nepřehledné.
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Skvěle přednášky, u zkoušky mírné hodnocení :)
  Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Přijde mi hloupé, takhle hodnotit přednášejícího. Vystupování před tabulí dobré, bylo snadné udržet pozornost, nebylo kde se ztratit, protože všechno bylo vysvětleno srozumitelně i pro ospalého studenta.
  Student has disallowed display of personal data, 26.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  velice příjemný a vtipný.
  Author of entry is known to survey organiser, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Pak profesor je uznávaný profesionál ve svém oboru, nicméně jeho výuka je pro mě velmi náročná na pozornost a pochopení. Raději si v klidu přečtu jeho knihu.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Skvělý odborník, jenom mluví někdy dost nesrozumitelně a složitě, možná nebyl úplně dobrý nápad, že učí prváky...ale chápu, že nechápe, že nechápeme učivo :D
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Pan profesor Nešetřil byl velmi vstřícný a výklad byl místy srozumitelný, místy nikoli. Vím, že je zkušený pedagog, ale začátek se šatnářkou se mi nezdál moc ideální.
  Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Veľmi dobre vysvetlené učivo, miestami však trochu nezrozumiteľný(tichý?) prejav. Príjemné vystupovanie. :)
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Vtip a obsah hodnotím velmi pozitivně, ale na druhou stranu vyjadřování je poněkud horší
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Geniální přednášející. Příliš geniální na průměrného žáka prvního ročníku.
  Author of entry is known to survey organiser, 13.12.2014, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  V průběhu semestru došlo k výměně přednášejících. profesor Nešetřil vykládal velmi zajímavě, ale jeho přednášky byly někdy velmi zvláštěn uspořádané, často se pojem definoval až poté, co jsme na něj narazili. Oproti tomu výklad pana Mareše je uspořádaný pochopitelněji.
  Mgr. Jakub Svoboda [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Author of entry is known to survey organiser, 02.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Kuba úžasný učitel, sranda byla, pomohl vše vysvětlit, průběh hodin prokládal zajímavými problémy a vtipnými historkami, často donesl i nějaké odměny pro pilné žáky :D
  Student has disallowed display of personal data, 29.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Rozhodně nejlepší cvičící!!!
  Student has disallowed display of personal data, 11.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  najviac ocenujem odmenu za otazku, tym motyvuje opytat sa aj ked si myslim ze je to blbost a potom sa nemusi ukazat ze to bola blbost a pomoze mi to v porozumeni, odbura to hamblivost
  Student has disallowed display of personal data, 07.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Myslím, že se velmi snažil nám vše vysvětlit, byl ochotný poradit a pomoct. Jeho hodiny byly připravené a testy odpovidaly tomu, co jsme se na nich naucili.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Dynamické cvičení, kam člověk opravdu nechodí zbytečně, vždy ve všem cvičící poradí, vysvětlí a za každou aktivitu v hodině rozdává sladké odměny.
  Mgr. Jana Syrovátková [32-IUUK], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Líbilo se mi, že cvičící volila celkem zajímavé, pestré úlohy, byla ochotná nám vše vysvětlit.
  Občas mi přišlo, že se ale za cvičení toho moc nestihlo.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Oceňuji vstřícnost cvičící, jakákoli žádosti či problémy se daly vyřešit. Jinak mi ale přišlo cvičení neefektivní, procházely se vždy příklady ze sbírky na internetu, kde se na ně dá podívat úplně stejně i s řešením; domácí úkoly tam také většinou byly vyřešené.
  doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Mr.Tiwary has a ver straight forward attitude when teaching which makes it easy to follow. He always demonstrated himself available for questions and was eager to negotiate dynamics with the class as a whole. Incredibly punctual which made it easy to trust his schedules. What I think could be improved is understanding where the questions themselves are coming from, its instructive for a student to try and formulate proper, intelligible questions, however there is brilliance in teachers who are able to either redirect questions on an interesting or correct path as well as being able to detect what caused/urged the question itself to come up, in which case sometimes the answer to a given question might be to point out the need to go over a previous/more basic concept that might enlighten the whole situation. Considering in this case that the student-teacher relationship is working in both ways "properly" Mr.Tiwary showed himself dedicated to his work and eager to help.
  Mgr. Martin Töpfer [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vyučující je pozitivní, snaží se odpovídat na otázky a je velmi zainteresovaný do látky. Nicméně hodiny postrádaly strukturu, stejně tak průběžné písemky, které byly spíše náhodné, než že by prověřovaly vaše znalosti.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvělý cvičící. Umí pružně reagovat na dotazy, je ochotný a přátelský. Na cvičeních nám také vyjasnil nejasnosti z přednášky.
  Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Dobrý cvičící. Má správný poměr zápalu pro věc a studentského odstupu.
  Student has disallowed display of personal data, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičení splnilo svůj účel - objasnilo mi látku, kterou jsem na přednáškách ne úplně pochopil. S těží bych hledal nějaké zápory.
  Mgr. Pavel Veselý, Ph.D. [32-IUUK], Optimization methods [NOPT048, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 20.09.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Dobrý cvičící, látce rozumí. Přiměřená obtížnost zápočtu.
  Student has disallowed display of personal data, 03.07.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Skvělé cvičení, bavilo mě na něj chodit i dělat úkoly (každý týden, ale nikdy ne nezvladatelné nebo nudné). Průběžné testy (3 během semestru) motivují si látku trochu zapamatovat už během semestru, považuji je také za plus.
  Student has disallowed display of personal data, 13.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pauliho cvičení byla výborná, nenapadá mě, co podotknout. Velmi oceňuji, že domácí úkoly hodnotil velmi brzy po termínu odevzdávání, obvykle do týdne.
  Mgr. Pavel Veselý, Ph.D. [32-IUUK], Optimization methods [NOPT048, 1]
  Student has disallowed display of personal data, 31.08.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Výborný cvičící - příprava, úkoly i samotná cvičení. Napadá mě jediná výtka - psaní na tabuli (na začátku cvičení) je dost zmatené a písmo není moc čitelné - bylo by dobré na tom zapracovat.
  Mgr. Peter Zeman [32-KAM], Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Tykání je fajn. Povídal nám k tématu hodně věcí, občas mi přišlo, že i víc, než bylo řečeno na příslušné přednášce (tj. občas z minulého týdne, občas z rána, občas z příštího týdne). A skoro vždy jsem látku pochopila.
  Comment on course, Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Dle mého názoru se jedná o velmi zábavný předmět se silnou vazbou na programování.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Podľa mňa skladba príkladov a celkovo obsahu cvičenia bola dobrá. Hlavne pri domácich úlohách som látke naozaj pochopil.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Honza má super přístup ke studentům. Sice má trošku extremistické požadavky na projití (60% nebo 70%), ale zato si vždy a rád najde čas na konzultaci/dozkoušení/dovysvětlení tématu.
  Author of entry is known to survey organiser, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Diskrétka je mnohem méně strašidelná, než její název prvákům implikuje. Úroveň je netriviální, ale rozhodně s trochou snahy zvládnutelná. Spousta úloh a problémů je velmi poutavá a vede k zamyšlení.
  Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Oproti jiným cvičením pro mě byla tato cvičení vzhledem k typu úloh trochu těžká, na druhou stranu si myslím, že byla velmi přínosná.
  Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Předmět mě nezaujal v průběhu semestru, ale během učení na zkoušku mě diskrétní matematika začala i docela bavit.
  Jakub Tětek, 07.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Skvělá cvičení. Jen mi přijde, že je škoda, že se nezadávalo více težších problémů.
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Občas sa na cvičeniach malo robiť niečo, čo sa ešte na prednáške neprebralo. Inak celkom v pohode. Predmet je veľmi zaujímavý a pre informatikov veľmi užitočný. Pravdepodobnosť, kombinatorika a aj grafy sa pri tvorbe rôznych algoritmov často využívajú. Kniha Kapitoly z diskrétní matematiky je asi najlepšia, ktorá je na tento predmet dostupná. Ak si ju požičiate (alebo aj kúpite, ak si radi robíte poznámky priamo do knihy), určite neoľutujete a neskutočne pomôže pri štúdiu.
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  The dynamic was straight forward, work on exercises and come to class to discuss. The exercises themselves helped greatly to put things into perspective and to practice, so having that forced space in our schedule to dedicate to repetition became quite valuable.
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Na cvičení jsou občas až příliš velké prodlevy mezi položenou otázkou a řešením příkladu, což bere čas pro spočítání více příkladů. Nemyslím si, že je to chyba cvičícího, spíše problém v tom, že studenti zatím nemají tak vytříbené matematické myšlení. Z počátku možná klást větší důraz na nabrání co nejvíce zkušeností, jinak je cvičení výborné.
  Comment on course, Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět je prvních polovinu semestru velice náročný na pochopení základů. Naopak zbylá část zabývající se grafy mi přišla až příliš jednoduchá. Na konci semestru však už do sebe všechno zapadalo a tato matematika se ukázala být tou nejlehčí ke zkoušce.
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Jednoduše pochopitelná látka, která je nutným základem každého informatika.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Predmet je určite zaujímavý, aj keď "wocogo" som začal chápať až o dosť neskôr, keď som si poriadne prečítal Kapitoly z diskrétní matematiky. Myslím, že témy sú zvolené vhodne.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Oceňuji, že přednáška probíhala formou "úvahy", k definicím a pojmům jsme se dostávali zamyšlením, nikoli pouze jejich nadefinováním a důkazem oproti třeba lingebře, kde jsme naopak šli hlavně přes definice. Je dobré mít více forem přístupu.
  Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Příjemná, oddechová přednáška.
  Author of entry is known to survey organiser, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Predmet je velmi obecny, ale poskytuje dobry zaklad pro matematiku.
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Zaujímavý predmet s kopou reálne použiteľných vecí pre informatikov (kombinatorika, pravdepodobnosť a grafy sa používajú pomerne často v rôznych odvetviach informatiky). Prednášky boli pohodové. Kniha Kapitoly z diskrétnej matematiky veľmi pomohla a nahradila veľkú časť poznámok z prednášok.
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. Year, , Lifelong learning programme - Profession-oriented
  Přehledná a srozumitelná přednáška.
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Predmet sa mi páčil, aj keď zo začiatku bol náročnejší, no postupom času sa z neho stala najobľúbenejšia matika. Náročnosť je primeraná.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Předmět mě velice bavil. Zde probíraná látka mi zatím přijde ze všech našich matematik nejpraktičtější.
  Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Interesting. Its part of a student's job to be able to come up with connections/relations however for some reason in other courses these seemed to flourish in a more organic manner than in discrete.
  Comment on course, Discrete Mathematics [NMIN105, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Cvičení navazovala na odpřednášenou látku. Zajímavé příklady s více způsoby řešení.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednáška a cvičení na sebe navazují. Občas se na cvičení definuje nový pojem, který se neobjevil na přednášce. Obtížnost je přiměřená.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Předmět byl hezkým úvodem do Diskrétní Matematiky. Možná jediné co chybělo byl nějaký větší základ matematické logiky, ale to spíš chybí v plánu jako takovém, než přímo v tomto předmětu.
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Cvičení paří mezi ty méně náročné, ale i tak poměrně užitečné. Dobře zopakuje teorii z přednášky a procvičí příklady. Na zápočet je sice třeba 70% bodů z úkolů i z testů, ale zpravidla nebyl problém zápočet získat.
  Author of entry is known to survey organiser, 02.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Cvičení bylo občas zaměřeno na jinou látku než odprobíraná témata na přednáškách...
  Student has disallowed display of personal data, 27.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Výuka v jednotlivých paralelkách by mohla být synchonnější, také by se hodilo více příkladů k jednotlivým tématům, nejlépe i s řešením, aby se to student měl na čem naučit.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Nastavenie predmetu bolo celkovo dobré.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Skvělý, musím říci, že to byl pro mě hlavní zdroj informací, protože jsem leccos na přednášce nechytil, ale ze cvičení jsem většinou odcházel s pocitem, že tomu vcelku rozumím.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Úlohy průměrné obtížnosti, ale komplexně provázané s přednáškou.
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Když jsem nerozuměl probíranému učivu z přednášky, cvičení mi pomohlo. Úvod byl oproti přednášce méně náročný, protože jsme se ze začátku zabývali středoškolskými tématy. Proti samotnému cvičení nemám výhrady, dokonce mi pomohlo překonat moji úvodní nechuť z diskrétní matematiky.
  Student has disallowed display of personal data, 07.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Na cvičení jsem se vždy těšil, probíraná témata mě velmi bavila. Protože mělo mnoho studentů mé skupiny problémy s obsahem přednášek, bylo zde možné vysvětlit nesrovnalosti.
  Občas jsem měl pocit, že je toho k probrání více, než na co je času o cvičení, ale na další dvouhodinovku týdně to nebylo.
  Student has disallowed display of personal data, 07.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Předmět se mi zdál vcelku obtížný, těžké si to všechno představit, jak to funguje mezi sebou, ale když se tomu člověk začne pilněji věnovat, začne to dávat smysl. Tedy ne všechno, ale podstatná většina.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Často se na cvičení procvičovala jiná látka než probíraná na přednáškách.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Cvičení bylo užitečné, jen kvůli špatné přednášky bylo málo času na počítání samotných příkladů.
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Na tomto cvičení jsme probírli velmi zajímavé přilady.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  příklady k přednáškám byly přínosné
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Je to odlišný predmet ako algebra alebo analýza. Spočiatku moje sympatie k predmetu boli na bode mrazu, ale na konci semestru sa ukázalo, že ho mám asi najradšej.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Niekedy mi príklady na hodinách či za úlohu prišli na našu úroveň príliš ťažké. V našej skupine malo dosť ľudí problém so získavaním zápočtu.
  Student has disallowed display of personal data, 09.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Ještě, že jsme to cvičení měli, jinak bych z toho předmětu nic neměla.
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Cvičení jako takové mi nevadilo, příklady byly v pořádku, nicméně dost lehké. Těžké se moc netrénovaly.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Na mě moc nesouvislý předmět.. Těžko jsem nacházel spojitosti mezi přednáškami a cvičeními.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Prijemny predmet.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Hodně mě to bavilo, občas cvičení dokonce předběhly přednášku, co se látky týče. Líbilo se mi, jak byly hodiny interaktivní, a celosemestrální zápočtový domácí úkol je jednak pohodlný, jednak jsem se na něm hodně věcí naučila (hlavně do Lineární algebry ;) ). Atmosféra na cvičeních pohodová.
  Comment on course, Discrete Mathematics [NMIN105, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Diskrétna matematika je predmet, na ktorý budeme radi už len s láskou spomínať.
  Student has disallowed display of personal data, 24.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Jediné, co mi vadilo, bylo to, že paralelky nebyly sesynchronizované, takže se nedalo ptát spolužáků jiných než z vaší paralelky. Také učivo bylo přeuspořádané oproti Kapitolám, dokonce i něco navíc (k tomu se pak zdroje hledaly hodně špatně). Jinak to byly základy a vše v pořádku.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Zajímavý předmět s kvalitním přednesem a smysluplně navazujícími přednáškami. Literatura k daným tématům byla doporučena na začátku semestru a pro zájemce informace o volitelných předmětech v zimním semestru, které navazují na probíranou látku.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Předmět byl zajímavý a hravý. Nemyslím si, že by byl extrémně náročný. Byl rozdělen do několikati tématických celků, které na sebe navazovaly.
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Obsah předmětu mi přišel velmi zajímavý.
  Oproti Lineární algebře a Matematické analýze nebyla dostupná místní skripta, avšak Kapitoly z diskrétní matematiky a zápisky pana Fialy byly dobrým materiálem k učení se na zkoušku, pokud nestačily zápisky z přednášek (..což mně nestačily :D).
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Velice zajímavá byla hlavně teorie grafů. Předmět určitě nebyl náročný a provázanost přednášky a cvičení byla velmi dobrá.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Diskrétní matematika mi přišla obsahově zajímavá a velmi pestrá. Na druhou stranu je mi trochu líto, že pestrost šla na úkor probírání do hloubky, když jsme během 13 přednášek probrali sice spoustu různých odvětví ale z každého třeba jen dvě tři věty.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přednáška obsahovala spoustu zajímavých témat vhodných pro začínající studenty matematiky. Jediná potřebná literatura byli opravdu Kapitoly z diskrétní matematiky, které svůj účel plnily velmi dobře.
  Student has disallowed display of personal data, 09.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Co se týče sylabu, tak je vše v pořádku, v zásadě je předmět zajímavý.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Předmět byl velmi zajimavy da urcite novy nahled na spoustu problemu. Narocnost je odpovídající jeho relativni okrajovosti.
  Author of entry is known to survey organiser, 02.02.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Zajímavý předmět, chybělo uspořádání mezi přednáškami prof. Fialy a Loebla, každý postupoval dle svého a vcelku se velmi lišili v probrané látce.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Předmět mě děsil, je to něco jiného než je analýza/lingebra, bohudík byla "bonusová písemka" hrající roli předtermínu u doc. Fialy poměrně jednoduchá.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Předmět mi přijde zajímavý, podnětný, myslím, že je docela dobře i ucelený a provázaný sám se sebou.
  Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Asi většina studentů ocení, že v konkurenci ostatních předmětů vypadá tento předmět jednoduše. Další výhodou je, že oproti hodně teoretické analýze a lineární algebře jsou problémy řešené v diskrétní matematice pro většinu prváků lépe představitelné.Jediné, co by mohlo člověka zaskočit je, že zkouška je hodně teoreticky zaměřená.
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2018, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Zprvu jsem v předmětu silně tápal. Na střední škole se relace vůbec nevyučují, a pokud ihned na 1. přednášce nevíte, o čem je řeč, můžete se dostat do skluzu. Naštěstí pozdější témata jsou záživnější a stravitelnější. Chápu, že je potřeba udělat obecný úvod, ale asi by to chtělo pozvolnější start. Zbytek je bez výhrad.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Předmět mi přišel celkem jednoduchý, ale velmi zmatečný a neuspořádaný. Na přednáškách se nepostupovalo podle kapitol ve skriptech a cvičení mi často přišlo o něčem jiném než přednášky.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Předmět jako takový mě na začátku trochu vyděsil, nicméně po chvíli jsem si ho velmi oblíbila. Obsah učiva je zajímavý, trochu náročný, ale nic, co by se nedalo zvládnout.
  Author of entry is known to survey organiser, 21.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Parádní, jelikož je to povinný předmět na matice i informatice, tak lidi si nemůžou vybrat, ale myslím, že je to dobrý předmět, měl by zůsat povinný a dá se dobře naučit z knihy Kapitoly z diskrétní matematiky. Jediný co se mi nezdá je přístup u zkoušek zvláště u pana Mareše. U studentů koluje, že pan Mareš spíše zkouší praxi (příklady) a pan Nešetřil spíš teorii, ale upřímně trochu to tak je, ale pokud se důkazy berou jako teorie, tak asi nevím.
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Na tomto předmětu ocňuji odlišný pohled na matematiku oproti analýze a algebře.
  Ľuboš Krnáč, 19.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Jedna z najlepšie zvládnutých prednášok na mff, odporúčam každému.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Veľmi sa mi páčili myšlienky, ktoré boli odprednášané.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Zaujímavá látka, pomohlo získať novú perspektívu na niektoré problémy.
  Student has disallowed display of personal data, 07.02.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Předmět zábavný, každý si v něm najde sve.
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Diskrétní matematika má něco do sebe, nicméně byla přednášená dost zvláštním a nespojitým stylem.
  Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Přišlo mi, že není domyslený obsah tohoto kurzu. Na rozdíl of Lineární algebry nebo Matematické analýzy jsem netušila co se ode mě očekává. Co se zkoušky týka byla velmi praktická a myslím, že studentum by se hodilo varování, že není potřeba se učit všechny dukazy a věty. Spíš naopak je potřeba soustředit se na aplikace.
  Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Už od začátku se bralo dost látky, kterou jsme neměli na střední, a pokračování výuky na ni pěkně navazovalo. Když jsme přeskočili k teorii grafů, bylo to snadno pochopitelným způsobem. Líbilo se mi, že přednášky byly hravé, bavilo mě to.
  Author of entry is known to survey organiser, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Předmět je hravý, silně využívá logiky studentů. Doporučuji průběžně pročítat Kapitoly z Diskrétní matematiky už od začátku studia.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Bavila mě nejvíc, řešení problémů z diskrétky mě bavilo už na gymplu (ale nevěděl jsem, že je to diskrétní matematika). Škoda, že nepokračuje, snad takové předměty budou i dál
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Predmet bol pre mňa veľmi zaujímavý, má veľmi blízko informatike, takže pokiaľ rozmýšľate v budúcnosti nad programovaním, veľa sa tu toho dá dozvedieť.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Nemám rád.
  Student has disallowed display of personal data, 10.01.2016, 1. ročník, Matematika, Bachelor's
  Prijemny predmet, relativne lahko pochopitelny.
  Comment on course, Optimization methods [NOPT048, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 11.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Celkom zaujímavý predmet a skúška mi prišla celkom v pohode zvládnuteľná.
  Comment on course, Optimization methods [NOPT048, 1]
  Student has disallowed display of personal data, 31.08.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičení bylo dobré, hodně pomohlo chápat a stíhat učivo z přednášky.
   
  Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html