InquiryInquiry(version: 651)
In the summer semester of the academic year 2018/2019, data mining is allowed from 13.05.2019 until 18.09.2019.
   Login via CAS
Suggestions to education (Both semesters)
   
Course: Department:
Type:
 • Není vybraný rok, zobrazují se pouze komentáře méně než 5 roky staré
When the course guarantor is selected, comments will be displayed regarding his/her teaching performance as well as that of all the other teachers teaching the course. If a teacher who is not the course guarantor is selected, only comments related to his/her teaching will be displayed.
Bc. Petr Houška [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 27.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Teacher was easy to talk and listen to.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
He was really heplful and was answering to mail fast and fine.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 2. Year, Informatika, Bachelor's
"Chodil" jsem na virtuální cvičení v p. Ježkovi a mělo to nějaké nevýhody. Oceňuji, že něco takového existuje pro lidi, kteří na cvika chodit nechtějí, ale úkoly jsme dostali až těsně před zkouškovým a navíc byl dost problém se s p. Ježkem domluvit po emailu, protože mi na žádný neodpověděl.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Pouští pohádky.
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení je, jak je asi zřejmé z dalších hodnocení, velice dobré - díky tomu, že dr. Ježek skutečně rozumí C# a SW inženýrství a výuce věnuje nadstandardní přípravu. Chtěl bych ale upozornit případné budoucí studenty vybírající paralelku: cvičení mívají téměř výhradně formu obecné diskuse o řešení minulých domácích úkolů (nebo, lépe řečeno, platónského dialogu, který dr. Ježek sám inscenuje u tabule, a probírá v něm od horších k lepším možné přístupy k problému). Na nějaký konkrétní osobní feedback není čas a dr. Ježek bývá celkově velice vytížený - tudíž pokud máte pocit, že byste něco takového potřebovali a raději byste cvičícího, s nímž můžete své programy probírat, vyberte si jiné cvičení (a Ježka si pusťte v telce).
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Myslím, že zaplnění všech 25 míst na tomto cvičení v první minutě zápisu mluví samo za sebe :)
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičení Ježek udržuje zábavné, občasné zpestření nějakou pohádkovou metaforou vždycky večer pobavilo, komentáře k úkolům byly vždy věcné a naučné.
Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Cvičení je kvalitou cvičícího výborné, nicméně změnil bych styl výuky. Myslím, že probírat řešení úkolů je do jisté míry zbytečné, protože ti, kteří si na nich dají záležet, se pak budou nudit. Někdy je užitečné si na úkolech ukázat, jakých chyb se dopouštíme, ale někdy to jsou opravdu zbytečnosti.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Získat zápočet z C# je poměrně náročné, protože je potřeba splnit mnoho podmínek: dostatek bodů za úlohy, zápočtový test (formou naprogramování zadané úlohy v počítačové učebně) a zápočtový program (řádově jednotky tisíců řádek, kód se váží po kilobajtech).

Codexové úlohy v průběhu roku byly zajímavé a řešil jsem je rád. Téměř polovina bodů za úlohy je za jeden program (rozložený do tří úloh, které jsou postupně náročnější), jehož zadání je ovšem natolik rozsáhlé, že debugování naslepo v codexu je už téměř nemožné. Pan Ježek mi ovšem uznal velkou část bodů, i když jsem nedosáhl 100% úspěšnosti, což považuji u této úlohy za férové, bohužel zřejmě nedojde ke zpřesnění sporných míst v zadání.

Bohužel, pan Ježek je poměrně zaneprázdněn, takže jeho reakční doba na emaily se pohybuje v řádu měsíců (nepřeháním). Na začátku semestru jsem se domníval, že deadline pro odevzdání zápočtového programu je stanovena až na září dalšího roku kvůli tomu, aby studenti měli čas na jeho vypracování, ale důvod je zřejmě ten, že pan Ježek nemá čas na jejich opravení.

Pro odevzdání zápočtového programu je potřeba zkoordinovat jeho specifikaci, odevzdání a osobní prezentaci, takže pokud by student chtěl mít zápočet zapsaný ještě v průběhu zimního semestru, zřejmě by bylo potřeba program napsat do konce října a specifikaci i řešení odevzdat najednou.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Nejlepší 1,5h tohoto semestru týdně. Z každého cvičení jsem si odnesl alespoň jeden tip, jak programovat lépe a ten se mi i vštěpil do hlavy (ať už domácím úkolem, tak vysvětlením před ním a zopakováním potom). Občasné krátké pohádkové vsuvky byly ale úplně dokonalé, opravdu jsem si hodiny užil. Obrovský palec nahoru.
Student has disallowed display of personal data, 12.01.2017, 1. Year, , Lifelong learning programme - Interest-oriented
Well pl8 m8 I r8 8/8
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
U každé zadané domácí úlohy jsou vysvětlovány přednosti a úskalí jednotlivých způsobů řešení. Je studentům umožněno reagovat a diskutovat o přednostech jednotlivých způsobů.
Filip Štědronský, 17.02.2016, 4. Year, Informatika, Bachelor's
Oceňuji možnost virtuálního cvičení a uznávání povinností z předchozích let (například pokud člověk jen nestihne napsat zápočťák, to se stane snadno).
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Vynikající cvičení, kde se vždy ukazují řešení minulého domácího úkolu do CodExu. Poukazuje se na chyby, kterých se studenti dopouštěli, a zároveň se ukazují možné postupy. Deadline na úkol je většinou 7 dní a nutná je 100% úspěšnost v CodExu, jinak nedostanete žádné body. Výhodou je, že body ze cvičení mohou pomoci u zkoušky!
Student has disallowed display of personal data, 03.02.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Kladne bych hodnotil zapaleni pana Jezka do vseho co dela. Cviceni s pohadkou byla prijemnou zmenou. Naopak bych ocenil rychlejsi distribuci bonusovych bodu.
Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Super, každé cvičení se detailně rozebíral minulý domácí úkol, kde komentoval nejenom nevhodné využití prostředků .NETu (+ detailní vysvětlení proč), také se věnoval správnému objektovému návrhu a pohotově odpovídal na naše dotazy.
Student has disallowed display of personal data, 21.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Ocenuji velice dobrou zpetnou vazbu k nasim programum.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
PJ je skvely cvici, kazde civceni je perfektne pripraveno a navic natoceno na kamere - super kdyz si necim nejste jisti, tak je jednoducha a rychla pomoc si to overit. Nejzabavnejsi cviceni na MFF. Ukolu se nebojte, stoji to za to.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Náročné (hlavne časovo) cvičenie, ktoré ale stojí za to - na každom cvičení sa detailne prejde návrh, vylepšenia a rôzne úskalia domácej úlohy z predchádzajúceho týždňa a zadá sa nová.
Student has disallowed display of personal data, 24.01.2015, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičení bylo velmi dobré. Rozhodně doporučuji všem, kterým není líto obětovat plno času a něco se naučit. Cvičení mi přišlo velmi přínosné, hlavně díky tomu, že jsme dopodrobna rozebírali všechny domácí úkoly (každý týden jeden). Oproti jiným jazykům (java, c++) ale časově nejnáročnější. Líbil se mi přístup pana Ježka, který se podrobně věnoval našim zdrojákům, poradil, když něco neběželo v CodExu, a co by bylo dobré zlepšit. Díky cvičení to byl pro mě v tomto semestru nejpřínosnější předmět, i když mi zabral více času než všechny ostatní předměty dohromady.
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2015, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Pan profesor je jeden z mala, ktery neuci studenty, ale uci pro studenty. Jeho pracovni vytizeni pri jeho individualni pomoci kazdemu studentu je obrovske a dokazuji to emaily chodici casteji az po pulnoci. Obdivuju jeho pracovni nasazeni a doufam, ze na MFF takovychto vyucujicich bude jen pribyvat. Osobne si nedokazu vubec predstavit, jak bych jeho pracovni nasazeni dokazal stihnout, to bych musel byt nejaky nadclovek.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Veľmi dobrý pedagóg a odborník na danú tému, nemám žiadnu výtku.
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Skvělá přednáška, vše perfektně připraveno, zapadá to do sebe. Navíc velmi oceňuji, že jsou ze všech přednášek videozáznamy. Jenom by to podlě mohlo být lepší bez vtípků o hloupých studentech VŠE a bez hromady "jakoby".
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 2. Year, Informatika, Bachelor's
P. Ježek všechno vtipně vysvětlil, je super, že byly dostupné záznamy a fotky tabulí (na přednášce samotné jsem kvůli tomu často chyběl). Možná bylo až trochu moc vtipů o ostatních VŠ (byť často dobře ilustrovaly záměr jazyka).
Author of entry is known to survey organiser, 20.02.2019, 2. ročník, Fyzika, Bachelor's
Perfektně odpřednášeno, nedokážu si představit, jak by šla výuka ještě vylepšit...
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
Mgr. Pavel Ježek je vždy velmi dobře připravený, když s barevnými křídami a vtipem na rtech dopodrobna vysvětluje probíranou látku. Pravidelně pořizuje záznamy z přednášek a cvičení (jeho paralelky), které jsou nezanedbatelnou výhodou při následném studiu. Nejčastějším terčem jeho vtipů jsou studenti VŠE a ČVUTu.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělý přednášející. Velmi oceňuji natáčení přednášek.
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2019, 3. ročník, Matematika, Bachelor's
Skvělý přednášející, naučil jsem se toho od něj velmi mnoho. Jen tak dál.
Student has disallowed display of personal data, 07.02.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Je vidět, že vyučující má o látce hluboké znalosti. Oceňuji přístupnost materiálů na internetu, jediné negativum je, že mě osobně jeho styl přednášení nevyhovoval. Pro jiné ale může být tento styl naopak přínosnější.
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2019, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Zvlášť díky obrovskému nasazení přednášejícího je to jeden z nejlepších předmětů společně s Principy počítačů.
Student has disallowed display of personal data, 03.02.2019, 3. ročník, Matematika, Bachelor's
Naprosto geniální přednášející. Jeho znalosti a zapálení do dané problematiky jsou neuvěřitelné, rozhodně doporučuji. A tvorba vlastního videozáznamu z přednášek je další obrovské plus.
Student has disallowed display of personal data, 31.01.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednáška je výborně rozvržená a připravená. Přednášející má hluboké znalosti, které umí velmi dobře předat.
Student has disallowed display of personal data, 27.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Lecturer rarely answers to emails.
Student has disallowed display of personal data, 18.01.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Jedna z nejlepších přednášek, obsahuje všechno, co bych od skvělé přednášky očekával.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
He didn't answer to the mail from foreign student/Erasmus, or rarely.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2019, 1. Year, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Have some lectures for english speaking people could interest a lot of ERASMUS students (assignments subjects for this course were really interesting).
Jiří Pelc, 09.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Oceňuji, že si pan Ježek dá práci se zpracováním videí.

Považuji ho za velkého filmového hrdinu.
Student has disallowed display of personal data, 22.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Vždy perfektně připravený, pro studenty připravuje záznamy všech přednášek. Nemám jedinou výhradz.
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Naprosto skvělý přednášející. Každá přednáška je nahrávána a odkaz na záznamy posílán mailem studentům. Přednáší dobrou rychlostí, dobře se poslouchá, přednášky jsou zábavné a i zrychlené záznamy jsou dobře srozumitelné.

Přednášky nejsou jenom o tom, jak něco je, ale především se snaží ukázat proč to tak je.

Zkouška rozumně pokrývá přednášku. Diskuze nad písemnou částí pro doplnění detailů je dobrá a přijde mi to lepší než u zkoušky z Principů, kde k tomu není ihned zpětná vazba. Času na zkoušku mi přišlo, že je více než dost.

Jediná výtka je, že kvůli tomu, že toho dělá pro studenty hodně nemá moc času navíc a občas něco chvíli trvá. Web přednášky nebyl v průběhu semestru příliš často aktualizován, ve zkouškovém období ale došlo k doplnění všech informací, fotek tabulí atd.
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvěle vedená přednáška se spoustou humoru a zajímavých informací (včetně například srovnání s C++, Javou). Z přednášek jsou pořizované záznamy, což je velmi prospěšné při přípravě na zkoušku.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Líbí se mi snaha vše předvést, vysvětlit, objasnit. Hodně oceňuji video.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyborny prednasejici, prehledne slidy, zna odpovedi na vsechny vase otazky a k tomu vsechny prednasky nahrava. Na zkousce vladla prijemna atmosfera.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Kvalita prednášok je výborná, prednášajúci je fantasticky pripravený, na otázky je okamžitá, logická odpoveď. Skúška je výborne vymyslená, zameraná hlavne na pochopenie učiva z prednášky a z cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Výborný přednášející, vše má precizně připravené. Nepřednáší pouze o jazyku C#, snaží se přiblížit i širší souvislosti.
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Pán Ježek vie o čom hovorí a prednáša to veľmi dobre. Jeden z najlepších prednášajúcich.
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělý předmět a jeden z nejlepších vyučujících na matfyzu. Bezkonkurenčně připravené přednášky i s videozáznamy. Výborné vtipy v průběhu přednášek.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2018, 1. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Přednášejícího výuka baví, což je při přednáškách znát. Přednáška je často zaměřena především na pochopení principu, jak a proč jazyk C# funguje tak, jak funguje, což je mnohem lepší, než např. výuka Javy.
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Snad bych jen vypsal dobré věci na přednášce, o špatných nevím:

1.Videozáznamy jsou úžasné, jak pro doplnění látky, tak k učení na zkoušku
2.Ježek opravdu chce předat co nejvíce informací studentovi, možná na úkor nadměrně vyžadované pozornosti, ale to i tak považuji za dobrou věc.
3.Příklady z praxe pomáhají hodně, a na přednášce jich rozhodně není málo
Student has disallowed display of personal data, 31.01.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Každá prednáška je jedinečný zážitok. Len niekomu nemusí vyhovovať rýchlosť prednášania. Obrovskou výhodou je videozáznam z prednášok a aj cvičení. Škoda, že neexistujú žiadne skriptá.
Student has disallowed display of personal data, 22.01.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Parádní přednášející
Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Asi nejlepší přednáška tohoto semestru.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi ochotný přednášející, schopný věci vysvětlit a snažící se dát důraz na důležité. Někdy by bylo fajn, kdyby používal míň zástupných zájmen ("To se tam s tím, takže to a tamhleto...", kde každé "to" je doprovázené mávnutím laseru, což ale věci tolik nepomůže.)
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Jezek je dokonaly.
C# a platforma .NET v jeho podani je zatial najlepsie, co som na fakulte zazil.
Dakujem.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 4. ročník, Matematika, Bachelor's
Je vidět, že tomu co přednáší rozumí hodně do hloubky. Přednášky byly dobře strukturované a materiály pro studenty byly také skvělé.
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující se snažil podávat předmět zajímavě. Škoda, že dával tak časově náročné úkoly. To bylo opravdu špatné.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Perfektná prednáška, odporúčam aj pre ľudí, čo v budúcnosti neplánujú programovať v c#. Pán Ježek vysvetľuje základné a všeobecné princípy, rôzne programovacie vzory a učí písať čiteľný kód, ktorý sa dá ľahko rozšíriť. To všetko je navyše nahrané HD, takže vymeškanie prednášky nie je žiaden problém. Počas semestra vyžaduje veľa času (u mňa tak 8 hodín týždenne), skúška je ale po náročnom semestri úplná brnkačka. Zatiaľ asi najužitočnejší predmet na matfyze pre mňa.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Nejlepší předmět, co jsem kdy měl. Přednášky vtipné, detailně připravené a promyšlené snad do každé sekundy. Velice oceňuji záznamy přednášek, přátelský přístup, ochotu odpovídat na dotazy, styl zkoušky... Opravdu není co vytknout, cítil bych se velice ochuzen, neprojít si C#pem.
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášky byly zábavné, se spoustou informací, navíc se k nim dá vrátit ve videozáznamech, žádná další literatura prakticky není potřeba.Vykládané srozumitelně, důraz kladen na to, PROČ jsou věci udělané zrovna takhle, jak se to dá využít, případně použít uplně blbě :D Prostě super.
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Boží přednáška, která se dotýká nejen vlastností jazyka, ale i obecněji objektového návrhu.
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Nevyplatí se chodit na přednášky, stačí se 2 dny před zkouškou podívat na záznamy přednášek 2X zrychleně. Ale jinak asi 100x lépe strukturovaná přednáška než třeba C++. Klasický Ježek :)
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující na mě působí, že toho o problematice ví až příliš mnoho :)
Student has disallowed display of personal data, 09.02.2017, 1. Year, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Fun with C# :D
Jedna z těch přednášek které nejdou nahradit domácím studiem.
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvele prepracovana prednaska, prednasajuci bol vzdy perfektne pripraveny, skvela suhra medzi cvikom a prednaskami. Prednasky nabite informaciami, zaujimave. Pan Jezek je naozaj skvely odbornik a za tymto predmetom je vidiet velky kus poctivej prace. Len tak dalej!
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Perfektní vyučující. Vysvětlí vše krásně, přednášky natáčí na kameru a to je skvělé pro studium na zkoušku. Vtipy jsou vtipné a odnesl jsem si od něj více, než z Programování I, II a Javy dohromady. Není to výuka jen C#, učí jak programovat obecně. A to je super.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Záznamy přednášek
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Ježek má velmi bravurně zvládnutou výuku, a to jak po stránce odborné, tak po stránce pedagogické. Výuka je rozumě členěna, vysvětlována srozumitelně, pochopitelně a zajímavě. Jeho přístup ke studentům je velmi dobrý, vždy ochotně zodpovídá jakékoli zvídavé otázky.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Výklad byl zábavný ("Fun with C#"!), se současným zachováním kvality. Způsob používání tabule a projektoru mi je sympatický. Velmi oceňuji videozáznamy z přednášek. Téměř vše bylo jasné a srozumitelné.
Filip Štědronský, 11.02.2016, 4. Year, Informatika, Bachelor's
Když jsem se snažil ze třech nabízených jazyků vybrat "nejmenší zlo", skončil jsem u C# ne proto, že by mě děsil méně než ty ostatní, nýbrž protože pan Ježek je super učitel. Vysvětluje věci jasně a zřetelně, neschovává nic za hesla, prozrazuje různé "drby" o tom, proč jsou některé vlastnosti divné, upozorňuje na nečekané zrádnosti a spoustu dalších zajímavostí.

Má spíše vyšší nároky, ale velmi férové a průhledné podmínky, takže mi to nikdy nevadilo, protože vždy bylo jasné, co potřebuju umět a splnit, zkouškové otázky mají dobře definované odpovědi, atd.

Velmi oceňuji záznamy přednášek, hlavně proto, že se narozdíl od fyzické přednášky dají zrychlit. Pro mě bylo zhruba 2.5x optimální tempo. To samé platí pro virtuální cvičení.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Pěkné úlohy, dobře vysvětlené jejich řešení.
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Perfektní předmět s perfektním přednášejícím. Jeden z mála předmětů, kde se neusíná, protože se musíte neustále soustředit na zapeklitosti jazyka C# a šílené příklady pana Ježka. Předmět vám ukáže, že C# je jedním z nejlépe navržených jazyků současnosti, byť má své mouchy.

Obrovskou výhodou jsou videozáznamy, z nichž se dá perfektně učit na zkoušku. Ta získala letos nový formát, totiž systém otevřených odpovědí à la principy počítačů. Myslím, že zkouška se tím výrazně zjednodušila a zároveň "zobjektivnila". Změnu chválím!
Student has disallowed display of personal data, 05.02.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Velmi zajímavé přednášky, vždy jsem se dovídala plno nových věcí s důkladným vysvětlením. Díky tomu jsem se i zbavila poměrně silného odporu k jazyku C# z prvního ročníku, kde mi scházely odpovědi na proč. Občas bylo těžké stíhat všechno vstřebávat, takže je dobře, že jsou k dispozici videa (kt. byla většinou do týdne na internetu).

Charakterizovat přístup přednášejícího jako "Nikoliv učení studentů, ale učení pro studenty" v jednom z dřívějších hodnocení je dosti výstižné. Vyučující věnuje hodně času přípravě do hodin (což se rozhodně nedá říci o všech). Podle toho to tak také vypadá a připadá mi v pořádku to zase vyžadovat od nás. Milý, přátelský a přesto profesionální přístup. Pro mě zatím jeden z nejlepších předmětů. Rozhodně se nejedná o nejlehčí kredity, ale bez jeho absolvování bych si připadala trochu ochuzena. Jde se do hloubky, a to je to, co jsem od matfyzu očekávala a proč jsem zde chtěla studovat.

K přednášce bohužel žádnou výtku nemám..

Nová forma zkoušení (otevřené otázky místo ABCD testu) mi příjde daleko lepší, více testují (ne) pochopení látky a dá se u nich více rozpovídat. Při snaze zformulovat odpověď jsem si třeba uvědomila, že si v něčem(co se netýkalo otázky přímo) nejsem příliš jistá...pak že si tím nejsem vlastně ani trochu jistá. Zatímco u ABCD testu bych se nad tím vůbec nepozastavila, odpověděla bych (v horším případě) správně a dál bych žila v domnění, že tomu rozumím. Pokud tedy není tento způsob zkoušení výrazně náročnější, nechala bych ho.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Paci sa mi zapal a aktivita, s ktorou su prednasky prednasane
Student has disallowed display of personal data, 28.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Super přednáška, člověk se dozví hromadu věcí, které by normálně měl problém i dohledat + PJ pořizoval z každé přednášky záznam HD kamerou, takže jsem si mohl těch pár věcí co jsem si nestihl zapsat před zkouškou zopakovat. Nový formát zkoušky (otevřené otázky) mi připadají lepší než předchozí zaškrtávací test a během ústního dozkoušení bylo možné doosvětlit věci které se nepodařily uplně jasně vystihnout na papíře.
Student has disallowed display of personal data, 26.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Jednoznacne najlepsie prevedenie vyuky jazyka z trojice Java/C++/C#. Dokonala synchronizacia s cviceniami, prednasky nahravane na youtube, uplne zrozumitelny vyklad, nie je co vytykat.
Student has disallowed display of personal data, 25.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Úžasný přednášející. Je vidět, že učení ho baví a že rozumí tomu co učí. Přednášky jsou perfektně připravené. Není moc co vytknout.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Jedna z nejlepsich prednasek na MFF a PJ jeden z nejlepsich prednasejich. Vyplati se chodit i kdyz jsou prednsaky nataceny. Naucite se opravdu hodne a bude Vas to bavit (teda alespon me to bavilo moc).
Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 1. Year, , Lifelong learning programme - Interest-oriented
Ježek vše vždy dopodrobna dobře vysvětlí a elektronické záznamy přednášek se velice hodí v situacích, kdy z nějakého důvodu nemůžu přijít na přednášku
Petr Houška, 09.01.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášky jsou srozumitelné, dobře strukturované a není se problém kdykoliv na cokoliv zeptat.

Pokud bych měl něco vytknout, tak je to zbytečně vysoká kadence slov při přednášení. Občas by se neškodilo namísto opakování konce poslední věty prostě zastavit.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Advanced .NET Programming I [NPRG038, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 07.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
V podstate druha prednaska.
Student has disallowed display of personal data, 02.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělý cvičící, jen je bohužel právě kvůli tomu časově vytížený.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Cviceni s panem Jezkem, co dodat, highlight studia na MFF. Profesinalni kurz, skvela priprava.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Na dotazy je rychle odpovězeno, srozumitelnou a vysvětlující cestou. Občas je vedena debata o výhodách daného řešení.
Student has disallowed display of personal data, 26.06.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Pekne vedene cvicenie, vzdy sa preberie riesenie predoslej domacej ulohy a zada sa dalsia. Za pochvalu urcite stoji fakt, ze p.Jezek dal moznost prelozit cas cvicenia, ked sa ukazalo, ze vela ludom termin nevyhovuje.
Student has disallowed display of personal data, 10.06.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Cvičení s PJ má stejný formát jako C# v zimě - rozebírá se podrobně řešení předcházejícího DU a zadání následujícího. Kromě znalostí jazyka se dozvíte i praktické věci které se hodí do programování v každém jazyce (thread-safe, dobrý objektový návrh...), jedno z mnou nejoblíbenějších cvičení v tomto semestru
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Advanced .NET Programming I [NPRG038, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 07.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Super jak vzdycky. Vsetko dokonale pripravene dokonale vysvetlene.
Student has disallowed display of personal data, 10.08.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Bezchybná připravenost, kvalita výkladu a vztah ke studentům. Jediná výtka by mohla být v odezvě odpovídání na maily. Jelikož pro mě ale kvalita výkladu výrazně převyšuje většinu dalších předmětů, dá se nedostatek času vyučujícího pochopit.
Student has disallowed display of personal data, 22.06.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Jedny z najlepsich prednasok, pan Jezek vie vsetko vysvetlit zrozumitelne a vsetky informacie su aktualne.
Student has disallowed display of personal data, 06.06.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Vynikajúci výklad. Oceňujem aj nahrávanie prednášok. Jediné čo môžem vyčítať, je neskorá reakcia na emaily.
Student has disallowed display of personal data, 04.06.2018, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Raz a zase, veľmi oceňujem nahrávanie všetkých prednášok vo forme videa - neskutočne to uľahčuje učenie sa na skúšku. Mimo to, nemám čo iné spomenúť, len že sa jedná o skvelého prednášajúceho.
Student has disallowed display of personal data, 11.09.2017, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Som veľmi vďačná za nahrávky z prednášok. Pri možnosti zastaviť si výklad, porozmýšľať a pustiť ďalej sa dalo pochopiť oveľa viac ako zo samotnej prednášky.
Učivo a fungovanie .Netu je vykladané veľmi dobre a dôkladne, premietané príklady sú super.
Na skúšku treba problematike rozumieť a je toho dosť veľa, ale prednášajúci je férový a nikdy neskúša niečo, čo nepovedal.
Student has disallowed display of personal data, 08.09.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Ježek znovu prokázal, že je nesmírně schopný přednášející. Přednášku všem vřele doporučuji.
Student has disallowed display of personal data, 08.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Nahrané přednášky, ochota, připravenost - samá pozitiva. Možná bych se obešla s menším množstvím neobsahových slov (vlastně, mmmmmmmmmmmmm, aaaaaaaaaaaaaa ...).
Student has disallowed display of personal data, 03.07.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Nic lepšího snad ani nejde udělat.
Student has disallowed display of personal data, 20.09.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
Pavel Jezek ma obrovsky zajem vsechno vysvetlit, coz je uzasne. Vzdy jsem z prednasek odchazel z dojemem, ze jsem se dozvedel mnoho noveho a uzitecneho. Moc ocenuji to, jak nejdrive vse vysvetli jednoduse a pochopitelne, pote prida priklad a az pak se pusti do slozitejsich verzi. Nejlepsi prednasejici, ktereho jsem na MFF zazil. Diky! Velmi ocenuji zaznamy prednasek. Take pri zkousce byl PJ velmi ochotny, pripadne nejasnosti jsem mohl dovysvetlit.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Výklad je srozumitelný, dostatečně hlasitý. Na otázky je rychle odpovězeno s patřičným vysvětlením. Perfektně zvládnuté použítí používání tabule, přezentace a výkladu samotného. Názorné příklady rychle danou problematiku objasní.
Student has disallowed display of personal data, 13.09.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Jedna z nejlepších přednášek na MFF. Pan Ježek je prostě skvělý, precizní příprava a možnost sledovat záznamy v HD na YT děla z této přednášky, intenzivní kurz k .NET, kdy pochopíte do hloubky jak tam jsou některé věci zařízené.
Student has disallowed display of personal data, 04.08.2016, 2. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Přednášející se dost věnuje studentům i mimo výuku a i kvůli tomu občas najít společný termín na konzultaci bývá problém.
Student has disallowed display of personal data, 26.06.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
p.Jezek opat raz dokazal, ze urcite patri medzi najlepsich prednasajucich matfyzu. Synchronizacia prednasok a cviceni bola dokonala, latka prednasana neuveritelne presne, ale napriek tomu stale dostatocne zaujimavo. Ocenit urcite treba aj fakt, ze pocas tohoto semestra sme mali v rozvrhu za sebou .NET I, .NET II aj UI.NET - a p.Jezek kazdy tyzden zvladol odprednasat 4.5 hodiny (s 1 prestavkou), co je urcite pozoruhodny vykon a zasluzi si pochvalu. Spolu s nahravanim prednasok na youtube, proste spickova kvalita prednasky. (Uprimne, vacsina prednasajucich by sa mohla prist naucit ako sa ma viest prednaska...)
Student has disallowed display of personal data, 25.06.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
S panem Ježkem je to prostě super. Každá přednáška se nahrává na full HD kameru, každá přednáška je velmi svižná, každá přednáška je velmi obsáhlá a hodnotná a především, každá přednáška stojí za to! Zajímá-li vás .NET, choďte sem!

Garantuju vám, že se nejen spoustu věcí dozvíte, ale taky se skvěle pobavíte. Pan Ježek zábavnou formou vysvětluje, proč věci v .NET (ne)fungují tak, jak (ne)fungují, co k tomu autory jazyka vedlo a jak se s některými věcmi vypořádat. Nejlepší jsou situace, kdy se vysvětluje něco složitého, jste rádi, že jste to jakž takž pochopili, načež pan Ježek prohlásí: "tak a teď si ukážeme, že ve skutečnosti je to ještě o něco složitější".
Student has disallowed display of personal data, 10.06.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášku hodnotím velmi kladně, přednášející se snaží studentům předat co nejvíce, což sice vede k tomu že přednáška má poměrně ostré tempo (a není moc dobrý nápad na ně chodit unavený), z přednášek byly pořizované záznamy, které pak byly studentům poskytovány, což se definitivně hodí před zkouškou. Ta probíhá stejným způsobem jako z principů počítačů, ale dle mého je daleko jednoduší (i protože můžete ze cvičení získat bonusovo body). Škoda že takovýchto přednášejících není více.
Student has disallowed display of personal data, 17.06.2015, 2. Year, Informatika, Bachelor's
Vyborna prednaska a takisto aj cvicenia - velmi dobre pripravene a podane - mozno by sa hodilo viac komentarov v modelovych programoch(tych prezentovanych na prednaske) aby sa dali lahsie prechadzat aj bez pozerania videa z prednasky - k cviceniam by bolo dobre urobit daky mierne motivujuci system ktory by motivoval vypracovat vsetky ulohy (napriklad +1B k skuske alebo daka ulava na zapoctovom programe). Skusky som sa trocha bal (zmena na typ ako z principov pocitacov), ale pristup pana Jezka sa mi velmi pacil - kedy mu na ustnej casti hlavne islo o to ci clovek pochopil ako veci funguju co sa v pisomnej a nasledne ustnej skuske overovalo urcite lepsie ako pri krizikovani, takisto bolo na skusku dost casu - mozno by bolo dobre tento system zaviest aj na uvodnom kurze C# a .NET.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Advanced .NET Programming I [NPRG038, 1]
Student has disallowed display of personal data, 05.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující super, výklad je zábavný, zajímavý, v souvislostech, vtipný. Přednášky se nahrávají, což vyvažuje skutečnosst, že neexistují skripta. Jeden z TOP pedagogů na MFF.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Individual Software Project [NPRG045, praktická cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 07.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Stretnutia s panom Jezkom su vzdy prijemne avsak kym sa stretneme to trva dohodnut tak od 2-4 tyzdnov to vidim ako jedine minus inak nemam vyhrady.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Advanced .NET Programming II [NPRG057, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 03.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi dobře vedená přednáška. Spolu v kombinaci se cvičením mi za jeden semestr byla předána až skoro neuvěřitelná spousta informací. Označil bych tento předmět za jeden z nejpřínosnějších, na které jsem zatím během svého studia narazil.
Zkouška je docela obtížná. Po studentovi jsou vyžadovány některé detaily, které byly na přednášce jenom letmo zmíněny. Přednášející je ale u hodnocení zkoušky benevolentní.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Prednaska s panem Jezkem, rozhodne se vyplati si to poslechnout, neni tak zasadni jako pokorcily .Net I, ale ziskate pojem o souvisejicich technologiich okolu .Netu. Pozdeji se mi velmi hodilo pri vytvareni zapoctaku i pracovnich veci. Profesinalni kurz, skvele pripraveno.
Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi oceňuji ochotný přístup ke studentům a především jejich otázkám, férovost pro splnění předmětu (přesně víte co bude jak potřeba). Po celou dobu přednášky si dokáže udržet pozornost. Výklad je srozumitelný, jednotlivé věci vysvětlovány. Není problém požádat o vysvětlení dané problematiky.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Advanced Programming Praxis [NPRG059, seminář]
Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 1. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
Ackoli pan Jezek je velky odbornik, perfektne problematice rozumi a hodne se venuje priprave svych hodin na C#, tak zde se ho jiz cely semestr snazim presvedcit a urgovat, aby se podival na muj program, ktery bych si chtel nechat uznat jako zapoctovy program na tento predmet. Zatim je ma snaha neuspesna...
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Programming user interfaces in .NET [NPRG064, seminář]
Student has disallowed display of personal data, 03.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Ježek jako vždy dokázal, že je neobvykle schopný přednášející. Někdy mi ale přišlo, že přednáška šla až do příliš velké hloubky a detailů. Raději bych možná věnoval více pozornosti ASP.NET.
Mgr. Pavel Ježek, Ph.D. [32-KDSS], Principles of Computers [NSWI120, přednáška]
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující měl přednášky vždy velmi dobře připravené. Také oceňuji velmi kvalitní video záznam.
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Jezek se jako prednasejici nezastavi.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Výklad v prvních dvou třetinách přednášek mi připadal velmi dobře srozumitelný, zápis na tabuli byl perfektní. Líbilo se mi i množství praktických ukázek. V poslední třetině, kdy jsme se učili o assembleru ale nabrala přednáška mnohem větší tempo, asi i díky tomu, že spoustu informací jsme si promítali v podobě prezentace. To už jsem si vůbec nestíhal dělat zápis a občas už jsem se i ztrácel. Naštěstí nám ale pan profesor všechny přednášky natočil, takže to co člověk nestihl pochytit na přednášce, to si mohl dodělat doma.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášky skvělé, srozumitelné, promyšlený zápis na tabuli i s barvičkami. Akorát poslední dvě přednášky byly probírané příliš rychle, na nejsložitější koncepty zbylo nejméně času. Ovšem i přesto se dala zkouška bez problémů zvládnout, hodnocená byla velmi mírně.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášky mě bavily a přišlo mi, že i když jsem neměla velké vstupní znalosti, vše se z nich dalo velmi pěkně pochopit. Skvělé je samozřejmě, že jsou přednášky nahrávané. Zkouška mi přišla sice těžká, ale zajímavá. Líbilo se mi, že pan Ježek zveřejňuje stará zadání zkoušky, dobře se mi učilo, když jsem věděla, co mám (zhruba) čekat. Jediné, co mi trochu vadilo, byla dlouhá doba, než jsme se dozvěděli výsledky zkoušky.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Výklad je velmi užitečný, ale možná až moc rychlí
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Problematiku vysvetlil prednášajúci podrobne a zrozumiteľne. Nemal problém odpovedať na otázky a dovysvetľovať nejasnosti.
Oceňujem taktiež zverejňovanie nahrávok z prednášok, ktoré napomohli pri doplnení informácií, ktoré unikli na prednáške a aj pri učení na skúšku.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednášející velmi entuziasticky přednáší předmět. Oceňuji způsob výuky, ale je škoda, že předmět je nadprůměrně obsáhlý/těžký.
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Kvalita výkladu je nadprůměrná, vyučující dělá předmět velmi zajímavým. Oceňuji ochotu vše vysvětlit a nahrávání přednášek, které jsou výborným zdrojem při přípravě na zkoušku. Zkouška je spíše praktická, a proto bych doporučila navštěvovat předmět Počítačové dovednosti.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělá přednáška, oceňuji nasazení přednášejícího a videozáznamy z hodin, které se velmi hodí při přípravě na zkoušku.
Zkouška je relativně obtížná, ale mírně hodnocená. Jediná nevýhoda je, že opravování písemek trvalo docela dlouho (déle než týden).
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
K pánovi Ježekovi a jeho výuke sa len ťažko hľadajú nejaké negatíva. Vidno že rozumie aj tým najmenším detailom prednášaneho učiva a aj v pripade nejasností odpovie študentom na ich otázky. Na prednášky sa teda rozhodne oplatí chodiť. Na výsledok skúšky si síce treba počkať dlhšie, no "odmenou" za to je, že žiadna zmysluplná informácia neostane nepovšimnutá.
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělý vyučující. Když si zvyknete na jeho rychlost projevu, všimnete si naprosto přirozeně zaimplementovaných vtípků 8/8!
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Je vidět, že pan Ježek má skutečně zájem o látku a na předaných znalostech mu velmi záleží.
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Velice dobré přednášky, které jsou nahrané, takže je možné si jen kdykoli pustit a ujasnit si věci. Zajímavé informace.
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Teacher talks without stopping, making it impossible to stay on a topic that was misunderstood.
Opportunity to ask questions was mostly only offered after the class has already ended and went overtime.
Student has disallowed display of personal data, 13.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Líbilo se mi nadšení pana doktora.

Jediná negativní věc je problém s termíny. Většinu slíbených materiálů dal pan Ježek na web až po konci semestru a zkouška byla opravována dlouho, takže jsem zmeškal další termín.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Opravování zkoušky trvalo velice dlouho.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučujúci prednáša pútavo a zapálene. Podľa môjho názoru niektoré veci vysvetloval príliš komplikovane, ale vždy sa dalo v učive zorientovať vďaka materiálom zverejneným na internete a ochote odpovedať na všetky otázky.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Velice oceňuji pořizování videozáznamů z přednášek. Vyučující je jinak velice milý a ochotný (a to i u zkoušky).
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Výborná prednáška, na začiatku sa môže zdať, že prednášajúci hovorí príliš rýchlo, ale ku koncu semestra sa vám to zdá pomalé. Látka na seba pekne nadväzovala a všetko bolo poriadne vysvetlené. Páči sa mi, že na webe boli záznamy z prednášok aj ďalšie materiály, aj keď tie pribudli trochu neskoro. Na skúške bolo naozaj presne to, čo bolo povedané na prednáške, ale samozrejme bolo treba trochu porozmýšľať, nestačí sa naučiť všetko naspamäť.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2019, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
Oproti minulým rokom sa znížila obtiažnosť skúšky, čo je super, lebo pre prvákov bola táto skúška neskutočne neprimeraná.

Skriptá stále chýbajú, čo je obrovská škoda, hlavne pre povinný predmet. Videozáznamy sú super, ale viac-menej nutné. Poznámky sa pri rýchlosti výkladu nedajú zmysluplne písať. To doplnené s neexistujúcimi skriptami a literatúrou nedáva inú možnosť učenia sa na skúšku ako tieto videozáznamy.
Student has disallowed display of personal data, 30.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan profesor Ježek, byl se svým extrémním nasazením úžasným přednášejícím. Vždy byl na hodinu připraven, neopomenul i povzbudit osazenstvo vtipem. Vše dopodrobna vysvětli a vědom si množství odpřednášené látky ochotně každou přednášku navíc natáčí a zpřístupní studentům. Zkouška se sice může zdát těžká, ale na druhou stranu jak sám říká, zkouší to co odpřednášel. Z toho plyne, že rozumět dané problematice je u zkoušky to nejdůležitější ve srovnání učit se poznámky na mechanicky.
Student has disallowed display of personal data, 04.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
The professor is certainly knowledgeable about his field and tries to be as helpful for his students as he can, by even providing video recordings of his lectures. However, lowering his speed of lecturing would help the students understand more easily.
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Nsazení pana přednášejícího bylo po celý semestr úctyhodné. Díky tomu, že natáčel své přednášky na videa, bylo možné pustit si je znovu a někdy u nich i zpomalit rychlost, protože pan Ježek za jediný semestr dokázal odpřednášet neskutečné množství informací. Byla jsem na všech přednáškách, ale i tak se mi záznamy z přednášek hodily jako výborný studijní a opakovací materiál. Na internetu byly k dispozici písemné práce z minulých let a domácí úlohy pro procvičení probrané látky. Pan Ježek látku učil s nasazením, ale také určitou lehkostí a za občasné vtipy a narážky ve výkladu jsem byla ráda. Hodina není tak napjatá a člověk lépe udrží pozornost, když dostane občas do ruky i fyzickou ukázku komponent souvisejících s výukou.
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Naprosto fantastický přednášející! Přednáší důrazně, jasně, věcně a hlavně záživně s humorem. Mám z pana Ježka pocit, že ví úplně všechno (minimálně o principech počítačů určitě) a navíc to dokáže perfektně podat. Také záznamy přednášek jsou obrovská výhoda.

V druháku jsem chtěl jít na C++, ale nakonec si snad zapíšu C# jen kvůli panu Ježkovi. Prostě perfektní.
Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vždy připravený a ochotný odpovídat na otázky. Oceňuji videozáznamy, bez nich by byl předmět o hodně těžší. Také se mi líbí, že učí příkladem (emulátor Atari, ...).
Student has disallowed display of personal data, 24.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Předmět je to velice komplexní. Nejvíce jsem ocenil upřednostnění vysvětlení látky před spisovností. Zároveň je velmi dbáno na to, aby si student mohl najít veškeré materiály na webu (co bylo na přednáškách, slidy atd.). Velmi poučný, obsáhlý a zajímavý výklad.
Student has disallowed display of personal data, 24.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Přednášky jsou perfektně připravené, výklad je podle mě srozumitelný a všechno potřebné se tak dá pochopit z přednášek. Případně jsme měli z přednášek záznamy, což velmi oceňuji.

Jenom by podle mě bylo lepší rovnou napsat, že budou dvě přednášky týdně, než nahrazovat odpadlé sudé/liché termíny, protože jsem si stejně nemohl naplánovat nic v ty druhé týdny. Kdyby pak případně nějaká přednáška odpadla, tak by to asi nikomu nevadilo.
Student has disallowed display of personal data, 24.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Jeho přednášky jsou dimenzované na maximum a i přesto v nich vždy najde mezeru pro to, aby studentům mohl říct maximum. Jeho výklad dává smysl a maximálně na sebe navazuje. Pokud však studenti zatím nemají v daném předmětu základní přehled, může pro ně být problém hodinu a půl při jeho tempu vnímat. Při troše znalostí to však není problém a při zkouškovém jde koukat i na videa v téměř dovunásobné rychlosti. Jeho videa jsou velkým pozitivem, jen je škoda, že obzvláště fotky tabulí zveřejňuje řádově později. Jinak ale předmět hodnotím jako velmi povedený známkou 1.
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Zajímavý a vtipný výklad.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Úžasný přednášející, poslouchat ho je radost. Vše má perfektně připraveno.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vykládá srozumitelně, zajímavě a systematicky. Přípravě určitě věnuje spoustu času. Látce rozumí dokonale.
Na přednáškách předvádí praktické příklady: počítačové komponenty, sériovou myš s vlastním driverem, 8-bitový počítač Atari, na němž ukazuje práci CPU, paměti, firmwaru, bootloaderu atd.
Je rád za dotazy. Konzultace jsou možné po domluvě mailem.
Přednášky nahrává a posílá mailem, na webu zveřejňuje všechny materiály (dokumentaci, kód, slidy, fotky tabule).
U písemky nestrhává body za maličkosti, na příkladech v písemce zjišťuje, zda látce rozumíme.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Ježek je skvělý přednášející, má látku důkladně připravenou a jeho schopnost využít dokonale celou tabuli, aniž by během přednášky něco mazal, je úžasná. Navíc přednášky nahrává a dává na youtube v perfektní zvukové i obrazové kvalitě, takže pokud vám to nevychází, nemusíte na přednášky chodit.
Jelikož k předmětu nejsou skripta, je jediným způsobem učení se na zkoušku stáhnout si nahrané přednášky a pouštět si je rychlostí 2 (takto se dají stihnout všechny asi za dva a půl dne). Písemka je extrémně těžká - rozhodně doporučuji přečíst si dopředu zadání minulých zkoušek, jinak budete velmi překvapeni. Ježek naštěstí písemky hodnotí velmi mírně, takže pokud se poctivě naučíte, zkoušku uděláte.
Přemysl Šťastný, 15.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Není křivého slova, co bych řekl.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
The teacher teaches his class in his own world. I am however truly impressed by how he can continually speak during 1h30min with the same rhythm in his voice. He is unfortunately just reciting his class, without giving any envy to us, his students, to get involved and get to know more about it
Student has disallowed display of personal data, 31.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
I found Dr. Jezek very devoted to his subject. He prepared huge amount of information and conveys it in different ways, e.g. presentations, programs simulating real situations, etc, not to mention that he is always willing to answer any question directly or indirectly regarding to subject.
Student has disallowed display of personal data, 27.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Jde vidět, že všechny přednášky jsou pečlivě připravené a pan Ježek má chuť předat studentům informace z oblasti, ve které se opravdu vyzná. Zkouška je specifická svým rozsahem, nicméně není až takový problém se na ni připravit, jelikož jsou k dispozici zkoušky z minulých let a nahrané přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 24.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Předtím, než jsem šla na matfyz, jsem věděla asi to, jak vypadá USB port a že existuje něco jako BIOS a dá se do něj dostat stisknutím nějakého kouzelného tlačítka. Opravdu jsem nevěděla o moc víc. Pro spoustu mých spolužáků byly principy oblíbený předmět, na přednáškách všechno chápali a ptali se na doplňující otázky. Na to já jsem jaksi neměla. Prvních pár přednášek jsem si dělala poznámky a snažila se dávat pozor, později už jsem to vzdala a na přednáškách jsem se snažila pouze pochopit látku. Bohužel to moc nefungovalo a já jsem se stále cítila dost beznadějně. Látky bylo tolik a byla velmi obtížná pro člověka mých znalostí. Průběžně jsem se koukala na písemky z minulých let, abych se podívala, jestli se moje znalosti lepší. Bohužel ještě o Vánocích - tedy pro mě zhruba 3 týdny do zkoušky jsem byla schopná vyřešit maximálně 3 úlohy. Dokonce ještě 2 dny před zkouškou jsem na tom nebyla o moc lépe a byla jsem smířená s tím, že si to půjdu jen zkusit. Nakonec se mi rozsvítilo, spoustu věcí jsem pochopila a výsledkem zkoušky byla jednička.

Připravovala jsem se tak, že v průběhu semestru jsem se vždycky co nejdřív po zveřejnění koukala na záznamy z přednášek a vytvářela si podrobné poznámky. Sice to znamenalo, že jsem se na každou přednášku koukala minimálně 3 hodiny a popsala ke každé přednášce 6-8 stránek, ale vyplatilo se to, protože jsem se před zkouškou už měla rovnou z čeho učit. Většina spolužáků se na zkoušku připravovala tím, že 2 dny předtím se nonstop koukali na záznamy. Pro někoho s aspoň nějakou znalostí je to asi postačující, ale pro mě ne. Velmi doporučuji si zapisovat prakticky všechno, co je na přednášce řečeno, včetně všech nefunkčních nebo neúplných konceptů - přesně na tohle se objevují v písemkách otázky. Zpětně se na principy koukám jako na velmi užitečný a důležitý předmět, který by ale potřeboval značnou reformaci.

Co se týče pana Ježka, tak na hodinách byl vždycky perfektně připravený, studentům věnuje spoustu času, odpovídá na maily do několika hodin a při zkoušce je hodný, ač se to nemusí zdát.
Student has disallowed display of personal data, 24.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Our teacher did an amazing job. In every lecture I think he always had the whole material in his head and always knew what he's going to say in 5 seconds or 15 minutes. Also making video recordings of the lectures was definitely a very great idea! It does help a lot to prepare to the exam.
Student has disallowed display of personal data, 19.01.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Velice oceňuji videozáznamy přednášek.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Najlepší prednášajúci v prvom semestri akého som mal. Je to môj subjektívny pocit. Pán Ježek bol odhodlaný, chcel tie veci podať a bolo vidno, že mu na tom záleží. Najmä je na ňom vidno, že chce, aby tomu študenti rozumeli. Neberie to iba ako svoju prácu a povinnosť, že odprednášam a hotovo. Navrhuje konzultácie a je veľmi ochotný vysvetliť veci. Sem tam prednášku okorenil nejakou vtipnou poznámkou čo je podľa mňa super, nakoľko to udržuje dynamiku prednášky. Ak by sa dalo, tak by som si ho zvolil na všetky predmety :)
Palec hore a jednoznačne odporúčam!
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Skvělá přednáška. Vše hezky vysvětluje, když se to dá ukázat, tak to ukáže. Také velmi oceňuji, že jsou přednášky nahrávány. To umožňuje si něco zopakovat, když tomu člověk napoprvé nerozumí a šetřit čas přeskakováním věcí, co už zná a zrychlováním. Ještě by bylo hezké, kdyby záznamy byly zveřejněné někde na vnitřní síti, s YouTube byly problémy a stejně se hodí video stáhnout.

Zkouška je dlouhou písemkou. Přijde mi, že to je skvělá forma jak zjistit, že tomu student vážně rozumí, ale je to těžké opravovat a pro mě byl problém ke konci psát, už mě z toho bolely prsty. Přijde mi, že by bylo dobré se zamyslet jestli by nešlo psát texty elektronicky. Bylo by pak jednodušší je číst i psát.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Vyučující je velice vstřícný, jasně odpovídá na dotazy, ochotně poskytuje konzultace. Konzultace je velmi přínosná, zvláště proto, že k předmětu chybí cvičení a pan doktor umí i praktické dotazy velmi dobře a přehledně zodpovědět. Přednášející mluví rychle a látka je nejen obsáhlá, ale náročná i na souvislosti, proto jsem ocenila videa z přednášek, která byla pravidelně umisťována na web.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oceňuji především připravenost vyučujícího na hodiny, praktické ukázky součástek počítače a Atari 800XE. Všichni byli také vděční za video záznamy přednášek. Nicméně právě tyto záznamy způsobovaly nižší účast na přednáškách.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Tomuto vyučujícímu není co vytknout. Naprosto perfektní (až puntičkářská) připravenost do hodin, "Self assesment" úlohy a materiály na webu, archiv všech zkoušek na webu, rychlé odpovídání na dotazy po e-mailu, a dokonce všechny své přednášky nahrává a tyto materiály dává k dispozici studentům.
Kdyby to bylo možné, dal bych jedničku s hvězdičkou.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující látku dobře vysvětluje. Co považuju za trochu nevhodně zvolené je způsob výuky. Studentovi je vždy zprvu představen zjednodušený princip, na jehož základě je mu dále vysvětleno několik dalších zjednodušených principů. Všechno se začíná komplikovat když se původní zjednodušený princip upraví tak aby se více podobal skutečnosti. Pak původní jasná návaznost látky najednou nemusí být tak zřejmá. Výsledkem jsou také nekonzistentí poznámky a jako student jsem si nikdy nebyl jistý jestli je právě přednášená látka finální verzí tj. správná. Občas jsem byl rád, že mi byla látka původně vysvětlena zjednodušeně, jelikož bych komplikovanou verzi určitě napoprvé nepochopil, nicméně často jsem měl pocit, že je tento způsob výuky zbytečně zamtečný. Jinak je vyčujicí velmi vstřícný, velmi pozitivně také hodnotím množství materiálů, které studentovi dává k dispozici.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednášky jsou skvěle připravené, obsahují jak výklad, tak i praktické příklady. Vyučující mluví poměrně rychle, takže je občas obtížné stíhat psát zápisky, na druhou stranu je mu velmi dobře rozumět. Z přednášek pořizuje videozáznamy, které jsou velmi užitečné při učení na zkoušku.
Student has disallowed display of personal data, 17.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přijde mi, že zkouška je koncipována, jako kdybychom měli ještě cvíka k tomuto předmětu, ale nadruhou stranu je vše skvěle vysvětleno a k dispozici jsou i videa přednášek což je super
Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující byl velmi znalý tématu - látku měl velmi hezky rozloženou s doprovodnými odkazy a prográmky. Hodně oceňuji kvalitní záznamy na YouTube.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dobře se poslouchá. Přednášky jsou nahrávané, takže si člověk vše může pustit ještě jednou. Zrychleně, zpomaleně prostě jak je libo.
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pán Ježek je zanietený a prednášky sú do poslednej minúty poctivo pripravené. Pre mňa je zatiaľ najlepším prednášajúcim.
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Velmi hezký výklad, bohužel i v dotaci 3/0 bylo látky hodně, takže se celý semestr jela stíhací jízda a zapisovat si v hodinách v reálném čase téměř nešlo. Občas na hodinách i sranda, drobné matfyzácké vtípky, příjemná atmosféra.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Prednášajúci, na ktorom je vidno, že ho to baví. Prednášky sú zaujímavé, ale pán Ježek veľmi rýchlo rozpráva čo je dosť vyčerpávajúce (pozn: dá sa to vylepšiť kávou a tiež sa na to dá zvyknúť). Skúška je náročná, ale mierne hodnotená.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Dobrá vec je, že prednášky sú nahrávané a zverejnené. Ale na druhú stranu sa prednáša strašne rýchlo (pri takomto tempe sa poznámky písať nedajú). A hlavným problémom je, že skúška je zamerané na prax, ktorá sa na prednáškach spomenie len okrajovo, takže to na ňu nijako nepripraví.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Vyučující na mě působí kladně. Je vidět s příprav (příprava videozáznamu, sdílení příkladů na internetu, doplňující informace, ...), že má skutečně snahu každému poskytnout při studiu pomoc.
Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Nejlepší přednášející za tento semestr. Principy počítačů pod taktovkou pana Ježka jsou jako pohádka (sice náročná a brutální, ale stále pohádka). Pan Ježek je velmi vstřícný, jako přípravu na zkoušku poskytuje videa z přednášek, zkoušky z minulých let a self-assessment úlohy, což je skvělé. Třikrát hurá!
Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Veľmi kvalitne a pútavo predané učivo, pozitívne určite hodnotím aj videozáznami, ktoré predpokladám prednášajúci tvoril z vlastnej iniciatívy, no a taktiež je pozitívom pravidelne updatovaný web predmetu a self assesment testy.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvěle připravené přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Veľmi sa mi páčilo, že je možnosť sledovať prednášky online.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Velmi hezky odpřednášeno, super prezentace, nahrané přednášky, self-assessment úlohy a viditelný zájem o předmět, není co vytknout. Jen možná něco jako cviko by se hodilo.
Student has disallowed display of personal data, 08.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Ochotný, dobrý nápad s nahráváním přednášek a self assesmenty.
Student has disallowed display of personal data, 06.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Ježek je výborně připravený na každou přednášku. Je ochotný a rád zodpoví každou otázku, když někomu něco není jasné. Navíc oceňuji videozáznamy, které pořizuje z každé přednášky. Probíraná látka se určitě řadí mezi to nejzajímavější v prvním semestru, ale bohužel mi přijde, že se některým důležitým konceptům nevěnuje tolik času. Ocenil bych, kdyby k tomuto předmětu byla i cvičení, nebo při nejmenším větší časová dotace, aby se látka mohla probrat důkladněji. Ale to není vůbec výtka k panu Ježkovi, jehož projev je excelentní, nýbrž k předmětu jako takovému.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Pan Ježek je výborně připravený na každou přednášku. Je ochotný a rád zodpoví každou otázku. Navíc oceňuji videozáznamy, které pořizuje z každé přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Plus: Snaží se nám látku opravdu vysvětlit a chce nám toho říct hodně. Neskutečné přípravy. Ochota konzultovat.
Minus: Neexistující skripta jsou docela problém u předmětu, kde je velmi těžké si psát poznámky (například obkreslit obrázek do sešitu trvá výrazně déle, než ho promítnout na tabuli)
Příprava na zkoušku mi zabrala tolik jako na cca tři další dohromady a na rozdíl od těch, tady stále (na konci zkouškového) nemám úspěšný výsledek.
Doba, po kterou se na výsledky čeká, mi přijde nepřijatelná. U druhého termínu už to bylo více jak dva týdny, a u těch dalších se dočkáme tipuju tak za měsíc.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Super, že nahrává přednášky, hodí se při přípravě, dobrý pedagogický přístup při vysvětlování.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednášející klade velký důraz na pochopení základních konceptů, možná se to pak promítá ke konci semestru v poměrně rychlý průchod složitějšími koncepty v rámci OS. Přednášející má naprosto perfektně připravené materiály, kterých je k dispozici mnoho, jsou všechny na jednom místě a ucelené, je vidět, že ho práce baví a to dokáži ocenit. Je velmi ochotný pomoci a cokoliv vysvětlit, výuku doprovází praktickými ukázkami.
Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednášející má přehled a obsáhle a místy velice poutavě předává látku. Přednášky jsou nahrávané, což je hodnotným zdrojem informací při přípravě na zkoušku.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Spickova priprava, pan doktor velmi dba na to, aby mel mel student (kdyz uz nejsou skripta) vse potrebne pro studium - videa z prednasek, fotografie tabule na konci bhodiny (pan Jezek si dokonce vse co pise rozplanuje tak, aby se mu to na tabuli veslo a nemusel nic mazat!), online materialy, vlastni peclive pripravene programy...
Peter Dräxler, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Ťažký predmet výborne odprednášaný. Oceňujem nahrávanie prednášok.
Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
chvílema jsem se sice ztratil v množství přijatých informací, jinak byli jeho přednášky naplňujěné informacemi, které přednášel v pochopitelé formě, a měl také dobré vizuální příklady a nebo praktické ukázání pomocí programů spuštěných v reálném čase
ale úplně nejlepší věcí bylo stoprocentě to, že každou přednášku nahrál na video a dal pro nás na internet
plus se mi líbí, jeho postoj k videohrám
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Ak si chce človek robiť poznámky z prednášky, musí mať pripravený papier a pero v okamihu začiatku prednášky, pretože přednášející využíva každú sekundu naplno :D Rýchlosť prednášania je neuveriteľná a přednášející často rozpráva, akoby neprešlo niekoľko dní medzi prednáškami, ale akoby šlo o jednu súvislú 30 hodinovú prednášku, začne presne tam, kde prestal :D
Veľmi mi chýbala nejaká ucelenosť a pomenovanie témy, stále mi trvalo minimálne 20 minút, kým som pochopila, že "dnes preberáme pamäte a iná téma dnes nebude".
Veľkou výhodou je, že prednášky sú nahrávané a dajú sa pozerať pri učení na skúšku.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Oceňuji systematičnost a připravenost.
Skvělé jsou nahrané přednášky.
Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Prednasky natlacene informaciami. Velmi ocenujem videozaznamy prednasok na internete. Skuska narocna, ale predmet ma bavil, takze to nebol velky problem. Cakanie na vysledky je vsak mozno az prilis dlhe (14. den bez vysledkov).
Student has disallowed display of personal data, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Super výklad učiva, veľmi sa mi páči aj to že sú cideá z prednášok
Student has disallowed display of personal data, 14.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Vie veľmi dobre vysvetliť, videá z prednášok dáva na internet, má dobre spracované materiály
Student has disallowed display of personal data, 12.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Nemám si načo sťažovať, vždy perfektne pripravený na prednášku, vie veľmi dobre pristupovať k zložitým problémom a veľmi dobre ich objasniť, možno niekedy rozpráva až moc rýchlo, ale na to sa dá zvyknúť.
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Skvělý přednášející. Vysvětluje pochopitelně, mluví zřetelně - trochu rychleji, což mi osobně vyhovuje. Na prvním termínu zkoušky jsem test odevzdal poloprázdný, hned mi ho opravil, napsal na mail chyby a nabídl konzultaci. Opravdu přátelský přístup!
Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Zajímavý výklad látky, nevím ale, zda je to rozhodnutím vyučujícího či nějakými osnovami, ale zkouškové písemky jsou extrémně těžké a velmi obtížně splnitelné.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Mluví hrozně monotónně a rychle, takže se to nedá moc stíhat zapisovat a vnímat.
Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Veľmi pekne od-prednesené a vysvetlené učivo. Na prednáškach bolo množstvo zaujímavých a zábavných ukážok ako napríklad hry na starom Atari 800.
Skúška je náročná, treba princípom počítačov rozumieť aby bola šanca ju zložiť, ale na druhú stranu písomky aj so systémom hodnotenia pôsobia veľmi odstrašujúco.
Jedinú vec, ktorú môžem vytknúť je doba, ktorú trvalo opravovanie písomiek. My sme čakali 2 týždne a to bolo z prvého termínu.
Student has disallowed display of personal data, 01.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Principy počítačů s panem Ježkem byly jednoznačně nejlepší přednáška z celého prvního semestru. Přednášky jsou jasně strukturované, všechny koncepty jsou náležitě vysvětleny způsobem, který dává smysl, vždy je zřejmé, *proč* věci fungují tak jak fungují.

Pozitivně hodnotím i ukázky doplňující výklad. Dojem na mě udělala hned ta první, kde jsou bitové operace a linka RS-232 vysvětleny na příkladu reálné kolečkové myši. Rovněž mi připadlo velmi zajímavé, že pro ilustraci některých principů pan Ježek používal skutečný počítač Atari.

Celkově mi přednášky přišly ve všech ohledech výborně připravené a velmi kvalitní. Jen škoda, že takových předmětů není víc.
Student has disallowed display of personal data, 20.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Bylo by nápomocné strukturovat lépe zápisky na tabuli. Člověk se pak nevyzná v zápiscích když se píše na levou stranu tabule a vzápětí do pravého rohu, potom do levého rohu ap.
Student has disallowed display of personal data, 17.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Přednášející uměl zaujmout. Možnost sledování záznamů online.
Student has disallowed display of personal data, 14.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
Vyučující mluví hodně rychle, rychleji píše. Na tabuli je skoro nezapsatelná myšlenková mapa. Jeho zkouška neodpovídá kreditovému ohodnocení ani samotné osnově předmětu. Kdyby to nebylo povinné, nikdo by si tohle nikdy nezapsal.
Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Každá přednáška je opravdu nabitá informacemi. Pan Ježek se při přednášení odmlčí pouze ve chvílích, kdy se potřebuje napít, takže ti co se aspoň trochu zajímají o to jak funguje počítač "pod kapotou" si toho odnesou opravdu hodně, zároveň ale je třeba udržet plnou pozornost po celou dobu přednášky, což bylo po pár přednáškách vidět že někteří nezvládli. Každou přednášku PJ nahrával a posléze zveřejňoval pro studenty na youtube, nicméně doporučuji nevynechávat přednášky, protože pokud si jich pár necháte utéct s tím, že "to někdy doženete", tak věře že se to dohání opravdu špatně.
Student has disallowed display of personal data, 08.02.2015, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Vcelku srozumitelný výklad, často mi chybělo, že některé pojmy byly vysvětlené jen jednou. Na druhou stranu, záznamy z přednášky jsou výborný nápad, většinu semestru se lze naučit z domova.
Student has disallowed display of personal data, 07.02.2015, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Predmet jsem mel zapsany podruhe, v prvaku jsem ho nedal, clovek, ktery zacina s programovanim moc nema sanci. Ted v druhaku mi dal mnnohem vice, rozumel jsem souvislostem a byla opravdu radost se ho ucit a vedet o co jde, za sebe bych ho klidne doporucil az do druhaku. Jinak jde o predmet velmi narocny, na zkousku je nutne naucit se sledovanim nahranych prednasek (velice ocenuji, kez by to tak delalo vice vyucujicich) a vypracovavanim minulych zkouskovych testu. Prednasky vytecne, pan prednasejici ochotny, je videt, vse se snazi co nejsmysluplneji vysvelit, jeden z nejlepsich predmetu co jsem na MFF mel.
Student has disallowed display of personal data, 05.01.2015, 1. Year, Informatika, Bachelor's
Cviceni z principu by vubec nebylo spatne!
Mgr. Zbyněk Jiráček [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
Student has disallowed display of personal data, 20.02.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
Na cvičení se člověk dozví vše podstatné, zároveň s tím je cvičící velmi ochotný odpovídat na dotazy a cvičení probíhá v přátelské atmosféře.
 • Tak to jsem rád. Díky za feedback. :-)
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Obcas som mal pocit ze cvicenia nema dostatocny spad.
 • No, v šest večer už to máte s tím spádem těžké. :-) Zamyslím se nad tím, díky za zpětnou vazbu!
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Celkem ochotný, zvládá vše vysvětlovat, z doslechu od spolužáků: oproti ostatním cvičícím předává trochu méně informace.
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Velmi prijemne hodiny, Zbynek je dobry cviciaci.
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Fajn cvičící, snažil se vysvětlovat, měl dobrý přístup.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  S vyučujícím jsem byl spokojen, jen mu občas dlouho trvá odpovídat na dotazy, což může být problém, když už několik hodin ladíte bug, který se nakonec ukáže být chyba codexu.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičící má přístupem blízko ke studentům - chápe nástrahy a útrapy kladené samotným programovacím jazykem C# stejně tak jako rozvrhem (hodina v 9.00 ve čtvrtek). Řešení domácích úkolů popisuje srozumitelně. Doporučuji.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Hodiny byly zábavné a současně dostatečně odborné a užitečné.
  Mgr. Zbyněk Jiráček [32-KDSS], Advanced .NET Programming I [NPRG038, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 20.09.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Ochotny cvicici, vsechno bylo fajn. Cviceni byla prijemna, obcas i dost zabavna.
  Student has disallowed display of personal data, 03.08.2015, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Zbyněk nemá problém s hloupými otázkami, s opravami úkolů se nefláká a na mejly
  odpovídá většinou okamžitě.
  Mgr. Filip Kliber [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
  Jiří Pelc, 09.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Cvičící dokázal velice efektivně vysvětlit všechny domácí úkoly.
  Zároveň dokázal reagovat na všechny předložené podněty.
  RNDr. Filip Krijt [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 31.01.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Skvelý cvičiaci. Priateľský a ochotný pomôcť. Veľmi rýchlo odpovedá na akékoľvek dotazy, či už cez e-mail alebo sociálne siete/Skype. To veľmi oceňujem. Cvičenie samotné bolo v dobrom tempe.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Filip byl celý semestr maximálně vstřícný a cviko vedl velmi dobře. Není problém se na cokoliv zeptat, jak v hodině, tak po mailu třeba ohledně domácích úkolů, výuky atd. Cvičením s ním mohu jen doporučit.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Super cvičiaci, príjemný a férový človek, hodinu spríjemnil aj netradičnou dochádzkou. Vysvetliť vedel, občas bolo cvičenie trošku nudné, lebo veľa ľudí nedávalo pozor a tak na otázky cvičiaceho nemal kto reagovať. Taktiež mám pocit, že sme občas dostali trošku iné inštrukcie než iné cvičenia, niekedy indíciu naviac, niekedy menej, ale to je v pohode ak komunikujete s inými ľuďmi. Chcela som sa pôvodne dostať na cvičenia pána Ježka, ale vôbec neľutujem. Bonusové body rozdáva rovnako štedro ako pán Ježek. Na zápočtovej písomke mi na rozdiel od iných kontrolujúcich dal aj komentáre a rady k môjmu kódu.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Tak cvičení z Ježkem jsou lepší, ale ve výsledku je to asi úplně jedno :)
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Filip je super cvičící. Na cvičení vysvětlí a naučí, dá dobré rady do budoucna a pomůže při záseku v domácím úkolu. Perfektně mne připravil na zápočtový test.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičící je ochotný, výklad dává srozumitelně. Na rozdíl od toho, co říkal na začátku semestru, domácí úlohy individuálně neprohlíží a tudíž nám neříká přímo chyby v našich úlohách (až na konci semestru při připisování bonusových bodů).
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2015, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Cvičení bych označil jako průměrné. Myslím, že by cvičení prospělo trochu víc sebejistoty co se týká mluveného projevu.
  Pozitivně hodnotím osobní přístup především při opravování domácích úkolů. Dobré je také, ež se domácí úkoly z předchozího cvičení probírali na tom následujícím. Pro příště bych jen doporučil vést evidenci, za co se udělují bonusové body a za co byly skutečně uděleny. Některá "látka" je vykládána dost nudně a nezáživně, ale myslím, že jde spíše o rétoriku a rychlost. Věřím, že s dalšími lety se budou cvičení zlepšovat.
  RNDr. Filip Krijt [32-KDSS], Advanced .NET Programming I [NPRG038, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 04.06.2018, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Veľmi oceňujem rýchlosť komunikácie - e-mail/Skype/Facebook/... ako aj priateľský prístup.
  Student has disallowed display of personal data, 20.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skuseny, ochotny a velmi prijemny vyucujuci. Velmi odporucam.
  Student has disallowed display of personal data, 11.09.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Milý cvičiaci, ochotný so všetkým pomôcť a odpovedať na otázky. Na cvičeniach sa vysvetľovalo riešenie domácej úlohy - neviem, čo iné sa dalo robiť, ale, keď som úlohu nerobila (trebalo urobiť iba polovicu úloh), tak som takmer vôbec nechápala, o čom sa hovorí.
  Student has disallowed display of personal data, 03.07.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Řekl toho méně, než Ježek. Což ale řekne každý, protože nikdo není schopen toho říct tolik, jako Pavel Ježek. Jinak ovšem perfektní.
  Student has disallowed display of personal data, 05.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičící ochotný a dobře vysvětluje.
  Student has disallowed display of personal data, 28.05.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Řešení domácích úloh je sice probírané dopodrobna, ale na jejich opravu se v některých případech čeká i déle než měsíc, což mi moc nevyhovuje.
  Bc. Jan Pacovský [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Na cvičení se probíraly dobré postupy návrhu a programování v C#. Nosné byly domácí úkoly, které se zadávaly každý týden a po tom týdnu se na cvičení ukázaly běžné chyby, které jsme udělali, a ukázalo se, jak to udělat lépe (často se zdůvodněním, kdy to je lepší a kdy ne). Cvičení bylo dobré.
  Mgr. Jiří Vinárek [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 22.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Nemá úplně nejvýraznější hlas, a tak je často náročné udržet pozornost. Jinak srovnatelný s ostatními cvičeními z tohoto předmětu.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvicici byl prijemny, vytknul bych snad jen povinnou ucast na cvicenich, ktere zase tak prinosne nebyly, jelikoz jejich naplni byl pouze rozbor spravnych a spatnych reseni.
  Bc. Radek Zikmund [32-KDSS], C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
  Author of entry is known to survey organiser, 20.02.2019, 2. ročník, Fyzika, Bachelor's
  Poměrně náročný cvičící, který dává velmi málo bonusových bodů v porovnání s ostatními
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Fajn cvičící, podrobně hodnotil domácí úkoly - zejména kvalitu kódu + tipy, co a jak udělat lépe.
  Jen by bylo vhodné zlepšit vyjadřovací schopnosti při vysvětlování zadání domácích úkolů, přišlo mi, že se tím ztrávilo zbytečně moc času.

  Líbíla se mi úloha pro zápočtový test - zajímavá, přiměřeně obtížná.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2019, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vše ok!
  Comment on course, C# Language and .NET Framework [NPRG035, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2019, 2. ročník, Bioinformatika, Bachelor's
  Jedinú nevýhodu cvičení vidím v domácich úlohách. Jednak je na ich riešenie čas iba do nasledujúceho cvičenia (kompenzujú to bonusové domáce úlohy) a jednak takmer vôbec nesúvisia s prednáškou. Viackrát sa stalo, že pri prechádzaní riešenia domácej úlohy sa objavilo niečo, čo sa na prednáške spomenulo až neskôr.

  Vo všeobecnosti sa na cvičení neprogramuje (až na asi 15 minút počas jedného cvičenia), a stáva sa z neho skôr ďalšia prednáška o tom, ako sa niektoré veci robia v skutočných projektoch. Témou je však z (podľa mňa) priveľkej časti objektový návrh. Rozumiem, že cieľom cvičenia je nás naučiť ho tvoriť, ale nemám dojem, že venovať mu polovicu každého cvičenia je niečo, čo študentov zaujme (najmä ku koncu semestra). Určite by som sa viac zameral na to, aby sa prešli aj rôzne dátové štruktúry alebo príkazy, ktoré sa pri riešení domácich úloh mohli využiť.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Oceňuji pravidelné domácí úkoly.
  Líbilo se mi, že na každém cvičení se podrobně rozebíralo, jak nejlépe vyřešit minulý domácí úkol.
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2019, 3. ročník, Matematika, Bachelor's
  Líbí se mi koncept cvičení, tj. že všechna dělají naprosto to samé, a že tam mimojiné probíráme dopodrobna domácí úlohy.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2019, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vše ok!
  Student has disallowed display of personal data, 27.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Tips for homework solutions as well as good practices were given, there really wasn't much of anything else to cover.
  Student has disallowed display of personal data, 17.01.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Celé cvičení se točí kolem zadávaných domácích úloh, to ale nevadí, je to supr. Vypsaných úloh je dost na to aby člověk dostal potřebné minimum, i když některé neudělá.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  This course started early December, it lasted at most 40min, and it was just review of code/ small explanation.
  Jiří Pelc, 09.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Oceňuji možnost získat zápočet i za vypracování úkolů. Popis možných řešení.

  Obecně bych vytkl nízké ohodnocení domácích úkolů oproti času, který nad tím musím strávit. Některé domácí úkoly vyžadují mnoho hodin.
  Dále bych chtěl vytknout krátký čas na domácí úkoly. Pouze týden má dvě nevýhody:
  1. Stačí jednou chybět a člověk se dostane z režimu a přestane stíhat
  2. V kontrastu s dalšími úkoly z jiných předmětů se musí osobní čas plánovat tak, že C# vždy "sobecky" vyžaduje nejvyšší prioritu.
  Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Cvičení velmi dobře procvičí programovaní v C#. Úkoly jsou celkem zajímavé a hlavně ukážou jak se dá špatně navrhnout program a co s tím. Letos se poprvé odevzdávalo v ReCodExu, který bohužel nepodporuje ani C#7, natož novější verze.
  Student has disallowed display of personal data, 22.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Většina cvičení je věnována konzultací řešení minulé úlohy a zadání následující. Umožňuje dobře se poučit ze svých chyb, na druhou stranu pokud jste zrovna měli své řešení správně, motivací pro účast na cvičení zůstává pouze to, že se zapisuje docházka.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Zatím jediný předmět, který se zaměřoval na SW návrh. Jsem rád, že udělat C# není jen o tom, že to nějak funguje. Za mě asi nejpřínosnější předmět semestru.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Trochu mi nevyhovovalo, že za dochádzku na cvičenia boli body, na koľko napln tohto cvicenia bola po vacsine len prechadzanie domacej ulohy. Tento cas mi prisiel prilis dlhy a radsej by som ho venoval nieco inemu.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Velmi náročný, ale vyhovující a nápomocný je systém úkolů.

  Komentáře k úkolům každý týden mi pomohly se vyvarovat chyb v další práci.
  Student has disallowed display of personal data, 31.01.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Zaujímavo koncipované cvičenia, kde sme prakticky nič neprogramovali. Najprv sa len rozobrala predchádzajúca domáca úloha a následne sme viac-menej rozširovali prednášku, resp. sa predvádzali viac praktické veci (ako konkrétne návrhové štruktúry).
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Spolu s přednášku skvěle organizované, velmi přínosné. Na druhou stranu jsem přípravou na toto cvičení často trávila víc času, než mi přišlo únosné. Dva takovéhle předměty bych asi najednou nezvládala.
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvicenia su vedene dobrym stylom, vela naucia a pripravia na zapoctovu pisomku.
  Jedinou mojou vytkou je, ze terminy zapoctovych pisomiek by podla mojho nazoru mohli byt vypisovane aj skor, ako v skuskovom obdobi. Ci uz v zapoctovom tyzdni alebo aj hlbsie v semestri.
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Nebylo špatné, ale byl to C#.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Parádní cvičení, hrozně se mi líbilo, že se člověk nejen naučil psát v C# a .NET, ale osvojil si i objektový návrh, naučil se pár návrhových vzorů a naprogramoval je. S domácími úkoly sice člověk zabil okolo 10h týdně, ovšem pro mě osobně to bylo nejlíp strávených 10 hodin. Člověk opravdu cítil, že se učí věci, které bude (pokud chce po vystudování programovat) používat.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Na cvičeních se člověk, co už nějakou dobu programoval, nedozví nic moc nového. Kvůli povinné docházce jsem na něm dělal akorát domácí úkoly na další týden.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Na cvičení se zejména rozebírají řešení domácích úkolů. Oceňuji důraz na návrhové vzory a správné programovací návyky.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Cvičení nebylo tak záživné, jako přednáška, ale přesto velmi dobré a poučné.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Na každém cvičení jsou probírány úlohy z předchozího cvičení, a tak se každý dozví proč je jeho řešení dobré, a proč v některých ohledech až tak ne.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Jsem rád za domácí úlohy v CodExu. Jejich témata byla zábavná, výborně jsem si při jejich programování procvičil dané koncepty. A zásadní bylo, že jsme se na cvičeních k úkolům detailně vraceli a probírali je.
  Chyběla mi možnost více nahlédnout do autorských řešení úkolů.
  Student has disallowed display of personal data, 03.02.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Na cviceni si mi libilo, ze clovek mel sanci si opravdu vyzkouset C# v praxi. Tedy neslo hlavne o znalost jazyka, ale schopnost spravne navrhnout program, tak aby se dal lehce rozsirit, byl citelny atd.
  Student has disallowed display of personal data, 26.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Super cvicenie, pozitivne hodnotim hlavne sychronizaciu - Vsetky cvicenia vzdy preberu to iste, dostavaju rovnake domace ulohy. Naviac je super, ze sa len preberie princip ako sa to naprogramuje a samotne kodenie uz zvlada kazdy doma sam.
  Student has disallowed display of personal data, 21.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Ocenuji duraz na OOP a cistotu kodu.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvele cviceni, nauctie se mnoho, urcite se zlepsite v programovani. Jeden z must do predmete (alespon pod vedeni Pavla Jezka)
  Student has disallowed display of personal data, 11.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Náročné (hlavne časovo) cvičenie, ktoré ale stojí za to - na každom cvičení sa detailne prejde návrh, vylepšenia a rôzne úskalia domácej úlohy z predchádzajúceho týždňa a zadá sa nová.
  Comment on course, C# Language and .NET Framework [NPRG035, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Přišlo mi dobré, že přednáška byla zaměřená hlavně na vnitřnosti a myšlenky návrhu jazyka a realizace v .NETové VM a samotné programování bylo ponecháno na cvičení. Přednesly se všechny základní koncepty. Je trochu škoda, že se neukázalo, jak se v C# programuje paralelně, ale do přednášky by se to nevešlo, takže je to tak asi dobře.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. Year, Matematika, Bachelor's
  Základní předmět pro platformu C#, který se nezabývá pouze psaním kódu, ale také tím, jak to funguje uvnitř. Takový přístup poté umožňuje vhodně vybírat datové struktury, efektivněji pracovat se soubory, daty a přidělenou pamětí atp.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Velmi zajímavá přednáška, jednotlivá témata se probírají dost do hloubky. Líbilo se mi srovnávání C# s Javou a C++ a vysvětlování, proč jsou dané featury v C# implementovány zrovna tak, jak jsou - člověk si díky tomu i při psaní vlastního pogramu uvědomí některé věci, nad kterými by jinak nepřemýšlel.
  Dále oceňuji možnost získat bonusové body ke zkoušce vypracováním dobrovolných DÚ na cvičení.
  Student has disallowed display of personal data, 07.02.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvělý předmět. Domácí příprava je sice náročná (každý týden úkol, nad kterým člověk, co s programováním začal až na matfyzu strávil okolo celého dne), ale u zápočtového testu a zkoušky získané znalosti na 100% využijete. Tento předmět, ač mi sebral asi nejvíce času z celého semestru, také mi dal asi nejvíce z celého semestru.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2019, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Zvlášť díky obrovskému nasazení přednášejícího je to jeden z nejlepších předmětů společně s Principy počítačů.
  Student has disallowed display of personal data, 31.01.2019, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět je velmi dobře připraven. Kromě jazyka C# a platformy .NET se snaží pokrýt i základy softwarového inženýrství.
  Student has disallowed display of personal data, 27.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Erasmus student's were given the task of self-learning C# in their own time and then completing homework assignments. The assignments were interesting and fun to complete.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Course only in czech, while it is open to foreign student/Erasmus. So we don't have lecture, this course is really hard to graduate for a beginner in this language. We had no practical until early December, and it was just less than 45min each time.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2019, 1. Year, Informatika, Master's (post-Bachelor)
  Have some lectures for english speaking people could interest a lot of ERASMUS students (assignments subjects for this course were really interesting).
  Jiří Pelc, 09.01.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Považuji informace z tohoto předmětu za více než užitečné.
  Těším se na pokročilejší části
  Student has disallowed display of personal data, 22.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Skvěle vyučovaný předmět, který mnohdy překračuje hranice pouze jazyka C# a .NET. Na rozdíl od ostatních "jazykových" předmětů (C++, Java) se věnuje i dobrému návrhu a některým návrhovým vzorům. To způsobuje, že látky je docela dost, ale zkouška naštěstí testuje porozumění a ne memorizaci.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Předmět skvěle pojatý. Přináší porozumění problému, schopnost přemýšlet, které řešení je proč dobré a proč špatné. Velmi se mi líbí přístup "nestačí, aby to nějak fungovalo", který je bohužel hodně vidět u předmětu Java.
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  The English version of the subject would be great. I've tried to contact Mr.Jezek several times, didn't get any response.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vynikajúca prednáška
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  C# a .NET pod taktovkou Pavla Ježka je dle mého názoru jeden z neužitečnějších programovacích předmětů na škole. Vyučováno není jen "co" a "jak" programovat, ale hlavně i "proč". Některé souvislosti se zcela jistě hodí i v jiných předmětech, zároveň jsou zmíněny odlišnosti od jiných programovacích jazyků. Předmět jako takový je relativně časově náročný, na druhou stranu je zkouška o něco lehčí než ta z Principů počítačů. Pokud máte rádi C#, chcete se hodně procvičit v programování anebo máte rádi výzvy, rozhodně vám tento předmět doporučuji.
  Student has disallowed display of personal data, 10.02.2018, 1. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
  Bezkonkurenčně nejlepší přednáška z trojice C++/C#/Java. Oceňuji srovnávání s ostatními jazyky, mám pocit, že jsem se o některých věcech v nich dozvěděl více než ve specializovaném předmětu.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Systém úkolů se mi zdá perfektní, protože dovede udržet studenta v látce v průběhu semestru a hodně ho naučí. Rozsah látky je také skvělý, dle mého názoru dovede i v poměru s ostatními předměty naučit hodně užitečného.
  Student has disallowed display of personal data, 31.01.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Zaujímavý a veľmi užitočný predmet. Jeho náplň je tak akurát na 1 semester. Domáce úlohy donútia prakticky si precvičiť veľa aspektov programovania v C#. Cvičenia však nie vždy plne nadväzovali na prednášku.
  Použiteľná literatúra je akurát v angličtine, ale nie je až taká dôležitá.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět mi přišel dobře organizovaný. Dal mi víc, než jsem čekala, což se stává málokdy.
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Přednášky byly vcelku dobré. Předmět byl náročný hlavně co se úkolů týká. První měsíc semestru zabíraly více času, než ostatní úkoly dohromady (pak jsem předmět vzdala - což bylo moudré rozhodnutí).
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Výborný předmět. Neučí zdaleka jen syntaxi a jak funguje něco v .NEtu, ale především proč tomu tak je a jak to umožňuje čistý,pěkný a hezky odladitelný kód. Jeden z nejlepších předmětů, co jsem zatím měla.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Tradičně dobrá a hutná přednáška, doporučuji mnohem více než třeba Javu. Probírají se docela složité koncepty, u kterých je ovšem vysvětleno i proč se autoři C# rozhodli to udělat zrovna takhle, takže to potom dává smysl. Zkouška nebyla po zhlédnutí všech přednášek (jsou tradičně videa) a prostudování ukázkových písemek obtížná.
  Student has disallowed display of personal data, 09.02.2017, 1. Year, Informatika, Master's (post-Bachelor)
  Velmi dobře připravená přednáška. Vzhledem k tomu že je celkem těžká (zazní i drobnosti na které je potřeba si vzpomenout u zkoušky) a člověk občas ztratí pozornost, je super že se nahrává.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvely predmet, na ktorom cloveka naucia nie len mnoho faktov o jazyku C# a platforme .NET, ale aj mnozstvi praktickych veci tykajucich sa programovania ako takeho. Vrele odporucam.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Tomuto předmětu není co vytknout. Perfektní výuka jazyka.
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Zajímavě vedené přednášky i cvičení, provázanost přednášené látky s cvičením
  Student has disallowed display of personal data, 16.01.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Podle mého názoru jeden z nejlepších předmětů, které na matfyzu jsou. Líbilo se mi, že jsme se skutečně učili jak věci fungují a ne jen jakýsi výčet knihovních tříd a přehled syntaktických bizarností jak v Javě.

  Trochu se mi zdálo, že je příliš velký důraz kladen na návrhové vzory, které by podle mého názoru měly patřit spíše do nějakého obecného programování, protože nejsou specifické pro C#. To je ale asi spíše otázka osobních preferencí.

  Bylo by pěkné, kdyby se do přednášky vešlo ještě více informací o tom, jak to funguje "tam dole" na úrovni CIL kódu - tyto informace mi připadaly nejzajímavější.

  ps.: Existuje-li něco, jako "zábavnost předmětu", pak hodnocený předmět u mě vedl i v tomto ohledu, neboť jsem nejméně ze všech přednášek pociťoval potřebu duševního odchodu z přednášky.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Obsah přednášky je vhodně členěn. Jsou probírány jak základní věci, tak věci pokročilejší. U všeho je také detailně vysvětlen princip fungování.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Neskutečně nabité detailními informacemi, vysvětleními a odůvodněními. Boží. Jsem rád, že jsme probrali méně témat, zato skutečně pořádně.
  Velmi oceňuji nový formát zkoušky.
  Filip Štědronský, 11.02.2016, 4. Year, Informatika, Bachelor's
  Když už si člověk musí vybrat ze třech jazyků, škoda, že "jeden horší než druhý". Ano, na jednu stranu chápu, jsou v komerční praxi rozšířené, na druhou stranu to jsou obvykle z úplně jiných důvodů než kvalitou svého návrhu, a pro programátora je to občas úmorný zážitek. Což je paradoxně vlastně jeden z důvodů jejich popularity; programátoři roboticky píšící úmorný, "nemastný neslaný" kód, se dají používat jako záměnné jednotky. Hezky o tom píše třeba Paul Graham ve své knížce Hackers and Painters (výborné čtení, vřele doporučuji). Nebo někdy požádejte Medvěda o povídání o filosofii programovacích jazyků ;-)
  Student has disallowed display of personal data, 10.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvěle připravený předmět, výhodou jsou jistě i videa z přednášky, které hodně pomohou při přípravě na zkoušku. Zkouší se opravdu znalost principů, ne nějaké nesmyslné drobnosti.
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vyborny vyklad a siroky zaber predmetu, mnoho veci je vyuzitelnych aj v inych predmetoch
  Student has disallowed display of personal data, 21.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Nemam vytek
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  PJ je skvely vyucujici - skvele pripraven, je videt,ze ho to bavi a ma zajem Vas to naucit, z toho se pak odviji cela kvalita vyuky.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Asi tak 10x obtížnější předmět, než paralelní C++ a Java. Mi to ale nevadilo.
  Petr Houška, 09.01.2016, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Pravděpodobně nejlépe zvládnutá přednáška k programovacímu jazyku z trojice Cpp, C#, Java (osobně mám zkušenost ještě jen s Cpp).

  Přednáška jde vcelku do hloubky, ale nechybí ji ani big-picture jak všechno zapadá do sebe a jaké mají jednotlivé postupy alternativy.

  Rozhodně doporučuji a to i (ne)přátelům C# & .NET.
  Comment on course, Advanced .NET Programming I [NPRG038, cvičení]
  Student has disallowed display of personal data, 02.09.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cvičení skvěle rozebírá věci ukázané v přednáškách, jen má trochu delayed harmonogram, protože na počátku předmětu není moc co cvičit, tam by se mohlo něco přidat, třeba volitelné opakování etc.
  Student has disallowed display of personal data, 04.06.2018, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Väčšina hodiny spočívala v rozbore predchádzajúcej domácej úlohy, čo nemusí sedieť každému - resp. to môže byť nudné.

  Domáce úlohy boli primerané. Nebolo ich treba robiť tak veľa ako v zimnom semestri. A pri niektorých stačilo napísať doslova zopár riadkov kódu (až podozrivo málo), ale zato bolo treba poriadne rozmýšľať.

  Avšak, nakoľko úlohy neboli zadávané v ReCodEx-e, vyskytlo sa viacero nepríjemných vedľajších efektov.
  Napr. opravenie domácej úlohy niekedy trvalo veľmi dlho (a človek vtedy nevie, či má robiť ďalšiu úlohu alebo už bude mať dostatok na zápočet).
  A po druhé, zadanie domácich úloh nikde nebolo jasne napísané. To mi príde strašne čudné. Rýchle predstavenie úlohy na cvičení nestačí. Hlavne keď dostaneme skeleton, do ktorého máme niečo doplniť a bez dokumentácie človek strávi hodinu len hľadaním, čo kde patrí a čo sa myslelo tým ktorým názvom metódy. Niekto spomínal, že nás to má pripraviť na realitu, kde nám nikto nebude zadávať presné zadanie (napr. tak, ako býva v ReCodEx-e) a že sa máme naučiť pýtať. Ale príde mi strašne čudné, že sa teraz má 20 študentov e-mailom pýtať tú istú vec jedného cvičiaceho. Hlavne ak máme na úlohu menej ako týždeň a cvičiaci odpovie až o 2-3 dni.
  Student has disallowed display of personal data, 20.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vsetko super :-).
  Student has disallowed display of personal data, 03.07.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Perfektní
  Student has disallowed display of personal data, 23.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Trošku ztráta času, ale aspoň nejsou povinné letos :)
  Student has disallowed display of personal data, 20.09.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Velmi jsem ocenil domaci ukoly, pomohly mi vsechno pochopit. Nyni si pripadam, ze skutecne umim programovat. Pravda, ukoly byly narocne, ale o to preci jde, zapadly dobre do MFF kontextu.
  Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Cviceni s panem Jezkem, co dodat, highlight studia na MFF. Profesinalni kurz, skvela priprava.
  Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pravidelné úkoly pomáhaly udržet pravidelnou přípravu. Vysvětlování a probírání jednotlivých řešení pomohlo ke zlepšení našich dalších programů a k vyvarování se dalších chyb.
  Student has disallowed display of personal data, 04.08.2016, 2. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
  Na cvičení si lze ozkoušet mnohé probírané technologie a naopak pár nechtěných vynechat. Co se nestihne probrat na cvičení, tak si lze dle zájmu vyzkoušet v zápočtovém programu.
  Comment on course, Advanced .NET Programming I [NPRG038, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 10.08.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pro mě po Jazyku C# a platforma .NET druhý nejlepší předmět na matfyzu, a to jen proto, že mi odevzdávání projektů "již ne přes recodex" vyhovovalo méně než přes recodex.
  Student has disallowed display of personal data, 22.06.2018, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Urcite odporucam tento predmet ak sa vam pacil zakladny C# -- super zvolene temata, ktore su roznorode.
  Student has disallowed display of personal data, 06.06.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Veľmi zaujímavý a použiteľný predmet. Odporúčam.
  Student has disallowed display of personal data, 04.06.2018, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Super predmet, na ktorom sa toho človek naučí veľa praktického.
  Bolo by však dobré zvážiť úpravu sylabu. Aj napriek tomu, že nám odpadla len jedna hodina (kvôli športovému dňu, takže sa s tým dalo počítať), mali sme 2 náhradné hodiny mimo normálny termín!

  Taktiež by nebolo od veci urobiť aspoň nejaké skriptá. Princípy jazyka C# sa nemenia až natoľko, že by sa skriptá rýchlo stali neaktuálnymi. A určite by pomohli učiť sa na skúšku obrovskému počtu študentov.
  Student has disallowed display of personal data, 08.09.2017, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Výborně koncipovaný a vedený předmět. Nemám výhrady.
  Student has disallowed display of personal data, 08.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Velmi dobrý obsah látky.
  Student has disallowed display of personal data, 03.07.2017, 2. Year, Informatika, Bachelor's
  Na tomhle nejde nic zlepšit.
  Student has disallowed display of personal data, 20.09.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Skvely predmet, ktery me skutecne naucil vse potrebne. Pripadam si, ze naprosto rozumim C#. Duraz byl kladen predevsim na pochopeni principu fungovani jazyka, zbytecne se neresily nejake chytaky nebo syntaxe. Vzdy se rozebiralo, co dany koncept prinasi, v cem je vyhodny a v cem nevyhodny. Nejlepsi programovaci predmet, ktery jsem na MFF zazil. Diky!

  A naprosto uzasny byl format zkousky - zkouselo se to, co clovek umi, jeslti pochopil to, jak vse funguje, a ne nejake chytaky a syntaxe jako v jinych predmetech. Zkouska sice byla narocna, ale aspon byla k necemu - proste zapadla mezi ostatni matfyzacke predmety.
  Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  K této přednášce prostě nejde najít nic špatného. Obsah přednášky byl celkem nabitý. Všechno bylo dobře a důkladně vysvětleno pro pochopení nejen použití, ale i samotného způsobu fungování.
  Student has disallowed display of personal data, 13.09.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvělý předmět, hodně dáno osobností přednášejícího. Pokud budete chtít, tak s o .NETu dozvíte mnoho. Doporučuji.
  Student has disallowed display of personal data, 04.08.2016, 2. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
  Přednáška se neustále vyvíjí dle aktualit ve světě .NETu.
  Comment on course, Advanced .NET Programming I [NPRG038, 1]
  Student has disallowed display of personal data, 05.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Jeden z nejkvalitnějších předmětů na MFF (platí rpo všechny C#), opravdu zjistíte, jak to funguje vevnitř, proč je to tak navržené a jak díky tomu psát lepší a rychlejší kód. S lepším předmětem, co by ěm toho tolik naučil, jsem se nesetkala.
  Comment on course, Advanced .NET Programming II [NPRG057, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 20.09.2016, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Dobre doplneni pro vsechny, ktere jeste vic zajima .NET. Zatimco na predmetu o .NET I jsme se naucili ty "obvykle veci", tak na tomto predmetu byly zajimavosti, ktere staly za to - takovy sirsi pohled na celou platformu. Povidali jsme si predevsim do sirky, spis jsme zminili nekolik konceptu a predstavili jsme si je a to, jak jsou navrzene. Ale verim, ze detaily se jiz dovedu doucit sam.
  Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Prednaska s panem Jezkem, rozhodne se vyplati si to poslechnout, neni tak zasadni jako pokorcily .Net I, ale ziskate pojem o souvisejicich technologiich okolu .Netu. Pozdeji se mi velmi hodilo pri vytvareni zapoctaku i pracovnich veci. Profesinalni kurz, skvele pripraveno.
  Student has disallowed display of personal data, 16.09.2016, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Oceňuji průřez různými dnes hojně používanými technologiemi. Předmět byl zajímavý, podnětný, adekvátně náročný (pokud člověk chodí na přednášky a dává pozor, v případě nejasností se zeptá, a pak si projde záznamy, neni se čeho bát). Obsah přednášek byl rozumně členěn na celky a přecházelo se smysluplně k dalším. Objasnění věcí, na které v jiných předmětech nezbyl čas.
  Student has disallowed display of personal data, 28.05.2016, 1. ročník, Informatika, Master's (post-Bachelor)
  Klasický Ježek - skvěle připravené přednášky, dostupné videozáznamy, ...
  Comment on course, Advanced .NET Programming II [NPRG057, 1]
  Student has disallowed display of personal data, 05.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Těžší věci enž na .NETI, ale jde to zvládnout, navíc nejsou cvika ale jen zkouška/zápočtový program. Praxe by ale neuškodila, spoustu věcí bych v praxi použít nedokázala - asi by se to ale nestíhalo, je fajn vybrat si jednu, dvě věci a nastudovat je do toho zápočtového programu.
  Comment on course, Programming user interfaces in .NET [NPRG064, seminář]
  Student has disallowed display of personal data, 09.09.2018, 3. Year, Informatika, Bachelor's
  Pro mě skoro podstatnější, než samotné UI byly ostatní informace (viz. lokalizace v C#, fonty, Unicode). Skvělé doplnění C#pu a .NET I i II.
  Student has disallowed display of personal data, 03.06.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět byl předveden ve formě 12 přednášek, které byly velmi hutné. Myslím si, že by si zasloužil stejný počet kreditů jako .NET 2.
  Comment on course, Programming user interfaces in .NET [NPRG064, 1]
  Student has disallowed display of personal data, 05.09.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Přednáška super, naučíte se hodně o WPF , WinForms a něco málo o ASP.NET. Doporučuji. Po tom, co je v prváku nutné napsat zápočťák s GUI v podstatě bez přípravy (záleží na vyučujícím) je to vážně požehnání.
  Comment on course, Principles of Computers [NSWI120, přednáška]
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Nejzajimavejsi predmet v prvnim semestru.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Rozhodne by mal mať tento predmet cviko. Nakoľko je skúška praktického charakteru, citeľne chýbalo precvičovanie vedomostí nadobudnutých na prednáškach, na ktorých síce bola kvalitne vysvetlená teória a praktické ukážky niektorých úloh, no študenti nemali možnosť nabrať prax a istotu pri riešení úloh.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Zajímavý předmět, ale neskutečně obsáhlý a ve výsledku je zkouška spíše IQ test (více jak polovina je na porozumění manuálu/assembleru atd. a méně jak polovina na znalosti)
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2019, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Předmět je velmi zajímavý a nepředpokládá žádné předchozí znalosti, což mi přišlo vhod jako studentovi z gymnázia, kde se informatika skoro nevyučovala. Pro zdárné absolvování doporučuji navštěvovat počítačové dovednosti. Jelikož přednáška zvládne zastřešit potřebnou teorii, ale na praxi, která je potřeba u zkoušky, nezbývá tolik času a doučovat se ji sám není přes nedostatek zdrojů jednoduché.
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  I cannot call this course Excellent, because I think it is too much information for one semester. Moreover, we do not have practice in this very practical course (Exam is all based on exercises which we never did). The information we gain here is very useful and maybe it is one of the most valuable courses in the first year, but the way it is done is just an example of bad planning and scheduling. We had 21 lectures, 3 of which were extra because the teacher could not give us enough information during scheduled lectures and it is considering the fact that he is talking non-stop during 1.5 hours.

  In summary, this is the hardest course and it costs only 3 credits for some reason. Less than ~50% of students pass the exam. Almost no one takes the exam in the winter semester. We have absolutely no practice in this course (showing Pascal code which we should know how to write ourselves for 8 seconds is not a practice). Even non-stop talking for 1.5 hours is not enough to cover all themes. Every year students complain about the hardness of this course and no one really cares to change something, because they think that everything from above is absolutely normal for INTRODUCTION course (especially knowing Assembler for students who just learned Pascal). Just divide it into 2 semesters or add some practice and homework. Currently, the COURSE itself is constructed very badly, however, it is still above average one, just because the information we should have learned here theoretically is very important (I don't know yet whether it is really that important or not, I need 5 more months to understand what we learned).
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Kreditové ohodnocení (3 kredity) podle mě neodpovídá náročnosti předmětu. Zkouška je relativně obtížná a výuka sice probíhá ve formátu 3/0, ale přednášky se často nahrazují. Tento předmět by měl mít min. 4 kredity.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Velmi zajímavý předmět.
  Student has disallowed display of personal data, 13.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Classes were very inefficient and dragged out, often making it necessary to go over the time limit.
  No opportunity to slow down and ask questions.
  Classes were way too densely packed with information.
  Lack of homework and quizzes offers little opportunity to test knowledge and solidify whatever was learned.
  Video recordings were helpful.
  Student has disallowed display of personal data, 13.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Hodiny byly zábavné a plné opravdu zajímavých informací.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Tento predmet hodnotím ako najviac prínosný v prvom semestri.
  Student has disallowed display of personal data, 08.02.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Celý předmět je výborně koncipován, postupuje od nejjednodušších věcí ke složitějším. Vše bývá ukázáno na reálném příkladu. Trochu mi přišlo, že poslední přednáška byla až moc přeplněná informacemi (oproti ostatním přednáškám).
  Student has disallowed display of personal data, 01.02.2019, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Teoretický predmet bez cvičení a skúška potom obsahuje 70% praktických úloh. Skutočne - 3 úlohy z 10 boli čisto teoretické; ostatné vyžadovali netriviálne počítanie a programátorské zručnosti, ktoré sú veľa krát nízkoúrovňové (ako pointre) a pre prvákov neprimerané. To nie je vôbec dobré. Treba pridať cvičenia alebo zmeniť skúšku na viac teoretickú.
  Student has disallowed display of personal data, 30.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Přednáška je velice poutavá a nesmírně zajímavá, zejména od druhé poloviny semestru jakmile se dostanete přes nutné základy.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  I learn a lot from the video which containing a lot of information. (sorry for skipping the classes, but I watch every video carefully) One problem is that my listening is not good enough to catch it.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2019, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  There's simply too much information for the students to process and remember.
  Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět poskytuje obecný přehled o fungování počítačů pro ty, kteří o nich do začátku semestru nevěděli víc, než je vidět na první pohled. Probírá se obecně fungování přenosu informací po zpracování textu, obrazu, instrukcí a nižších programovacích jazycích.
  Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 3. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vyjadřovat se k obsahu předmětu je těžké: je zřejmé, že Principy počítačů jsou jednou z ústředních složek úvodu do informatického studia - spolu s prvními dvěma semestry programování, ADS1 a určitými kousky matematických přednášek. Osobně se domnívám, že tento úvod (počet a skladba předmětů a témat, rozdělení "kompetencí, apod.) by bylo potřeba celkově zreformovat, proto mi nepřipadá adekvátní komentovat jednotlivý předmět.

  Každopádně je třeba ocenit velké osobní nasazení dr. Ježka, díky němuž se studenti alespoň v této napěchované (tříkreditové!) přednášce seznámí v rychlosti s mnoha věcmi, které už se nikde jinde (v bakalářském studiu) po hříchu neučí a nerozvíjí. Vzhledem k tomu také oceňuji posun oproti minulým letem od detailního představení konkrétních technologií (protokolů, sběrnic, řadičů, apod.) k důkladnějšímu vysvětlování obecných principů.


  Student has disallowed display of personal data, 25.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Pro prváky trochu hardcore, zkouška ale nebyla tak těžká.
  Student has disallowed display of personal data, 24.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Jeho přednášky jsou dimenzované na maximum a i přesto v nich vždy najde mezeru pro to, aby studentům mohl říct maximum. Jeho výklad dává smysl a maximálně na sebe navazuje. Pokud však studenti zatím nemají v daném předmětu základní přehled, může pro ně být problém hodinu a půl při jeho tempu vnímat. Při troše znalostí to však není problém a při zkouškovém jde koukat i na videa v téměř dovunásobné rychlosti. Jeho videa jsou velkým pozitivem, jen je škoda, že obzvláště fotky tabulí zveřejňuje řádově později. Jinak ale předmět hodnotím jako velmi povedený známkou 1. Při zkoušce se klade důraz primárně na chápání, což je myslím fajn.
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Zajímavá a užitečná témata. Trochu chybí nějaká skripta, na druhou stranu oceňuji zveřejňování doplňkových materiálů.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Vyučovaná látka je velmi zajímavá, předmětu ale zásadně chybí cvičení. Slyšel jsem, že dříve si ho studenti sami organizovali neoficiálně, letos bohužel ne. Vzhledem k tomu, že zkouška ověřuje znalosti, které by se (podle mě) měly brát na cvičení, obtížnost zkoušky je rozhodně větší, než odpovídá počtu kreditů (3).
  Další věc, která předmětu zásadně chybí, jsou skripta. Částečně je sice nahrazují nahrané přednášky, najít v nich ale jednu konkrétní věc není zdaleka tak pohodlné, jako ve skriptech, navíc se takto mnohem hůře přeskakují věci, které člověk zná. Rozhodně bych tedy ocenil skripta.
  Přemysl Šťastný, 15.02.2018, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Možná by mohly být videozáznamy přednášek publikované trochu dříve. Ale jinak vážně skvělé.
  Student has disallowed display of personal data, 01.02.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Interesting class. Online videos helped a lot.
  Student has disallowed display of personal data, 27.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Principy počítačů jsou zajímavým praktickým zpestřením mezi velkým množstvím matematiky. Předmět je sice celkem obsáhlý, ale dozvíte se mnoho užitečných informací.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Jak už bylo řečeno několikrát přede mnou, tak principy nejsou špatný předmět, jen zkouška je obtížná a ověřuje praktické znalosti, ne teoretické, které se učíme. Letos se vyučoval dobrovolný předmět počítačové dovednosti, který měl být jakousi náhradou za cvičení k principům. V dovednostech jsme probírali různé úlohy, které se mi zdály sice užitečné, ale v minulých písemkách se nevyskytovaly. Byla jsem proto mile překvapena, když se ve zkoušce objevilo několik příkladů, co typově odpovídalo tomu, co jsme na dovednostech brali. Pokud se zavede oficiální cvičení, všem to jenom pomůže.
  Student has disallowed display of personal data, 24.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  This is a very useful course. For a programmer it is always important to understand how things work.
  Student has disallowed display of personal data, 04.01.2018, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  obrovské množství informací, kdy stačí na chvíli přestat dávat pozor a člověk se rychle stratí
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Predmet bol super. Ak niekto nemá rád HW tak ho to vyslovene baviť síce nebude, no je to určite super, že človek má možnosť naučiť sa, ako počítač funguje aj hĺbkovo a že nieje z neho iba kóder ktorý to, že kód beží na počítači berie iba ako fakt.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Přijde mi, že předmět toho obsahuje vážně hodně a tříkreditové ohodnocení neodpovídá časové náročnosti. Pro velkou část studentů je to zdaleka nejvíce čásově náročný předmět v prvním semestru.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  K přednáškám mi velmi chyběla cvičení, probírá se látka, se kterou většina studentů nemá žádné praktické zkušenosti a zkouška je potom velmi náročná. Obsahově je předmět velice nahuštěný, za sebe bych ho v tomto semestru označila jako nejobtížnější. Přednášky předbíhají předmět programování, proto mohou být zejména ze začátku nepochopitelné.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět poněkud náročný, ale velice užitečný. Díky získaným znalostem o fungování počítače se otevírají nové nevídané možnosti. Občas se vyskytly problémy s chápáním kvůli přeskakování z jedné látky na druhou, což je ale způsobeno nelinearitiou deného tématu a pravděpodobně to nelze změnit.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Na tomto předmětu nejvíce oceňuji to, že je jediný nematematický předmět, který v prváku máme. Velmi zajímavý exkurz do vnitřku počítače, který nevyžaduje žádné předchozí znalosti. Jediné, co by se tomuto předmětu dalo vytknout, je jeho vysoká náročnost pro studenty, kteří většinu těchto informací slyší poprvé.
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět je rozhodně velmi přínosný, člověk se dozví jak počítač funguje "pod pokličkou". Vzhledem k obtížnosti zkoušky by měl mít více kreditů.
  Student has disallowed display of personal data, 17.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Zajímavý předmět, člověk získá přehled o základním fungování počítače.
  Student has disallowed display of personal data, 16.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Velmi zajímavý, leč obsáhlý předmět, který naučí to, co slibuje - principy fungování počítačů.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Dobrý předmět. Člověk se naučí hodně zajímavých věcí.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Látky je naozaj veeeľa, ale drvivá väčšina je relevantná a všetko na seba pekne naväzuje. Predmet by si ale zaslúžil cvičenie, pretože skúška obsahuje veľa praktických úloh
  S pánom Ježkom sme sa rozprávali a hovoril, že sa pýtal kamarátov, ktorí pracujú v Googli, Facebooku, atď. aké koncepty tam využívajú a aj podľa toho sa rozhodoval, o čom bude prednášať. Predmet je teda "aktuálny", aj keď sú často spomínané archaické technológie.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Když jsem se na gymplu někoho zeptal, jak funguje počítač, každý mi řekl, že tam je procesor, nějaká paměť a tak nějak to spolu funguje. Principy počítačů mi dokázaly dát mnohem lepší odpověď na to, co mě vždycky zajímalo.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Princípy počítačov sú veľmi zaujímavý, no náročný predmet. Určite by veľmi pomohlo cvičenie a zvýšenie počtu kreditov za tento predmet.
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět mě v zásadě příliš nebavil, ale ke konci semestru se už začínaly probírat zajímavější věci. Naprosto nesmyslné je ovšem ohodnocení předmětu 3 kredity, při porovnání stráveného času s Principy a stráveného času s Diskrétní matematikou za 5 kreditů je to až komické...
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  PROSÍM PROSÍM dajte k tomuto predmetu cvičenia. Chodila som na tie neoficiálne na 17. listopadu a mám nesmierny obdiv pre Jethra a Jendu za, že to robia dobrovoľne vo svojom voľnom čase. Myslím, že cvičenia by výrazne pomohli študentom pochopiť látku a pripraviť na skúšku, ktorá je veľmi praktická. A neviem nakoľko je to možné, ale asi by bolo dobré nerozvrhnúť tento predmet po telesnej, pretože potom je na prednáške netriviálne množstvo ľudí, ktorí sú príliš unavení na to, aby dávali pozor.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Náplň predmetu zaujímavá. Bohužiaľ veľkým problémom je, že prednáška nijako nepripraví na skúšku. Prednáška je zameraná čisto na teóriu a skúška je z 90% zameraná na praktické programovanie. Veľa krát ide o nízkoúrovňové programovanie, ktoré je pre študentov 1. ročníka príliš náročné. Absencia cvičení to celé len zhoršuje. Zavedenie tohto predmetu do 1. ročníka je veľký nezmysel. Ďalšou nevýhodou je neexistencia akýchkoľvek skrípt či literatúry, ktorá by pripravila na skúšku.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Předmět člověku předá hodně informací, což má své výhody i nevýhody. Je těžké držet bez předchozích znalostí tempo a rozhodně bych ocenil nějaké cvičení, protože většinu věcí je potřeba si trochu vyzkoušet a zažít a věřím, že cvičení by tomu dost napomohla.
  Student has disallowed display of personal data, 10.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvělý, úžasný a těžký předmět. Vyžaduje hodinu a půl naprostého soustředění. Člověk získá velký přehled a oproti všem teoretickým matematikám jsou principy nádherný oddech v podobě praxe. Rozhodně doporučuji nepodcenit zkouškovou písemku, která je poměrně těžká, na druhou stranu v ní není nic, co by nebylo odvykládáno.
  Student has disallowed display of personal data, 06.02.2017, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Predmet je to veľmi zaujímavý a napriek tomu že toho je vcelku dosť tak je to to na jednotlivé prednášky dobre rozložené. No vzhľadom na formu skúšky som toho názoru, že by si tento predmet jednoznačne zaslúžil cvičenia na ktorých by určite bolo čo cvičiť a bolo by to jednoznačne prospešné. Taktiež vzhľadom na obtiažnosť predmetu si princípy myslím zaslúžia viac kreditov.
  Student has disallowed display of personal data, 01.02.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Přednášky byly skvěle připravené, každá vteřina využitá.
  Teorie přímo ukázaná na konkrétních příkladech. Témata na sebe přirozeně navazovala.
  Student has disallowed display of personal data, 13.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Látka velmi zajímavá a bezesporu užitečná, ale na prváka je jí najednou fakt hodně.
  Student has disallowed display of personal data, 12.01.2017, 2. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět je velmi důležitý pro následné studium.
  Chybou je, stále, absence cvičení, případně skript.
  Student has disallowed display of personal data, 08.01.2017, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět je velmi zajímavý, ale také velmi náročný, obzvlášť ke své kreditové dotaci. Cvičení by byl asi dobrý nápad zavést, myslím, že by to vneslo světlo do přednášek hlavně studentům, kteří předtím nic podrobnější jo o počítačích neslyšeli.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Věřím, že znalosti z tohoto předmětu jsou důležité. Ovšem formát a množství v jakém jsou podávané je nešťastné. Přišlo by mi mnohem lepší, kdyby byl předmět rozdělen do dvou semestrů s tím, že látky by bylo stejně, ale zkusili bychom si jít více do praxe. U zkoušky se totiž po nás chce něco, co z přednášky opravdu neumíme.
  (Prostě předmět by to byl dobrý, kdyby ovšem ta zkouška byla z toho, co jsme se na přednáškách učili)
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Předmět samotný je zajímavý a přínosný, ale zkouška by mohla být z toho, z čeho je ten předmět.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Náročný, ale extrémně zajímavý předmět. Trochu se divím, že je jen za tři kredity. Materiály k němu jsou špičkové.
  Student has disallowed display of personal data, 21.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Skvělý předmět do ZS 1. ročníku - student se seznámí se základy funkce počítače (obecně výpočetní techniky) na hardwarové úrovni, znalosti pak může použít při programování vlastních programů, lépe si uvědomuje k jakým dějům v počítači dochází a mnoho chybových hlášek, se kterými se setkal při užívání počítače, začíná dávat smysl.
  Student has disallowed display of personal data, 20.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Ocenila bych oficiální cvičení k předmětu.
  Peter Dräxler, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Skriptá by uľahčili prípravu na skúšky.
  Uvítal by som niekoľko domácich úloh počas semstra ktoré by sa počítali ku skúške (napríklad 4 úlohy po 0.25b).


  Študentom odporúčam ísť na prvý termín. Pozerať nahrávky z prednášok počas skúškového prvý krát nie je dobrý nápad.
  Student has disallowed display of personal data, 19.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  přesto že nemám moc v lásce hardware, tak byli přednášky zajímavé
  a uznávám, že díky informacím obsažených v přednáškách teď více chápu jak ta krabice vlastně funguje
  ale musel jsem upustit od své víry, že v počítači nosí informace malí trpaslíci, za to ten předmět nemám rád
  Student has disallowed display of personal data, 18.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Velmi zaujimavy predmet o fungovani pocitacov, az na prvych niekolko prednasok, avsak chapem, ze je nutne najprv prebrat zaklady.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Velmi obohacujuci predmet. Jedina skoda, ze chybaju cvicenia. Takisto by nebolo na skodu mat nejake ucelene skripta.
  Student has disallowed display of personal data, 15.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Veľmi zaujímavý predmet
  Student has disallowed display of personal data, 14.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Bolo by fajn, ak by k tomuto predmetu boli aj cvičenia, na to aký je náročný zaň nie je dosť kreditov
  Student has disallowed display of personal data, 12.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Na princípoch si najviac cením ich rozsiahlosť, jednoznačne mi pomohli upevniť si moju predstavu o počítači, je to síce asi najťažší predmet čo som v prvom semestri mal, ale jej pochopiť jeho obsahu je pre informatika neoceniteľná skúsenosť.
  Podla mňa by sa mohla dať predmetu väčšia časová dotácia, pridať tak tri/štyri prednášky by určite zlepšilo náplň predmetu vylepšilo.
  Študentom odporúčam predmet nepodceniť a čo najviac si ho užívať, pretože bez toho že by ich to zaujímalo, majú malú šancu na úspech a vôbec pochopenie predmetu ako takého.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Náplň předmětu je zajímavá, pestrá. Jediný problém s tímto předmětem je ten, že zápočtová písemka často obsahuje praktické úlohy (např. přepsat kód v assembleru do vyššího jazyka; napsat funkci, která konvertuje datové typy; programování částí OS či firmware), které se na přednáškách samozřejmě nedají procvičovat, pouze teoreticky ukázat.
  Student has disallowed display of personal data, 11.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Předmět je velmi, opravdu velmi složitý a komplexní. Na to, že jde o tříkreditový předmět v zimním semestru prvního ročníku, je látky opravdu mnoho a zkouškové písemky jsou velmi obtížné.
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Nelíbí se mi přednášky z teorie a zkouška z praxe.
  Student has disallowed display of personal data, 04.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Najzaujímavejší predmet v prvom semestri bez konkurencie. Takmer všetko čo som sa kedy chcel naučiť o počítačoch bolo obsiahnuté v tomto predmete.
  Student has disallowed display of personal data, 01.02.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  Velmi zajímavý předmět, byl jsem ale překvapený, že je docela náročný. I když se z přednášek může zdát, že většina věcí je lehkých a znáte je, závěrečná písemka je relativně obtížná. Doporučuji si předem projít zadání písemek z minulých let, která jsou vystavena na webu pana Ježka.
  Student has disallowed display of personal data, 22.01.2016, 1. Year, Informatika, Bachelor's
  Rozhodně bych uvítal cvičení z tohoto předmětu
  Student has disallowed display of personal data, 14.01.2016, 1. ročník, Informatika, Bachelor's
  V předmětu se vysvětlují principy starých součástek, které se již nepoužívají a to velice do podrobna (až do vodičů). Toto je naprosto zbytečné, neboť se mnoho těchto technologií neustále mění a optimalizuje. Místo obecných principů je tedy mnoho času zaplácáno tímto podrobným nesmyslem, který nikomu nic nedá. Navíc zkouška vůbec neodpovídá samotnému předmětu a jeho podání. Zkouška je z praktických případů, ač nemá předmět cvičení. Jmenuje se to principy, ale ve skutečnosti je to spíše utrpení.
   
  Charles University | Information system of Charles University | http://www.cuni.cz/UKEN-329.html