InquiryInquiry(version: 662)
In the summer semester of the academic year 2019/2020, data collection is allowed from 08.06.2020 until 21.09.2020.
  
Suggestions to education (Both semesters)
   
Course: Department:
Type:
  • Není vybraný rok, zobrazují se pouze komentáře méně než 5 roky staré
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
Mgr. Josef Amemori [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Vyučující měl dobře rozmyšlený obsah cvičení, příklady byly rozebírány na tabuli. Do hodin přinášel nádech pohody, písemné práce a domácí úkoly byly odpovídající probrané látce, při dotazu k výuce ochotně odpověděl, doporučil studijní materiály. Slovní hodnocení písemných prací a domácích úkolů studentovi většinou přesně řeklo, co mohl udělat lépe, aby získal vyšší bodové hodnocení.
I když bylo toto cvičení určeno jiné paralelce přednášek, neměla jsem se sledováním hodiny a vypracováním úkolů a písemných prací problém.
Student has disallowed display of personal data, 20.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oceňuji výběr zajímavých příkladů, asertivitu. Celkově působil a působí dobrým dojmem.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Naprostá spokojenost. Testy lehčí, domácí úkoly obtížnější, body, které člověk dostane nejsou zadarmo a jsou zasloužené - velmi spravedlivé (průběžná příprava a body ukazují snahu a schopnosti studenta tj. narozdil napriklad od stylu 2 pisemky za semestr). Velmi poučné, snaží se dobre vysvetlit zakladni principy vsech latek, snazi se i donutit studenta, aby zmenil pristup k matice (pokud ho jeste nema) a donutit ho, aby pristupoval spravne a exaktne k matematice.
Student has disallowed display of personal data, 08.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Skvělé, zábavné a užitečné cvičení.
Maximilian Kulikov, 08.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Ze všech cvičení v prváku byly tyto ty nejpřínosnější. Vyučující opravdu umí vysvětlovat i ty složitější koncepty a k na první pohled zdánlivě bezvýznamným záležitostem uvádí vhodné příklady z praxe jako doplnění výkladu. Celkově je cvičení vhodně vyvážené obecným přehledem témat, zajímavostmi z praxe, občas i z historie a aktivním zapojením studentů v hodině.
Zápočet získat není příliš jednoduché, ani příliš náročné. Písemky každou hodinu donutí se učit průběžně a domácí úkoly obsahují často velmi zajímavé úkoly, co přinutí se nad tématem spíše zamyslet, než mechanicky počítat. Nutný počet bodů je dobře nastaven, do vánoc se dá bez problému zápočet splnit při pravidelném plnění domácích úkolů, písemek a navíc i bodů za aktivitu v hodině. Na druhou stranu i při poížích je vždy možné písemky opravovat a řešit bonusové série domácích úkolů.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pán Amemori bol veľmi precízny a férový cvičiaci, všetky materiály dával včas na web a vždy prišiel pripravený.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vzhledem k tomu že to bol jeho prvý rok ako cvičiaceho bolo to celkom fajn. Nebolo to ani najlepšie ani najhoršie cvičenie v semestri rozhodne oceňujem písomky každú hodinu a úlohy tiež, avšak na cvičeniach sme niekedy riešili "pekné" matematické príklady, ktoré málokto chápal a boli pokročilé k tej látke, tudíž ji moc nevysvetľovali.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Skvelý cvičiaci, ktorý vie zaujať. Učivo vie veľmi dobre a zrozumiteľne vysvetliť. Veľmi pomohla motivácia od cvičiaceho, ktorý vysvetlil, kde by sme mohli jednotlivé teoretické vedomosti neskôr uplatniť (napr. využitie teórie pravdepodobnosti pri programovaní zameranom na robotiku). Týmto ukázal, že to, čo sa učíme nie je len taká bezvýznamná teória, ktorú nikdy nebudeme potrebovať. Domáce úlohy boli pomerne náročné - vždy som potreboval niekoľko hodín na ich vyriešenie, ale s pomocou kníh a Internetu sa to dalo zvládnuť. Písomky boli primerané - vždy z toho, čo sa preberalo na predchádzajúcej hodine. Pri udelený zápočtu bol neskutočne ústretový a férový - dával rôzne bonusové úlohy (veľmi náročné, ale dali sa z nich nazbierať body naviac). Taktiež oceňujem to, že dával body naviac pri domácich úlohách a písomkách, ak sme použili na riešenie problému nejaký zaujímavý spôsob.
RNDr. Martin Balko, Ph.D. [32-KAM], Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2020, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Viz celkové hodnocení cvičení, jednotlivé přednášející těžko hodnotit samostatně.
Mgr. Pavel Dvořák [32-IUUK], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Odůvodnění řešení příkladů je občas slabší.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení bylo velmi interaktivní. Kdo chtěl, tak mohl k tabuli a jeho řešení pak bylo buď opraveno, nebo schváleno, nebo ukázáno jednodušší. Většinou jsme počítali sami a pak někdo šel ukázat své řešení. Když něco nebylo jasno nebyl problém se zeptat znova byl zopakován postup.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Připravené vytiské příklady na každou hodinu oceňuji. Aktivita studenta odměňována (když student pošle úkoly dříve, bude mu povězeno, co je špatně, a dostane možnost je do deadline poslat znova opravené). Při rozdávání zápočtů vstřícnost a možnost získání i při nedostatku bodů.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Skvělý cvičící, na začátku hodiny se rozdají příklady a po zbytek hodiny se postupně řeší u tabule. Jakmile si někdo není jistý, cvičící vše vysvětlí, většinou řešení i stručně shrne, takže pokud člověk nepochopil řešení spolužáka, chytne se pak. I přes to se ale hodina nevleče. Krom toho pro zápočet není nutná docházka, takže když je člověku vše jasné, stačí dělat domácí úkoly a dostavit se pouze na testy. DÚ a testy jsou férové - podobně složité jako úkoly na hodinách, občas i jednodušší.
doc. RNDr. Jiří Fiala, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Vyučující je velmi vstřícný, dobře vysvětluje, na dotazy odpovídá konkrétně.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Nejlepší cvičící, jakého jsem zažil. Po mlživých přednáškách přišla osvěta na cvičeních. Cvičící byl ochoten vše znovu vysvětlit a zadával názorné a pěkné úlohy. Kladně hodnotím i písemnou práci na začátku každé hodiny a domácí úkoly, jejichž řešení bylo s každou další hodinou a našimi znalostmi lehčí a lehčí.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pěkně zopakoval základní věci z přednášky, zajímavé příklady.
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Pane docente, děkuji Vám za skvěle vedené cvičení v průběhu celého semestru, ulehčil jste mi pochopení diskrétní matematiky.
Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Rozhodne jeden z najlepších učiteľov, ktorých som mal na cvikách v prvom semestri. Systém písomiek a domácich úloh každý týždeň je skvelý, jednak prinúti študenta si to aspoň raz do týždňa pozrieť a tak sa sústavne pripravovať a jednak mi to príde objektívnejšie hodnotenie, než jedna zápočtová písomka, ktorá sa buď vydarí, alebo nie. Pán doc. Fiala bol vždy ochotný vysvetliť nám, čomu sme nerozumeli a jeho trpezlivosť je obdivuhodná. A vlastnoručne písaná príprava na prednášky bola na nezaplatenie pri učení sa na skúšku, aj keď občas rozlúštiť niektoré slová bolo ťažšie než pochopiť dôkaz o 5 barvách :)
Author of entry is known to survey organiser, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Som nadmieru spokojna, asi najlepši vyučujici ktorého jsem mela. Na hodiny som sa tešila, výklad bol vždy podaný v zabavnej a motivujucej forme a hlavne zrozumitelnej, a nesmiem zabudnut na to že nam na hodinach spieval napr. pesničku o grafoch alebo hovoril ''rozpravky'' na dané definicie a vety. Ocenujem aj, že každu hodinu sme pisali menšie pisomky a každu hodinu odovzdavali domacu, čo považujem asi za najviac objektivny sposob ako udelit započet. Aj tie najtažšie veci vedel podat lahko a tak že im študent porozumel. Na každu otazku sa snažil vždy odpovedat v dostatočnej miere. Bola by som rada ak by vyučoval viac predmetov alebo prednašal nabuduce. Z mojej strany maximalna spokojnost. Zatial najlepši učitel, ktorého som spoznala tu na MFF.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Docent Fiala stejně tak jako dobře přednáší, dobře i cvičí. Má nadhled nad probíranou látkou a často poskytne zajímavý úhel pohledu na daný problém. Systém týdenních domácích úkolů a pětiminutovek na začátku každého cvičení se může ze začátku zdát jako návrat na ZŠ, ale donutí Vás pravidelně se připravovat, a postupně vstřebávat látku (a to se vyplatí).
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
snaha vysvětlit probíranou látku tak, aby ji studenti pochopili
Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičenia s pánom docentom boli pre mňa veľmi prínosné, jednak pre to, že cvičiaci zároveň prednáša, takže prenášanej látke som pochopil z teoretickej aj z praktickej stránky predmetu, ale hlavne kvôli vysokým nárokom pána Fialu, ktoré ma nútili sa týždenne dôsledne pripravovať na cvičenie, ale aj na prednášku zároveň. Pre mňa toto cvičenie do poslednej bodky splnilo, čo som si pod štúdiom na matfyze predstavoval. Študentom čo sa na cvičenie s pánom docentom hodlajú zapísať odporúčam sa na cvičenia dôsledne pripravovať a pochopiť do podrobna príklady preberané na cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Pohodová atmosféra cvičení, kde se dobře učilo. Dobrá byla také debata o výsledcích po složitějších příkladech, kdy člověk přesně věděl, proč mu co nevyšlo. Způsob získávání zápočtu je výborný, nutí učit se průběžně, což velice pomáhá zejména před zkouškovým. studentům také odpadá před již tak dost stresujícím období zkouškového zápočtový test, což je asi tak nejlepší věc všech dob.
S doc. Fialou se vždy dá individuálně řešit jak písemná práce, tak domácí úkol. Dají se "reklamovat" známky a stejně tak mluvit o chybách, pokud si není student zcela jist, co udělal špatně.

Zlepšit se nedá asi nic, je to krása :D

Dalším studentům bych doporučil zapsat si toto cvičení rychle, než bude plné a budou muset na jiné.
doc. RNDr. Jiří Fiala, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Výborný vyučující, nenapadá mě co vytknout. Velmi oceňuji zveřejněné poznámky.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Fiala velmi srozumitelně přednáší, předmět má velmi dobře připravený spolu s jeho poznámkami na jeho stránkách. Ve spojení s Kapitolami z diskrétní matematiky mocná kombinace. Přehledně píše na tabuli a vše má velmi dobře strukturované.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Látku umí dobře přednést a jeho výklad je pochopitelný, doporučuji.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Prednášky boli okej, mnoho vecí a dôkazov sa nedalo pochopiť na prvýkrát (pre bežných ľudí), ale po čase snahy a rozmýšľania to šlo. Přednášející sa naozaj snažil vysvetliť učivo kvalitne aj na príkladoch, čo bolo super. Priestor na otázky bol tiež dostatočný. Veľmi oceňujem poznámky z prednášky na stránke prednášejícího, pomohli pri učení sa na skúšku.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan docent Fiala je skvělý přednášející, téma ho zjevně baví a látku doplňuje o četné příklady, snaží se přiblížit probírané matematické struktury realitě. Písmo je občas nečitelné, ale po druhé nebo třetí přednášce si student zvykne. K dispozici jsou jeho zápisky k předmětu které srozumitelně a uspořádaně pokrývají rozsah předmětu (doporučuji stáhnout a vytisknout nejlépe na začátku semestru / nejhůře před začátkem zkouškového).
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Veľmi dobré vysvetlenie problémov, na internete zverejňuje svoje vlastné poznámky, občas ho ale nie je veľmi dobre počuť
Student has disallowed display of personal data, 12.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Nemám připomínky. A děkuji za předtermín.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přehledný, srozumitelný výklad látky, není těžké dávat na přednáškách pozor. Poznámky na tabuli dávají smysl, na webu pak zveřejňuje ještě své poznámky k hodině, pokud tedy člověk chybí, může si dohledat důležité informace i tam. Jen písmo občas nejde přečíst, na přednáškách tedy doporučuji sedět spíše vepředu.

Zkouška kombinuje teoretickou znalost a schopnost znalosti aplikovat na příkladech.
Student has disallowed display of personal data, 07.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dakujem panovi Fialovi za prijemne stravene pondelky. Ucivo bolo v dobrom pomere skombinovane s prikladmi a roznymi pribehmi, tak ze ma to motivovalo a pomohlo mi to prepojit matemetiku s praxou.

Predvianocna piesen o piatich farbach bola super!
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Najlepšie prednesený predmet v prvom semestri. Všetko na prednáškach bolo zrozumiteľné, dôkladne vysvetlené, prednášky boli obohatené vtipnými príkladmi a vždy vládla príjemná a pokojná atmosféra.
Predtermín skúšky bol síce náročný, ale fér a tiež sa dal bez problémov zvládnuť, pretože takmer celá látka bola prednesená už pred ním.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Vřelý přístup a snaha vysvětlit probíranou látku
Student has disallowed display of personal data, 31.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
U vyučujících některých prváckých předmětů mi připadalo, že je příliš nebaví látka, kterou učí (což ale není překvapivé). U doc. Fialy tomu tak nebylo, výklad měl hlavu a patu.
Student has disallowed display of personal data, 18.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Moj oblubeny prednasajuci v prvom semestri. Posobi priatelsky a zaroven reprezentativne. Preberanu latku zbytocne nekomplikuje a (aspon pre mna) zrozumitelne vysvetluje. Co sa tyka skusky, bol som na predtermine, ktory je iba pisomny a je udajne o nieco tazsi, ale neuspech sa nezapisuje. Vyucujucemu do pridava pracu, ale myslim si, ze je to skvela vec, pretoze student, co od toho cakat a kde ma medzery.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Sympatický přednášející, který dokáže situaci i odlehčit. Písmo horší, nicméně je zde maximální snaha o zlepšení!
Author of entry is known to survey organiser, 16.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Líbí se mi koncept neuspěchané výuky, učivo se mi dařilo pochopit během výuky. Naskenované poznámky mi také velmi pomohly. Subjektivita jedničky z předtemínu
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Systém pětiminutovek a domácích úkolů mi sedl více než velké zápočtové písemky z jiných předmětů, člověk se aspoň připravoval průběžně. Těžké příklady jsme mnohdy řešili kolektivně s občasnou radou pana docenta Fialy, párkrát i formou soutěže mezi řadami. Vřele doporučuji.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Oceňuji přístup doc. Fialy ke studentům, atmosféra přednášek s ním byla uvolněná a celkově bylo dobré prostředí ke studiu. Oceňuji také možnost předtermínu pro zkoušku.

Zlepšit by mohl doc. Fiala písmo při psaní na tabuli... občas bylo opravdu skoro nečitelné. Nicméně se vždy dalo zeptat na text napsaný.
Andrew Goodall, D.Phil. [32-KJP], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
The first reaction on the teacher was 'Wow, he finished Oxford!'. Firstly, I was overwhelmed being a student of Dr. Goodall and I thought the teacher would be quite conceited (because I would if I finished Oxford!!!) but I found him very supportive and open-minded tutor then.
He is not such a type when one doesn't care of your results, he always was available via e-mail and also in his office and spent a lot of time after classes with his students trying to explain maths.
Also, during classes, he was open for discussions and never rejected any ideas and never derided not-very-smart ones. The speed of his classes was very convenient and everyone, even the slowest student, had enough time to realize what was going on. That is why everyone loved the professor.

To conclude, you should be very glad if you find professor Goodall among your tutors!
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Aside from being present and available throughout the whole semester Mr.Goodall can easily and willingly understand where each student is standing and what they seem to be looking at. Its a hard enough job and at times it was clearly tough non the less he's ability to actually engage with the classroom's struggles and clear up thoughts or questions made everything about discrete math interesting. He didnt only cover the subject at hand he was constantly building on top of it, relating one thing to another. It was nice to meet someone so effortlessly passionate about his subject, seems catchy.
RNDr. Radek Hušek [32-IUUK], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dobrý cvičící, na začátku rozdá cvičení seznam příkladů k samostatnému řešení, pak obchází studenty a pomáhá. Ke konci cvičení ukazuje řešení, dobře ho vysvětluje. Bohužel často nestihne všechny příklady.

Oceňuji, že yadávané příklady tematicky dobře odpovídají těm u zkoušky.
Mgr. Mark Karpilovskij [32-IUUK], Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, cvičení]
Jakub Löwit, 06.02.2017, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Velmi oceňuji příjemnou atmosféru. Cvičení byla opravdu úžasně připravená a obdivuji ochotu opravovat úkoly.
RNDr. Dušan Knop, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičení mi připadaly celkem obtížná, ale rozhodně ne nedatelné. Dobře připraví ke zkoušce, když se musíte v průběhu roku všechno učit, spousta věcí zůstane v hlavě.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Bosý cvičící s džbánom čaju v ruke a prefíkaným úsmevom na tvári ohromil, akonáhle prvýkrát vošiel do učebne. Prečo je bosý? Čo za čaj to pije? Veľakrát som si ozaj chcela doniesť hrnček, tak ako povedal, ale komu by sa chcelo.
Kôpky papierov s príkladmi na každé cviko ohúrili tiež, ale nie veľmi pozitívne... Boli ľudia, ktorí s cvikom problém nemali, boli aj takí, čo sa väčšinu času nechytali (napr. ja). Z môjho pohľadu príklady (väčšinou) ťažké na samostatnú prácu, ale keď už sme ich počítali spolu na tabuľu, niečo mi to dalo. To že na každé cviko trebalo spraviť domácí ůkol bolo v daný moment trocha nepríjemné, ale donútilo to človeka učiť sa a premýšľať, čo je veľmi dobre a nemenila by som. Celý semester mi prišiel ako morenie sa, ale nakoniec som zistila, že som tú diskrétku celkom pochopila, a bola som dokonca rada.
Cvičící na prvý pohľad pôsobí trochu... Arogantne a ignorantsky, ale ozaj iba na prvý až tretí pohľad. V skutočnosti je ochotný pomôcť a poradiť, konzultovať kedykoľvek, a dať niekoľko šancí na získanie zápočtu, takže super. Len niekedy chce od študentov, aby až príliš veľa sami rozmýšľali, a to niekedy bolí.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Férové jednání, smysl pro humor. Látka poměrně zvládnutelná, nicméně někdy byl potřeba širší výklad příkladů.
Mgr. Peter Korcsok [32-IUUK], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přiznám se, že ze začátku jsem z cvičení odcházel naprosto vyděšený, že bych nikdy sám nepřišel na to, jak se probírané příklady řeší. Postupem času se to ale docela zlepšilo a koncem semestru byly cvičení docela fajn.

Líbil se mi systém, jakým se dal získat zápočet, že si každý mohl vybrat podle svých možností, jak ho získá, takže lidi jako já, kteří neměli tak dobré výsledky z písemek se museli o to víc snažit v úkolech a podobně.

Nemám sice moc jak to porovnat, ale toto cvičení mi z v porovnání s analýzou a lingebrou připadalo nejnáročnější, ale rozhodně zvládnutelné s trochou snahy. Navíc je možné se na ledasčem dohodnout a cvičící rád vyjde vstříc.
Student has disallowed display of personal data, 12.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Všechno bylo připraveno, svázano s přednáškou. Výklad dobrý. Velké plus je tištěné zadání, které je rozdáváno každou hodinu.
Student has disallowed display of personal data, 15.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Kvalitně připravená výuka - materiály na hodinách, domácí úkoly i testy. Přehledně a včas zveřejněná bodování na stránkách. Ochota pomoci a řešit případné problémy.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
S vyučujúcim som bol nadmieru spokojný, oceňujem ochotu pomôcť, ak študent niečomu nerozumel tak mu nerobilo problém vysvetliť z iných uhlov pohladu, zápočet sa dal získať vela spôsobmi a tak na slabšieho študenta nebol zbytočne vyvýjaný nejaký stres... ak bude možnost si cvičiaceho vybrať na kombinatoriku tak nebudem váhať si ho vybrať znovu
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 2. ročník, Psychologie, Bachelor's
Oceňuji hlavně vstřícnost a ochotu, vždy jsme se mohli na cokoli zeptat, domluvit se na konzultace a Mgr. Korcsok se vždy snažil vše osvětlit. Na druhou stranu jsem občas měl pocit, že zbytečně spěcháme, jako bychom za všech okolností museli spočítat všechny připravené příklady.
Zvážil bych taky jiný způsob vedení cvičení: místo toho, aby si každý o problému přemýšlel sám a pak se jen nahlas říkaly výsledky, by mohly být problémy řešeny společně a nahlas. Podle mého by to bylo lepší z toho důvodu, že se někdo občas může stydět nahlas říct, že něčemu nerozumí. V momentě, kdy by o problému přemýšleli všichni společně a nahlas, by takovému studentovi byl postup řešení ostatními vysvětlen, aniž by se musel ke své nechápavosti přiznávat.
Mgr. Martin Koutecký, Ph.D. [32-IUUK], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Super cvičící!
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Možno až príliš ľahké získať zápočet, ale na cvičeniach bolo všetko potrebné a dobrá príprava na skúšku
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Probíraly se úlohy všech úrovní složitosti, tedy na zkoušku připravily dostatečně. Celkově na cvičení vládla přátelská atmosféra. Jedinou výradou, kterou mám, je, že bylo možná až příliš lehké získat zápočet a to už před polovinou semestru, tedy studenti nebyli nijak motivováni připravovat se průběžně po celou dobu trvání semestru.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Super, procvičí se vše akorát bych asi u úkolů ocenil rozdělení do skupin, ze kterých by člověk musel mít určitý počet bodů nebo zvednutí bodové hranice, aby to člověka donutilo něco dělat celý semestr.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Pan Kynčl velmi dobře chápe, že jsme informatici. Díky tomu důkazy často ukazuje spíše algoritmicky, než čistě matematicky. Také je vidět, že se nebere úplně vážně (například na zápočet u něj nejsou zapotřebí body ale EXP a když se vám nějaký domácí úkol povede dobře, tak máte i achivement).
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Na cvičeniach sa počítali príklady, i keď cvičenia by mohli byť trošku akčnejšie, mohlo by sa toho spočítať viac.
Student has disallowed display of personal data, 30.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Učiteľ rozprával často tak, že mu nebolo rozumieť a tiež dával veľmi veľa úloh na skoro každú hodinu, ale výsledkom toho som sa to dokázal naučiť a zápočet som splnil bez nejakej námahy.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Excelentný učiteľ, vždy som rád prišiel na jeho cvičenie, podával to naozaj pútajúcou formou. Rád by som si ho dal znovu.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Co nepoberete z přednášky a taky něco navíc se na tomhle cviku určitě naučíte. Spousta příkladů, všechno vysvětleno a čas si je vyzkoušet sám. Ideální. Jen nepodcenit zápočet, není to tak snadné, jak se zdá.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
vždy dal dost úkolů, aby se dalo aspoň něco z toho udělat, a získat zápočet nebylo příliš těžké ale ani příliš lehké
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Zo začiatku sa mi príklady zdali príliš náročné a tiež, že ich bolo priveľa, no postupom času som zistil, že ani jedno z toho nie je pravda, pristup učiteľa je dobrý, je ochotný vysvetliť
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pačilo sa mi že sme mali sériu príkladov a dalo sa riešiť dopredu. Naopak by som privítal ak by sme na cvičeniach viac diksutovali o príkladoch
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Spíše nuda, žádné kolektivní řešení úloh.
Student has disallowed display of personal data, 29.01.2016, 1. ročník, , Lifelong learning programme - Profession-oriented
Ochotu vysvětlit problém v případě dotazu.
Fakt, že body k zápočtu bylo možné získat nejen za písemné práce, ale i za domácí úkoly.
Student has disallowed display of personal data, 14.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičeni z tohoto předmětu mi za celý semestr dalo asi nejvíc. Úkoly nejsou úplně lehké (tedy alespoň mně lehké nepřišly), ale je jich dostatečný počet a jsou zajímavé (zvlášť když se vám konečně povede vyřešit nějaký ten těžší problém). Nevýhodou může být, že úkoly někdy zaberou hodně času, což mně osobně tolik nevadilo.
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Líbilo se mi, že jsme měli možnost si tipnout, jak vyjde výsledek. Z výkladu jsem velkou většinu tématu pochopil.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Všechny připomínky z minulých anket si pan Kynčl zřejmě vzal k srdci.
Vysvětluje srozumitelně, přednášky jsou zábavné, je možnost ptát se přes SpeakUp, občas se hlasuje o jednoduchých problémech.
Spolupracuje s vedoucími cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
První polovina semestru mi přišla trochu nezáživná, ale druhá půlka byla o moc lepší a přiznám se, že mě diskrétní matematika začala bavit. Pan Kynčl přednáší velmi dobře a občas je výklad zpestřen hlasováními o tom jak něco vyjde, kde ve finále jste překvapeni, co je skutečný výsledek.

Taky se mi líbí možnost ptát se během přednášky na otázky přes aplikaci speakup.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Výklad přednášejícího byl co do zápisu stručný (to je za mě kladné hodnocení) a přitom názorný (počítání ukázkových příkladů nebo kreslení grafů). Většině látky jsem díky výkladu porozuměla již ve škole. Oceňuji občasné zapojení hlasování do výuky jako kontrolu studentů a zároveň studenti kontrolují sami sebe, jak jsou na tom s probíranou látkou.
Zkouška byla pro mě vedena dobrým způsobem - řešení příkladů na papír a následná konzultace s vyučujícím. Naopak se mi nelíbila časová náročnost zkoušky oproti ostatním předmětům - příklady asi každý dokázal vypočítat do hodiny, ale právě díky zmiňovaným osobním konzultacím s každým studentem se může stát, že se zkouška protáhne na 6 hodin.
Student has disallowed display of personal data, 19.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Super výklad, k látce by se hodila skripta - hodně by ulehčila.
Student has disallowed display of personal data, 16.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášky z diskrétní matematiky patřily mezi mé nejoblíbenější. Pan doktor Kynčl totiž dokáže látku nejen srozumitelně vyložit, ale především dokáže hodiny výborně prokládat nejrůznějšími vtipy, zajímavostmi či anketami, díky kterým jsem se na hodiny vždy těšil.
Author of entry is known to survey organiser, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Látka byla probírána zábavnou formou, vyučující se snažil vše motivovat (úlohami) a ne jen vykládat věty a důkazy. Všechny důkazy byly předvedeny jasně a přehledně, z přednášek se vše dalo pochopit. Zkouška také probíhala příjemnou formou a student byl na své chyby upozorněn a případně se mohl ještě opravit.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 2. Year, Psychologie, Bachelor's
Dr. Kynčl byl nejlepším přednášejícím, kterého jsem zatím na matfyzu potkal. Oceňuji hlavně názorné vysvětlování abstraktních problémů pomocí obrázků a různých příhod. Líbí se mi i online ankety, ve kterých si můžeme dopředu tipnout, jak bude znít nějaká věta nebo jak vyjde výsledek nějakého příkladu: vede to k tomu, že studenti jen nesedí a pasivně nepřepisují nápisy z tabule, ale snaží se sami aktivně nad věcí přemýšlet, což v konečném důsledku vede k tomu, že si látku lépe zapamatují.
Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednášejícímu bylo dobře rozumět a působil připraveně. Často předváděl využití dokázaných vět na konkrétních příkladech. V případě nepřítomnosti na přednášce šla látka dostudovat z poznámek od Fialy, na které nás Kynčl na první přednášce odkázal. Zkouška nebyla těžká a měli jsme při ní možnost rozmyslet si a opravit chyby v písemce, na které nás Kynčl upozornil.
Jiří Pelc, 08.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Velice poutavé a zajímavé přednášky.
Látka podaná srozumitelně a lákavě.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Super, zajímavé, interaktivní, akorát jsem se občas ztrácel ve formálním zápisu důkazů a ocenil bych větší zdůraznění té myšlenky/postupu za ním.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přijde mi, že často bylo něco málo vysvětlené. Ke spoustě definic, důkazů atd. se dá nakreslit hezký obrázek, ukázat nějaký příklad. Většinou, alespoň ze začátku v kombinatorické části jsme byli odkázáni akorát na matematické definice a nebylo dobře ukázáno o co vlastně jde. Také pro mě bylo trochu těžší občas sledovat důkazy, ale to může být moje chyba.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dobrý vyučujúci, zo začiatku bolo ťažšie rozumieť, no neskôr sa to zlepšilo a prednášky mi vyhovovali.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Prednášky boli zo začiatku mierne nezáživné, ale mám pocit, že počas semestra sa to zlepšilo. Možnosť pýtať sa cez aplikáciu SpeakUp bola super.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dokáže podat látku zajímavě, jen by to občas chtělo trochu sebevědomější projev, někdy byl výklad až monotónní.
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Prednášky pána Kynčla sa mi páčili. Učivo bolo si myslím kvalitne predané, prednášky mi prišli trochu monotónne ale to bude zapríčinené mojim vzťahom ku predmetu. Taktiež musím oceniť zrejmú snahu prednášajúceho ozvláštniť prednášky formou kvízov a 'chat roomov' a taktiež používaním zvukovej techniky na zosilnenie hlasu (pravdepodobne reakciu na predošlé ankety).
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Srozumitelně přednáší, ukazuje konkrétní příklady a nebojí se do výuky zapojit technologie, obzvlášť SpeakUp se mi velice líbil.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Pan Kynčl mi přijde jako velmi sympatický člověk, který zkrátka ví, o čem mluví. Výklad byl doprovázen různými vtípky a příklady z "reálného života" s důrazem na pochopení probírané látky. Jako značně praktická mi přijde aplikace, kterou používá pro kladení dotazů během přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 07.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Výklad se mi líbil, možná by bylo vhodnější se častěji posluchačů ptát, jestli tomu rozumí a dát jim větší šanci se zeptat na nejasnosti.
Osvěžením výuky jsou vtipy a hlasování o úlohách. Skvělé jsou názorné příklady teorie, které vyučující často udává.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednáška je přepisem osobních poznámek docenta Fialy (dostupných na jeho stránkách), jehož přednášky jsou pochopitelnější i zábavnější. Ke zkoušce (a to i u Fialy) stačí umět věci právě z těchto poznámek.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
pro mě nejpřijatelnější rychlost přednášení a hlasitosti
byl jsem schopen jak zapisovat, tak i dávat pozor o čem se vlastně mluví, což mi velice ulehčilo následné učení na zkoušku
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Chtělo by to přidat na hlasitosti.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Na jednu stranu musím být trochu kritická k průběhu přednášek. Pan doktor mluvil potichu a nebylo ho moc slyšet a byl to takový nezábavný výklad. Na druhou stranu zkoušku musím hodnotit velice kladně, snažil se nám i trochu radit a pravidelně se nám věnoval. Bylo to hodnoceno objektivně a odpouštěl malé nedostatky.
Student has disallowed display of personal data, 30.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Niektoré učivo, hlavne pravdepodobnosť bolo nie až tak jasne vysvetlené.
Student has disallowed display of personal data, 29.01.2016, 1. ročník, , Lifelong learning programme - Profession-oriented
Srozumitelnost výkladu, čitelnost zápisu na tabuli.
Student has disallowed display of personal data, 04.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Na začátku bylo potřeba sedět v prvních 2 řadách aby bylo vůbec něco slyšet, ke konci semestru již výrazně zlepšeno. Začátek (relace a začátek pravděpodobnosti) nebyl podán příliš srozumitelně.
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2020, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Viz celkové hodnocení cvičení, jednotlivé přednášející těžko hodnotit samostatně.
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Formát cvičení je následující: dostaneme 3 příklady, které vyžadují využít nástroje, které jsme probírali v posledních pár přednáškách. Příklady řešíme v týmech po dvou. Jakmile máme řešení, jdeme za Honzou nebo Michalem to svoje řešení obhájit. Za každý vyřešený příklad dostaneme zápočtový bod, když příklady vyřešíme všechny, odejdeme ze cvičení dřív.

Formát se mi hodně líbí, obzvlášť jsem měl rád ty týmy. Člověka to víc namotivuje se na to cvičení trochu připravit, aby mohl druhému studentovi pomoct získat cenné zápočtové body. No a občas člověk dostane potaháno, když parťak všechny příklady rychle vyřeší, pak vám to řešení před obhajobou pečlivě vysvětlí.
Jakub Löwit, 06.02.2017, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Velmi oceňuji příjemnou atmosféru. Cvičení byla opravdu úžasně připravená a obdivuji ochotu opravovat úkoly.
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášky mi přišly velmi dobré. Tempo mi přišlo perfektní, vždycky jsem byl schopen stíhat, co děláme, ale nikdy jsem se tam ani minutu nenudil. Přednášky jsou navíc obohaceny zábavnými momenty, kdy třeba mi studenti hlasujeme o tom, kolik stěn má krychle. Nenapadá mě, co by šlo na přednášce zlepšit.

Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Ve výsledku jsem se to učil z literatury
Author of entry is known to survey organiser, 19.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
V angličtině se přednášející stává uspávačem.
Jakub Löwit, 06.02.2017, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Oceňuji dobré tempo výkladu, barevné obrázky (které dobře ukazovali dané problémy).
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednášení silně uspávající a rozdělit text na tabuli správně na slova byl taky občas nadliský výkon.
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Combinatorics and Graph Theory I [NDMI011, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 29.06.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Osobně nemám výuce co vytknout. Naopak musím ocenit snahu občas ukázat či říct něco navíc, popřípadě ukázat nějaký pokročilý princip. Bohužel to málokdo ve třídě ocenil, ale mě osobně to přijde skvělé.
Student has disallowed display of personal data, 11.06.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
I pres problemy se ziskanim zapoctu se mi cviko libilo. Cvicici se snazi poradit, ale i necha zamyslet nad slozitejsimi priklady. Jen bych mozna ocenil projit na zacatku trochu teorii, nebo udelat prvni priklad vzorove.
Student has disallowed display of personal data, 31.05.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Kvalita cvičení navazuje na kvalitu cvičení z předchozího semestru. Nemám co vytknout. Oceňuji upuštění od testů v průběhu semestru, během semestru na učení nebývá tolik času a individuální domácí úkol jsou flexibilnější pro časové možnosti studentů.
Student has disallowed display of personal data, 13.09.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vše velmi dobře a několikrát vysvětleno, cvičení chyběla trocha aktivity, ale to bylo nejspíš studenty víc než vyučujícím.
Student has disallowed display of personal data, 03.07.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dobře volené příklady, zajímavý a srozumitelný výklad. Chybělo mi jen nadšení.
Student has disallowed display of personal data, 08.06.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oceňuji zajímavá zadání jak úloh na cvičení, tak domácích úkolů.
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Combinatorics and Graph Theory I [NDMI011, 1]
Student has disallowed display of personal data, 03.09.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Příjemná cvičení; člověk ale rychle získá dost bodů na zápočet a pak nemá motivaci další úkoly řešit...
Mgr. Jan Kynčl, Ph.D. [32-KAM], Infinite sets [NMAI074, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2020, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Výborný prednášajúci, či už ide o kvalitu výkladu alebo jeho ústretovosť. Určite veľmi oceňujem časté zadávanie "úloh na premyslenie", ktoré pomáhajú k porozumeniu a rozšíreniu prebranej látky.
prof. RNDr. Martin Loebl, CSc. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Výklad byl místy nepřehledný.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan profesor se snažil, jak mohl. Ale často nám spíš zamotával hlavy, než aby nám osvětloval nové učivo. Látku považoval za lehkou a jasnou, ale nám to tak nepřipadalo a důkazy na Doma zůstávaly nepochopeny. Problém vidím také v rekurzivním dodefinovávání pojmů. Ještě, že jsme měli cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Ikdyž je někdy těžké sledovat výklad (myšleno kam přednášející s výkladem míří), hodiny jsou zábavné. Přednášející se velmi snaží látku vysvětlit, zřídka né úplně úspěšně, což ale nemusí být vinnou výkladu, ale pouze náročností látky.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Super přednášející
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Občas máte pocit, že pán profesor nehovorí vašou rečou. Ale myslí to dobre, snaží sa danú látku naozaj vysvetliť. Je tiež veľmi ochotný.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Líbí se mi přístup pana profesora, že se snaží v první řadě předat člověku nadhled nad celým tématem. Vytkl bych snad jen propast, která je mezi znalostmi pana profesora a studenty prvního ročníku, občas se zapomíná, že spoustu studentů nemá od začátku správné matematické myšlení a osobně pro mě hlavně na začátku byl předmět hodně náročný. Na druhou stranu mě to motivovalo a hodně posunulo, takže těžko říct, zda to bylo skutečně na škodu. :)
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednáška mi nepřišla moc dobře zorganizovaná. Pan profesor často mluvil z hlavy, některé jemu jasné věci nám tak byly podány dost nejasně. Z přednášky jsem si tak moc neodnesl, aspoň že daná látka je skvěle zpracována v Kapitolách.
Author of entry is known to survey organiser, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyklad mi prisel velmi zmateny. Profesor tomu ocividne rozumi, ale neumi to predat. jednu vetu jsme dokazovali 3x a ani jednou nebyl vylad jasny. Ocenil bych, kdyby daval vetsi duraz na porozumeni latce.
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Profesor Loebl je jistě velkým odborníkem na témata, která vyučuje, nicméně jeho schopnost předat své znalosti studentům není nijak velká.
Student has disallowed display of personal data, 30.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dobrý prednášajúci. Prednášky boli pohodové. Férový pri skúške.
Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Z pána prof. Loebla mám zmiešané pocity. Napriek tomu, že je určite kapacita vo svojom obore, bolo náročné rozumieť jeho výkladu, občas mi prišlo, že nevie, čo chce povedať, často odbočoval a prednáška mi prišla dosť chaotická. Ale zato skúška prebiehala v pohodovej atmosfére, hodnotenie bolo podľa mňa objektívne.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Loebl je strašne milý a pôsobí strašne kľudným dojmom. Niekedy sa pri prednáške zasekne a rozmýšľa čo chce povedať, ale pre odborníka akým je on vysvetľovať nejaké relace to je akoby ste vysvetľovali vy v škôlke koľko je 2+2. Prednáška celkovo bola dobrá ale bez Kapitol z diskrétnej matematiky ani na krok. :)
Student has disallowed display of personal data, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan profesor působil ze začátku semestru trochu zmateně, ale nyní je vše v naprostém pořádku. Je vidět, že mu záleží na názorech studentů. Látku po našich požadavcích začal vysvětlovat i na konkrétních příkladech, což je veliké plus.
Mgr. Martin Mareš, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Medvěd nám na každé cvičení vytiskl seznam problémů, které jsme potom (s využitím znalostí z přednášky) řešili. U každého problému nás vždy nejdříve nechal samostatně přemýšlet, poté ho někdo ze studentů (nebo Medvěd) předvedl na tabuli. Kdo už měl vymyšleno, mohl řešit další zadané problémy a nenudil se. Je vidět, že má Medvěd příklady dopředu rozmyšlené a snaží se nám předvést co nejelegantnější řešení, které navíc vysvětluje tak, aby ho pochopili všichni. Účast na cvičení nebyla povinná, zápočet byl za úkoly a protože jich bylo opravdu hodně, musel (dle mého názoru) zápočet dostat každý, kdo poctivě řešil. Úkoly navíc celkem hustě pokrývaly učivo probírané na přednášce, takže kdo celý semestr řešil, byl v podstatě připraven na zkoušku. Podle mě naprosto ideální cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Na cvičení byla přátelská atmosféra, když bylo potřeba něco vysvětlit, nebyl problém to pochopit a často jsme se dozvěděli i nějaký zajímavý náhled. Podmínky na zápočet byly jasně dané, zápočet se dal získat už cca v půlce semestru.
Student has disallowed display of personal data, 09.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Získaní zápočtu formou zajímavých domácích úloh, mi přišlo velmi přejemné.
Author of entry is known to survey organiser, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi zábavný cvičící, nemůžu si stěžovat. Příklady byly dostatečně zajímavé a různorodé a přitom pokrývaly látku probíranou na přednáškách. Zápočet za plnění domácích úkolů je také dobrý v tom, že se člověk nemusí stresovat z psaní testů.
Dr. rer. nat. Morteza Monemizadeh [32-IUUK], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 14.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Really helped us to understand what we have learned during the lecture
Mgr. Jan Musílek [32-SISAL], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vstřícný, férový, poctivě vždy zveřejňoval úlohy na svém webu a dokonce nám připravil "tahák" na nejdůležitější věty a definice. Nemám žádných výhrad.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vstřícný cvičící - i přes jeho častou absenci byla cvičení vždy perfektně zvládnutá. Oceňuji těžší příklady, které byly výbornou přípravou ke zkoušce a také "taháky" k teoretickým písemkám, ve kterých byla stručně (avšak správně) popsána testovaná látka.
Author of entry is known to survey organiser, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Výborný přístup k výuce, cvičící jak na mailu tak i osobně vždy dostupný a ochotný pomoci nebo cokoli vysvětlit. Množství písemek mi přišlo adekvátní, ne příliš často, ale také dost často na to, aby člověk látku mezi testy nezapoměl. Úkoly často zajímavé a na zamyšlení, není cílem něco drilovat, ale látce porozumět a přemýšlet nad ní. Cviko bych rozhodně doporučil.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Objektívne aj subjektívne moje obľúbené cvičenie, aj napriek tomu, že diskrétka nebol môj obľúbený predmet. Cvičenia boli dynamické a Honza vždy veľmi zrozumiteľne vysvetlil látku, ktorá z prednášky niekedy nebola jasná. Požiadavky na zápočet boli primerané.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělá, zábavná cvičení, rozhodně doporučuji!
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Výborné cvičenia, veľmi pozitívne hodnotím prístup vyučujúceho a taktiež celkový priebeh cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dobře vedené cvičení. Pokud někdo něco nechápal, skvěle to vysvětlil.

S formou cvičení ještě trochu experimentoval. Na začátku jsme dostávali sadu příkladů, z kterých když někdo něco vyřešil, tak to šel ukázat k tabuli. Ke konci už se řešily příklady spíše postupně. Vždy, když někdo něco ukázal něco u tabule, tak to ještě znovu zopakoval, což oceňuji, jelikož naše vystoupení byla často dost zmatečná a nejasná.

Pro získání zápočtu bylo třeba získat kolem poloviny bodů z písemek a domácích úkolů, které byly v pěti sériích.

Jediné, co bych trochu vytknul je, že opravování domácích úkolů a písemek občas trvalo dost dlouho.
Jakub Tětek, 07.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Skvělý cvičící!
Student has disallowed display of personal data, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
10/10
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělý cvičící, bez výhrad.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2016, 1. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Dobre vysvetluje, snazi se, aby vsichni chapali, mily a supernadseny
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Zo začiatku som mal problémy s preberanou látkou, pravdepodobne kvôli zvykaniu si na vysokú školu, ale v priebehu semestru sa toto cvičenie výrazne zlepšilo a dokázal som sa aj zapojiť.
Musím skonštatovať, že ako príprava na skúšku bolo toto cvičenie výborné, boli pokryté všetky typy príklady a často bolo aj veľmi zábavné.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přístup. Styl výuky -> nechá nás přemýšlet a usměrňuje naše přemýšlení ke správnému výsledku -> učí nás správně přemýšlet.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 4. Year, Fyzika, Bachelor's
Vstřícný a pohodový přístup, netřeba mít strach z vystoupení u tabule.
Student has disallowed display of personal data, 18.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Osobne sa mi pacil system vedenia cvicenia - boli zadane ulohy a akonahle niekto zo studentov jednu z nich vyriesil, mal moznost za malu bodovu bonifikaciu predviest svoje riesenie kolegom. Mne osobne to vyhovovalo, pretoze mi to vyrazne zlahcilo ziskanie zapoctu. Avsak pre tych, ktori zaostavaju to moze byt neprijemne, pretoze im je napr riesenie predostrete skor ako ulohu sami vyriesia. Inak ocenujem priatelsky pristup vyucujuceho.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Zábavná cvičení s přínosnými příklady a dobrým vedením
Mgr. Jana Novotná [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Ze začátku se mi cvičení zdálo v pohodě a myslela jsem si, že zápočet získám snadno. Přestože jsem se svědomitě celý semestr připravovala na písemky, tak se mi nepodařilo získat daný počet bodů za malé testy a musela jsem psát velký, který už se povedl. Nakonec jsem přípravu, zvlášť na velký test, ocenila, protože jsem před zkouškou neměla potřebu už nic počítat a všechno jsem zvládala. Trochu mi vadil styl cvičení, že se na začátku hodiny rozdali příklady a my měli počítat - tedy předpokládalo se, že látku z přednášek budeme umět rovnou uplatnit při řešení příkladů. Nadanějším studentům to nedělalo problém, ale pro mě byla účast na cvičeních skoro zbytečná, protože jsem stejně všechno doháněla a učila doma, jelikož jsem na cvičeních nevěděla. Jinak je Janča velmi milá a vstřícná co se týče konzultací. Na začátku cvičení se trochu opakovala látka z přednášky, což jsem taky viděla jako bonus - bohužel mi to příliš nepomáhalo při řešení příkladů.
Student has disallowed display of personal data, 19.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Suprová cvičící. Na cvičeních vždycky byla ochotna vysvětlit to, čemu jsme nerozuměli (jak věcem z přednášky, tak věcem týkajících se příkladu počítaného na cvičení). V rámci získání zápočtu jsme museli mít nějaké body za aktivitu (např. počítání u tabule), což hodnotím kladně.
Jiří Pelc, 08.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Oceňuji otevřenost a osobitost na cvičení. Trpělivost cvičící s rozdílností přednášek z jiných paralelek.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičící se v průběhu všech hodina snažila všem vždy pomoct, a to při sebemenším dotazu.
Mgr. Michal Opler [32-IUUK], Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Viz co jsem napsal k Honzovi. Michal vysvětlujě řešení domácích úkolů, vždycky dobře a srozumitelně.
Mgr. Jana Syrovátková [32-IUUK], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičící je vůči studentům vstřícná, často však nestíhá, takže některé informace se na webu objevují později.
Přemysl Šťastný, 15.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dokáže udělat cvičení velmi příjemné a zábavné. Vřele doporučuji.
Student has disallowed display of personal data, 19.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dobrá cvičení, rozumný systém bodů na zápočet.
doc. Mgr. Robert Šámal, Ph.D. [32-IUUK], Set Theory [NAIL063, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 13.09.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Podle mě pěkně vysvětlené a zajímavé téma.
Jakub Löwit, 15.09.2017, 2. Year, Matematika, Bachelor's
Zdálo se mi, že jsme často dělali některé technické části dost formálně, přestože jsme jiná předcházející tvrzení trochu odbyli a málo motivovali (v porovnání s odpovídajícím předmětem na OM). Přesto mě některé části (zejména ty kombinatorické) bavily.
Student has disallowed display of personal data, 30.06.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Pan docent Šámal je velice ochotný svým studentům vyjít vstříc a pomoci jim s jakýmkoli dotazem. Za sebe musím říct, že jsem byl s přednášejícím spokojen.
doc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi milý přístup ke studentům. Snaží se, aby všichni porozuměli tématu a příkladům.
doc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pana Tancera bych hodnotila jako jednoho z nejlepších přednášejících, co jsem v semestru měla. Obdivovali jsme, že všechnu látku psal na tabuli bez jakýchkoliv pomůcek. Problém s hlasitostí výkladu rozhodně nebyl. Přednášelo se o trochu svižněji než v druhé paralelce a stihli jsme i některé témata navíc. Měla bych lehkou výtku k důkazům - při učení na zkoušku jsem jim často moc nerozuměla z toho důvodu, že mi spousta z nich přišla nedodělaných a chyběla nějaká úvaha k ukončení. Proto jsem si je mnohokrát nastudovala v učebnici.

Zkouškové písemky se poměrně lišily svoji obtížností. Při ústním dozkoušení se mi pan Tancer nezdál úplně nápomocný a přestože jsem všechny věty i důkazy uměla, tak se ještě často doptával na podrobnosti.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
naprosto příjemný, je přesný, snaží se látku co nejvíce osvětlit a velmi dobre se to poslouchá
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dobře vysvětluje a všemu je celkem dobře rozumět, protože přednášející většinou nejdříve vysvětlí daný problém vlastními slovy, pak až matematickým zápisem.
doc. RNDr. Martin Tancer, Ph.D. [32-KAM], Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Stejně jako Honza velmi dobře přednáší. Před tím, než cokoliv formálně zadefinuje, nakreslí náčrtek a neformálně vysvětli, co to vlastně je ta věc, kterou chceme zadefinovat, což je velmi dobrý postup. Díky tomu jsem se v průběhu přednášky nikdy neztratil. Taky mě nenapadá, v čem by šla přednáška zlepšit.
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Hans is a good lecturer with a firm grasp of the concepts he teaches. However, I believe it would be more beneficial to the pupils to have a more approachable teacher run the practicals.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
The fact the teacher was on his phone most of the time during tutorials most certainly did not help us to improve on this subject. Lack of envy to teach. Depressed look on his face when we ask any questions, maybe he was taken from a very interesting conversation on his phone?
Most of the time he was not willing to clearly explain the solution of the exercises saw during the classes. Clear lack of teaching skills and simply lack of envy to share his great knowledge (I am sure) on this subject.
Student has disallowed display of personal data, 24.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Everything was great, but I wish we had a little bit more interactivity. Sometimes nobody could solve some problem, and our teacher would just write the solution on the blackboard. Of course, he did explain it, but it would be much easier to understand things if he tried to solve it with the class.
doc. Hans Raj Tiwary, M.Sc., Ph.D. [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Hans has a clear idea of what he would like to teach his pupils and has a perfect grasp of the concepts himself. His heavy reliance on the book makes it easy to self study alongside the course and his lectures complemented the book well because sometimes his proofs were more clear than those given in the book. If I were to give some constructive feedback, I would say that it would be nice to see a few more simplified examples of things before moving onto the more abstract concepts, to makes sure the first step of the ladder towards a new concept is not too great. A simple drawing or diagram can go a long way. Finally I'd say that Hans could improve his lectures greatly by making more effort to create an environment in which students feel comfortable asking questions. It saves a lot of time later on if people ask questions when they are confused, before the course moves on to more difficult concepts.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
The teacher could improve every quality you need to be a good teacher. Lack of confidence, but also oral skills, monotonous voice and no envy to be present during the classes. The only thing he was doing well was to copy his notes on the board at an incredible speed to then ask for the few of us that may have had the time to copy properly what was written if we had any questions. No clear explanations were given, he was teaching in his own world with his notes.
I do not doubt his qualities as a mathematician but I doubt his qualities of being a good teacher.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Mr.Tiwary has a ver straight forward attitude when teaching which makes it easy to follow. He always demonstrated himself available for questions and was eager to negotiate dynamics with the class as a whole. Incredibly punctual which made it easy to trust his schedules. What I think could be improved is understanding where the questions themselves are coming from, its instructive for a student to try and formulate proper, intelligible questions, however there is brilliance in teachers who are able to either redirect questions on an interesting or correct path as well as being able to detect what caused/urged the question itself to come up, in which case sometimes the answer to a given question might be to point out the need to go over a previous/more basic concept that might enlighten the whole situation. Considering in this case that the student-teacher relationship is working in both ways "properly" Mr.Tiwary showed himself dedicated to his work and eager to help.
Student has disallowed display of personal data, 08.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dr Tiwary is a splendid lecturer; it is obvious that he knows his subject inside-out and backwards. Despite the initial hiccup of teaching a maybe bit too quickly, he redeemed himself by taking the comments on board and altering his teaching speed which I'm thankful for. Sometimes he speaks a bit too quietly which can make it difficult to hear him. However, apart from that, Dr Tiwary is a wonderful teacher and resource of answers to questions which can be bewildering!
Mgr. Martin Töpfer [32-KAM], Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující je pozitivní, snaží se odpovídat na otázky a je velmi zainteresovaný do látky. Nicméně hodiny postrádaly strukturu, stejně tak průběžné písemky, které byly spíše náhodné, než že by prověřovaly vaše znalosti.
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělý cvičící. Umí pružně reagovat na dotazy, je ochotný a přátelský. Na cvičeních nám také vyjasnil nejasnosti z přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Dobrý cvičící. Má správný poměr zápalu pro věc a studentského odstupu.
Student has disallowed display of personal data, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení splnilo svůj účel - objasnilo mi látku, kterou jsem na přednáškách ne úplně pochopil. S těží bych hledal nějaké zápory.
doc. RNDr. Pavel Valtr, Dr. [32-KAM], Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, přednáška]
Jakub Tětek, 31.01.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Velmi ochotný přednášející, ale přijde mi, že přednášky byly opravdu zmatené. Většina důkazů vypadala stylem ,,takhle nějak se to udělá, detaily si vymyslete sami". Někdy používal zbytečně moc formalizmu, někdy zas důkaz neřekl pořádně. Z jeho přednášek jsem toho moc neměl. Taky opravit úkoly mu vždy trvalo strašně dlouho.
Comment on course, Set Theory [NAIL063, přednáška]
Jakub Löwit, 15.09.2017, 2. Year, Matematika, Bachelor's
Zdálo se mi, že jsme na úkor technických tvrzení (zadefinování aritmetiky na přirozených číslech) nestihli mnohem zajímavější části.
Student has disallowed display of personal data, 30.06.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Asi nemám co bych vytknul, probírání některé látky mi připadalo trochu zmatečné, k tomu přispělo více faktorů jak z mé strany, tak strany vyučujícího.
Comment on course, Discrete Mathematics [NDMI002, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Předmět mě bavil a zároveň mi přišel i užitečný - na cvičení jsme řešili zajímavé (a občas i praktické problémy) s využitím znalostí z přednášky z diskrétní matematiky.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení hodnotím průměrně, cvičící je vstřícná a vychází studentům vstříc, bohužel je ale cvičení lehce zmatené, při cvičení se toho stihne probrat spíše méně. Aktuální informace (obzvláště o bodech) se na webu objevují s velkým zpožděním.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oceňuji procvičení základních technik (důkaz indukcí,...) na začátku semestru, pak se cvičí to, co se zrovna přednáší. Zajímavé úlohy.
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dobrá obtížnost příkladů na cvičeních, v domácích úkolech i v písemkách.
Možná by neuškodilo více domácích úkolů a aspoň trochu procvičovat přesné formulace definic atd., na což je u zkoušky kladen velký důraz.
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
The exercises in the practicals were interesting to work on and were relevant applications of the theory introduced in the tutorials. I think more could have been drawn from the practicals if the environment was more relaxed. The format of the practicals was simple. The students had 15 or so minutes to solve each problem, afterwards Hans would ask which of the students had completed that question. And one of those who had would nominate themselves to present their solution in front of the others. The questions were hard enough that there should have been plenty of acceptance of misguided attempts, especially considering it was our first application of the new theories. However, Hans often became frustrated with the pupils who presented their solutions. This was detrimental for three reasons. Firstly, it did not lead to a good opportunity for people who presented their solutions to learn from their mistakes and move on. And secondly, it meant that many of those who were able to complete the solutions learnt to choose to not say they had, to avoid having to present them. And finally, those who did not manage to complete a solution gained very little in having the solution just given to them.
Přemysl Šťastný, 15.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Na konci semestru mi připadalo, že domácí úlohy začínaly být až moc jednoduché v porovnání s tím, co člověka čekalo u zkoušky.
Student has disallowed display of personal data, 12.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Probrání diskrétní matematiky v rámci prvního semestru.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Počítání příkladů v diskrétní matematice se mi líbilo, bylo zábavné a názorné k výuce. I když jsem chodila na cvičení, které náleželo k jinému přednášejícímu, neměla jsem s prací na cvičení problém. Učivo bylo probíráno podobnou rychlostí jako na naší přednáškové paralelce, občas bylo trochu jinak uspořádáno.
Author of entry is known to survey organiser, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Na cvičení jsme dostali na věci často ještě jiný pohled než na přednášce - nejen, že jsme počítali příklady, ale i na teorii jsme se dívali z trochu jiného úhlu.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
velmi příjemná náplň, velmi hravé, pro prváka velmi zábavné a takový příjemnější přechod mezi vysokoškolskou a středoškolskou matikou, respektive zvyknutí si na tu "opravdovou" matematiku. Cviceni se nadherne doplnuje s prednaskami.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 2. ročník, Psychologie, Bachelor's
Ke cvičení jako takovému se asi nedá mnoho říci, je to prostě obyčejné cvičení z matematiky koncipované jako každé jiné.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Zdá se mi tento předmět v běžném životě použitelný a zajímavý.
Jiří Pelc, 08.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Ideální úvod do kombinatoriky a grafů.

Lehce bych srovnal jednotlivé úrovně znalostí z přednášek z různých paralelek.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičení probíhala v příjemné atmosféře, kdy se v první části obvykle probrala trocha teorie, pak se pokračovalo samostatnou prací a na závěr se vše zkontrolovalo. Látka byla vždy vysvětlena jednoduše a srozumitelně.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dle mého názoru se jedná o velmi zábavný předmět se silnou vazbou na programování.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Podľa mňa skladba príkladov a celkovo obsahu cvičenia bola dobrá. Hlavne pri domácich úlohách som látke naozaj pochopil.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Honza má super přístup ke studentům. Sice má trošku extremistické požadavky na projití (60% nebo 70%), ale zato si vždy a rád najde čas na konzultaci/dozkoušení/dovysvětlení tématu.
Author of entry is known to survey organiser, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Diskrétka je mnohem méně strašidelná, než její název prvákům implikuje. Úroveň je netriviální, ale rozhodně s trochou snahy zvládnutelná. Spousta úloh a problémů je velmi poutavá a vede k zamyšlení.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oproti jiným cvičením pro mě byla tato cvičení vzhledem k typu úloh trochu těžká, na druhou stranu si myslím, že byla velmi přínosná.
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Předmět mě nezaujal v průběhu semestru, ale během učení na zkoušku mě diskrétní matematika začala i docela bavit.
Jakub Tětek, 07.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Skvělá cvičení. Jen mi přijde, že je škoda, že se nezadávalo více težších problémů.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Občas sa na cvičeniach malo robiť niečo, čo sa ešte na prednáške neprebralo. Inak celkom v pohode. Predmet je veľmi zaujímavý a pre informatikov veľmi užitočný. Pravdepodobnosť, kombinatorika a aj grafy sa pri tvorbe rôznych algoritmov často využívajú. Kniha Kapitoly z diskrétní matematiky je asi najlepšia, ktorá je na tento predmet dostupná. Ak si ju požičiate (alebo aj kúpite, ak si radi robíte poznámky priamo do knihy), určite neoľutujete a neskutočne pomôže pri štúdiu.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
The dynamic was straight forward, work on exercises and come to class to discuss. The exercises themselves helped greatly to put things into perspective and to practice, so having that forced space in our schedule to dedicate to repetition became quite valuable.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Na cvičení jsou občas až příliš velké prodlevy mezi položenou otázkou a řešením příkladu, což bere čas pro spočítání více příkladů. Nemyslím si, že je to chyba cvičícího, spíše problém v tom, že studenti zatím nemají tak vytříbené matematické myšlení. Z počátku možná klást větší důraz na nabrání co nejvíce zkušeností, jinak je cvičení výborné.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi dobré cvičení. Průběžné testy a úkoly dokázaly, že na zkoušku byl student připravený vcelku bez dalšího učení.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Díky tomu, že jsme cvičení měli s přednášejícím předmětu, bylo dobré, že jsme postupovali rychlostí přednášek. Na každém cviku byl test a DÚ z minula, takže člověk byl veden k pravidelné přípravě. Probrali jsme vše, co bylo třeba, a krom toho jsme se i dost nasmáli, celkově vládla uvolněná atmosféra.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
nejzábavnější cvičení za semestr, přesto že byli hodiny, kde jsem na nic nebyl schopen sám přijít
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Dlho som nechápala, prečo by niekto toľko riešil grafy. A "barevnost grafů". Čo na tom záleží, akú má graf farbu? Keď som ale zistila, čo je vlastne graf a čo znamená, že má nejakú barevnost, pochopila som, že nič nie je také, (ne)dôležité ako sa na prvý pohľad zdá...
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Diskretna matematika, je predmet zaoberajuci sa problémami, ktoré treba veľmi dobre pochopiť, čo by bez cvičení nebolo možné
Student has disallowed display of personal data, 07.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvicenie bolo vedene formou, ze sme na zaciatku hodiny dostali priklady a potom kto mal priklad ten sa prihlasil a siel pred tabulu, za co mohol dostat bonusove body. Je sice fajn, ze mozem riesit rozne priklady po celu hodinu, na druhej strane sa vsak na tabulu casto riesili priklady, ktore som si ani nestihol precitat a zamysliet sa nad nimi.

Urcite sa tomu vsak da prisposobit a robit tak, aby mi cvicenie dalo co najviac. Nakoniec nebol taky problem dostat sa pred tu tabulu a dostat nejake bonusove body.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oceňuji, že se na rozdíl od ostatních předmětů stihla probrat veškerá látka.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Na diskrétní matematice mám rád, že se zabývá konkrétním řešením problému, a že tato řešení lze aplikovat v běžném životě (kombinatorika, grafy ..).
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 4. Year, Fyzika, Bachelor's
Velmi dobrý systém udělování zápočtů a počítání příkladů u tabule. Má-li student čas si příklad připravit a rozmyslet v klidu v lavici, u tabule dělá méně chyb a v konečném důsledku se příkladů spočítá daleko víc, než když při zadání příkladu až u tabule.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Fajn předmět, znalosti jsem použila i v jiných předmětech, většina problematiky dostatečně procvičena
Student has disallowed display of personal data, 22.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Oceňuji systém bodování - menší testy každý týden + domácí úlohy, žádný zápočtový test.
Student has disallowed display of personal data, 18.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Vid hodnotenie prednasky
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Myslím že styl, jakým je na MMF podávána Diskrétní matematika, je dobrý. Je přijatelně vidět podobnost i rozdílnost od ostatním matematik.
Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Svoj názor na cvičenie som viac menej zhodnotil v pedagogickom hodnotení, na cvičení oceňujem, že ma naučilo rozmýšľať ako riešiť rôzne príklady, hľadať cesty, spojitosti... Asi nie je moc čo zlepšiť (Ale to záleží samozrejme hlavne na cvičiacim)
Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Priklady aj vysvetlenia su dobre, ale poziadavky na zapocet su dost tazke.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Obecně prostě fajn cvičení, u každého cvičení jde ale spíše o cvičícího...
Comment on course, Discrete Mathematics [NDMI002, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Diskrétní matematika mi přišla zajímavá a spíše jednodušší, narozdíl od ostatních matematik si šlo jednotlivé problémy jednoduše představit, možná vyjma pravděpodobnosti.
Student has disallowed display of personal data, 24.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Změňte učebnici
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Hans's lectures were well organised and clear. The approach was very theoretical which was perhaps too much for a first semester course, when most people were just getting used to thinking in new ways. As a result of this, I think many people were afraid to ask questions.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Celkově se mi líbila náplň předmětu. Počítání pravděpodobnosti je zajímavé a práce s grafy je zase názorná - to, co člověk definuje nebo popisuje, hned vidí. Uspořádanost předmětu za mě také v pořádku. Učebnice Kapitoly z diskrétní matematiky adekvátně doplňovala výklad ze školy.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Diskrétka je zajímavou změnou po středoškolské matematice, protože se zde bere úplně odlišná odnož matematiky (jako teorie grafů). Asi jako všem mi to přišlo velmi zajímavé, protože látka je více kreativní než v lineární algebře natož v analýze.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
The course in itself was very difficult. There was little cohesion between each class.
Student has disallowed display of personal data, 19.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Velmi zajímavá látka
Author of entry is known to survey organiser, 12.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi dobrý základní úvod do diskrétní matematiky - relace, kombinatorika, pravděpodobnost, grafy.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2018, 2. ročník, Psychologie, Bachelor's
Předmět mi přišel odlišný oproti ostatním matematickým předmětům. Probrali jsme méně učiva, to navíc bylo snáze pochopitelné. Toto ovšem není kritika – naopak by stálo uvážit, zdali je nutné v ostatních předmětech tolik "chvátat".
Diskrétní matematika mě bavila a na předmětu jako takovém bych asi nic neměnil.
Student has disallowed display of personal data, 09.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Diskrétka je jeden z předmětů, na které mě bavilo chodit. Probíraná látka je zajímavá a není těžké ji pochopit.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Neexistuje ucelený, ideální materiál k výuce (na rozdíl od lingebry či počítačových sítí)
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Předmět je prvních polovinu semestru velice náročný na pochopení základů. Naopak zbylá část zabývající se grafy mi přišla až příliš jednoduchá. Na konci semestru však už do sebe všechno zapadalo a tato matematika se ukázala být tou nejlehčí ke zkoušce.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Jednoduše pochopitelná látka, která je nutným základem každého informatika.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Predmet je určite zaujímavý, aj keď "wocogo" som začal chápať až o dosť neskôr, keď som si poriadne prečítal Kapitoly z diskrétní matematiky. Myslím, že témy sú zvolené vhodne.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Oceňuji, že přednáška probíhala formou "úvahy", k definicím a pojmům jsme se dostávali zamyšlením, nikoli pouze jejich nadefinováním a důkazem oproti třeba lingebře, kde jsme naopak šli hlavně přes definice. Je dobré mít více forem přístupu.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Příjemná, oddechová přednáška.
Author of entry is known to survey organiser, 06.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Predmet je velmi obecny, ale poskytuje dobry zaklad pro matematiku.
Student has disallowed display of personal data, 30.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Zaujímavý predmet s kopou reálne použiteľných vecí pre informatikov (kombinatorika, pravdepodobnosť a grafy sa používajú pomerne často v rôznych odvetviach informatiky). Prednášky boli pohodové. Kniha Kapitoly z diskrétnej matematiky veľmi pomohla a nahradila veľkú časť poznámok z prednášok.
Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. Year, , Lifelong learning programme - Profession-oriented
Přehledná a srozumitelná přednáška.
Student has disallowed display of personal data, 22.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Predmet sa mi páčil, aj keď zo začiatku bol náročnejší, no postupom času sa z neho stala najobľúbenejšia matika. Náročnosť je primeraná.
Student has disallowed display of personal data, 10.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Předmět mě velice bavil. Zde probíraná látka mi zatím přijde ze všech našich matematik nejpraktičtější.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Interesting. Its part of a student's job to be able to come up with connections/relations however for some reason in other courses these seemed to flourish in a more organic manner than in discrete.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Doporučuji.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
nejzajímavější matika, se kterou jsem se zatím setkal
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Je to povinný předmět a asi nejjednodušší (na pochopení a vstřebání) ze všech matematik (analýza, algebra, apod.). Těžko objektivně posoudit po zimním semestru prváku jak moc dobře je organizovaný.
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Je to jednoducho matematika celých čísel zaoberajúca sa vecami, ktoré by mal študent matfyzu určite ovládať
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oceňuji, že se na rozdíl od jiných stihla probrat prakticky veškerá látka.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Diskrétna matematika sa zaoberá podľa mňa zaujímavými časťami matematiky, ktoré vôbec nie sú na škodu pre tých čo študujú informatiku, napríklad grafy. Myslím si, že celé učivo tohto predmetu je zaujímavé a nie je ho priveľa takže sa dá bez problémov zvládnuť.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 4. Year, Fyzika, Bachelor's
Předmět zajímavý i pro neinformatiky jako exkurze do jinak (na fyzice) nevyučované oblasti matematiky. Oceňuji kladení důrazu spíše na intuitivní a "obrázkové" pochopení, než na formální důkazy. Naopak úvod do pravděpodobnosti mi v daném rozsahu připadá mírně nadbytečný, raději bych slyšel nějakou další partii z teorie grafů.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Fajn předmět, z něhož jsem použila spoustu vědomostí i v jiných předmětech
Student has disallowed display of personal data, 18.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Predmet je pomerne jednoducho uchopitelny, nie je tak abstraktny ako MA alebo LA. Odporucil by som studentom naozaj doverne sa zoznamit s dokazovou technikou matematickou indukciou, kedze je v tomto predmete velmi rozsirena.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Látka byla vysvětlována naprosto srozumitelně.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Docent Fiala je asi nejlepší učitel, kterého jsem na MFF zatím potkal, přednášky jsou srozumitelné a místy i dost vtipné. Jediná drobnost co by se dala zlepšit je písmo, ale na to se dá zvyknout.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Oceňuji pohodovost předmětu ke konci semestru, naopak by se dala zlepšit jeho složitost na začátku roku, kdy nemálo ze spolužáků bylo velice zaraženo jeho složitostí.

Studentům na něj nastupující bych doporučil předmět nepodcenit. Ač je to ten lehčí, tak je pořád dost těžký.
Student has disallowed display of personal data, 08.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Despite not fully committing to the course, I found the Discrete Mathematics course a very interesting course.
Comment on course, Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2020, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Organizace cvičení se mi líbila (řešení úloh ve dvojicích a následná prezentace cvičícím + domácí úlohy). Na cvičící se ale často stály (nebo seděly) fronty. Neočekával jsem, že se na posledních dvou cvičeních již příklady počítat nebudou, jen sdělovat vzorová řešení.

Domácí úlohy byly většinou složité (nebo vyžadovaly nějaký málo intuitivní náhled na rychlé řešení) a jejich řešení zabralo velké množství času.

Přišlo by mi lepší, kdyby se přednáška posouvala do pozdějšího bloku ve dny, kdy není cvičení (pro kontext: Přednáška byla v pátek od 9:00, cvičení cca ob týden od 10:40)
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2020, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení z kvg se bohužel koná jen občas a ne po každé přednášce. Po dvojicích se na něm řeší příklady za body, a ukazují se vzorová řešení úkolů, takže stojí za to na cvičení chodit. Většina bodů se dostává za úkoly. Zápočet je za 30 bodů, takže není těžké ho získat. Pro přeskočení zkoušky je ale bodů potřeba 65, což už je mnohem náročnější. Obtížnost úkolů se v čase zvyšuje, je tedy velmi důležité získat co nejvíce bodů už na začátku a využívat možnosti poslat řešení dříve a ještě před deadlinem si v něm opravit případné chyby, které v něm cvičící najde (jinak se vám může stát, že druhou polovinu semestru celou strávíte řešení úkolů do kvg). Problémy jsou opravdu zajímavé, často dost obtížné a obzvláště ke konci téměř nikdy nejde jen o přímočarou aplikaci učiva, ale vyžadují nějaký nápad.
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2020, 1. ročník, Obecná matematika, Bachelor's
Velmi oceňuji formát cvičení (rozdána sada 3 úloh, studenti je ve dvojicích řeší za body k zápočtu). Stejně tak oceňuji obtížnost domácích úloh.
Student has disallowed display of personal data, 03.02.2020, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičení a domácí úkoly jsou dělané tak, aby si člověk zažil věty a jejich důkazy, což oceňuju, vážně mi to dost dalo. Úkoly jsou spíš těžší a časově náročnější, ale na samotný zápočet jich je potřeba celkem málo, pokud člověk nechce mít odpuštěnou zkoušku. Práce ve dvojicích na cvičeních byla zábava.
Student has disallowed display of personal data, 03.02.2020, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Doporučuju už jen k procvičení vymýšlení důkazů, k čemuž se geometrické problémy hodí.
Některá témata byla hodně zajímavá, jiná trochu méně, ale celkově jde o skvělý předmět.
Časově celkem náročný (zvlášť pokud se chcete vyhnout zkoušce), ale za tenhle semestr pro mě asi nejzábavnější.
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Viz. co jsem napsal k přednášce
Student has disallowed display of personal data, 18.01.2019, 2. Year, Matematika, Bachelor's
Z žádného jiného letošního předmětu mě úlohy nebavily tolik, jako z KVG
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Ocenil bych radeji klasicky format cviceni, s nejakym blizsim rozebranim veci z prednasky.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení spočívá v tom, že se na začátku se zadají příklady,
v průběhu studenti tyto příklady samostatně řeší,
a na konci se řeknou řešení.
Jakub Löwit, 06.02.2017, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Cvičení bylo vedené skvělým způsobem - sám jsem si mohl probíranou olátku procvičit na pěkných příkladech, a to jak v klidu, tak pod časovým tlakem.
Comment on course, Combinatorial and Computational Geometry I [NDMI009, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2020, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Náplň předmětu mi bohužel nepřišla moc zajímavá. Jde v podstatě jen o kombinatorickou geometrii, hodně pozornosti se věnuje asymptotickým odhadům počtu "kde čeho", chyběly mi praktické ukázky k čemu je to vlastně dobré.

Jen na konci se ukazovalo pár zajímavých iterativní a output-sensitive algoritmů, preferoval bych, kdyby se tomu věnovala větší část přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2020, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Přednáška z kvg byla fajn, jen mě ze začátku zaskočilo, že byla většinou anglicky, takže pro mě bylo o něco těžší udržet pozornost. K přednášce jsou skripta (též anglicky), ve kterých není ale všechno vysvětleno tak podrobně, aby to šlo pochopit bez přednášky, takže se na ni vyplatí chodit. Učivo je takový zajímavý průlet různými oblastmi kombinatoriky a geometrie, takže když se člověk v jedné části ztratí, máš šanci se v další kapitole znova chytit. Zkoušku málokdo dělá, protože z ní lze dostat automaticky jedničku za velké množství bodů ze cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 4. Year, Informatika, Bachelor's
Předmět těžký, ale zajímavý. Dá se v případě potřeby domluvit jak na termínech, tak na zápočtech, tak na všem, co je potřeba.
Student has disallowed display of personal data, 23.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Předmět se mi velmi líbil. Hlavně mi předmět přišel hodně zábavný, i když nedovedu přesně říct proč. Ocenil jsem silnou provázanost s ostatními předměty, protože mě Kombinatorická Geometrie nejvíc bavila, byla to motivace i na ostatních předmětech. Některé úlohy se řeší přes hrubou kombinatoriku kterou máme na Diskrétce, něco jde umlátit Lineární Algebrou a něco se zase musí řešit přes limity nebo jiné nástroje z Analýzy. Obtížnost předmětu je relativně vysoká, myslím, že byl předmět zamýšlený pro magistry, ale první semestr je na Informatice spíš trochu lehčí, takže předmět můžu doporučit i prvákům kteří chtějí trochu výzvu navíc.

Známku (nejenom zápočet) je možné získat z domácích úkolů a účasti na cvičení. To mám hodně rád, domácích úkolů na tu známku je třeba vyřešit sakra hodně, ale když to člověk udělá, tak má zaručeno, že z toho předmětu opravdu skoro všechno dobře ovládá. Je to efektivnější a o hodně míň stresu než se na nějakou zkoušku připravovat.
Jakub Tětek, 31.01.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Nechci vyplňovat tuto část ankety, ale SIS mi to jinak nepovolí odeslat, tak to vyplňuji.
Author of entry is known to survey organiser, 19.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Není to VÝPOČETNÍ geometrie.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Myslim, ze prednasce by prospelo, kdyby byla vice provazana se cvicenim.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Výpočetní geometrii bohužel není věnován prakticky žádný čas - algoritmy se probíraly pouze na části poslední přednášky a stihly se 2 nebo 3. Přičemž se pouze rychle proletěly.

Uvítal bych kdyby byl v příštích letech kladen podstatně větší důraz na výpočetní část (na úkor té kombinatorické), či kdyby byl alespoň otevřen předmět, který se výpočetními geometrií zabývá. Například něco, jako byla (alespoň podle sylabu a prezentací) dnes už nevyučovaná "Aplikovaná výpočetní geometrie" - NPGR016. Podle mě je totiž výpočetní geometrie velmi zajímavé téma, které se hodí znát.
Jakub Löwit, 06.02.2017, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Přednáška byla zajímavá.
Výjimečně jsme nějaké těžší tvrzení nedokazovali (což je škoda, ale někdy by to asi ani v rozumném čase nešlo).
Comment on course, Topological and geometric graphs [NDMI095, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Nazov predmetu sice posobi strasidelne, no slova topologia sa netreba zlaknut. Ono topologia sa v tomto predmete vyuziva a do urcitej miery aj skuma, no aj clovek bez predoslych znalosti z topologie sa dokaze na prednaske zorientovat.

Na prednaskach sa prednasali zaujimave poznatky a dokazy z oblasti, na ktorych na matfyze nikde inde nenarazite (napr. Thrackles) a to celkom pochopitelnym podanim. Prednasaju sa hlavne publikovane vysledky z grafovej teorie, takze poznamky si nie je nutne pisat, ale ak clovek chce tempo prednasky mu v tom nezabrani.

Ak sa vyskytla nejaka nejasnost, stacilo sa opytat a prednasajuci ju velmi zretelne a jasne vysvetlil.

Skuska bola vedena ako prednaska, kde ste dostali dve temy, o ktorych ste mali v podstate prednasat, ak ste sa niekde zasekli tak ste pomocou diskusie o probleme dostali k rieseniu.

Ak ma clovek zaujem o grafovu teoriu, kombinatoriku ci topologiu, predmet rozhodne odporucam.
 
Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html